Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  374 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem tego IN200 sygnature wziąć między świętami,  a sylwkiem, ale wypadło co innego.

Jak już będę miał ogarniety nowy stolik, zabieram go na test, moze uda mi sie razem jesz ze raz zabrac H90, który mi siedzi z tylu głowy odkąd miałem z nim okazję spędzić trochę czasu.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dedal75 napisał:

A do mnie wczoraj wjechał St200. 

Szkoda że troszkę nie poczekałeś,bo teraz wchodzi do sprzedaży St 200 Signature,podobno ma lepiej zaimplementowanego Daca od starszej wersji,ale to trzeba było by się samemu przekonać na własne uszy

Tu troche o nim na francuskim forum,jakiś gość ma już go u siebie w systemie wraz z PR 300 signature i 2xAM200 Signature(mono) 

http://www.forum-hifi.fr/thread-9755.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dedal75 napisał:

Chyba nie myślisz że kupiłem ST jako nowy :-) 

A to zwracam honor kolego

Mnie strasznie ciekawi ten nowy

Większy wyświetlacz,możliwość czytania nośników w fat 32, NTFS, EXT 3/4 do tego nowa,ulepszona aplikacja, na pokładzie Tidal, Deezer, Qobuz,oprócz czytania PCM również DSD,więcej wejść cyfrowych- jednym słowem wydaje się lepszy od poprzednika

Jeśli tylko jeszcze jego przedwzmacniacz analogowy jest dużo lepszy od poprzednika i zbliża się do takiego PR 300 to czuję że może to być bestseller Atolla

Jak już będzie u nas dostępny to muszę go posłuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ładną tę serie Signature wprowadzili (chociaż „starsze” Atolle mają swój urok).

ST200 Signature 2000€. W przeliczeniu na nasze jakieś 8600zł + marża nałożona przez dostawcę, sklepy.

Szkoda, że nie ma Spotify na pokładzie ale to kwestia oprogramowania, może się pojawi. 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎01‎-‎21 o 16:25, dedal75 napisał:

Panowie jak wygląda działanie triggera w końcówkach mocy atolla, co się dzieje po podłączeniu itd 

Trigger umożliwia jednoczesne uruchomienie kilku klocków np. cedeka ze wzmacniaczem czy też koncówką mocy. Przy włączaniu cedeka pilotem włączy się też końcówka.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na odsłuchach bo sprzedałem swojego IN100SE.

Porównywałem ze sobą Atolla IN200 Signature z Naimem Nait XS-2. Słuchałem przeważnie na Hyperionach IV Plus, ale przez jakiś czas wpięte były też Focale Aria 936 i 906.

Zaczynając od wzmacniaczy:

Ogółem na samym początku przez chwilę podłączony był Atoll*, ale ze względu na fakt, że byłem bardzo ciekaw Naima (napaliłem się na niego przeczytawszy wszystkie wątki na forum - gotów byłem brać w ciemno przed odsłuchem) poprosiłem szybko o przełączenie. Naim - bardzo mocny, bardzo precyzyjny, twardy bas. To jest strasznie niepozorny klocek muszę przyznać. Prawie połowa Atolla (oczywiście koloryzuję odrobinę), a nie miał się czego powstydzić. Góra pasma zupełnie neutralna, grał bardzo szczegółowo, ładne wokale, nie było się do czego przyczepić. Osłuchawszy się z Naimem (stał się punktem odniesienia) stwierdziłem że czas na Atolla. Przełączyliśmy. No coż mogę powiedzieć... Puściłem Kate Bush "Army Dreamers". (przed przepięciem poleciała też na Naimie) To było niesamowite doznanie. Przepiękny wokal, bardzo, bardzo, baaardzo bogata, trójwymiarowa scena, niesamowita separacja, nieco ciepełka na górze. Tego w Naimie mi brakowało. Na moje ucho grał zbyt neutralnie. W Naimie to granie było takie wykalkulowane, analityczne bym powiedział. Dostaje informacje: pieprznij basem - jest mocne, precyzyjne pieprznięcie basem... no i fajnie, ale nie było w tym takiego hmm polotu, pewnej swobody, nie ujawniał niektórych smaczków, wkładał wszystko do jednego wora w przeciwieństwie do Atolla. Bas w Atollu nie jest tak dokładny jak w Naimie ale ma to swój urok i mi to odpowiada w 100%.

