Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Audioforte , dzięki za odpowiedź, brzmi obiecująco . Próbowałem dzisiaj w salonie lecz z jakichś powodów nie dało się czytać flaców ze sklepowego NAS-a . Spróbuję ponownie jak problem się rozwiąże chociaż dzisiaj z braku laku odtwarzaliśmy po sieci MP3 i nie chciały się dać przewijać z pilota . Niestety załączony obrazek się nie wczytuje wiec nie wiem które klawisze masz na myśli - na pilocie, korpusie czy ekranie Ipada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Drogi" Panie Mczaj, jesteś w głębokim błędzie. Sprzętów do recenzji mam tyle, że muszę je selekcjonować. Z oferty Hegla mogę mieć wszystko, ale interesuje mnie teraz bardzo Atoll. Chciałbym coś konkretnego do opisu, testu :)

 

hmm, a mi się wydawało, że w klubie Hegla też już cię zlewają i nie dają ci H300, chociaż ładnie prosisz, ale widocznie coś mi się przewidziało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością potwierdzam, że w ST 100 przewijanie plików działa zarówno z pilota, jak i z aplikacji na Iphone . Niestety nie działa z Ipada co jest chyba błędem aplikacji zrobionej w wyższej rozdzielczości ( apka na Iphone wgrana na Ipada działa z przewijaniem ) , mam nadzieję że usunie to któryś upgrade . Przy okazji muszę powiedzieć że graficznie i funkcjonalnie soft na IOs jest bardzo fajnie zrobiony i działa bez zwłoki. W dodatku AT-100 da się sterować z aplikacji innych firm ( jak np. Kinsky ) a to kolejny plus . Brawo Atoll , trochę konkurencji (tańszej) zostało w tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak być w dobrym towarzystwie...swoją drogą jak wróci do nas Endo2 chętnie ustawimy go z Atoll PR200+AM200

Trzymam kciuki za Endo 2 chociaż nie mam nic do Atolla miałem co prawda tylko CD100 Atolla ale nic złego o nim nie powiem bardzo miło go wspominam to był najbardziej żywy dynamiczny i zaskakujący CD jaki miałem nawet żałowałem że go sprzedałem i dałem ogłoszenia ze chce ponownie kupić CD100 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś chętny na wymianę swojej integry, proponuję swoją hybryde Vincenta 226mk2 na Atoll IN200

brzmienie Vincenta kojarzę jako gęste, dociążone na basie i średnicy - brzmienie IN200 to raczej "inna bajka" przede wszystkim z powodu dynamiki, sprężystości i "kopa"... Edytowane przez AudioForte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź. Atoll już w systemie.

...chętnie poznam bliższe informacje na temat porównywanych systemów (Atoll VS Baltlab ?) i oczywiście własne wnioski na temat ich brzmienia

 

HighEnd_2013_logo_EN_600_328.jpg

 

W dniach 9-10 Maja będziemy gościli na wystawie HighEnd w Monachium.

Jeden z punktów programu to spotkanie z Emmanuelem i Stephanem Dubreuil. (Atrium 4.2 Room F232 2nd floor)

Z zapowiedzi wynika, że Atoll przedstawi "flagowy" system IN400/PR400/AM400/CD400 ze wsparciem sieciowym ST100/200, całość na zestawach głośnikowych Audium.

Wystawa otwarta będzie dla zwiedzających 10,11 i 12 Maja. Najnowsze informacje wraz ze zdjęciami pojawią się oczywiście w Klubie Atolla...

Edytowane przez AudioForte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jakie masz źródło ? Pytam bo Atoll + RX8 to raczej ostra jazda za ostra chyba że źródło jakieś spokojne i ocieplone ?

 

Marantz NA7004 + CD6004. W przyszlosci mam zamiar kupic do tego jakis DAC. Rx8 maja wiecej miesa niz Rx6, moze dlatego nie swiszcza. Lubie detaliczne granie i dla mnie teraz jest super. Bardziej mialem problem z gitara basowa niz z ostra jazda, ale koledzy z Premium doradzili ustawienie inaczej kolumn i juz nie dudni. Duzo zrobilo odpowiednie ustawienie kolumn, w miejscu odsluchowym jest idealnie, dynamika tego wzmaka powoduje banan na twarzy. Nic sie nie zlewa, pradu jest tyle, ze na 2 dla mnie jest juz max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC będzie najrozsądniejszą opcją w tym systemie, zapewni największy przyrost przy danych kosztach poniesionych. No i teraz już tylko dostrojenie systemu - solidnie ustawić kolumny, troszkę antywibracji i nic tylko cieszyć się muzyką :) Atoll Marcina musi się jeszcze wygrzać.

 

PS. Następny dzisiaj ląduje u nas, więc chętnych z 3miasta i okolic zapraszamy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2giej???...

 

właśnie... ja na Atollu IN200 nie schodziłem mniej niż 35 dB z kolumnami Usher V604 bo już było bardzo głośno.

Ale może dlatego bo to Atoll IN100, niska skuteczność kolumn i dlatego musi aż tak bardzo kręcić na skali głośności... lub ma bardzo duży metraż do nagłośnienia.

 

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Marcinowi chodzi o pozycję "2" na podziałce potencjometru :)

 

Faktycznie przecież w Atoll IN100 jest klasyczne pokrętło głośności więc sorki :) A czy to głośno na godzinie 2 w Atoll IN100 tego już nie wiem :P

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie miłośników firmy ATOLL. Mam pytanie. Czy ktoś słuchał połączenia wzmacniacza Atoll z głośnikami ATC SCM7 ? Jeżeli tak to chciałbym posłuchać opinii na temat takiego połączenia, i który model wzmacniacza byłby najbardziej optymalny. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.