Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, jackobtone napisał:

Prześledziłem francuskie fora i Francuzom ich francuskie Atolle też nie lubią się z francuskim prądem i w proteście brumią... ale! w przeciwieństwie do naszych - z francuskim akcentem. Wybredne grajki z tych Atolli

Dzięki za zainteresowanie sprawą. Czyli to raczej nie kwestia smieci w sieci energetycznej tylko kwestia jakości trafa. Niestety Pan z salonu, który mi sprzedał wzmacniacz twierdzi, że taki problem nie występuje w Atollach. Więc wychodzi na to wszyscy mamy omamy słuchowe. Przewiduję więc problemy z wymianą albo reklamacją. Dam znać jak się sprawa potoczy dla ewentualnej przestrogi a może polecenia sprzedawcy. Postawa salonu w takich przypadkach to kluczowy element przy wyborze , gdzie kupować sprzęt. Zobaczymy jak się zachowają.

PS. ja nie słyszę polskiego akcentu w brumieniu swojego Atolla ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Jak już wcześniej pisałem, będę miał u siebie trzy pary monitorów (Harbeth P3, S16Hz Canto Grand w najwyższej wersji oraz Dynaudio Evoke 10). Jak widzisz dużo przyjemności mnie czeka:)

Szeroko :)

Ja na razie chyba odpuszczam poszukiwania po ostatnich odsłuchach na nowym mebelku ;)))

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik Savar Systems na blatach zawieszonych na kulkach :)

Trochę inne rozwiązanie niż BBS Rogoza.

Muzyka poważna Vivaldi 4 pory roku Kuby Jakowicza z Symfonią Warsovia i ta ze zdjęcia rozwaliła mi system polecam to wydanie.

 

image_5401.jpg

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Adam 38 napisał:

Jak już wcześniej pisałem, będę miał u siebie trzy pary monitorów (Harbeth P3, S16Hz Canto Grand w najwyższej wersji oraz Dynaudio Evoke 10). Jak widzisz dużo przyjemności mnie czeka:)

Miałem u siebie swojego czasu kupione w ciemno Canto Grand Premium i było to dla mnie wielkie rozczarowanie. Niczym mnie te kolumny nie przekonały, sprzedałem tak szybko jak kupiłem. Ciekawe jak wypadną w porównaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę sędzią wydającym werdykt, które naj. a które mniej z tej trójki monitorów. Nie będzie z mojej strony żadnych porównań między nimi, od tego są lepsi ode mnie a i zwyczajnie nie jestem tym teraz zainteresowany.

Wiem czego pragnę, co chcę znaleźć w brzmieniu. Nic innego się nie liczy, tylko ja i moja muzyka, moje emocje, wzruszenie. 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Nie będę sędzią wydającym werdykt, które naj. a które mniej z tej trójki monitorów. Nie będzie z mojej strony żadnych porównań między nimi, od tego są lepsi ode mnie a i zwyczajnie nie jestem tym teraz zainteresowany.

Wiem czego pragnę, co chcę znaleźć w brzmieniu. Nic innego się nie liczy, tylko ja i moja muzyka, moje emocje, wzruszenie. 

 

En no Adam nie bądź taki. Wyroków wydawać nie musisz ale o różnicach i czy coś wybierzesz pochwalić się możesz.  Tym bardziej że co do pewnego monitora mieliśmy identyczne odczucia tym bardziej jestem ciekawy Twojej opinii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te tańsze CD-eki Atoll-a niż cd100 se2? Chyba CD 50 jest spokojnie do kupienia w Twoim budżecie (chociaż jak to u Atoll-a- za równo pewnie nie będzie). Po rabatach blisko byłoby do Vincenta CD 400, dla mnie równo grający, tyle że bardzo, bardzo bezpośrednio - nie wiem czy tak lubisz. Zacząłbym od Vincenta CD 400. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ArtuAtoll napisał:

Adam.. na jakich kablach masz spięte klocki Atolla ?

Ja polecam kable Audioquest i Athom... :)

A ja się okablowałem Albedo :)

Supra ma tendencje do zaokrąglenia i zmiękczania, może stąd Adamowi ten bas jakoś nie pasuje w Atollu :))

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sir.jax napisał:

A ja się okablowałem Albedo :)

Supra ma tendencje do zaokrąglenia i zmiękczania, może stąd Adamowi ten bas jakoś nie pasuje w Atollu :))

Sir. :)
Ja mam pożyczony  IC ALBEDO FLAT ONE wersja stara.. no mocno rozjaśnia mi brzmienie.. Ja mam Marantza NA 6005 i In 100  Lepiej się wpasował Audioquest Evergreen.. za 150 zeta ;) Supra  to moze na zasilajacy ? 

13 godzin temu, ArtuAtoll napisał:

Adam.. na jakich kablach masz spięte klocki Atolla ?

Ja polecam kable Audioquest i ATOHM ;)

 

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii brumienia Atolla. W swoim IN200 Signature zauważyłem tendencję do głośniejszego brumienia przy włączonym TV. 

Dokonałem dwóch zmian:

1) Kupiłem kabelek zasilający nieco lepszy niż pudełkowy

2) Mam listwę Oehlbach Powersocket 907. Producent podzielił gniazda w listwie na dwie grupy. Atolla wpiąłem jako jedynego w pierwszą grupę, całą resztę elektroniki w drugą.