Wychodzi na to, że nie jestem audiofilem, ale tylko (albo aż) melomanem. Nie przekonuje mnie sterylność, neutralność i bardzo podoba mi się to co daje z siebie IN200 Signature. Szybko porównując do IN100SE - no nie wiem co mogę napisać. Zupełnie inna kultura gry. IN200 Signature to taki starszy, dojrzalszy, bardziej doświadczony, mądrzejszy brat IN100SE. IN100SE jest na etapie wyboru profilu klasy licealnej do której chciałby chodzić, a IN200 Signature ma za sobą kilka lat studiów.

W kwestii kolumn krótko: Focal nie dla mnie. I jeden i drugi model. Miałem wrażenie ze 936 grały tak ociężale z jednym i drugim wzmacniaczem. Hyperiony swobodniejsze, zdecydowanie więcej powietrza w nich było. Aria 906 zostały podpięte tylko na chwilę bo jak dla mnie i na moje ucho zupełnie nie zagrały. Taki hmm, karton nikogo nie obrażając (sala odsłuchowa była duża, możliwe że w mniejszym pomieszczeniu zagrałyby lepiej).

Warto też zauważyć, że odsłuch był na Atollu zupełnie niewygrzanym - nówka sztuka prosto z pudełka. Pomyślałem sobie, że skoro zupełnie zimny tak zgrał, to jak będzie grał, kiedy zostanie solidnie wygrzany...

… I z tej ciekawości wrócił ze mną do domu :)

*(Pan Rafał z Q21 długo walczył z zaślepkami od gniazd głośnikowych - czerwone łatwo się poddały, a czarne zupełnie nie chciały wyjść. W związku z zaistniałą sytuacją głupio mi było prosić o odstawienie Atolla na bok i podłączenie Naima w pierwszej kolejności skoro już się tak namęczył z tym.) 

PS. W załączniku zdjęcie z "bezpośrednim kontaktem" obu klocków.

IMG_4877.HEIC

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jackobtone napisał:

IN200 Signature to taki starszy, dojrzalszy, bardziej doświadczony, mądrzejszy brat IN100SE. IN100SE

Pod tym się podpisuję. Miałem okazję porównać starszą wersję IN200 z IN100 (co prawda nie u siebie) , ale miałem takie same odczucia. Setka  jest bardziej narowista , a 2-setka równiejsza z zachowaniem dobrych cech  Atolla. Fajny wzmacniacz.  

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać ,że jestem pod wrażeniem tego jak gra i na plus wygląd.

Mam Yaqina MC100B po modyfikacjach , ale to nie ta klasa , ale przecież to inna półka cenowa.

