Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt zasilacza anodowego - płytka drukowana.


wojtekkom

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyt pochopnie posłałem ostatni plik, poprawiłem to jeszcze przed Twoją podpowiedzią, ale bardzo cenię sobie Twoje uwagi, dzięki. Liczę na dalszą pomoc.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeszcze będę miał dużo pracy przy płytce zasilacza siatkowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczają mnie troche rozmiary elementów i płytki, zastanawiam się czy nie dać tranzystora na przewodachna zewnętrznym radiatorze. mam na to miejsce w obudowie, ale niechciałbym dodatkowych przewodów, (względy estetyczne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczają mnie troche rozmiary elementów i płytki, zastanawiam się czy nie dać tranzystora na przewodachna zewnętrznym radiatorze. mam na to miejsce w obudowie, ale niechciałbym dodatkowych przewodów, (względy estetyczne).

 

Chyba nie musisz.

 

I jeszcze parę słów.

 

To nie jest ostateczny projekt ale kierunek, trzeba dopracować szczegóły, opisy i może jeszcze pozmieniać.

 

Parę uwag odnośnie ustawień w Eagle.

 

Wszystkie wymiary, grubości linii, odległości, rozmieszczenie elementów i padów, a także pakage elektrolitu, który zrobiłeś za wyjątkiem otworów rób w jednostkach mil, wówczas zgrają się wszystkie linie i zawsze będzie można połączyć elementy linią prostą jeśli się je tak ustawi. Ja w Size mam z reguły 25 mil ale czasem schodzę do 5 mil przy elementach SMD i rzadko przy powierzchniach bardzo zagęszczonych w elementy.

 

Mam nadzieję, że przeanalizujesz i wyciągniesz wnioski i zrobisz zasilacz siatkowy już samodzielnie.

 

I jeszcze projekt. Pewnie się przyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. A gdybym jednak uparł się na wylewkę masy to mogłoby to wyglądać w ten sposób?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. A gdybym jednak uparł się na wylewkę masy to mogłoby to wyglądać w ten sposób?

 

Widzę, że większą wagę przywiązujesz do położenia, ładnego ustawienia elementów nad poprawnym działaniem układu. To takie skrzywienie wszystkich, którzy zaczynają projektować PCB i nie tylko tych, widzą elementy, a nie układ jako całość.

 

Od biedy z wylewką też może być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkowane rozmieszczenie elementów też jest dla mnie ważne, poprostu lubię takie płytki.

 

W zasilaczu siatkowym dochodzi jeszcze symetria rozmieszczenia:) Aż boje się ją prezentować, pewnie ją mocno skrytykujesz pod względem elektrycznym, ale co tam, zależy mi na dopracowaniu szczegółów tego wzmacniacza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkowane rozmieszczenie elementów też jest dla mnie ważne, poprostu lubię takie płytki.

 

Czyli kobiece podejście przeważyło. Jeszcze wczoraj albo już dzisiaj zrobiłem wersję (zdjęcie na dole)

 

W zasilaczu siatkowym dochodzi jeszcze symetria rozmieszczenia:) Aż boje się ją prezentować, pewnie ją mocno skrytykujesz pod względem elektrycznym, ale co tam, zależy mi na dopracowaniu szczegółów tego wzmacniacza.

 

Nim cokolwiek zaczniemy rozważać odpowiedz mi na jedno pytanie. Przy każdym napięciu wyjściowym masz do pary masę. Napisz jak ta masa będzie podłączona do układu lampowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa z wyjścia każdego zasilacza będzię łączona w jednym punkcie z masami z innych części wzmacniacza; lampa wejśćiowa, katoda "diabełka".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa z wyjścia każdego zasilacza będzię łączona w jednym punkcie z masami z innych części wzmacniacza; lampa wejśćiowa, katoda "diabełka".

 

Czyli na wstępie projektu świadomie robisz pętlę masy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na wstępie projektu świadomie robisz pętlę masy?

 

Byłem przekonany, że w ten sposób, łącząc w jednym wspólnym punkcie masy lokalne, unikne pętli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, że w ten sposób, łącząc w jednym wspólnym punkcie masy lokalne, unikne pętli.

 

Jeżeli z płytki zasilacza siatkowego poprowadzisz dwie masy do punktu centralnego, to robisz pętlę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysuję schemat blokowy to się zrozumiemy, z każdego zasilacza, bloku, do punktu centralnego będzie prowadził jeden przewód. Na płytce zasilacza siatkowego mogły Cię zmylić podwójne złącza, ale to tylko dlatego, że niedysponuję pojedyńczymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysuję schemat blokowy to się zrozumiemy, z każdego zasilacza, bloku, do punktu centralnego będzie prowadził jeden przewód. Na płytce zasilacza siatkowego mogły Cię zmylić podwójne złącza, ale to tylko dlatego, że niedysponuję pojedyńczymi.

 

Jak się pytałem na początku to wyraźnie zaznaczyłem, że o te złącza mi chodzi.

 

Jak wykorzystasz jedno z nich to masa, jej prowadzenie ma się ni jak do całego układu.

 

Odpowiedz mi jeszcze ale z sensem. Dlaczego tak się upierasz przy wylewce masy? Ona nie jest lekarstwem na wszystkie bolączki związane z jej prowadzeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea budowy jest mniej więcej taka jak na tym schemacie blokowym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wylewka masy(aż tak bardzo się nie upieram):

- ułatwienie przy rysowaniu PCB

- estetyka PCB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea budowy jest mniejwięcej taka jak na tym schemacie blokowym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Idea dobra.

