Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :)
Czy ktoś odsłuchał kabelki głosnikowe KImber Kable do Atolla in 100 do jasnych kolumn jak np Phoebe III ? :) Szukam  kabli z cieńkim basem :)  Zbieram na TQBlack II ale na czymś trzeba zagrać... TQ Ultra Blue podbija już nisko schodzący Atoll  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2019 o 09:24, ArtuAtoll napisał:

Dzień dobry ?
Czy ktoś odsłuchał kabelki głosnikowe KImber Kable do Atolla in 100 do jasnych kolumn jak np Phoebe III ? ? Szukam  kabli z cieńkim basem ? Zbieram na TQBlack II ale na czymś trzeba zagrać... TQ Ultra Blue podbija już nisko schodzący Atoll  

Miałem jakiś czas kimbera 4pr z am 100, gładkie analogowe granie ,trochę nudne , qed rubby okazał się fajniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dedal75 niezbyt mam na czym. Podłączyłem na chwilę Yamahę WXC-50, ale tylko po to żeby zobaczyć jak to działa ? 

Zapewne z dobrej klasy pre miałoby to szansę fajnie zagrać, nie mniej jednak trzymanie pełnowartościowego wzmacniacza, tylko po to żeby służył za końcówkę mocy w moim odczuciu trochę mija się z celem. No chyba że by wybebeszyć Atolla, podmienić płytę czołową i przerobić go na końcówkę ? Ale kto to potem kupi? Hahah

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam do sprzedania Atoll-a in200se w dobrej myślę cenie :) 
Kupiłem go od jednego z członków klubu parę lat temu, a sprzedaję tylko dlatego, że sytuacja mnie zmusza:

https://www.olx.pl/oferta/atoll-in-200se-CID99-IDBoafR.html

Jak mi się poprawi to pewnie znów sobie kupię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy warto kupić ST200 Signature , czy nie jest to za drogi sprzęt w stosunku do tego co oferuje.

Ktoś może odsłuchiwał ?

Czy mogą się wypowiedzieć osoby które miały lub mają starszy model ST200 , czy są zadowolane , jak to gra? jak pre?

Z góry dziękuje za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ST200 sprawuje się dobrze, menu jest nie tak rozwinięte jak np w SM6 ale dźwiękowo daje rade, kupiłem do kompletu z końcówką atolla, signature nie słuchałem. + w stosunku do SM6 np to barwy, nasycone brzmienie dla mnie jako streamer dużo lepsze. Ale - to menu, ograniczenie na usb audio do 96khz w wersji bez SE, i czyta tylko pamięci formatowane fat32 nie. Moja muzyka była na NTFS jednak polecialem po sieci i czyta nawet pliki192khz tu nie ma ograniczenia także po coaxialu. Starsza wersję opłaca się kupić. Nowa ja bym odpuścił że względu na cenę. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info , wezmę go na odsłuch. Nie ukrywam ,że jestem za wersją Signature , bo mam wzmacniacz z tej linii. Napewno jest on bardziej zaawansowany od starszej ST. Jak podpasuje to wezmę, a cena katalogowa to przyznaje ,że za wysoka ,ale coś tam napewno będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atolla IN200 Sig na Naima Nait XS-2, a kolumny Dynaudio Excite X14 na Neat Acoustics Motive SX2

Zupełnie inna szkoła, zupełnie inne brzmienie, ale takie bardziej mi odpowiada ?

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ArtuAtoll napisał:

Lepiej Streamer  do Spotify z DACEM na pokladzie czy laptop ze Spotify plus DAC zewnętrzny ? ?

Tak lepiej streamer.

A DAC i tak warto, ale to moje podejście, możesz wybrać inne.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Zupełnie poza zasięgiem ?

Jak policzyłem zarówno Naima, jak i kolumny kupiłem za 59% ceny rynkowej. Naim używany, ale na gwarancji, a kolumny stały w promocyjnej cenie. Nowe/nie w promocji też są poza moim zasięgiem ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, jackobtone napisał:

Jak policzyłem zarówno Naima, jak i kolumny kupiłem za 59% ceny rynkowej. Naim używany, ale na gwarancji, a kolumny stały w promocyjnej cenie. Nowe/nie w promocji też są poza moim zasięgiem ? 

Co się zmieniło na PLUS w elektronice NAIm w porównaniu z in 200 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ArtuAtoll napisał:

Co się zmieniło na PLUS w elektronice NAIm w porównaniu z in 200 ?

