Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, sir.jax napisał:

Tobie ciągle dupy w głowie ???

@LUKAS 84

Bardzo dobry wybór, Pantaleon był w posiadaniu Atolla z serii 200, ale też innych. Pantaleon popełnił bardzo wiele testów z elektroniką Atolla nie poprzestając na doborze okablowania łącznie z zasilającym.  Michał wie ci mówi przerobił bardzo wiele systemów całkiem zacnych, Devialet,  Simaudio Moon etc.

 

 

 

Tak wiem , śledziłem  jego poczynania jak i twoje , trzeba się uczyć od starszych i mądrzejszych. Przymierzam się powoli do zmiany kolumn teraz . Słuchałeś sir jax może KEF R 900 lub 700? Recenzje Kisiela na ich temat są bardzo obiecujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

Nie, nie słuchałem ?

Recenzje Kisiela są zazwyczaj obiecujące,  trzeba dodać, że w jego warunkach ?

Śledziłeś moje poczynania w tym wątku, czy na całym forum?

??

Na całym forum , hd12 nabyłem na podstawie twoich opinii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, LUKAS 84 napisał:

Na całym forum , hd12 nabyłem na podstawie twoich opinii .

Yyyyyyyy....

Zadowolony? ?

To bdb DAC, a można mu pomóc jeszcze w tym graniu dwoma rzeczami ?

Dlatego mój pewno gra lepiej jak twój ???

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sir.jax napisał:

Yyyyyyyy....

Zadowolony? ?

To bdb DAC, a można mu pomóc jeszcze w tym graniu dwoma rzeczami ?

Dlatego mój pewno gra lepiej jak twój ???

To mów czym prędzej jak ? Słyszałem że po coaxialu gra on lepiej, przymierzam się do hd2 jako konwertera dla niego. Mam go spietego z kompem wireworldem ultraviolet i zasilanie ifi iusb3.0 nano .

A co do zadowolenia to najlepszy mój zakup w całej mojej przygodzie z audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz USB AQ Carbon, trudno określić, czy lepiej po coaxialu, bo po pierwsze trudno o takie same kabelki, ja nigdy nie miałem takiego samego caxiala jak usb.

Teraz mam coaxial Furutech Evolution Digital, ale mam jeden na półce bdb, lepszy od coax np. AQ Carbon, a jest o połowę tańszy,  robiony przez Equlilibrium z Zielonej Góry. 

Pomijając sygnałowe kable w przypadku HD12 miałem na myśli zasilanie, ale to grząski temat i nie dla każdego  ?

Różnice między coax, a USB mogą też wynikać z tego, że tak jak w moim przypadku źródłem są różne urządzenia.  Po coax CA SM6 muda mod, a po USB laptop z plikami Hires.

To trochę różne brzmienia, ale fajnie jest mieć w czym wybierać ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grząski przy mało przejrzystych i dopracowanych systemach ,jeszcze niedawno sceptycznie do tego podchodziłem .Na razie mam melodike na ala oyaide ale będę wszystko powoli dopracowywał. Jaki masz zasilający do hd12?

Fakt że hd12 bardzo czuła na usb ,przy zwykłym przewodzie tak jak by gubiła pokiety danych z komputera i taka niestabilna była .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, LUKAS 84 napisał:

Jaki masz zasilający do hd12?

Bardzo dobrze się sprawdzał Furutech 3TS20, teraz mam go w streamerze, a HD12 dostał Oyaide GPX Re v2 i od dawna X Fuse Verictuma ?

9 godzin temu, LUKAS 84 napisał:

Fakt że hd12 bardzo czuła na usb ,przy zwykłym przewodzie tak jak by gubiła pokiety danych z komputera i taka niestabilna była .

Hmmm, nie rozumiem o czym mówisz u mnie gra muzyka nie pakiety ???

Masz ifi iDefender 3.0 lub iSilencer 3.0? 

Q21 miało w promce za 3 stówy oba w komplecie, nie mogłem się oprzeć, a miałem AQ JitterBug ???

