Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, dedal75 napisał:

No ja z serwisem Atolla problemów nie miałem ?. Pzdr

Szczęściarz moje szczere gratulacje. 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Muszę się troszkę pochwalić. Dzisiaj do mojego AM200Sig dołączył PR300Sig. Posłuchałem zestawu tylko chwilkę bo późno ale już widać, że dźwięk zyskał skalę i basową podstawę. Więcej napiszę w najbliższych dniach jak na spokojnie przysiądę do odsłuchu i tak jeszcze niewygrzanego preampa. Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich klubowiczów ! Jeśli można to chętnie wejdę w Wasze szeregi. Od dziś oficjalnie  jestem szczęśliwym posiadaczem Atoll In 200 Signature .  U mnie gra z CA SM6 ,a zastąpił wysłużoną Yamaha RX-V 1700. Do tego CD ARCAM 73T i Kolumny to       AVANCE Dana 670 . Do usłyszenia i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, STJARNA75 napisał:

Od dziś oficjalnie  jestem szczęśliwym posiadaczem Atoll In 200 Signature

Zacny piecyk - uwielbiam go ?

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Parseca ale interkonekt RCA i mi nie podszedł. Był trochę dziwny bo miał całkiem fajny bas i dolny środek - taki Cardasowy czyli "analogowy", dociążony i gęsty ale zupełnie nie pasującą do tego wyższą średnicę, schłodzoną i bez barwy. Jedno trzeba przyznać, że zero ostrości i cyfrowego "nalotu".

Jeżeli głośnikowy jest podobny to koniecznie trzeba sprawdzić przed odsłuchem, bo jest na tyle specyficzny, że może się wpasować albo będzie klapa

Edytowane przez velone

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, STJARNA75 napisał:

Przymierzam się aby ten "zacny piecyk"połączyć z kolumnami kablem Cardas Parsec. Jeszcze go nie słuchałem ,więc jeśli ktoś z was miał doświadczenie z nim to jestem ciekaw. Obecnie gram na Audioquest Bedrock

Miałem cardasa ale 101.Potem był nordost tellurium i wireworld . Z moim in 200 signature grało już wiele kabli głośnikowych jak i zasilających.Dla mnie najlepiej zgrał się z  naszymi polskimi kablami Solid Core Audio. Począwszy od głośnikowych i skończywszy na niesamowitym zasilającym no.1.pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pawel k napisał:

Miałem cardasa ale 101.Potem był nordost tellurium i wireworld . Z moim in 200 signature grało już wiele kabli głośnikowych jak i zasilających.Dla mnie najlepiej zgrał się z  naszymi polskimi kablami Solid Core Audio. Począwszy od głośnikowych i skończywszy na niesamowitym zasilającym no.1.pro.

U mnie na głośnikowych najlepiej spisał się Tellurium Q Black II ale wiadomo, że sam wzmacniacz nie gra, a pomieszczenie, głośniki i nasze gusta są inne więc nie ma uniwersalnych rozwiązań.

Swoją drogą szukam jakiegoś dobrego zasilającego do IN200 Sign. i z tego co piszesz to Solid Core Audio Ci podszedł - możesz o nim skrobnąć coś więcej?

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pawel k napisał:

Miałem cardasa ale 101.Potem był nordost tellurium i wireworld . Z moim in 200 signature grało już wiele kabli głośnikowych jak i zasilających.Dla mnie najlepiej zgrał się z  naszymi polskimi kablami Solid Core Audio. Począwszy od głośnikowych i skończywszy na niesamowitym zasilającym no.1.pro.