W odpowiedzi przesyłam link:

2 strona, na samym końcu. Adam też zadał podobne pytanie ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jackobtone napisał:

W odpowiedzi przesyłam link:

2 strona, na samym końcu. Adam też zadał podobne pytanie ? 

no u mnie juz Atoll nie gra na twarz.. po zmianie okablowania :)Akustyka pomieszczenia tez wiele wnosi   raczej najwięcej.. Moze zamiast zmieniac klocki  coś powalczyć z akustyką ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając Atolla IN100 i IN200 Sig śmiało mogę powiedzieć że gra na twarz ? Ale najbardziej to wychodzi przy porównaniu z innym wzmacniaczem. Po raz pierwszy uświadomiłem to sobie, kiedy zrobiłem test u mnie w salonie. Przepinałem wtedy na zmianę Yamahę A-S2000 i Atolla 200. Różnica była naprawdę ogromna i to już nie kwestia akustyki skoro wyszło to w dwóch kompletnie różnych pomieszczeniach.

Atoll to fajne wzmacniacze. Zachwalałem na początku, ale to jednak nie moje brzmienie. Już kolejny dzień z rzędu słucham muzyki non stop. W przypadku Atolla kończyło się zazwyczaj po godzinie. Coś dla mnie było trochę męczącego w jego grze. Teraz o zmęczeniu nie ma mowy, uszy nie mówią "wystarczy" tylko "jeszcze, jeszcze, jeszcze!". Odbudowałem swoją bibliotekę płyt na Synology i właśnie delektuję się "It`s Probably Me" od Stinga.

Tak swoją drogą nowa płyta Stinga to moim zdaniem kompletna klapa. Miało być trendy a brzmi strasznie. Instrumenty zastąpione elektroniką ? Stary nie jestem, mam 25 lat, ale nawet do mnie "odświeżone" kawałki kompletnie nie trafiły.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2019 o 21:38, jackobtone napisał:

Atolla IN200 Sig na Naima Nait XS-2, a kolumny Dynaudio Excite X14 na Neat Acoustics Motive SX2

Zupełnie inna szkoła, zupełnie inne brzmienie, ale takie bardziej mi odpowiada ?

Trochę się dziwię. Miałem pre + power Naima jak i IN200 i dla mnie Atoll jest o niebo lepszy. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rafal735r napisał:

Trochę się dziwię. Miałem pre + power Naima jak i IN200 i dla mnie Atoll jest o niebo lepszy. 

Zależy od upodobań ? Mi Naim z Neatami zdecydowanie lepiej leży 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, jackobtone napisał:

 ?

Atoll to fajne wzmacniacze. Zachwalałem na początku, ale to jednak nie moje brzmienie. Już kolejny dzień z rzędu słucham muzyki non stop. W przypadku Atolla kończyło się zazwyczaj po godzinie. Coś dla mnie było trochę męczącego w jego grze. Teraz o zmęczeniu nie ma mowy, uszy nie mówią "wystarczy" tylko "jeszcze, jeszcze, jeszcze!". Odbudowałem swoją bibliotekę płyt na Synology i właśnie delektuję się "It`s Probably Me" od Stinga.

?

Ja właśnie miałem tak z Naimem. Widzę też że miałeś AS2000. Ja również, więc mamy podobne doświadczenia, ale w ogóle inne wnioski. Dla mnie Naim jest bezpośredni, można by rzec ordynarny. Brakowało mi w nim kultury brzmienia i był jakiś przybrudzony. Brak było klaru w muzyce. 

51 minut temu, jackobtone napisał:

 ?

Tak swoją drogą nowa płyta Stinga to moim zdaniem kompletna klapa. Miało być trendy a brzmi strasznie. Instrumenty zastąpione elektroniką ? Stary nie jestem, mam 25 lat, ale nawet do mnie "odświeżone" kawałki kompletnie nie trafiły.

Piszesz o My Song? Tragedia, przebasowione brzmienie bez detali. Bardzo się zawiodłem z tym albumem na Stingu. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dedal75 napisał:

To jak to wytłumaczyć? 

A z atollem @rafal735r masz doświadczenie może i jakieś wnioski w odniesieniu do tej 2jki. Pzdr 

Z tego wszystkiego co miałem, a trochę tego było to Atoll wywarł na mnie duże wrażenie. Z perspektywy czasu uważam że to super urządzenie w swojej cenie, mimo że średnio wygląda. Np w porównaniu do AS2000. Szybkość, dynamika to jego główne zalety. Nie ma się czego czepiać. 