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.premiumsound.pl/manufacturer/ifi-audio/ifi-audio-nano-iusb3-0.html

To jest mój , ale przyznaję że poprawa brzmienia jest na granicy percepcji , bardziej słyszalna na słuchawkach niż w kolumnach ,co innego ultraviolet, tu poprawa w stosunku do zwykłego przewodu jest naprawdę spora . Mówiąc o pakietach miałem na myśli to że słychać było jakby małe trzaski w kolumnach ,czasami windows informował dzwiekowo o zerwaniu połączenia z dakiem i tak nieraz kilka razy na minute nawet, o jak mnie to wnerwiało. Panowie ze sklepu zaproponowali mi na to właśnie ifi razem z wireworldem , pomogło , w zasadzie to sam wireworld pomógł ,a ifi tez zostało , choć sam nie wiem po co? Dodam że mam usb 3 metrowe z racji tego że laptop stanowi moje centrum multimedialne.

Drodzy forumowicze ! Powielam swoje pytanie , czy jest lub był na forum użytkownik wzmacniacza serii 200 który miał podobny przypadek jak ja, tzn prawa strona wzmaka zimna podczas gdy lewa gorąca .Moim zdaniem nie powinno tak być 200 to w pełni symetryczne dualmono. Serwis twierdzi że jeżeli dżwiękowo ok to nic nie ruszać ,tak mi przekazał pan z PREMIUMSOUND przynajmniej ,od którego kupiłem wzmacniacz.

Edytowane przez LUKAS 84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, LUKAS 84 napisał:

https://www.premiumsound.pl/manufacturer/ifi-audio/ifi-audio-nano-iusb3-0.html

To jest mój , ale przyznaję że poprawa brzmienia jest na granicy percepcji , bardziej słyszalna na słuchawkach niż w kolumnach ,co innego ultraviolet, tu poprawa w stosunku do zwykłego przewodu jest naprawdę spora . Mówiąc o pakietach miałem na myśli to że słychać było jakby małe trzaski w kolumnach ,czasami windows informował dzwiekowo o zerwaniu połączenia z dakiem i tak nieraz kilka razy na minute nawet, o jak mnie to wnerwiało. Panowie ze sklepu zaproponowali mi na to właśnie ifi razem z wireworldem , pomogło , w zasadzie to sam wireworld pomógł ,a ifi tez zostało , choć sam nie wiem po co? Dodam że mam usb 3 metrowe z racji tego że laptop stanowi moje centrum multimedialne.

Drodzy forumowicze ! Powielam swoje pytanie , czy jest lub był na forum użytkownik wzmacniacza serii 200 który miał podobny przypadek jak ja, tzn prawa strona wzmaka zimna podczas gdy lewa gorąca .Moim zdaniem nie powinno tak być 200 to w pełni symetryczne dualmono. Serwis twierdzi że jeżeli dżwiękowo ok to nic nie ruszać ,tak mi przekazał pan z PREMIUMSOUND przynajmniej ,od którego kupiłem wzmacniacz.

W in 200 w trybie standby pracuje jeden z transformatorów i wtedy jest cały czas ciepły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2019 o 14:30, pawel k napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. Od tygodnia jestem posiadaczem tak zachwalonego przez niektórych attola in 200 signature. I przyznam szczerze że póki co jestem wręcz załamany jego jakością dźwięku. W stosunku do swoich poprzedników takich jak marantz 8006 cambridge audio cxa80 później azur 851a brak mu szczegółowosci separacji instrumentów gra jakoś tak bez życia i od niechcenia. Drugi plan strasznie cicho wybrzmiewający. Zasilam go furutechem PC triple c TCS 31 na rodowanych wtykach 28/38 Głośnikowe to tellurium q Silver 2. Niewiem może to wina niewygrzania wzmaka. Poradzicie coś? 