No to widzę że bez odsłuchu się nie obejdzie. Na necie znalazłem używany odcinek 4m w dobrej cenie. Potrzebuje tylko 2m ,więc można podzielić i odsprzedać . Teraz mam wątpliwości . Jest ryzyko że się nie wpasuje, choć Parsec to wyższy model od 101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Solid Core Audio jeszcze nie miałem spotkania, ale mam wiarę w Polskie Kable . Posiadam  NELL 14 Gold do żródła i do wzmaka prąd dostarcza Bazodrut Bagatella. Oba świetne i nie słyszałem nic lepszego w cenie ok.1000 zł. Dobrze się uzupełniają u mnie. Nell jest detaliczny i przejrzysty a Bazodrut naturalny , analogowy ,z lekkim ociepleniem bez utraty szczegółu, rozbudowana scena zwłaszcza w głąb. Nell już zakończył produkcje ale Bazodrut chętnie wypożycza za kaucją na 2 tygodnie.Ostatnio wysłałem im kaucje 3 tyś. a przysłali mi fantów za ponad 6tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, velone napisał:

U mnie na głośnikowych najlepiej spisał się Tellurium Q Black II ale wiadomo, że sam wzmacniacz nie gra, a pomieszczenie, głośniki i nasze gusta są inne więc nie ma uniwersalnych rozwiązań.

Swoją drogą szukam jakiegoś dobrego zasilającego do IN200 Sign. i z tego co piszesz to Solid Core Audio Ci podszedł - możesz o nim skrobnąć coś więcej?

Soli core audio no2 pro wygryzł z mojego systemu furutecha za 2,5 tyś złotych. Bardzo dobry kabel ale po wyporzyczeniu i odsłuchaniu no1 pro zbierałem szczenę z podłogi nie słyszałem jeszcze tak naturalnie brzmiącego kabla. Wyrównane wszystkie pasma z niesamowitą przestrzenią.Jak to się mówi cudze chwalimy swojego nie znamy. Co najważniejsze z konstruktorem kabli Panem Mateuszem można się dogadać i wypożyczyć kable do odsłuchu w swoim systemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, STJARNA75 napisał:

Z Solid Core Audio jeszcze nie miałem spotkania, ale mam wiarę w Polskie Kable . Posiadam  NELL 14 Gold do żródła i do wzmaka prąd dostarcza Bazodrut Bagatella. Oba świetne i nie słyszałem nic lepszego w cenie ok.1000 zł. Dobrze się uzupełniają u mnie. Nell jest detaliczny i przejrzysty a Bazodrut naturalny , analogowy ,z lekkim ociepleniem bez utraty szczegółu, rozbudowana scena zwłaszcza w głąb. Nell już zakończył produkcje ale Bazodrut chętnie wypożycza za kaucją na 2 tygodnie.Ostatnio wysłałem im kaucje 3 tyś. a przysłali mi fantów za ponad 6tyś.

Miałem kiedyś wszystkie Neele.

14ka Gold nazacniejsza z Neeli, warto zamienić te oryginalne wtyki na coś od furutecha, minimum FI/E11 G, a pewno jeszcze lepiej wyżej, może Viborg też dobra jakość/Cena.

Bazodruta nie znam, znaczy znam od takiej strony, ze nie chciałbym za darmo tego szajsu- uważaj na wtyki, mogą się usmażyć.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sir.jax napisał:

Miałem kiedyś wszystkie Neele.

14ka Gold nazacniejsza z Neeli, warto zamienić te oryginalne wtyki na coś od furutecha, minimum FI/E11 G, a pewno jeszcze lepiej wyżej, może Viborg też dobra jakość/Cena.

Bazodruta nie znam, znaczy znam od takiej strony, ze nie chciałbym za darmo tego szajsu- uważaj na wtyki, mogą się usmażyć.

 

Nie wiem o jakim Bazodrucie mówisz ? i sprzed ilu lat .Ja mam produkcje 2019/2020 i są wykonane lepiej niż większość kabli hi-end . Już najtańsza Bagatela jest na rodowanych wtyczkach Furutecha, w porządnym oplocie i solidnie zarobiona . Topowy NELL wygląda przy niej jak biedny krewny mimo że był 250 zł droższy i to 15 lat temu . Sieciówka Bazodrut Bagatela Kosztuje 1000 zł i wg mnie sprzedawana jest po kosztach i chyba dlatego w najtańszej serii nie można się targować i zbić ceny .Wyżej są fajne upusty. A jeśli chodzi o dżwięk to zagrała lepiej od NEEL-a w Streammagicu 6  ,choć jest tak ciężka że go przesuwa ciągle i w końcu wylądowała w ATTOL-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że Bazodrut daje dożywotnią gwarancje na swoje produkty. Do tego jak kupisz jakiś kabelek i po roku na przykład stwierdzisz że jednak wolisz coś z wyższej serii albo coś co kosztuje więcej ,przyjmuje stary kabel w rozliczeniu i liczy Ci za niego tyle co dałeś .Wiem ,bo sprawdziłem i podmieniłem tak kabelek USB. Nie wiem czy jest jeszcze jakaś firma na rynku z takim podejściem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STJARNA75 napisał:

Dodam jeszcze że Bazodrut daje dożywotnią gwarancje na swoje produkty. Do tego jak kupisz jakiś kabelek i po roku na przykład stwierdzisz że jednak wolisz coś z wyższej serii albo coś co kosztuje więcej ,przyjmuje stary kabel w rozliczeniu i liczy Ci za niego tyle co dałeś .Wiem ,bo sprawdziłem i podmieniłem tak kabelek USB. Nie wiem czy jest jeszcze jakaś firma na rynku z takim podejściem?

No właśnie że jest Solid core audio. Wymieniłem no2 pro dopłaciłem i wziąłem no1 pro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, STJARNA75 napisał:

Już najtańsza Bagatela jest na rodowanych wtyczkach Furutecha, w porządnym oplocie i solidnie zarobiona .

Na podróbach furutecha, poszukam zdjęć to wrzucę.

P.S.

Antenkami RCA też robią furorę ???

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, STJARNA75 napisał:

Sieciówka Bazodrut Bagatela Kosztuje 1000 zł i wg mnie sprzedawana jest po kosztach

Naprawdę w to wierzysz ?

Żaden kabel, ale to żaden nawet ten z metra, który sam możesz sobie zarobić dobrymi wtykami nie jest sprzedawany po kosztach.

 

 

4 godziny temu, STJARNA75 napisał:

Dodam jeszcze że Bazodrut daje dożywotnią gwarancje na swoje produkty.

Hmmm.

A co takiego może się zepsuć w kablu, skoro jest używany zgodnie z przeznaczeniem?

Mam już zdjęcia, nie wiem jaki to model przewodu, ale na pewno to przewód z Lęborka, reszty się domyśl.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, sir.jax napisał:

Naprawdę w to wierzysz ?

Żaden kabel, ale to żaden nawet ten z metra, który sam możesz sobie zarobić dobrymi wtykami nie jest sprzedawany po kosztach.

 

 

Hmmm.

A co takiego może się zepsuć w kablu, skoro jest używany zgodnie z przeznaczeniem?

Mam już zdjęcia, nie wiem jaki to model przewodu, ale na pewno to przewód z Lęborka, reszty się domyśl.

 

Co się może zepsuć ? Oddawałem do naprawy RCA AQ bo puściły luty po 2 latach. Oczywiście że koszt naprawy nie był duży ale wielki Audioquest nie daje  dożywotniej gwarancji  . W ofercie  Bazodruta jest żródło   Bazodrut Multimedia i tam może się zepsuć wszystko oprócz obudowy ,a kosztuje 8000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, STJARNA75 napisał:

Co się może zepsuć ? Oddawałem do naprawy RCA AQ bo puściły luty po 2 latach. Oczywiście że koszt naprawy nie był duży ale wielki Audioquest nie daje  dożywotniej gwarancji  . W ofercie  Bazodruta jest żródło   Bazodrut Multimedia i tam może się zepsuć wszystko oprócz obudowy ,a kosztuje 8000 zł.

Tak, tylko ja mówię o przewodzie zasilającym. 

Od lat bawię się w audio, jeszcze nigdy żaden fabrycznie zarabiany przewód nic nie puścił, nie wiem co trzeba robić z takim kabelkiem. W przypadku IC AQ, wiem, że te fabryczne są zgrzewane łukiem elektrycznym, a nie lutowane. Chyba, że coś się zmieniło.

Nie jesteś ciekawy, co się stało z nietanim przewodem Bazodruta, jak się okazało na podróbach Furutecha?

?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, sir.jax napisał:

Na podróbach furutecha, poszukam zdjęć to wrzucę.

P.S.

Antenkami RCA też robią furorę ???