Obserwacje: Atoll przestał reagować na włączony telewizor, trafo brumi wyraźnie ciszej.

BF4DC764-3CB0-4233-A439-9521DE4CF173.jpeg

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jackobtone napisał:

W kwestii brumienia Atolla. W swoim IN200 Signature zauważyłem tendencję do głośniejszego brumienia przy włączonym TV. 

Pisałem już o tym dawno temu w tym wątku, moja plazma włączona w ten sam obwód co audio, też generowała delikatne brumienie traf w AM100, ale musiałem przytykać ucho do obudowy żeby to usłyszeć.

Teraz jest wpieta w inny obwód na listwie i jest O.K.

Poza tym TV zdejmuje ze stolika jak słucham muzyki :)

10 godzin temu, ArtuAtoll napisał:

Sir. :)
Ja mam pożyczony  IC ALBEDO FLAT ONE wersja stara.. no mocno rozjaśnia mi brzmienie.. 

Moje Albedo to Monolith ;)

Ale mam też IC FlatOne do wzmacniacza słuchawkowego,  wersja nowa w bordowej otulinie, gra cieplej niż starsza w czerwonym oplocie.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jackobtone napisał:

W kwestii brumienia Atolla. W swoim IN200 Signature zauważyłem tendencję do głośniejszego brumienia przy włączonym TV. 

Mam podobnie, w momencie kiedy drukarka rozgrzewa się, trafa w Atollu dają o sobie znać. Zastanawiałem się nawet czy by tej drukarki nie odizolować dc blockerem, ale używam jej na tyle rzadko, że dałem spokój.

2 godziny temu, jackobtone napisał:

Mam listwę Oehlbach Powersocket 907. Producent podzielił gniazda w listwie na dwie grupy. Atolla wpiąłem jako jedynego w pierwszą grupę, całą resztę elektroniki w drugą.

Tak w temacie listew, trzeba pamiętać, żeby odłączyć od nich wszystkie zasilacze impulsowe, bo te potrafią potwornie szumieć, a to słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam obserwacje

Ja mam audio podpięte do osobnego gniazda ,a telewizor,odtwarzacz multimedialny,blu-ray do osobnego i również cisza-no może jak przystawię ucho do obudowy to minimalnie coś słychać,ale naprawdę tak ledwo,ledwo , a już tak z pół metra od sprzętu jest absolutna cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to różnica do którego gniazdka jest podłączone skoro to wszystko się łączy w puszcze? U mnie brumi jednakowo , bez względu które gniazdko. W domu mam parter i piętro na różnych fazach i brumi tak samo niezależnie od tego czy podpinam parter czy piętro. Pan sprzedawca zaprzecza ostro, że Atolle brumią. Twierdzi, że każdy wzmacniacz brumi i Atolle niczym się w tym względzie nie wyróżniają. Nerwowo zareagował na odesłanie do opinii na tym forum. Czekam na blocker od Tomanka i jak co to będę reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jajen napisał:

Czekam na blocker od Tomanka i jak co to będę reklamował.

Nie pomoże,  miałem DC broker DB1.

Mieszkam w bloku i inne gniazdko oraz listwa załatwiła sprawę, audio mam wpięte do kondycjonera, a ten do innego gniazdka niż listwa.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sir.jax napisał:
Godzinę temu, jajen napisał:

(...) Czekam na blocker od Tomanka i jak co to będę reklamował.

Nie pomoże,  miałem DC broker DB1.

Mieszkam w bloku i inne gniazdko oraz listwa załatwiła sprawę, audio mam wpięte do kondycjonera, a ten do innego gniazdka niż listwa.

Nie za szybki jest Twój wyrok? 

Również mieszkam w bloku i dc-blocker co prawda kosztem lekkiego "kocyka" na górze wyeliminował buczenie w moim Heglu.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kocurro napisał:

Również mieszkam w bloku i dc-blocker co prawda kosztem lekkiego "kocyka" na górze wyeliminował buczenie w moim Heglu.

Brzmienie w Heglu? W jakim?

Miałem DB1 i na początku niby zniwelował brumienie, jednak po kilku dniach wróciło  i było raz większe, a raz mniejsze w zależności od pory dnia. Pisałem już o tym w tym wątku pewno kilkadziesiąt stron wstecz.

W nim siedzą dwa kondensatory kaskadowo, to swoisty filtr, góra lagodnieje, brzmienie robi się przyjemne i spokojne, ale bas jest nie do przyjęcia bulwary i miękki. 

Wpięcie plazmy w inne gniazdo ścienne przez listwę załatwiło sprawę, nie teoretyzuje i nie wyrokuje,  stwierdzam fakt jaki miał miejsce w moim przypadku.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sir.jax napisał:

Brzmienie w Heglu? W jakim?

W nim siedzą dwa kondensatory kaskadowo, to swoisty filtr, góra lagodnieje, brzmienie robi się przyjemne i spokojne, ale bas jest nie do przyjęcia bulwary i miękki.

 

W mojej sygnaturce masz wszystko. 

Po wpięciu blockera jedyna zaobserwowana (czyt. usłyszana) zmiana pomijając wyeliminowania buczenia to delikatnie łagodniejsza góra i nic poza tym. 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.