Miałem IN200 i dla mnie to fajne szybkie granie z mnóstwem detali. Może brakowało mu trochę tego "czegoś" ale ogólnie było OK. Jak nowy to niech pogra trochę, a najlepiej to jak możesz to odeślij jak ci nie gra po prostu. Nie ma co się na siłę przekonywać. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, strat69 napisał:

Witajcie
czy jest sens wchodzić w Bluesound Node 2i i łączyć go po analogu do Atoll'a ?
teraz mam OPPO 103D, ale obsługa sieciowa w nim leży, więc myślę o wymianie

Witam,

Kilka tygodni temu testowałem Node 2i oraz Yamahę WXC-50 i WXAD-10. Wszystkie urządzenia wyłącznie po analogu. Zgadnijcie co grało najlepiej??

 

Najtańsza Yamaha WXAD-10. Jeśli to ma grać tylko po analogu moim zdaniem nie ma sensu przepłacać. Bluesound podobno gra lepiej, ale tylko po wejściu cyfrowym. Nie wiem, po cyfrze nie testowałem więc się nie wypowiadam, ale osławiony Node po analogu mocno mnie rozczarował, spodziewałem się znacznie więcej od urządzenia prawie cztery razy droższego. Nabyłem więc proste szare pudełko, z którego muszę przyznać jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam

W dniu 13.11.2019 o 11:25, jackobtone napisał:

Standard z tymi korkami ? Prawie za każdym razem przełączenie pstryczka z 0 na 1 równało się w moim przypadku z dymaniem do garażu i przełączaniem bezpiecznika

Witam,

Wszystkim, którzy mają problemy z korkami z własnego doświadczenia mogę polecić wymianę bezpiecznika na C16. Standardowo w naszych instalacjach domowych montowane są B16. Wzmacniacze Atolla ze względu na dużą pojemność kondensatorów mają chwilowy bardzo duży pobór prądu, dlatego zwykłe bezpieczniki B16 "głupieją" i prawidłowo się wyłączają. Prywatnie zmieniłem bezpiecznik na Gigawatta G-C16A, ale każdy C16 załatwi sprawę od ręki. No i żona już się nie złości :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś dokonałem odsłuchów i zakupiłem wzmacniacz Atoll IN200 Signature więc dołączam do klubu :-)

Mam pytanie, więc na wstępie krótkie wprowadzenie. Wzmacniacz porównywałem z Marantz PM8006. Marantz bardzo mi się podobał i przez większość testów na kolumnach używalem Marantza. Na koniec zmieniliśmy wzmacniacz na Atoll i coś "zaskoczyło". Wydaje mi się, że poprawiła się precyzja góry i jakaś taka spójność całej sceny (przepraszam, ale nie piszę tak pięknych recenzji audio jak prawdziwi audiofile). W każdym razie było jeszcze lepiej i zarazem wystarczająco dobrze.

Kolumny do zestawu dobrałem Pylon Diamond 30 i jestem nimi zachwycony. Spójne, z bardzo dynamicznym, ale nie zalewającym basem, z niemęczącym środkiem (nie lubię dominującego środka, męczy mnie), i dosyć szczegółową górą. W konkurencji były Dali Rubicon 6 (niemal dwa razy droższe, czegoś im brakowało w górnym basie) oraz jakieś Monitor Audio (brakowało czegoś w spójności/spójnej melodyjności). Mam też taką zwykłą, ludzką satysfakcję że wsparłem polską firmę, nie musząc rezygnować z oczekiwań co do jakości (może to śmieszne ale nic na to nie poradzę).

Do zestawu szarpnąłem się na kabel Cardas Parsec Speaker z prostego powodu. Ten kabel podłączony był w studiu odsłuchowym. Kiedy na koniec poprosiłem o ok. połowę tańszą alternatywę, przytomnie przypominając sobie, że brat audiofil mówił "pamiętaj o kablach", niestety ale usłyszałem (ku zgrozie mego portfela) subtelną, ale jednak, różnicę w detalach nagrania. Po kilku przełączeniach w te i we wte decyzja zapadła, że kabel musi być ten sam, który z odsłuchów.

