Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  374 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

posluchaj bo po odsprzedazy osoba ktora zakupila Atolla nie byla z niego zadowolona...a mi bylo szkoda go sprzedawac.

Atolla TRZEBA wygrzac, od razu gra plasko, krzykliwie, inaczej- musi byc wlaczony (standby) i po kilkudziesieciu godzinach dzwiek sie wyrownuje, nabiera spojnosci - bas masy, wysokie nadal sa mocne (! -nie bedzie ocieplenia w wysokich) ale srednica nie jest cofnieta, nie jest tez wypchnieta, scena - niezla ale Cyrus ma lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego poprzedniego pytania. Atolle są dość wrażliwe na kable zasilające. I dużo większą przestrzeń można wygenerować właśnie nimi...

Pełna zgoda.Do Atolla z reguły polecamy kable zasilające Enerr - rozwiązanie przetestowane, sprawdzone i uznawane przez użytkowników...choć pewnie nie jedyne

Zestaw 50/80 - do CD kabel Blue, do integry kabel Red. Optymalnie dla "niskobudżetowego" zestawu to Blue + Blue...najlepiej na tym poprzestać...i doceniać artyzm oraz walory realizacji nagrań

Zestaw 100 - tu można juz trochę "poszaleć" i do CD podłączyć Enerr Violet, integra - tak jak w niższych modelach - Blue.

Zestaw 200 - najwięcej możliwości eksperymentowania i "upgradeowania" zasilania. Przy integrze poprzestajemy na Enerr Violet a w odtwarzaczu testujemy Violet / Illusion / Holograph

(kolejność od dobrze "grającego" przewodu do "najlepszego). Enerr Symbol - to już może być za wiele...

* warto też pamiętać, że nowe wersje kabli Enerra mogą "brzmieć" nieco inaczej niż ich poprzednie wersje - jeśli więc jest okazja je nabyć - można to zrobić "w ciemno".

Przy nowych wersjach - wskazane przetestować we własnym systemie...

Edytowane przez AudioForte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mrb sobie zakupiles?

 

 

już ty dobrze wiesz, co u mnie zostało :-)

 

Napisałeś że "początkowo był jasny", jak jest z równowagą tonalną w atollu, trzeba go zestawią z ciemnymi głośnikami, żeby system był zrównoważony?

 

To byłoby zbyt łatwe; nie da się tak zrównoważyć - nie upraszczajmy tematu "system".

To nie tylko wzmacniacz i kolumny. To również kable. To również (dla mnie okazało się PRZEDE WSZYSTKIM) źródło. To też interkonekty i prąd.

To akustyka pomieszczenia; łącznie z obrazami na ścianie i wykładziną... itd itp.

Z mojego doświadczenia - IN100 gra dobitnie i konkretnie. Perlista góra i mocny, solidny bas (ale nie dudniący!)

 

muszę go w końcu posłuchać?

 

Od tego bym zaczął :-)

 

Enerr Symbol - to już może być za wiele..

 

AudioForte - co to znaczy, że może być za wiele?

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioForte - co to znaczy, że może być za wiele?

za wiele szczęścia na raz czyli "dźwięk pomnożony przez dwa": bas "podpompowany", wylewający się, ogólnie wszystko grające zbyt mocno...

 

Dodatkowe foto do informacji o nowych streamerach

 

ST200_rear_1200_361.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym numerze "HiFi i Muzyka" (dodatek "Magazyn HiFi") polecamy lekturę recenzji wzmacniacza dzielonego Atoll PR200SE+AM100SE pióra Alka Rachwalda i Jerzego Mieszkowskiego...

 

BTW - polecamy streamer funkcjonujący jako przedwzmacniacz z koncówką mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kolega mrb ma dobrego "czuja" - różnic w "korespondencyjnym" odsłuchu nie doszukałem się...

Gdyby postawić w jednym systemie streamer + dac i przełaczać źródła to zapewne jakieś róznice by się znalazły...w końcu mamy do czynienia z tymi samymi przetwornikami PCM

 

Sondując temat streamerów okazało się, że jest wielu zainteresowanych systemem streamer (funkcjonujący jako przedwzmacniacz) + koncówka mocy...

Znacznie ciekawiej zaczyna się dziać jeśli porównamy go z "klasycznym" systemem pre + końcówka mocy...i tutaj raczej doszukiwałbym się róźnic...

 

Jeśli chodzi o dostępność streamerów w salonach: na dzień dzisiejszy powinny być w Fusicu we Wrocławiu oraz u Piotra Kwiatkowskiego (Enerr) w Zielonej Górze.

 

Nowa dostawa powinna wjechać do AF max do 10 lutego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Audio Forte - dajcie koniecznie znac, jak bedziecie mieli st200 do posluchania. Na francuskim forum atolla uzytkowicy porownoja jego przedwzmacniacz do pr300. A to bylby nielada upgrade w moim systemie. Jestem tez ciekaw, jak sprawdza sie wzmacniacz sluchawkowy w tym streamerze. Tez mi na tym zalezy i stoje przed wyborem st200, czy np taki burson conductor.

 

Czekam tez, az wypuszcza program na androida. Ten applowski ponoc jest zawodny... Ale to tylko szczepki informacji, jakie odczytalem z forum atolla.

