Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Adam 38 - pozostaje na forum więc możesz liczyć na relacje z dalszego ogrywania, adaptacji, serwisu problemów technicznych.

 

Jak na razie żadnego buczenia nie zaobserwowałem. Ani z kolumn ani bezpośrednio ze wzmacniacza. Zestaw podłączony przez jakaś starą, prostą listwę zasilającą (70zł). Listwę będę chciał wymienić raczej ze względów bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam musiał być chyba jakiś problem z masą, bo co ciekawe puknięcie w górę obudowy powodowało trzaski w głośnikach - nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś takim.

Nie drążyłem jednak tematu, bo szczerze mówiąc i tak brzmieniowo mnie Atoll nie uwiódł.

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno pod moje Hyperiony wziąłem na testy Atolla IN200SE - korków nie wywalało, ale od razu po włączeniu miałem delikatne buczenie w obydwu głośnikach. A to głośniej, a to ciszej, tak czy siak przy cichym graniu czy w przerwach między utworami siedząc 4m od głośników wyraźnie słyszałem ten dźwiękowy "bonus". Próbowałem wtyczkę w różne gniazdka, a to w ścianę, a to w listwę, wyłączałem również inne urządzenia z kontaktu aby ograniczyć ilość urządzeń w sieci i zawsze to samo - buczenie w głośnikach. Jak oddawałem wzmacniacz to w salonie stwierdzili - to nie wina egzemplarza, to jest po prostu Atoll.

No i tak się wyleczyłem z tej marki, szkoda...

Ten sam efekt był u mnie i zero pomocy ( jak już pisałem mialem Atola in50

który był zdrowy) i a IN200 mnie też zniechęcił do firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac trzeba uwazac w in200se na buczenie w glosnikach a w cedeku cd100se mk2 na przygasajaca lewa czesc wyswietlacza i jakies zgrzyty z napedu zaraz po wciagnieciu tacki z plytka CD. Moze nowszy in200 signature juz poprawili.

 

Adam 38 z historii forum wnioskuję, że problem z Twoim CD100 występuje już stosunkowo długo. Czytałem, że opisywałeś dziwne podejście Audio Forte ale ostatecznie nie rozumiem dlaczego nie odesłałeś im tego sprzętu ? Czekasz na końcówkę gwarancji ? Nie chcę rozpoczynać starego wątku ponownie, pytam z czystej ciekawości. Sam nie mam jeszcze informacji zwrotnej z Audio Forte ale na pewno finalnie sprzęt wyląduje dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p><p><p>Nie jestem pewny czy Audio Forte wie jak to naprawic bo sami pisali, ze nie da sie calkowicie wyeliminowac tego mrygotania wyswietlacza nawet po wsadzeniu opracowanego przez nich jakiegos dodatkowego ukladu wsadzanego przez nich do cedeka. A na zgrzyty napisali mi na e -mail, ze tez wszystko jest ok. Zobacz, ze chociaz czytaja nasze uwagi, nie napisza otwarcie co jest zwalone od nowosci w naszych cedekach, Koledze zwrocili kase za sprzet jak ich przycisnal wiec chyba mamy pecha i nie da sie tego naprawic bez wymiany calego cedeka na nowy, zostaje droga sadowa. Po dobroci nie ma co liczyc na pomoc bo wszystko dziala i jest ok i tak ma byc. Lukasz, Ty jak masz tylko co kupiony sprzet np. przez neta to mozesz go odeslach w ustawowym terminie, to jedyne rozsadne wyjscie, niech Salony ich przycisn. No chyba, ze zakup nie byl na odleglosc to raczej tylko Sad zostaje..

 

Najlepiej kupowac klamoty Atoll-a przez neta, sprawdzic czy nic nie buczy w glosnikach, nie brumi, nie przygasa, nie zgrzyta a jak cos wyjdzie rezygnowac z zakupu na odleglosc. Nie trzeba bedzie sluchac od Audio Forte, ze "tak ma byc" i nie idzie tego wyeliminowac...

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, spokojnie. Sądy to ostateczność i daleko mi do tego zwłaszcza, że nie wszedłem jeszcze w oficjalny proces reklamacji. Nie mam pośpiechu. Jest jeszcze rękojmia z K.C. Liczę, że do dnia dzisiejszego sam Atoll świadom jest seryjnej wady i serwisy dystrybutorów lokalnych mają na to skuteczne lekarstwo. Po Świętach, po testach okablowania zacznę działać z tym tematem. Daj mi chwilę :) załatwimy to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej siedzieć "po ciemku", wyłączyć lodówki, zamrażarki, pralki, zrezygnować z akwarium jak ktoś posiada itd. lub sprzedać mieszkanie i wyjechać do Francji, gdzie będzie odpowiednia sieć elektryczna i wtedy już nic nie będzie buczało w głośnikach ani przygasało w wyświetlaczu. Problem rozwiązany.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze masz bardzo duze nadzieje w stosunku do ladniejszego in200se, jezeli masz Dynki to moze moje wrazenia cos tam dadza, inaczej to raczej tylko na zasadzie - jak to sie ma do in100se, ktorego podobno tez ma niedlugo zastapic ladniejsza wersja - ale na razie to tylko niepotwierdzone info z jednego Salonu

