Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  374 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio słuchałem końcówki am200 w innym systemie i grało to bardzo fajnie nie tak sterylnie/sucho czego nie lubie. Ogólnie to chciałbym uzyskać dźwięk równy, bez wyostrzen, delikatnie ocieplony z dobrą dokładnością. Mam kolumny obecnie KEF 105/3. Kable chord odyssey x. Mogę zaryzykować w ciemno aczkolwiek obawiam się tych odtwarzaczy. Bardziej przekonany jestem do atolla niż do tych cxnów 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to  różne granie.  Jeden jest barwny ,podgrzana średnica , nie ostre wysokie tony  a drugi precyzyjny , trochę techniczny , w stronę jasnego brzmienia bardziej ale i z większą kontrolą niskich tonów .

Nie wiem jak się spasują z kef . Pzdr

 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Atoll in200 sig . pracuje ze CA streammagic 6 . Dzwięk był przyjemny ,ale przesuniety trochę w kierunku górnej srednicy . Wymieniłem mu bezpiecznik na X-Fuse  i zrobiłem modyfikacje u Mudy . Teraz jest pięknie i kulturalniej . Środek  ciężkości przesunął się niżeji. Dżwięk jest dociążony ,taki gęściejszy  i gra z delikatnym ociepleniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dedal75 napisał:

Ja nic nie modyfikowalem , po prostu zmieniłem na ST200 😉 . Pzdr

No ja postanowiłem wyciągnąć ile się da z CA . Kupując używkę + w/w zabiegi można mieć za ok. 2400 zł dźwięk z poziomu 5-6 tyś .Potem po drodze nic nie znajduje nic sensownego ,żeby sobie polepszyć , aż wspomniany przez Ciebie ST200 . Nawiasem mówiąc leży on w sferze moich marzeń ,które zamierzam zrealizować . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Stjarna75 napisał:

No ja postanowiłem wyciągnąć ile się da z CA . Kupując używkę + w/w zabiegi można mieć za ok. 2400 zł dźwięk z poziomu 5-6 tyś .Potem po drodze nic nie znajduje nic sensownego ,żeby sobie polepszyć , aż wspomniany przez Ciebie ST200 . Nawiasem mówiąc leży on w sferze moich marzeń ,które zamierzam zrealizować . 

 

Jeszcze możesz coś zrobić z tym CA SM6, ja jak miałem ten streamer wymieniłem gniazdo IEC na Furutecha (R) NCF. Postaw na izolatorach Vibrapoda typ2 będzie kolejny progres.

W kondycjonerze tez dwa gniazda schuko zmieniłem na NCF, nie ma o czym gadać w porównaniu ze zwykłymi jakie są w urządzeniach. 

Dobrze wspominam CA SM6, a do tego miałem CD za ok 15tys i z CA SM6 nie było wstydu, wolałem barwę i gładkość tego streamera, rozdzielczość też była w pytę.

Stolik Savar-800px10.jpg

NCF.jpg

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem am200se z pierwszą wersja st200  dwa lata z kawałkiem . Kupiłem streamer 4letni za ok 3500 . Ale ja funkcji streamer prawie nie wykorzystywałem , głównie jako pre i dac.

Jeśli szkoła grania się podoba to komplet od tej firmy jest bardzo wskazany .

Już nie mam Atolla ale miło wspominam . Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często korzystam z radia internetowego ,gram z Tidala i z plików . Dla mnie to bardzo pożyteczne ustroństwo. Nawet jak pozyskam ST200 to Cambridga się raczej nie pozbędę . Będzie hulał w drugim systemie.  Choć przyznaje że od 2 tygodni stoi nieużywany bo kupiłem gramofon i nie mogę się oderwać od czarnej płyty 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

👍

Też gram z plików ale przyzwyczaiłem się do mini pc jako źródło już kilka lat.

Jako ciekawostkę powiem Ci że st 200 zastąpił u mnie właśnie SM6 v1 więc podobna droga podążasz 😉 .Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, adamino napisał:

A taka opcja atoll hd100 jako dac (USB) i jednocześnie preamp do końcówki am200? Ma to sens? Ktoś tak ma?