 

Jak bedziecie juz mieli go na stanie, chcialbym tez posluchac am200. Ciekaw jestem, czy warto zrobic upgrade z mojej wysluzonej koncowki am80 :-)

 

Ps. Ciekawe ceny obowiazuja w Polsce za st200. W calej Europie kosztuje rowne 2000 EUR, a w Polsce grubo ponad 8000 PLN. Jakim cudem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Forte - dajcie koniecznie znac, jak bedziecie mieli st200 do posluchania. Na francuskim forum atolla uzytkowicy porownoja jego przedwzmacniacz do pr300. A to bylby nielada upgrade w moim systemie. Jestem tez ciekaw, jak sprawdza sie wzmacniacz sluchawkowy w tym streamerze. Tez mi na tym zalezy i stoje przed wyborem st200, czy np taki burson conductor.

 

Czekam tez, az wypuszcza program na androida. Ten applowski ponoc jest zawodny... Ale to tylko szczepki informacji, jakie odczytalem z forum atolla.

 

Jak bedziecie juz mieli go na stanie, chcialbym tez posluchac am200. Ciekaw jestem, czy warto zrobic upgrade z mojej wysluzonej koncowki am80 :-)

 

Ps. Ciekawe ceny obowiazuja w Polsce za st200. W calej Europie kosztuje rowne 2000 EUR, a w Polsce grubo ponad 8000 PLN. Jakim cudem?

a znasz kurs euro ? a czy wiesz że rynek audio w Polsce to nisza nisz ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym kursie EUR na poziomie 4,1 - 4,2 PLN to żaden cud, tylko matematyka

Dobra cofam pytanie :) Nie sprawdzalem kursu od zeszlego miesiaca (Przelewy z DE robie raz w miesiacu i ostatnie moj transfer wychodzil na poziomie 4.05) Obecnie roznica jest nikla. I rozumiem, zeby nie zmieniac cen w stosunku do plynnego kursu - dystrybutor zalozyl "bezpieczna" cene. W sumie logiczne :)

Zakonczmy dywagacje na temat polityki cenowej (nie potrzebnie wrzucilem to pytanie).

 

Ciekaw jestem odniesienia ST200 do innych dacow i przedwzmacniacza pr200 i pr300 a takze jego mozliwosci "sluchawkowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszytskich "atollowców"

 

1. ST100 i ST200 są już od jakiegoś czasu u nas, zapraszamy do odsłuchów...i własnych opinii

2. Streamer vs. przedwzmcniacz: w/g mnie występuje niewielka róznica w dynamice na korzyśc PR...ciekaw jestem innych opinii

3. Mozliwości "słuchawkowe": brak danych...

4. Atoll IN200 vs. Exposure: drugi ze wzmacniaczy brzmi bardziej "narowiście", przestrzeń i rytmiczność na podobnym poziomie...

brzmienie Atoll'a jest nieco "przyciemnione" choć po odsłuchach przedwzmacniacza lub streamera z końcówką mocy nie jest to oczywiste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym numerze "HiFi i Muzyka" (dodatek "Magazyn HiFi") polecamy lekturę recenzji wzmacniacza dzielonego Atoll PR200SE+AM100SE pióra Alka Rachwalda i Jerzego Mieszkowskiego...

 

 

 

Mam pewne watpliwości co do w/w recenzji-mogę mieć czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne watpliwości co do w/w recenzji-mogę mieć czy nie?

Nie widzę przeciwskazań...chyba nie ma w tym nic złego , że człowiek ma watpliwości...

Do pełnego obrazu dodać można recenzję - tym razem wzmacniacza dzielonego "setki" - dostępną w archiwalnym wydaniu Audio-Video 7-8/2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z kolegów miał okazję porównać, jak się mają do siebie brzmieniowo daki DAC 100 i Musical Fidelity M1 Dac? Porównać nigdzie bezpośrednio się nie da, nie za dużo w sieci o Atollu (znacznie mniej niż o MF), nie mam nic tej marki, ale robiłem odsłuchy na wzmaku Atolla i miło wspominam, więc kto wie.

Pozdrawiam

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do AudioForte odnośnie ST-100 . Czy ten odtwarzacz posiada rzadko spotykaną w tego typu playerach a bardzo dla mnie cenną możliwość "przewijania" utworów w przód i w tył trakcie odtwarzania ? Nie mają jej znacznie tańszy Marantz i Cambridge , mają ją droższe Linny i Naimy , na temat Atolla nie mogę znaleźć informacji . Przy okazji zgłaszam akces do klubu Atolla ze swoim nowo nabytym ( miesiąc temu ) In-100 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do AudioForte odnośnie ST-100 . Czy ten odtwarzacz posiada rzadko spotykaną w tego typu playerach a bardzo dla mnie cenną możliwość "przewijania" utworów w przód i w tył trakcie odtwarzania ? Nie mają jej znacznie tańszy Marantz i Cambridge , mają ją droższe Linny i Naimy , na temat Atolla nie mogę znaleźć informacji

 

Oba streamery Atolla mają taka mozliwość (patrz ilustracja poniżej - przyciski 25 i 33)...sprawdzaliśmy przy odtwarzaniu plików ze "sticka" USB...

przy odtwarzaniu plików z sieci "przesuw" może wypadać mniej "gładko"...na pewno nie tak jak w przypadku odtwarzaczy CD...

 

 

atoll_streamer_manual_remote_826_1169.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Drogi" Panie Mczaj, jesteś w głębokim błędzie. Sprzętów do recenzji mam tyle, że muszę je selekcjonować. Z oferty Hegla mogę mieć wszystko, ale interesuje mnie teraz bardzo Atoll. Chciałbym coś konkretnego do opisu, testu :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.