Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, LUKAS 84 napisał:

podobno są to kolumny które zmiatają słuchacza z fotela i ,,łeb urywają''

Tylko, żeby przy tym grały z kulturą, bo łomot i masaż trzewi to wiesz...

?

Swoją drogą 50m to trudne pomieszczenie, dość dużo  i bez choćby delikatnej adaptacji akustycznej, może być nieciekawie. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sir.jax napisał:

Tylko, żeby przy tym grały z kulturą, bo łomot i masaż trzewi to wiesz...

?

Swoją drogą 50m to trudne pomieszczenie, dość dużo  i bez choćby delikatnej adaptacji akustycznej, może być nieciekawie. 

Tak wiem , nie o taki efekt mi chodzi ,  RF7 to niby połączenie ognia i wody , energia, siła ,dynamika ale i wyrafinowane i przyjemne granie zanim je zakupie na pewno odsłucham. Co do pomieszczenia to już poczyniłem pewne zabiegi aby uspokoić pomieszczenie.

Zawsze zaznaczasz i podkreślasz to jak dużą rolę ma akustyka i adaptacja pomieszczenia , jestem tego samego zdania ,wystarczy przenieść klamoty do innego pokoju aby się o tym przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, LUKAS 84 napisał:

Zawsze zaznaczasz i podkreślasz to jak dużą rolę ma akustyka i adaptacja pomieszczenia , jestem tego samego zdania ,wystarczy przenieść klamoty do innego pokoju aby się o tym przekonać.

Bo to jest podstawa, ten sam sprzęt w innym pomieszczeniu zagra inaczej, choćby był ten sam metraż.

Na drugim miejscu hmmmmm zasilanie, bo pomijam tak oczywistą sprawę jak poprawne ustawienie kolumn.

?

2 godziny temu, ArtuAtoll napisał:

Sir.. wyżej jest fotka moja ?

Gdzie? 

Mam na myśli to ustawienie po mojej propozycji, bo te wcześniejsze widziałem.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sir.jax napisał:

 

Gdzie? 

Mam na myśli to ustawienie po mojej propozycji, bo te wcześniejsze widziałem.

Sir.. ustawiłęm tak jak proponowaleś.. nie podoba mi się brzmienie.. przetłumione  jest. Ustawienie paneli jak na mojej fotce jest dla mojego słuchu optymalne :)

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie te odległości. 

Ale wcześniej pisałeś co innego...

W dniu 7.02.2020 o 19:59, ArtuAtoll napisał:

Phoebe ustawiłem skręcone do środka w miejscu łączenia się ścian ? Tylko są w odległości od narożnika 40 cm ?
Całkowicie inne brzmienie.. moze scena się zmniejszyła.. ale  dociążenie świetne.. coś za coś..:)

 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2020 o 19:00, LUKAS 84 napisał:

Panowie odsłuchiwał ktoś z was może atolla z klipsch rf 7iii lub z starszą wersja.

 

Grałem RF7III z Atollem IN200 Signature (jako integra) i nie było to dobre połączenie. Po pierwsze straszna buła na basie, co RFy (z dwoma bas refleksami z tyłu) szczególnie pokazywały- zdudnienia i słaba kontrola . Po drugie ten Atoll jest wyrazisty na górze- klipschowe tuby nie miały litości i każdy saksofon wył niemiłosiernie. Po trzecie nie podobała mi się w Atollu zbytnie osuszenie przekazu, ale to już taki wzmak.

Po kilku miesiącach odsłuchów wypożyczyłem polecanego Roksana K3 i jest bajka! Przestało dudnić, bas jest mocny, ale kontrolowany, nic się nie rozjeżdża. Góra słodka, wspaniała, bardziej stonowana. Suchości też jakby mniej. Może troszeczkę mniej detalu w Roksanie, ale to mi właśnie pokazują wspaniałe Klipsche RFy III.