W oparciu o jaką muzykę wybrałem ten zestaw? Słucham niestety przeróżnej muzyki (łącznie z Trance, POPlista, tybetańskimi mantrami, latynoskim Malumą itp) ale pod kątem wsłuchiwania się na zestawie hi-fi (reszta w aucie, pracy, na siłowni) testowałem sprzęt na utworach Red Hot Chili Peppers (dynamika, czystość, ekspresja, gęstość całości, szerokość sceny, dynamiczny ładny wysoki bas), Dire Straits, Pink Floyd, Scissors Sisters (więc rockowo-funkowo), OceanLab, Rue de Soleil, Cafe del Mar, Massive Attack (a więc takie chill outy), Air (no tu się dużo dzieje i Air grane na tym zestawie po prostu zachwyca tym co tam się dzieje i w jaki sposób), Maria Mena (wokal/piano). Dodam jeszcze, że składanki hip-hop/rap brzmią spektakularnie.

Wydaje mi się, że zestaw odpowiada w 90% mojemu ideałowi dźwięku, który sobie wyobrażam na ten moment że tak mogą brzmieć utwory. Szukałem dźwięku dynamicznego, raczej gęstego o szerokiej scenie (choć słyszałem szersze), melodyjnego jako priorytet na analitycznym (nie mówiąc, że to drugie nie jest ważne), spójnego między poziomami, z nienahalnym środkiem i górą która nie jest jak z laboratorium nowych technologii, jednocześnie z górą/środkiem, które bardzo dużo pokazują detali, lekko aksamitnego ale koniecznie wciąż dynamicznego. W tej grupie cenowej uznaję to za świetny wynik i zobaczymy co się wydarzy w kolejnych latach. Na razie jest super. Gdzie ten zestaw wg mnie urywa 10%? Myślę, że jest on delikatnie zbyt aksamitny w górze/środku i czasem by się chciało aby bardziej pokazał pazurek (nie pazur, bo to różnica na "pazurki"). To był mój kompromis. Reszta jest jego warta jak dla mnie.

Teraz kilka pytań:

1.) DAC/Streamer - rozważam kilka opcji i proszę o komentarze/uwagi/wskazówki gdyż będę to testował w kolejnym kroku (odsłuchy), niemniej chciałbym zawęzić opcje albo może przeczytać inne propozycje do odsłuchów. Zakres cenowy preferowany to podobnie do wzmacniacza 6-8k chyba, że warto do "czegoś" dołożyć. Źródła: FLAC 24/192 + DSD128 minimum oraz TIDAL. Chromecast byłby miłym dodatkiem. Bluetooth, CD i inne cuda zbędne. Wyświetlacz z okładką i postępem odtwarzania utworu tez byłby miłym dodatkiem (oceniam to jako bardzo estetyczne i funkcjonalne). Źródła plików: preferowane DLNA lub Samba/NFS/FTP/WebDav z serwera Synology przez LAN (chyba, że opcja z pytania 2).

   a. Wewnętrzna karta rozszerzeń DAC do IN200 - raczej nie rozważam tego rozwiązania, gdyż na ogół napotykam się na uwagi na forach i z opowieści z pierwszej ręki, że DAC zewnętrzny zagra lepiej, ale na wszelki wypadek pytam

   b. Amplituner Onkyo TX-RZ830 (który posiadam) przez złącze Line Out - też raczej nie zakładam by dorównało to brzmieniu dedykowanemu DAC ale może ktoś testował i ma dobre doświadczenia

   c. Marantz ND8006 - słyszałem w zestawie z PM8006 ale było to krótko i na szybko więc nie mam zdania specjalnie

   d. Atoll DAC200 Signature - wspólny pilot i wygląd to jest jakiś plus ale nie jest to kluczowe, może być dowolna marka - przy okazji pytanie: jakim cudem DAC200 ma wyjście XLR a IN200 nie ma wejścia XLR? Chyba jakość byłaby lepsza?

   e. Primare SC15 Prisma - mój brat audiofil ma Primare NP30 i sobie chwali

   f. Auralic Altair G1 - jest to urządzenie najdroższe (10 tys.) natomiast wizualnie i funkcjonalnie podoba mi się najbardziej, do tego generalnie jest jakieś takie fascynujące, stąd dodałem do listy :-) 

   g. Cambridge Audio Azur 851N - nie mam zdania, wyczytałem na różnych forach, ale ma wyświetlacz okładki/postępu utworu

   h. Pioneer N-70AE - j.w.