Yaqin w swojej cenie jest wybitny lecz Atoll dla mnie conajmniej klasa wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Też jestem od paru dni posiadaczem atolla in100se. kupiłem nowy. Wkurza mnie w nim jedna rzecz. Otóż brumi/buczy trafo. Jest to słyszalne nawet 3m od wzmacniacza (oczywiście tylko w sytuacji ciszy panującej w otoczeniu) . Brumi zarówno w trybie standby, jak i on. Nie wiem czy to wada trafo i czy mam to reklamować, czy to wina sieci energetycznej. Na 100 procent słychać trafo (w głośnikach absolutna cisza). Przy dłuższym wsłuchaniu  daje się słyszeć zmieniającej się brumienie (raz głośniej a raz wyraźnie ciszej - taka forma pulsowania). Nie są to drgania obudowy przenoszone na szafkę bo nawet jak podniosę wzmacniacz i trzymam go w powietrzu to dźwięk jest ten sam.  Spotkał się ktoś z tym? Wcześniej miałem amplituner który nie wydawał z siebie absolutnie żadnych dźwięków podczas spoczynku. Reklamować czy nie reklamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to przypadłość Atolla. Wersja in200 Signature, też zaczęła brumieć po parudziesięciu godzinach grania. Nie reklamowałem, natomiast gdybym z tym wzmacniaczem zostawał dłużej, pewnie bym to zrobił. Mam jeszcze CD100SE2 do reklamacji wyświetlacza na gwarancji, trafo też zaczyna brumieć, więc będę to reklamował wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten typ tak ma. Miałem IN100SE i „spałem z nim” w jednym pokoju. Mi to specjalnie nie przeszkadzało. Mój brumiał ciągle tak samo, ale znajomy raz „przenocował” go u siebie i mówił ze u niego dało się słyszeć różne brumienie :) Ja miałem swój wpięty w porządną listwę, może to tez miało na to wpływ. Nie mniej jednak jeśli brumienie nie jest akceptowalne dla Ciebie to nie ma co się męczyć. Bardzo fajny wzmacniacz ale ma swoje wady. Możesz spróbować z wymianą na inny. Miałem dwie sztuki setki i jedna brumiała głośniej od drugiej, także może w Twoim przypadku faktycznie coś jest na rzeczy. Przy okazji sprawdź czy gra rowno na obu kanałach - u mnie w pierwszej sztuce (tej głośniej brumiącej) prawy kanał przy cichym słuchaniu grał wyraźnie głośniej od lewego. Niektórzy piszą że wraz z wygrzaniem efekt brumienia słabnie - nie doświadczyłem tego raczej u siebie a nawet jeśli to różnica była marginalna. Mam teraz IN200 Signature i ten w porównaniu do IN100SE jest cichutki. 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Może spróbuje dać jeszcze bloker stałej składowej tomanka. Z reklamowaniem jest o tyle problem, ze skoro to przypadłość Atolla, to mogę trafić na jeszcze większe brumienie (o ile to w ogóle możliwe). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A ja dałbym sobie spokój z reklamacją jeżeli tylko trafo brumi. To samo będzie z drugim egzemplarzem podłączonym w tym samym miejscu, taka już cecha wzmaków Atoll-a (nawet Audio Forte nie ukrywało tego  w rozmowie ze mną, że Atoll "nie lubi" krajowych instalacji elektrycznych a jak nie lubi to będzie brumiał :) To - "nie lubi" tyczy się elektrycznych parametrów sieci a nie lubienia rozumianego jako lubienie np. mnie przez Audio Forte i odwrotnie).

Miałem u siebie sporo wzmacniaczy różnych firm, w sumie w co drugim trafa mniej lub bardziej było słychać, widać faktycznie mam jakiś śmietnik w sieci a i te sprzęty mają wrażliwsze/gorszej jakości trafa. U mnie na początku setka też brumiła namiętnie potem się to uspokoiło albo ja się uspokoiłem :) i teraz tylko czasem przybrumi. Ostatnio w sobotę jak wszystko rozłączałem, pucowałem z każdej strony wzmaki itd.( w tym momencie już moja kobieta i syn wiedzą, że ich ześwirowany mąż i ojciec spodziewa się nowych zabawek audio w domu i mają rację :)) i podłączyłem wzmacniacze Cyrusa i Atoll-a ponownie do zasilania to Atoll oczywiście pobrumił przez około 2 godziny, potem cisza a wieczorem w momencie jak włączyłem zasilanie we wzmaku Cyrusa to tak jakbym załączył brum w Atollu - widać trafa w Atollu wrażliwe są na takie włączanie innych urządzeń pod tą samą sieć. Oczywiście na Cyrusowym trafie nie robi to żadnego wrażenia i zawsze jest cisza jak makiem zasiał. Spróbuj może podłączyć setkę pod inne gniazdko albo daj mu te tzw. blokery - wiadomo o co chodzi. Ewentualnie jak jesteś na to bardzo wyczulony to zwróć Atolla i kup piec innego producenta, gdzie akurat nie będzie brumu. Lubią brumieć też Regi, NAIM-y, Hegle i wiele innych, których teraz nie pamiętam. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem francuskie fora i Francuzom ich francuskie Atolle też nie lubią się z francuskim prądem i w proteście brumią... ale! w przeciwieństwie do naszych - z francuskim akcentem. Wybredne grajki z tych Atolli

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
44 minuty temu, Adam 38 napisał:

Ostatnio w sobotę jak wszystko rozłączałem, pucowałem z każdej strony wzmaki itd.( w tym momencie już moja kobieta i syn wiedzą, że ich ześwirowany mąż i ojciec spodziewa się nowych zabawek audio w domu i mają rację :))

Adam na co oczekujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adam 38 napisał:

Jak już wcześniej pisałem, będę miał u siebie trzy pary monitorów (Harbeth P3, S16Hz Canto Grand w najwyższej wersji oraz Dynaudio Evoke 10). Jak widzisz dużo przyjemności mnie czeka:)


To ladnie, podepniesz CG pod cyrusa :) ?
 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.