Atolla sprzedałem, gram z Roksanem. To nie to, że Atoll200 to zły wzmak, po prostu nie pasuje do ostrych jak brzytwa Klipschów i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, _daras_ napisał:

To nie to, że Atoll200 to zły wzmak, po prostu nie pasuje do ostrych jak brzytwa Klipschów i tyle

No ja znam kogoś i słuchałem u niego setu Atolla IN200 i CD200 z Vienna Acoustic Beethoven Concert Grand w porządnie zaadoptowanym akustycznie pokoju, słyszałem już nie jedno, ale takiego grania i kontroli basu z jego różnicowaniem o wokalach nie wspomnę, bo chciało się wstać i podejść do wokalistki, żeby ją cmoknąć. A więc to nie jest wina Atolla, tylko przede wszystkim akustyki i odpowiedniego połączenia z dobrze dobranym kolumnami.

Może klipschy, to nie najlepszy wybór, ale zawsze to kolumny korelują z pomieszczeniem,  dlatego ważna jest akustyka pomieszczenia.

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem, że nie wina Atolla. Kolega pytał o połączeniu z Klipschami, więc napisałem swoje spostrzeżenia po kilku miesiącach słuchania. Wcześniej grałem z Infinity Kappa i było bardzo dobrze, kupiłem RFy i coś mi nie pasowało od początku. Zmieniłem wzmaka na Roksana i jest git.

Słuchałem też IN200sig z Audiovector SR3 Signature i grało rewelacyjnie.

Moim zdaniem Atolla nie powinno się łączyć z kolumnami z potężnym basem bo wychodzi z tego buła.

Oczywiście, dobre brzmienie zależy od dopasowania wzmaka do kolumn. Ciekawi mnie jak takie RFy zagrałyby z Accuphase ale to już temat nie do tego klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Majstrzy.

Z innej beczki..zmieniam system audio..do tej pory angielskie klimaty...NAd NAd NAd...ale zaczyna mi czegoś brakować..kolumny już wymienione...przyjechały Tannoy Revolution xt6 F...Kable Chord Clearway, coaxial Wireworld Ultraviolet, RCA Wireworld Luna,Zdaje sobie sprawe że te Tannoye to nie jest jakiś high end ale grają przyzwoicie...mysle o zestojeniu ich z atollem in 100 plus streamer bluesoun node...rozumiem, że in 100 moge ustawiac jako integre lub końcówke mocy i wtedy bluesound gra na swoim dacu..co myslicie o takiej konfiguracji?

Edytowane przez dreamer25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na testach IN100 tylko dlatego, że akurat nie mieli końcówki. 

Wziąłem do domu i IN100 mz zagrał lepiej jako konćowka, brzmienie spokojniejszy, dojrzalsze z lepszym wypełnieniem zakresów, tym bardziej moja decyzja o zakupie AM100 została potwierdzona, że to dobry kierunek.

Za pre umieją początku robił CA SM6, później HD12 i to bardzo długo z powodzeniem, dopiero jak zmieniłem wzmak został jako przetwornik/źródło.  

Tak więc, tak jak się domyślasz bluesound może grać jako DAC/źródło i  tylko musisz sprawdzić, czy nadaje siemano ode i jak się w tej roli sprawdzi.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2020 o 13:01, _daras_ napisał:

No przecież napisałem, że nie wina Atolla. Kolega pytał o połączeniu z Klipschami, więc napisałem swoje spostrzeżenia po kilku miesiącach słuchania. Wcześniej grałem z Infinity Kappa i było bardzo dobrze, kupiłem RFy i coś mi nie pasowało od początku. Zmieniłem wzmaka na Roksana i jest git.

Słuchałem też IN200sig z Audiovector SR3 Signature i grało rewelacyjnie.

Moim zdaniem Atolla nie powinno się łączyć z kolumnami z potężnym basem bo wychodzi z tego buła.

Oczywiście, dobre brzmienie zależy od dopasowania wzmaka do kolumn. Ciekawi mnie jak takie RFy zagrałyby z Accuphase ale to już temat nie do tego klubu.

Dzięki ci kolego ,czy mógłbyś coś więcej napisać o brzmieniu tych kolumn ? Szczególnie w aspekcie porównania ich do konwencjonalnych zestawów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LUKAS 84 napisał:

Dzięki ci kolego ,czy mógłbyś coś więcej napisać o brzmieniu tych kolumn ? Szczególnie w aspekcie porównania ich do konwencjonalnych zestawów .