   Dodam, że kabel między DAC a IN200 to będzie Chord Clearway 1 metr, jeśli ma to jakieś znaczenie co do wyboru DACa.

2. Czy jest sens bawić się (jak gdzieś wyczytałem) w osobny transport USB do powyższych DACów (poza Altair G1) i wykorzystać np Auralic Aries Mini, który można nabyć już ponizej 2 tys. Chodzi mi o strumieniowanie plików z sieci przez Aries Mini przez złącze USB do DACa, podobno otrzymując w ten sposób lepsze brzmienie niż wykorzystując strumieniowanie LAN bezpośrednio z ww DACów. Stąd też pojawił się w zestawieniu Altair G1 bo skoro DAC za 6-8 tys. plus Aries Mini to może od razu Altair G1 no chyba, że któryś DAC wybije się brzmieniem jednak lepszym.

3. Atoll IN200 zestawiony będzie z amplitunerem kina domowego Onkyo TX-RZ830 do odtwarzania dźwięku przestrzennego, jako końcówka mocy. Czy kabel od Onkyo Pre-Out do IN200 (bypass) ma znaczenie jakiej jest jakości (no dobra, pewnie ma)? Czyli pytanie z gatunku, czy iść w kabel drugi Chord Clearway na przykład, coś podobego/innego czy coś tańszego wystarczy?

Wiem, że ostatecznie i tak sam będę musiał potestować i posłuchać, ale będę wdzięczny za wszelkie rady, sugestie albo zwrócenie uwagi na tok rozumowania "od czapy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, topjes napisał:

Cambridge Audio Azur 851N - nie mam zdania, wyczytałem na różnych forach, ale ma wyświetlacz okładki/postępu utworu

Z którego nie ma żadnego pożytku, kiedy siedzi się w miejscu odsłuchu oddalonym z 2-3m, jak w większości tego typu urządzeń. Ale fajnie wygląda ?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, topjes napisał:

Witam,

Dziś dokonałem odsłuchów i zakupiłem wzmacniacz Atoll IN200 Signature więc dołączam do klubu :-)

Mam pytanie, więc na wstępie krótkie wprowadzenie. Wzmacniacz porównywałem z Marantz PM8006. Marantz bardzo mi się podobał i przez większość testów na kolumnach używalem Marantza. Na koniec zmieniliśmy wzmacniacz na Atoll i coś "zaskoczyło". Wydaje mi się, że poprawiła się precyzja góry i jakaś taka spójność całej sceny (przepraszam, ale nie piszę tak pięknych recenzji audio jak prawdziwi audiofile). W każdym razie było jeszcze lepiej i zarazem wystarczająco dobrze.

Kolumny do zestawu dobrałem Pylon Diamond 30 i jestem nimi zachwycony. Spójne, z bardzo dynamicznym, ale nie zalewającym basem, z niemęczącym środkiem (nie lubię dominującego środka, męczy mnie), i dosyć szczegółową górą. W konkurencji były Dali Rubicon 6 (niemal dwa razy droższe, czegoś im brakowało w górnym basie) oraz jakieś Monitor Audio (brakowało czegoś w spójności/spójnej melodyjności). Mam też taką zwykłą, ludzką satysfakcję że wsparłem polską firmę, nie musząc rezygnować z oczekiwań co do jakości (może to śmieszne ale nic na to nie poradzę).