Nigdy hd100 nie słyszałem, ale z tego co się orientuję to jest podstawowy model. Końcówka 200 prezentuje już wysoki poziom i nawet pr200 z tego co tu pisano wcześniej nie jest dla niej partnerem. Dopiero pr300 dotrzymuje pola. Śmiem więc wątpić czy hd100 jako pre się sprawdzi. Dobre pre wnosi naprawdę dużo do systemu, a te w DAC pozostawiają najczęściej wiele do życzenia, np. pre w moim Auralic Vega + am200 nie sprawdziło się, trzeba było szukać zewnętrznego przedwzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamino  kto tu może z nas wiedzieć co Ci podejdzie dla jednego  super dla innego kupa 😁 .Pzdr 

masz tą końcówkę już ?

jeśli tak to wypożyczaj i testuj swoje propozycje 👍

gdzie w tym wszystkim kolumny i pomieszczenie ?😏

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, adamino napisał:

Oka a takie połączenie dac z preampem ze stajni audio-gd + końcówka am200?

Z jakimi preampami z dac USB z sukcesem sparowaliscie am200?

Jakbyś pożyczał AM200, to sprawdź jeżeli będziesz miał możliwość AM100. Obie końcówki to zupełnie różne światy, niekoniecznie tańszy jest gorszy, zależy co Tobie podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, adamino napisał:

A taka opcja atoll hd100 jako dac (USB) i jednocześnie preamp do końcówki am200? Ma to sens? Ktoś tak ma?

To jest raczej fatalny pomysł. 

Kolega @Ministerolnictwa dobrze to opisał, nieraz pisaliśmy tutaj o takich połączeniach. 

Ja dobrze wspominam połączenie HD12 z AM100, później kilka innych wzmacniaczy, zawsze HD12 jako pre wypadało lepiej, widocznie te wzmacniacze sekcji pre nie mialywysokich lotów, nawet mówię o Atoll IN300, który jako końcówka sterowana HD12 wypadła lepiej niż jako Integra. Pisałem wielokrotnie o tym w tym wątku. 

Tylko, że ja to wszystko zasilam przyzwoitymi kablami, co może wpływać na takie wnioski jak wyżej. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2021 o 16:43, sir.jax napisał:

Jeszcze możesz coś zrobić z tym CA SM6, ja jak miałem ten streamer wymieniłem gniazdo IEC na Furutecha (R) NCF. Postaw na izolatorach Vibrapoda typ2 będzie kolejny progres.

No wiem ,rozmawialiśmy o tym już kiedyś U mnie też stoi na podstawkach ,tylko jeszcze gniazda nie wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stjarna75 napisał:

No wiem ,rozmawialiśmy o tym już kiedyś U mnie też stoi na podstawkach ,tylko jeszcze gniazda nie wymieniłem.

A bo ja ciągle o tym zapominam, już tyłu do mnie pisało, że nie wiem kto jest kim 😁

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.05.2021 o 22:55, grzesinek32 napisał:

Dobre zasilanie Atoll-ów to podstawa, dopóki się nie przekonałem to miałem wątpliwości. Po prostu po zmianie naprawdę sprzęt gra dużo lepiej.

Dokładnie atoll potrzebuje bardzo dobrego zasilania. I mimo że w kwietniu pożegnałem in 200 signature to nadal mile go wspominam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pawel k napisał:

Dokładnie atoll potrzebuje bardzo dobrego zasilania. I mimo że w kwietniu pożegnałem in 200 signature to nadal mile go wspominam 😁

Myślę, że nie tylko Atoll potrzebuje takiego zasilania.

😉

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam klubowiczów produktów Atoll.

W ostatnim czasie borykam się z wyborem przedwzmacniacza gramofonowego, przedwzmacniacz ma współpracować z wkładką Ortofon 2m bronze.

Ostatnio zastanawiam się nad przedwzmacniaczem Atoll PH100 czy ktoś z klubu posiada lub miał okazję usłyszeć jak owy przedwzmacniacz gra?.

Ogólnie zależy mi na przedwzmacniaczu o neutralnej charakterystyce brzmienia który nie podbija basu oraz gra raczej otwarcie klinicznie coś w kierunku CS-Blue czy Ri-Audio obecny "ClearAudio"

W Internecie jest niewiele informacji o tym produkcie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.