Takiej wiedzy to ja nie mam. Kupiłem RFy III po 15-20 latach użytkowania klasycznych Infinity Kappa, bo chciałem kolumny kompletne (jakkolwiek to znaczy) na następne lata oraz miały doskonałe recenzje i opinie (oczywiście posłuchałem przed zakupem, ale co daje takie słuchanie poza domem). Jedyne czym będę żonglował w kierunku upgrade'u systemu to już tylko tor audio. Roksan do tych kolumn brzmi lepiej niż Atoll bez dwóch zdań i to nawet nieaudiofil powie.

A brzmienie jakie? Totalnie kompletne. Basu nigdy nie zabraknie, góra wyrazista i dość jasna, trójwymiarowość przekazu, dynamika. Uważam, że te kolumny powinno łączyć się z bardziej spokojnymi i stonowanymi wzmacniaczami (Accuphase?- pytam bo go nie słyszałem), bardziej ciepłymi i słodkimi niż z suchymi typu Atoll. Jeszcze górę mogłem znieść z Atollem (może podobać się takie ostre, krystaliczne brzmienie), ale ta buła na basie to była masakracja. Roksan tu trzyma bas za ryj i jest pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sir.jax napisał:

Atoll suchy? Bosze ???

 

Tak, słyszę ewidentne osuszenie przekazu (większe niż w Roksanie), ale piszę o brzmieniu integry, a nie samej końcówki. Każdy tranzystor ma tę cechę w większym lub mniejszym stopniu, więc nie oszukuj samego siebie ?

Ale broń boże ja tu NIE KRYTYKUJĘ Atolla, wręcz przeciwnie, spędziłem z nim miłe chwile i trochę było mi go żal sprzedawać. Chodzi mi o dopasowanie kolumn do wzmaka i tyle.

Natomiast z setu Atoll200 + Audiovector SR3 (które to połączenie chwaliłem) oraz Roksan K3 + Klipsch RF7 III wybieram to drugie. Podobna półka cenowa ofkors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, _daras_ napisał:

Takiej wiedzy to ja nie mam. Kupiłem RFy III po 15-20 latach użytkowania klasycznych Infinity Kappa, bo chciałem kolumny kompletne (jakkolwiek to znaczy) na następne lata oraz miały doskonałe recenzje i opinie (oczywiście posłuchałem przed zakupem, ale co daje takie słuchanie poza domem). Jedyne czym będę żonglował w kierunku upgrade'u systemu to już tylko tor audio. Roksan do tych kolumn brzmi lepiej niż Atoll bez dwóch zdań i to nawet nieaudiofil powie.

A brzmienie jakie? Totalnie kompletne. Basu nigdy nie zabraknie, góra wyrazista i dość jasna, trójwymiarowość przekazu, dynamika. Uważam, że te kolumny powinno łączyć się z bardziej spokojnymi i stonowanymi wzmacniaczami (Accuphase?- pytam bo go nie słyszałem), bardziej ciepłymi i słodkimi niż z suchymi typu Atoll. Jeszcze górę mogłem znieść z Atollem (może podobać się takie ostre, krystaliczne brzmienie), ale ta buła na basie to była masakracja. Roksan tu trzyma bas za ryj i jest pięknie.

Wprawdzie posiadam końcówkę a nie integre ,ale na pewno nie gra sucho ,wręcz przeciwnie .Zmartwiłeś mnie trochę bo napaliłem się bardzo na te kolumny. Postaram się je odsłuchać z moją elektroniką i sam ocenię ,posiadam kolumny które nie oszczędzają góry i konstrukcyjnie są zbliżone do RF-7 (dwudrożne z hornem na górze) i nie zaobserwowałem nic z tego co opisujesz. Bas z am 200 jest trochę misiowaty ale na pewno nie dudni .Jakie miałeś źródło i jak ustawione kolumny ? Może tu leżała przyczyna ,ja mam bardzo gładki i przyjemny w odbiorze dack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, _daras_ napisał:

ale piszę o brzmieniu integry, a nie samej końcówki. Każdy tranzystor ma tę cechę w większym lub mniejszym stopniu, więc nie oszukuj samego siebie ?