Do zestawu szarpnąłem się na kabel Cardas Parsec Speaker z prostego powodu. Ten kabel podłączony był w studiu odsłuchowym. Kiedy na koniec poprosiłem o ok. połowę tańszą alternatywę, przytomnie przypominając sobie, że brat audiofil mówił "pamiętaj o kablach", niestety ale usłyszałem (ku zgrozie mego portfela) subtelną, ale jednak, różnicę w detalach nagrania. Po kilku przełączeniach w te i we wte decyzja zapadła, że kabel musi być ten sam, który z odsłuchów.

W oparciu o jaką muzykę wybrałem ten zestaw? Słucham niestety przeróżnej muzyki (łącznie z Trance, POPlista, tybetańskimi mantrami, latynoskim Malumą itp) ale pod kątem wsłuchiwania się na zestawie hi-fi (reszta w aucie, pracy, na siłowni) testowałem sprzęt na utworach Red Hot Chili Peppers (dynamika, czystość, ekspresja, gęstość całości, szerokość sceny, dynamiczny ładny wysoki bas), Dire Straits, Pink Floyd, Scissors Sisters (więc rockowo-funkowo), OceanLab, Rue de Soleil, Cafe del Mar, Massive Attack (a więc takie chill outy), Air (no tu się dużo dzieje i Air grane na tym zestawie po prostu zachwyca tym co tam się dzieje i w jaki sposób), Maria Mena (wokal/piano). Dodam jeszcze, że składanki hip-hop/rap brzmią spektakularnie.

Wydaje mi się, że zestaw odpowiada w 90% mojemu ideałowi dźwięku, który sobie wyobrażam na ten moment że tak mogą brzmieć utwory. Szukałem dźwięku dynamicznego, raczej gęstego o szerokiej scenie (choć słyszałem szersze), melodyjnego jako priorytet na analitycznym (nie mówiąc, że to drugie nie jest ważne), spójnego między poziomami, z nienahalnym środkiem i górą która nie jest jak z laboratorium nowych technologii, jednocześnie z górą/środkiem, które bardzo dużo pokazują detali, lekko aksamitnego ale koniecznie wciąż dynamicznego. W tej grupie cenowej uznaję to za świetny wynik i zobaczymy co się wydarzy w kolejnych latach. Na razie jest super. Gdzie ten zestaw wg mnie urywa 10%? Myślę, że jest on delikatnie zbyt aksamitny w górze/środku i czasem by się chciało aby bardziej pokazał pazurek (nie pazur, bo to różnica na "pazurki"). To był mój kompromis. Reszta jest jego warta jak dla mnie.

Teraz kilka pytań:

1.) DAC/Streamer - rozważam kilka opcji i proszę o komentarze/uwagi/wskazówki gdyż będę to testował w kolejnym kroku (odsłuchy), niemniej chciałbym zawęzić opcje albo może przeczytać inne propozycje do odsłuchów. Zakres cenowy preferowany to podobnie do wzmacniacza 6-8k chyba, że warto do "czegoś" dołożyć. Źródła: FLAC 24/192 + DSD128 minimum oraz TIDAL. Chromecast byłby miłym dodatkiem. Bluetooth, CD i inne cuda zbędne. Wyświetlacz z okładką i postępem odtwarzania utworu tez byłby miłym dodatkiem (oceniam to jako bardzo estetyczne i funkcjonalne). Źródła plików: preferowane DLNA lub Samba/NFS/FTP/WebDav z serwera Synology przez LAN (chyba, że opcja z pytania 2).

   a. Wewnętrzna karta rozszerzeń DAC do IN200 - raczej nie rozważam tego rozwiązania, gdyż na ogół napotykam się na uwagi na forach i z opowieści z pierwszej ręki, że DAC zewnętrzny zagra lepiej, ale na wszelki wypadek pytam

   b. Amplituner Onkyo TX-RZ830 (który posiadam) przez złącze Line Out - też raczej nie zakładam by dorównało to brzmieniu dedykowanemu DAC ale może ktoś testował i ma dobre doświadczenia

   c. Marantz ND8006 - słyszałem w zestawie z PM8006 ale było to krótko i na szybko więc nie mam zdania specjalnie

   d. Atoll DAC200 Signature - wspólny pilot i wygląd to jest jakiś plus ale nie jest to kluczowe, może być dowolna marka - przy okazji pytanie: jakim cudem DAC200 ma wyjście XLR a IN200 nie ma wejścia XLR? Chyba jakość byłaby lepsza?