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze masz bardzo duze nadzieje w stosunku do ladniejszego in200se, jezeli masz Dynki to moze moje wrazenia cos tam dadza, inaczej to raczej tylko na zasadzie - jak to sie ma do in100se, ktorego podobno tez ma niedlugo zastapic ladniejsza wersja - ale na razie to tylko niepotwierdzone info z jednego Salonu

Powiem tak,myślałem aby zastąpić mojego In100se właśnie IN200se,ale z racji tego że wyszła wersja signature,to zastanawiam się co "wnosi lepszego" w stosunku do zwykłej 200-setki

Chciałbym poprawić stereofonie,dodać więcej przestrzeni,swobody,zwiewnościtrochę więcej ciepła oraz głębi basu i tu 200-setka mogła by się okazać lepszym partnerem w stosunku do IN100se,tylko...no właśnie pojawiła się wersja signature i ona mnie zaciekawiła

Również myślałem aby do kompletu dobrać CD200 (obecnie posiadam CD100se2) i tu też pojawiła się wersja signature i też mnie ciekawi co ulepszyli do zwykłej CD200

A tobie kolego Adamie chciałbym podrzucić jeszcze jedną propozycję wzmaka-a mianowicie LAR IA-200H

Ma go mój szwagier i bardzo zachwala a i opinie ludzi są o nim bardzo pozytywne-konkretna maszyna i do tego ma zaimplementowany genialny wzmacniacz słuchawkowy-mógłbys go również przetestować u siebie-pozycja naprawde godna uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Tego LARa juz mi jeden czlowiek polecal twierdzac, ze zaden Cyrus mu nie podskoczy w polaczeniu z Excite, o Atollu powiedzial tylko, ze gdyby mial na nim sluchac muzyki musialby z tego calkowicie zrezygnowac... a o Heglu jezeli mialby juz cos mowic to gadal by caly dzien i bylyby to same zle rzeczy heh. Z Heglem w moim przypadku sie potwierdzilo, moze faktycznie ten model LARa jest swietnym piecykiem. Ps. Mozliwe, ze pomylilem polecony mi pod Dynie model LAR, na 100% byl to ktorys LAR, chyba lampa, gosc wydal mi sie "dziwny i nerwowy" wiec odpuscilem ten temat.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poprawić stereofonie,dodać więcej przestrzeni,swobody,zwiewnościtrochę więcej ciepła oraz głębi basu

 

Miałem IN 200 i bardzo sobie go chwaliłem. Do dziś dobrze go wspominam i rekomenduję znajomym.

To o czym piszesz powyżej, znalazłem w LARze :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym użytkownikiem Atoll-a in100 (bez SE).

Po podłączeniu do zestawu kolumn Tannoy xt8f, pełne zaskoczenie. Dzwięk dynamiczny, bass taki jak lubię itd. Grając ileś godzin ( wygrzewając ), zaczeło się. Wzmacniacz po cichym graniu potencjometr na 3, podkręcając na 5 tak ok. 15minut, dzwięk się ściszył ewidentnie. Ku moje,mu zdziwieniu dotykając wzmacniacz, parzył ( sprawdzałem temperaturę ok 70 stopni). Zmniejszyłem na 3, pograł tak ok. 10 minut zaczął normalnie grać. Pytanie do szanownych forumowiczów, czy to normalne, czy tewzmacniacze tak mają. Kupiłem wzmacniacz z drugiej reki, jak twierdzi poprzedni użytkownik nic się nie działo. Nie wiem czy uszkodzony, co robić. Podpowiedział mi ktoś, że może źle ustawiony prą spoczynkowy. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Audio Forte i zapytaj, serwis najlepiej powinien wiedzieć co i jak. Z danych, które podaje producent Twoich głośników nie wygląda na to, żeby były jakimś wyzwaniem dla wzmacniacza.

Może ktoś "ustawiał coś" w środku pieca i nie do końca wiedział co robi.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam takiego przypadku, zwłaszcza, że zapoznałem się z całym wątkiem klubu i nikt nie narzekał na przegrzewanie się in100. Tak jak pisze Adam 38, rekomendacja kontaktu z serwisem dystrybutora Atolli. Ew daj znać czy kolumny grały u Ciebie z poprzednim wzmacniaczem, czy są również w tym zestawie nowe. One też mogłyby być potencjalnie źródłem tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym użytkownikiem Atoll-a in100 (bez SE).