Aaaa, no tak integra Atolla, ja mialem końcówkę,  ale wyżej też pisalem o secie Atoll 200 z Viennami, ale w życiu bym nie powiedział,  że to był "osuszony" przekaz.

Z drugim zdaniem się nie zgodzę,  nie każdy tranzystor ma cechy osuszenia i nie ma tu znaczenia, że nazywasz to mniejszy lub większy stopień. 

Nie muszę się oszukiwać, za wiele słyszałem,  żeby tak generalizować.

40 minut temu, _daras_ napisał:

Chodzi mi o dopasowanie kolumn do wzmaka i tyle.

A mnie chodzi o to, że bardziej kolumny korelują z pomieszczeniem jak ze wzmacniaczem, jak masz zaadoptowany akustycznie pokój,  to pewno o tym wiesz, a jak nie to polecam sprawdzić na tym samym zestawie w dwóch różnych akustycznie pomieszczeniach.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sir.jax napisał:

Aaaa, no tak integra Atolla, ja mialem końcówkę,  ale wyżej też pisalem o secie Atoll 200 z Viennami, ale w życiu bym nie powiedział,  że to był "osuszony" przekaz.

Z drugim zdaniem się nie zgodzę,  nie każdy tranzystor ma cechy osuszenia i nie ma tu znaczenia, że nazywasz to mniejszy lub większy stopień. 

Nie muszę się oszukiwać, za wiele słyszałem,  żeby tak generalizować.

A mnie chodzi o to, że bardziej kolumny korelują z pomieszczeniem jak ze wzmacniaczem, jak masz zaadoptowany akustycznie pokój,  to pewno o tym wiesz, a jak nie to polecam sprawdzić na tym samym zestawie w dwóch różnych akustycznie pomieszczeniach.

 

Dokładnie ,kluczowe w systemie jest dopasowanie (kolumny-pomieszczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację obaj ?

No to w takim razie napiszę tak: w moim pokoju (a raczej salonie 30m2 bez pogłosu, panele w rogach pokoju za kolumnami) Atoll200 sig jako integra nie grał tak dobrze z RF7III jak Roksan K3 również jako integra. Nie lubię bawić się w systemy dzielone bo kombinacji jest tyle, że aż mnie odstrasza, wystarcza mi brzmienie integry i połączenie z ampli, dzięki czemu mam oddzielone kino od stereo. Pewnie końcówka AM200 zagra inaczej, tu dużo zależy od pre, ale ja piszę swoje twarde spostrzeżenia co do połączenia z jakim grałem. Teraz jestem usatysfakcjonowany i kiedyś wejdę pewnie w wyższej klasy i integrę.

Tak więc Atoll jako integra zagrał słabo, ALE jak zagra jako końcówka, to się nie wypowiadam, bo nie wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, _daras_ napisał:

Pułapki basowe PB Premium firmy Mega Acoustic.

PB Premium tylko taka powinna być nazwa, "pułapki basowe" tylko w cudzysłowie jak już. 

Ale ile, od podłogi po sam sufit, czy po jednej sztuce na narożnik? 

Działa to, bo opinie są różne, w pustych przestrzeniach coś tam zmienią, ale co z resztą...?

Jakieś dyfuzory, tył za słuchaczem, za linią kolumn na środku, sufit etc.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sir.jax napisał:

Ale ile, od podłogi po sam sufit, czy po jednej sztuce na narożnik? 

Działa to, bo opinie są różne, w pustych przestrzeniach coś tam zmienią, ale co z resztą...?

Jakieś dyfuzory, tył za słuchaczem, za linią kolumn na środku, sufit etc.

 

Po dwie do narożnika czyli w sumie 4 + po pół mniejszej na samej górze (miałem wcześniej takie tańsze za 30zł), ogólnie od podłogi do sufitu nie ma rogów ? oraz wykładzina.

A czy działa? Na pewno mniejszy pogłos (o to mi chodziło), a czy łapie basy to nie wiem ? na pewno lepiej z niż bez.

Dyfuzorów na przeciwległej ścianie nie mam, jakie polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, _daras_ napisał:

A czy działa? Na pewno mniejszy pogłos (o to mi chodziło), a czy łapie basy to nie wiem ? na pewno lepiej z niż bez.