   e. Primare SC15 Prisma - mój brat audiofil ma Primare NP30 i sobie chwali

   f. Auralic Altair G1 - jest to urządzenie najdroższe (10 tys.) natomiast wizualnie i funkcjonalnie podoba mi się najbardziej, do tego generalnie jest jakieś takie fascynujące, stąd dodałem do listy :-) 

   g. Cambridge Audio Azur 851N - nie mam zdania, wyczytałem na różnych forach, ale ma wyświetlacz okładki/postępu utworu

   h. Pioneer N-70AE - j.w.

   Dodam, że kabel między DAC a IN200 to będzie Chord Clearway 1 metr, jeśli ma to jakieś znaczenie co do wyboru DACa.

2. Czy jest sens bawić się (jak gdzieś wyczytałem) w osobny transport USB do powyższych DACów (poza Altair G1) i wykorzystać np Auralic Aries Mini, który można nabyć już ponizej 2 tys. Chodzi mi o strumieniowanie plików z sieci przez Aries Mini przez złącze USB do DACa, podobno otrzymując w ten sposób lepsze brzmienie niż wykorzystując strumieniowanie LAN bezpośrednio z ww DACów. Stąd też pojawił się w zestawieniu Altair G1 bo skoro DAC za 6-8 tys. plus Aries Mini to może od razu Altair G1 no chyba, że któryś DAC wybije się brzmieniem jednak lepszym.

3. Atoll IN200 zestawiony będzie z amplitunerem kina domowego Onkyo TX-RZ830 do odtwarzania dźwięku przestrzennego, jako końcówka mocy. Czy kabel od Onkyo Pre-Out do IN200 (bypass) ma znaczenie jakiej jest jakości (no dobra, pewnie ma)? Czyli pytanie z gatunku, czy iść w kabel drugi Chord Clearway na przykład, coś podobego/innego czy coś tańszego wystarczy?

Wiem, że ostatecznie i tak sam będę musiał potestować i posłuchać, ale będę wdzięczny za wszelkie rady, sugestie albo zwrócenie uwagi na tok rozumowania "od czapy".

Witam,

Gratuluję zakupu. Jeśli koniecznie chcesz kupić DAC'a za 6-8 kzł i masz ambicje wesprzeć polską myśl technologiczną, to rozważ proszę Mytek'a Brooklyn. Designed in USD, Made in Poland. Tak, to polska produkcja i sprzęt opracowany i wymyślony przez Polaków, tyle tylko, że firma należy raczej do jakiegoś jankesa, ale pracują dla niej Polacy. Miałem okazję kilku poznać na Audio Show, fajni goście z dużą wiedzą. Trochę więcej o tym piszą tutaj: http://highfidelity.pl/@main-2731&lang=

ST200 też jest fajny.

P.S. Osobiście zdecydowanie odradzam okablowanie Chorda, jakie by nie było. Za te same pieniądze można kupić coś znacznie lepszego, trzeba tylko trochę poszukać. To moje subiektywne zdanie, ale nie tylko :)

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję dobrego wyboru wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, grzesinek32 napisał:

Ja z 2.5 metra widzę okładkę bez problemu no i fakt ,że wygląda to fajnie , ale i tak najważniejszy jest jak gra.

Ty mówisz o Atollu, a ja odpisałem w sensie CA851N

A przeczytasz dane pliku/utworu, czy tylko widzisz piktogram ładnej okładki i wytluszczony utwór? 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, sir.jax napisał:

Ty mówisz o Atollu, a ja odpisałem w sensie CA851N

A przeczytasz dane pliku/utworu, czy tylko widzisz piktogram ładnej okładki i wytluszczony utwór? 