 

Skoro jest taki zły to dlaczego tak pozytywne zmiany wnosi . Powiedz jeszcze ile razy słuchałeś tych kabelków i czy widziałeś któregoś na żywo ??? Rozmawiałem z osobami, które ich słuchały i wszystkie opinie były pozytywne ,tyle że nie wszystkim odpowiadał charakter brzmienia .

Jeśli chodzi zaś o antenki to jednych się sprawdzają  u innych nie . Domyślam się że zależy od siły zakłóceń  ale nie wiem . U mnie miały zbyt mały wpływ żeby za nie zapłacić . Natomiast podstawki antywibracyjne zostały i to 2 komplety dlatego że  trzeci przygarnął mój kolega i nie chciał oddać . Najlepiej sprawdziły się pod laptopem i Streammagic 6 . Nigdy nie miałem kabelka w tej cenie(500zł) ,żeby aż tyle wniósł dobrego. Są też podróby podobnie wyglądające ,ale jak kupujesz u właściciela to masz pewność .O ile kabelki mogę polecić tylko tym ,którzy szukają muzykalności,lekkiego ocieplenia i naturalności to podstawki polecam wszystkim tylko nie pod wszystkie urządzenia.

16 minut temu, sir.jax napisał:

Tak, tylko ja mówię o przewodzie zasilającym. 

Od lat bawię się w audio, jeszcze nigdy żaden fabrycznie zarabiany przewód nic nie puścił, nie wiem co trzeba robić z takim kabelkiem. W przypadku IC AQ, wiem, że te fabryczne są zgrzewane łukiem elektrycznym, a nie lutowane. Chyba, że coś się zmieniło.

Nie jesteś ciekawy, co się stało z nietanim przewodem Bazodruta, jak się okazało na podróbach Furutecha?

?

Mówisz o przewodzie zasilającym a ja mówię że gwarancja dotyczy wszystkich przewodów i urządzeń .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, STJARNA75 napisał:

Powiedz jeszcze ile razy słuchałeś tych kabelków i czy widziałeś któregoś na żywo ???

Nie muszę , wystarczą mi opinie z forum, jest tutaj taki wątek, jest też inne forum skąd mam zdjęcia.

Nabijanie w butelkę, Bazodrut to najczęściej pojawiające się kabelki na rynku wtórnym.

ja jestem w innym miejscu jeśli chodzi o zasilanie, a miałem tego trochę. Wiem jak działa ta firma z Lęborka, nie chciałbym za darmo. Jak dla mnie już sam fakt zastosowania podróbek jednych z najdroższych modeli wtyków Furutecha jest bandyctwem i tyle. Nie przekonuj mnie do tej firmy, bo ci się nie uda.

 

21 minut temu, STJARNA75 napisał:

Natomiast podstawki antywibracyjne zostały i to 2 komplety dlatego że  trzeci przygarnął mój kolega i nie chciał oddać .

W tej materii, istnieją inne marki z lepszym efektem.

21 minut temu, STJARNA75 napisał:

Jeśli chodzi zaś o antenki to jednych się sprawdzają  u innych nie . Domyślam się że zależy od siły zakłóceń  ale nie wiem .

Jeśli chodzi o antenki, to jest wał i kpina z polskiego "ałdiofila".

Wejdź z tym tematem do Audio mitów , to Cie zjedzą.

21 minut temu, STJARNA75 napisał:

Rozmawiałem z osobami, które ich słuchały i wszystkie opinie były pozytywne ,tyle że nie wszystkim odpowiadał charakter brzmienia .

To akurat kwestia subiektywnego odbioru, dotyczy wszystkich przewodów, nie tylko Bazodruta. 

 

21 minut temu, STJARNA75 napisał:

Nigdy nie miałem kabelka w tej cenie(500zł) ,żeby aż tyle wniósł dobrego.

To zależy co bierzesz za punkt odniesienia, w odniesieniu do zwykłego sznurka z zestawu stereo pewno tak. Ale to akurat, każdy porządniejszy przewód potrafi.

W tym wypadku niestety gwarancja nie zadziałała z tego, co wiem.

 

image_38447.jpg

image_38448.jpg

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sir.jax napisał:

Nie muszę , wystarczą mi opinie z forum, jest tutaj taki wątek, jest też inne forum skąd mam zdjęcia.