Dyfuzorów na przeciwległej ścianie nie mam, jakie polecasz?

Zgadza się na pewno lepiej niż bez, jestem tego samego zdania. Tylko, że to nie jest pułapka basowa, zresztą sam mam w narożnikach (wszystkich) ćwiercwalce od podłogi po sufit.

Najskuteczniejsze uważam Dyfuzory Shroedera 2D, ale muszą być w takim miejscu, żeby fala na nie padała prostopadłe, wtedy są najskuteczniejsze , mam tak na tylnej ścianie za słuchaczem 120x120cm i kolejne między kolumnami za sprzętem, ale tu już miś 1D i 2D,  te słychać wyrażenie, chociaż fizycznie ich skuteczność w tym miejscu jest mniejsza niż tych na tylnej ścianie. 

Na suficie mam Omnibounce od Nyquisty, dzisiaj bym je zamontować inaczej, ale już pozamiatane nie da się oderwać bez zniszczenia ?

Gdzieś na giełdzie, albk allegro 2D są w dobrej cenie.

 

P.S.

Też myślałem zastąpić moje ćwiercwalce tymi PB Premium ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sir.jax napisał:

 mam tak na tylnej ścianie za słuchaczem 120x120cm i kolejne między kolumnami za sprzętem

 

Między kolumnami nad sprzętem to ja mam byczy 75' TV i niestety to jest też akustyczny problem bo dźwięk odbija od matrycy TV. Ale nie można mieć wszystkiego, madafaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2020 o 13:51, _daras_ napisał:

 

Grałem RF7III z Atollem IN200 Signature (jako integra) i nie było to dobre połączenie. Po pierwsze straszna buła na basie, co RFy (z dwoma bas refleksami z tyłu) szczególnie pokazywały- zdudnienia i słaba kontrola . Po drugie ten Atoll jest wyrazisty na górze- klipschowe tuby nie miały litości i każdy saksofon wył niemiłosiernie. Po trzecie nie podobała mi się w Atollu zbytnie osuszenie przekazu, ale to już taki wzmak.

Po kilku miesiącach odsłuchów wypożyczyłem polecanego Roksana K3 i jest bajka! Przestało dudnić, bas jest mocny, ale kontrolowany, nic się nie rozjeżdża. Góra słodka, wspaniała, bardziej stonowana. Suchości też jakby mniej. Może troszeczkę mniej detalu w Roksanie, ale to mi właśnie pokazują wspaniałe Klipsche RFy III.

Atolla sprzedałem, gram z Roksanem. To nie to, że Atoll200 to zły wzmak, po prostu nie pasuje do ostrych jak brzytwa Klipschów i tyle.

Ja po odsłuchach wielu kolumn połączyłem atola in 200 signature z focal aria 926. Przepiękne brzmienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2020 o 00:47, _daras_ napisał:

Takiej wiedzy to ja nie mam. Kupiłem RFy III po 15-20 latach użytkowania klasycznych Infinity Kappa, bo chciałem kolumny kompletne (jakkolwiek to znaczy) na następne lata oraz miały doskonałe recenzje i opinie (oczywiście posłuchałem przed zakupem, ale co daje takie słuchanie poza domem). Jedyne czym będę żonglował w kierunku upgrade'u systemu to już tylko tor audio. Roksan do tych kolumn brzmi lepiej niż Atoll bez dwóch zdań i to nawet nieaudiofil powie.

A brzmienie jakie? Totalnie kompletne. Basu nigdy nie zabraknie, góra wyrazista i dość jasna, trójwymiarowość przekazu, dynamika. Uważam, że te kolumny powinno łączyć się z bardziej spokojnymi i stonowanymi wzmacniaczami (Accuphase?- pytam bo go nie słyszałem), bardziej ciepłymi i słodkimi niż z suchymi typu Atoll. Jeszcze górę mogłem znieść z Atollem (może podobać się takie ostre, krystaliczne brzmienie), ale ta buła na basie to była masakracja. Roksan tu trzyma bas za ryj i jest pięknie.

Pierwsze słyszę że atoll należy do suchych.Z moimi focal aria 926 zagrał rewelacyjnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.