2 minuty temu, sir.jax napisał:

Bo w innych warunkach akustycznych.

Dobrze, akustyka, akustyką. Ale są pewne aspekty, które są mniej zależne od akustyki. Dla mnie Naim był mega przybrudzony. Jak włączyłem z powrotem mój wcześniejszy wzmak to jakbym się przesiadl ze starej kasety na płytę CD. Takie miałem wrażenie po prostu. I ten podbity w wyższym zakresie bas. Natomiast mimo małej mocy bardzo duża ekspresja w muzyce i wyrównanie pasma. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, rafal735r napisał:

Ja właśnie miałem tak z Naimem. Widzę też że miałeś AS2000. Ja również, więc mamy podobne doświadczenia, ale w ogóle inne wnioski. Dla mnie Naim jest bezpośredni, można by rzec ordynarny. Brakowało mi w nim kultury brzmienia i był jakiś przybrudzony. Brak było klaru w muzyce. 

Yamahę wciąż "mam" ? 

Tu się zgodzę, Atoll gra (nie wiem jak to określić)… dostojniej? Naim moim zdaniem jest bardziej zawadiacki, łobuziarski. Opisałbym to może w ten sposób:

Atoll - dziadek z paroma ładnymi latami na karku, siedzący z gazetą w wygodnym fotelu, rozwiązując krzyżówkę popija herbatę, wygrzewa się przy kominku po wieczornym, jesiennym spacerze. Jest spokojny, zawsze o tej porze robi to samo i tak samo, nigdzie mu się nie spieszy.

Naim - młodzieniaszek, eleganckie zakrapiane imprezy, ciągle nowe doznania, dużo się dzieje, rozrywkowy, chwyta życie w ręce. 

Tak ja to postrzegam, nie chcę rzecz jasna nikogo urazić. Każdy od brzmienia oczekuje czegoś innego i też postrzega je nieco inaczej.

Naim to nie 7 cud techniki. Pod względem tego jak gra też pewnie da się znacznie lepiej, może ma trochę gorszą stereofonię, ale jest szybki, żywiołowy, bardzo dynamiczny, o naturalnej reprodukcji instrumentów i wokali, ładnej i wycofanej scenie i tym właśnie mnie kupił. Nie wiem co to jest to "przybrudzenie" ? Co do podbicia basu, to moim zdaniem właśnie Atoll podbijał i co więcej nie schodził za nisko. Mocno zaokrąglał ten bas. Sprawdzałem to z różnymi kolumnami i porównywałem z kilkoma innymi wzmacniaczami. W Naimie jest szybkie, konkretne walnięcie. Na pewno dużo też zależy od kolumn, ale to co teraz robi Naim z Neatami to coś niesamowitego. Brakowało mi takiego zróżnicowania na dole pasma, dociążenia.

Żeby nie było, że zmieniłem na Naima to teraz będę zachwalał Naima, a Atoll jest ble. Otóż nie. Lubiłem Atolla mimo jego wad (przynajmniej ja te aspekty brzmienia postrzegam jako wady). Grał poukładanym, spójnym dźwiękiem, ale właśnie moim zdaniem dynamiki i takiej ikry mu trochę brakowało. Przez to odbierałem jego brzmienie jako nudne, niewciągające, nieangażujące. Nie mniej jednak nic nie zmienia faktu, że brzmienie Naima z Neatami mi zdecydowanie lepiej leży od brzmienia Atolla z Dynaudio, Dali czy KEFami, których też miałem okazję posłuchać. Nie chcę poukładanego, spokojnego staruszka, tylko młodego, rozbrykanego i gotowego na wszystko młodzieńca, który nie musi zapraszać na wspólne picie, po prostu wkłada w dłoń szklankę, nalewa piwo i każe się dobrze bawić. (i żeby nie było zaraz śmieszkowania, mam partnerkę ? )

Co do Stinga - widzisz, za dużo zmiennych składowych ? Mi w moim pokoju, na moim sprzęcie i na moje ucho wszystko się w tym kawałku podoba. U Ciebie może to brzmieć zupełnie inaczej ^^ Ile ludzi na świecie, tyle mniej więcej par uszu i tyle różnych gustów

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.