Mój kolega też nie lubi whyski ,choć pił tylko raz w życiu i to najtańszą berbeluche z plasikowego kubka na ognisku.

Rozumiem że nie słuchając wiesz wszystko o tych kabelkach . Oczywiście masz prawo nie lubieć tej firmy i nie zamierzam Cię do niej namawiać. Nawet zabraniam Ci kupować coś od nich ?

30 minut temu, sir.jax napisał:
45 minut temu, STJARNA75 napisał:

Natomiast podstawki antywibracyjne zostały i to 2 komplety dlatego że  trzeci przygarnął mój kolega i nie chciał oddać .

W tej materii, istnieją inne marki z lepszym efektem.

Tych podkładek też nie widziałeś na oczy ,ale wiesz że inne grają lepiej .?

Mam prośbę do Ciebie , jak możesz to podeślij mi te marki podstawek które grają lepiej .Chętnie wypróbuje ,bo rozumiem że słyszałeś te lepsze .Czy to też na zasadzie że znasz kogoś kto zna kogoś co mu powiedział że tamten podobno słyszał że....... 

Abstrahując od powyższego naprawdę jestem zainteresowany tymi podkładkam i wszelkimi metodami walki z niepożądaną wibracją . Te zdjęcia rozebranego kabelka też .Wyśle je do Nadworskiego i zobaczymy co powie.

57 minut temu, sir.jax napisał:

Jeśli chodzi o antenki, to jest wał i kpina z polskiego "ałdiofila".

Wejdź z tym tematem do Audio mitów , to Cie zjedzą.

Toż napisałem że antenki u mnie się nie sprawdziły i choć słyszałem pozytywne opinie to nie miałem jeszcze okazji w innym systemie usłyszeć ich pozytywnego wpływu na dźwięk ,więc je nie zarekomenduje.

 

Godzinę temu, sir.jax napisał:

Bazodrut to najczęściej pojawiające się kabelki na rynku wtórnym.

No właśnie sprawdziłem i co masz na myśli mówiąc rynek wtórny bo na OLX nie ma ,a na Allegro na 118 kabelków używanych powyżej 50 zł znalazłem 3 szt. reszta to oferta samego Bazodruta. Kable  które pochodzą z podmianki na wyższe modele,o czym wspomniałem wcześniej.Jeżeli 3 sztuki na 118 to tak dużo, to wybacz ale ja takiej matematyki nie znam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, STJARNA75 napisał:

Rozumiem że nie słuchając wiesz wszystko o tych kabelkach . Oczywiście masz prawo nie lubieć tej firmy i nie zamierzam Cię do niej namawiać. Nawet zabraniam Ci kupować coś od nich ?

Z zasilaniem i akustyką akurat jestem już urządzony, całkiem nieźle. Więc chyba rozumiesz? ?

 

37 minut temu, STJARNA75 napisał:

Mam prośbę do Ciebie , jak możesz to podeślij mi te marki podstawek które grają lepiej .Chętnie wypróbuje ,bo rozumiem że słyszałeś te lepsze .Czy to też na zasadzie że znasz kogoś kto zna kogoś co mu powiedział że tamten podobno słyszał że....... 

 

Chłopie próbujesz rozmawiać z kimś, kto akurat jest po tej stronie barykady, co ty. Mam podkładki pod kable, pod sprzęt, stolik na "pływających" blatach, gniazda NCF Furutecha i inne uzdrawiacze.

Naprawdę myślisz, ze gadasz z początkującym?

Co mam Ci napisać, spróbuj Vibrapody, Finite elemente, Albedo Cermo, czy Avatar Audio?

 

38 minut temu, STJARNA75 napisał:

No właśnie sprawdziłem i co masz na myśli mówiąc rynek wtórny bo na OLX nie ma ,a na Allegro

Ja miałem na myśli giełdę hifi.pl, a nie OLXy, czy inne allegro.

Naprawdę myślisz, że to wszystko jego? ?

On kupuje w Chinach i przebrandowuje na swoją nazwę, to akurat dotyczy kabelków.

reszta jest też bardzo dziwnie podobna do innych marek, choćby podkładki.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.