Po podłączeniu do zestawu kolumn Tannoy xt8f, pełne zaskoczenie. Dzwięk dynamiczny, bass taki jak lubię itd. Grając ileś godzin ( wygrzewając ), zaczeło się. Wzmacniacz po cichym graniu potencjometr na 3, podkręcając na 5 tak ok. 15minut, dzwięk się ściszył ewidentnie. Ku moje,mu zdziwieniu dotykając wzmacniacz, parzył ( sprawdzałem temperaturę ok 70 stopni). Zmniejszyłem na 3, pograł tak ok. 10 minut zaczął normalnie grać. Pytanie do szanownych forumowiczów, czy to normalne, czy tewzmacniacze tak mają. Kupiłem wzmacniacz z drugiej reki, jak twierdzi poprzedni użytkownik nic się nie działo. Nie wiem czy uszkodzony, co robić. Podpowiedział mi ktoś, że może źle ustawiony prą spoczynkowy. Proszę o pomoc.

 

Mój IN100SE się grzeje bardzo tak od godziny 10 wzwyż (gwoli ścisłości - mówie o ustawieniu potencjometru:)).

 

Na 10.30 jak pogra z 15 minut to już ręki na obudowie nie utrzymam. Obstawiam jakieś 80stopni jak nic.

Czasem w pokoju czuć delikatnie, nagrzane płytki drukowane, czy cokolwiek co tam tak pachnie..

 

Kolumny - Hyperion IV.

 

Co do dźwięku, wszystko jest w porządku..

Edytowane przez budyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać , że Atoll IN100se ma wysoką czułość i w zależności jakie źródło podepniemy może się okazać, że przy ustawieniu potencjometru np. na 4 na skali jest już max. Podobnie było jak słuchałem Denona 1510 lub 1520 (nie pamiętam dokładnie) lekkie odkręcenie volume powodowało , że wzmacniacz grał bardzo głośno, a podkręcanie powyżej godziny 12 już praktycznie nic nie zmieniało.

 

Z tego co pamiętam do IN100SE można dokupić końcówkę AM100 i zrobić bi-amping. Oczywiście jeśli mamy podwójne gniazda z kolumnach.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolumny Tannoy były kupione ok. miesiąca temu (a więc nowe). Grały z Denonem PMA 915. Na denonie, który ma tylko 80W 8 om i trafoczek ~200W można było grać prawie do końca skali, no i się tak nie grzał, i nie ściszał poziomu muzyki. Poziom głośnosci też był odpowiedni wiekszy. Zauważyłem dzisiaj, że po włączeniu wzmacniacza na ok.20 minut, bez muzyki. Strona bliżej zacisków głośnikowych jest cieplejsza o ok. 5 stopni. Po zagraniu ok 15 minut pomiar pirometrem, jedna prawie 70C, druga zaledwie 50C. Spróbuję jeszcze zamienić kolumny.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman Skotnicki - coś jest nie tak. To, że wzmacniacz jest cieplejszy z jednej strony to normalne bo trafo nie są centralnie po środku. Wzmacniacz nie powinien się tak grzać. Raczej serwis musi na o zerknąć. Robiłem odsłuch na tych Tannoyach z Atollem i nic niepokojącego się nie działo, a dawaliśmy mocno do pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym użytkownikiem Atoll-a in100 (bez SE).

Po podłączeniu do zestawu kolumn Tannoy xt8f, pełne zaskoczenie. Dzwięk dynamiczny, bass taki jak lubię itd. Grając ileś godzin ( wygrzewając ), zaczeło się. Wzmacniacz po cichym graniu potencjometr na 3, podkręcając na 5 tak ok. 15minut, dzwięk się ściszył ewidentnie. Ku moje,mu zdziwieniu dotykając wzmacniacz, parzył ( sprawdzałem temperaturę ok 70 stopni). Zmniejszyłem na 3, pograł tak ok. 10 minut zaczął normalnie grać. Pytanie do szanownych forumowiczów, czy to normalne, czy tewzmacniacze tak mają. Kupiłem wzmacniacz z drugiej reki, jak twierdzi poprzedni użytkownik nic się nie działo. Nie wiem czy uszkodzony, co robić. Podpowiedział mi ktoś, że może źle ustawiony prą spoczynkowy. Proszę o pomoc.

U mnie IN100 przy glosnym sluchaniu na pradozernych glosnikach tez sie mocno grzal, tak ze sie troche balem o wzmak. Istotna jest wentylacja, nic na nim nie stawiac ani nie kisic w szafce. IN200 takich problemow u mnie nie stwarza, jest co najwyzej cieply. Gothi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.