No nie przeczytam z takiej odległości , ale okładkę widzę dość wyraźnie. W sumie mnie to nie przeszkadza , bo obsługuję pliki z lapka przez Audirvanę , więc mam wszystko przed nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, grzesinek32 napisał:

W sumie mnie to nie przeszkadza , bo obsługuję pliki z lapka przez Audirvanę , więc mam wszystko przed nosem.

No właśnie,  dlatego do tego dążyłem w tej rozmowie. Jak dla mnie streamer nie musi mieć wyjebiaszczego wyświetlacza, wystarcza mi taki jak w CA SM6, a nawet może być bez jak w JAG.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2019 o 00:20, mario70 napisał:

Witam,

Gratuluję zakupu. Jeśli koniecznie chcesz kupić DAC'a za 6-8 kzł i masz ambicje wesprzeć polską myśl technologiczną, to rozważ proszę Mytek'a Brooklyn. Designed in USD, Made in Poland. Tak, to polska produkcja i sprzęt opracowany i wymyślony przez Polaków, tyle tylko, że firma należy raczej do jakiegoś jankesa, ale pracują dla niej Polacy. Miałem okazję kilku poznać na Audio Show, fajni goście z dużą wiedzą. Trochę więcej o tym piszą tutaj: http://highfidelity.pl/@main-2731&lang=

ST200 też jest fajny.

P.S. Osobiście zdecydowanie odradzam okablowanie Chorda, jakie by nie było. Za te same pieniądze można kupić coś znacznie lepszego, trzeba tylko trochę poszukać. To moje subiektywne zdanie, ale nie tylko ?

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję dobrego wyboru wzmacniacza.

A dlaczego odradzasz okablowanie chorda. Ja do atoll in 200 signature podpiołem właśnie chordy odyssey X w konfekcji dual tak  jak wersji signature i jestem zaskoczony co ten ten kabel wydobył z tego atolla. Wcześniej miałem tellurium q black 2 i Silver 2. Oba poległy w porównaniu z tym Chord ODYSEY X. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2019 o 18:25, grzesinek32 napisał:

Odsłuchaj ST 200 Signature , mam tego streamera z IN 200 Sig i jest jak dla mnie bardzo przyzwoicie , ale normalne ,że trzeba samemu odsłuchać w swoim secie.

Atoll.jpg

Może to dziwne pytanie. Choć nie w obliczu mebli na wymiar. Jaką rzeczywistą wysokość ma streamer?  Atoll we wszystkich urządzeniach pisze 9 cm. Zdjęcie natomiast sugeruje co innego. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko 

Czy dac 100 se od atolla ma wejście usb  B - asynchroniczne? 

Jeśli tak to dlaczego nie widzi firmowego sterownika i przez to nie można go z pcetem połączyć właśnie asynchronicznie i ma ograniczenie do 96khz.

Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dedal75 napisał:

Pytanko 

Czy dac 100 se od atolla ma wejście usb  B - asynchroniczne? 

Jeśli tak to dlaczego nie widzi firmowego sterownika i przez to nie można go z pcetem połączyć właśnie asynchronicznie i ma ograniczenie do 96khz.

Pzdr

Bo w specyfikacji stoi jak byk, że USB do 96kHz, optyk i coax obsłuży Ci do 192kHz.

To, że jest asynchroniczne nie musi oznaczać, że obsłuży pliki powyżej 96kHz.

Pzdr

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem ?

Potrzebuje potwierdzenia, bo posiadacz dac 100se twierdzi że jego dac jest asynchroniczny, jednak jak ciągniemy sterowniki że strony by go podpiąć do kompa usb class2 to ich nie widzi i jest jako źródło dźwięku w pc SPDIF audio nie np jak miałem wcześnie topping d10 Albo Sm6 więc połączenia według mnoe asynchronicznego z kompem nie ma. Tylko o to mi chodzi. Pzdr 0

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.