Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy porównywał ktoś in 100 z am100 plus asus xonar? Jakie były różnice, kolumny audio academy p III.

 

 

Kolega w poście 103 zadeklarował chyba podobną konfigurację : http://www.audiostereo.pl/klub-atoll_77927.html/page__view__findpost__p__2591785

ale czy porównywał - zapytaj...

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu atolla in 100 ma identyczne osiągi jak am 100 (moc, pojemność kon, waga). Czy końcówka to po prostu integra bez przedwzmacniacza? Czy końcówka z zewnętrzym przedwzmacniaczem zagra wydajniej z lepszą dynamiką?

Zgadza się - AM100 to integra bez sekcji przedwzmacniacza...konfiguracja PR + AM zagra "ostrzej" niż IN...co ciekawe najlepsze efekty brzmieniowe uzyskamy w konfiguracjach "na krzyż"

tj. AM100+PR200 i AM200+PR100...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - AM100 to integra bez sekcji przedwzmacniacza...konfiguracja PR + AM zagra "ostrzej" niż IN...co ciekawe najlepsze efekty brzmieniowe uzyskamy w konfiguracjach "na krzyż"

tj. AM100+PR200 i AM200+PR100...

a jak się ma do w/w prezentacja dźwięku integry IN200SE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - AM100 to integra bez sekcji przedwzmacniacza...konfiguracja PR + AM zagra "ostrzej" niż IN...co ciekawe najlepsze efekty brzmieniowe uzyskamy w konfiguracjach "na krzyż"

tj. AM100+PR200 i AM200+PR100...

Testowaliście może, am 100 z audio academy phoebe 3, jaki był bas z takiego zestawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się ma do w/w prezentacja dźwięku integry IN200SE

IN200SE to najbardziej nasycony, dociążony i najgęstszy dźwięk w rodzinie wzmacniaczy Atolla (nie biorąc pod uwagę IN400 - to zupełnie inna półka i inny dźwięk)...zestaw PRE+AM to bardziej wyczuwalna motoryka i energia...dużą rolę w tym przypadku odgrywają interkonekty !

 

Testowaliście może, am 100 z audio academy phoebe 3, jaki był bas z takiego zestawienia?

Bardziej kontrolowany przez co bardziej dynamiczny, grający z energią...ogólnie prezentuje się jaśniej i bardziej świeżo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się właśnie zastanawiam nad zakupem tego nowego Atolla lub używanego Hegel H100, grałoby to ATC scm19

niestety, nie miałem okazji posłuchać tych konfiguracji - nie mamy tych marek w naszej ofercie - chętnie poznam opinię na ten temat...

PS być może już niedługo będzie możliwe posłuchanie elektroniki Atolla u nowego dystrybutora w rejonie Warmii/Mazur...rozmowy trwają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Audioforte sugerujecie połączenie am200+pr100 jako generujace lepsze brzmienie ponad połączenie am200+pr200 ?:)

PR100+AM200 to brzmienie na pewno zdecydowanie bardziej "czyste", dynamiczne, rockowe "z pazurem"...czy lepsze ? to indywidualna sprawa...nam się bardziej podoba...tym bardziej, że nie jest to brzmienie typu "zdzielić klienta po głowie i zanim się obudzi wcisnąć towar" :)...dynamika Atolla naprawdę potrafi wciągnąć i zauroczyć

jak w tym wszystkim wyglada połączenie am200+pr300 ?:)

Pokaże dźwięk jeszcze bardziej dynamiczny i przestrzenny...Ogólna uwaga odnośnie "klocków" z serii 200 i wyższych...urządzenia te są bardzo "wrażliwe" na kable zasilające...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

brzmienie typu "zdzielić klienta po głowie i zanim się obudzi wcisnąć towar"

 

Akurat wasze podejście to obsługi klienta znam :)

 

 

Czyli albo pre 100 albo 300 do am200, sprawa jasna:) sieciowka enerr i AA Hyperion do tego :) to prawie jak przepis na bardzo smaczną potrawę :)

 

A jaki interkonekt pomiedzy pre i koncowkę do tak zacnego zestawu ?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna uwaga odnośnie "klocków" z serii 200 i wyższych...urządzenia te są bardzo "wrażliwe" na kable zasilające...

 

To samo napisałem w klubie AA. IN100 jest również wrażliwy na zasilanie, nawet bardziej niż źródło. Kable Enerra jak najbardziej się wpasowują.

 

A propos IC, może jakaś mała podpowiedź? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pytanie do AudioForte

Gdzie w małopolskim albo w świetokrzyskim można posłuchać atolla?

Niestety, na chwilę obecną nie ma możliwości posłuchania urządzeń Atolla w tych województwach :( Miejmy nadzieje, że w najbliższym czasie się to zmieni

Najbliższe sklepy znajdują się w Katowicach i w Rzeszowie.

Listę sklepów, które z nami współpracują (nie znaczy to, że wszystkie mają na półkach Atolla) znaleźć można na naszej stronie internetowej w zakładce "Gdzie Kupić" http://www.audioforte.pl/node/11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nabędzie AM200 niech się nie zdenerwuje przy włączeniu-u mnie co 2-3 włączenie zrzucało bezpiecznik B10A-musiałem wymienić na C16A i jest OK:)

Dosyć mocarny sprzęt.

Podobnie zdarzało się u nas jak i u innych użytkowników tego wzmacniacza mocy, którzy zakupili go w naszym sklepie - łączna pojemność kondensatorów 62 000 mikro F + zasilanie 660 VA transformatorami potrafią "dać ognia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak byscie posegregowali jakosc dzwieku pomiedzy CD80, CD100 i Hegel HD20 z procentowymi odstepami? Aktualnie uzywam CD6004 od Marantza jako transport puszczonego po coax przez HD20.

Porównywałem HD20 z CD200, do HD20 coax z CD200, i bardzo zbliżone brzmienie daje Hegel w porównaniu z wewnętrznym DACiem Atolla.

Zaskakująco podobne. Miłe jest to, ze pilot z HD20 pozwala zmieniać utwory w CD200.

pozdrowienia gothi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem HD20 z CD200, do HD20 coax z CD200, i bardzo zbliżone brzmienie daje Hegel w porównaniu z wewnętrznym DACiem Atolla.

Zaskakująco podobne. Miłe jest to, ze pilot z HD20 pozwala zmieniać utwory w CD200.

pozdrowienia gothi

 

Dzieki Gothi. Czyli moge smialo szukac nawet CD80 i coaxem do HD20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako świeży poszukiwacz dobrego dżwięku, mam pytanie do doświadczonych tego klubu.

Czy warto zastapić zestaw Creek evo 2 na zestaw:

http://allegro.pl/atoll-80-in-80-cd-i3522554938.html

 

Głośniki jakie posiadam to PMC GB1i.

 

Po kilku miesiącach obcowania z Creekiem, zaczyna mnie męczyć jego jasne brzmienie, szczegółowość na zasadzie zmęczenia aparatu słuchu i (mam takie wrażenie) kompresja przy większych poziomach głośności.

Wiem, że głośniki przerastaja oba zestawy o klasę albo i dwie, ale nie mam teraz funduszy na Brystona czy inne zabawki.

Pytanie, czy w/w Atoll zagra cieplej, z większym basem...no tak żeby uszy nie krwawiły. Nadmienię, że słucham wyłącznie jazzu...i podobno Creek idealny do niego jest...ale podobno, bo dla mnie nie. Poprostu jazz jest "przydymiony", lekko "brudny" poniekąd "niechlujny" itp itd i wzmacniacz delikatny o piskliwym charakterze się do jego słuchania nie nadaje. Chciałbym więcej satysfakcji w sensie - włącz, odpręż się i delektuj słodyczą. No to tak tyle w skrócie.

Czy ktoś podejmnie się porady?

 

Pozdrawiam

G.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.