 

Wylewka masy(aż tak bardzo się nie upieram):

- ułatwienie przy rysowaniu PCB

- estetyka PCB

 

Myślałem, że napiszesz coś konkretniejszego, jakieś logiczne uzasadnienie.

 

- ułatwienie przy rysowaniu PCB -> zakładasz, że nie będziesz musiał o masie i jej prowadzeniu myśleć? Przyciskasz opcję i po problemie?

złudzenie

 

- estetyka PCB -> przecież ścieżek i tak nie widzimy tylko elementy od strony TOP. Podchodzisz do tematu jak kobieta, ma być ładnie i najlepiej w czerwonym kolorze. Już raz napisałem ale przypomnę: PCB ma być tak zaprojektowane aby możliwie najlepiej zrealizować działanie układu, a na estetykę i wygląd przyjdzie czas. Nikt nie oceni urządzenie po wyglądzie PCB, no chyba, że kobieta. Oczywiście nie obrażając kobiet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wylewka masy nie poprawi ekranowania całego układu??

 

Jeśli jest prawidłowo zaprojektowana, to tak. Ale jeżeli nie, to te ekranowanie nic nam nie pomoże.

 

Jeszcze jedna istotna kwestia, która może zmienić podejście do całego projektu.

 

Na wyjściach zasilaczy są tylko kondensatory foliowe o pojemności 100-470n. Czy to oznacza, że elektrolity przewidujesz na PCB z lampami?

 

Bo jeżeli tak, to koncepcja prowadzenia masy ze schematu blokowego jest błędna bo to ostatni elektrolit, a konkretnie jego "minus" jest tym właściwym punktem masy dla układu.

Nie znam schematu układu lampowego, więc tylko teoretyzuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wylewka masy nie poprawi ekranowania całego układu??

a po co ekranowanie zasilacza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopniowo pogrubiając scieżkę masy, doszedłem do wniosku, że lepiej zrobić wylewkę. Ale w tych zasilaczach niema dużych prądów więc może te grube ścieżki są zbędne.

Jeśli chodzi o ekranowanie to ciekawym sposobem ekranowania jest zrobienie wylewki masy na warstwie top (tak jak w PCB Philipsa z przed lat).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ekranowanie to ciekawym sposobem ekranowania jest zrobienie wylewki masy na warstwie top (tak jak w PCB Philipsa z przed lat).

 

Tak. Ale musi być to zrobione z głową i tam gdzie jest potrzebne. Nie ma dowolności w tym względzie. Ogólnie znany jest pogląd, że wylewka załatwi za nas wszystkie problemy związane z masą i ekranowanie, a tak nie jest.

 

Nie odpowiedziałeś na najistotniejsze pytanie, gdzie są elektrolity na wyjściu zasilaczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o ekranowanie to ciekawym sposobem ekranowania jest zrobienie wylewki masy na warstwie top (tak jak w PCB Philipsa z przed lat).

hehehehe - masz rację ale tu chodzi o innego typu układy. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie np. dla układów typu DAC. No może są jeszcze lepsze ale wymagają już trzech - czterech warstw w PCB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nie odpowiedziałeś na najistotniejsze pytanie, gdzie są elektrolity na wyjściu zasilaczy?

 

Jeśli chodzi o zasilacz anodowy to ostatnim elektrolitem jest C3 (470uF/400V), przy samych lampach miałem zamiar zastosować parę kondensatorów 100uF/400V i 100nF/630V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy jak skomplikowanym i wymagającym wielu przemyśleń i umiejętności procesem jest projektowanie pcb. Mimo różnych narzędzi do wspomagania projektowania komputerowo pozostały problemy tej samej natury jak by tworzyć płytkę na kartkach papieru. Czasem programy kreślą ścieżki w sposób wręcz absurdalny aby tylko połączyć zadane punkty. Widać jak we wszystkim nic nie zastąpi wiedzy. Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zasilacz anodowy to ostatnim elektrolitem jest C3 (470uF/400V), przy samych lampach miałem zamiar zastosować parę kondensatorów 100uF/400V i 100nF/630V.

 

Możesz wkleić schemat układu lampowego?

 

Jeżeli ostatni elektrolit w zasilaczu (ten po mosfecie) będzie na PCB z lampami to masy zasilaczy powinieneś tam poprowadzić, a nie do punktu centralnego. Na PCB z lampami utworzyć ten punkt centralny z niewielka wylewką wokół i tam prowadzić wszystkie masy, może sygnałowe też ale wpierw muszę schemat zobaczyć.

 

Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy jak skomplikowanym i wymagającym wielu przemyśleń i umiejętności procesem jest projektowanie pcb. Mimo różnych narzędzi do wspomagania projektowania ...

Czasem programy kreślą ścieżki w sposób wręcz absurdalny aby tylko połączyć zadane punkty...

 

Eeee tam zaraz wiedzy. Parę zasad i tyle.

 

Nie tylko programy w ten sposób kreślą ścieżki. Przeważnie na pierwszym miejscu u "projektanta" jest ładne rozmieszczenie elementów bo przecież układ i tak będzie działał, więc po co się wysilać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zasilacza widziałem fajny projekt oparty na sterowniku atmega. Po włączeniu zasilania włącza się przekaźnik główny załączający napięcie na główne trafo zasilające, następnie włącza się przekaźnik włączający napięcie żarzenia, a po 45 sekundach przekaźnik załącza napięcie anodowe. W chwili wyłączenia kolejność jest odwrotna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przekaźników można dać SSR (przekaźniki półprzewodnikowe, włączone pimiędzy uzwojenia wtórne transformatora a płytkę zasilacza. Załączanie sekwencyjne spokojnie można zrobić na 2 układach 555.

 

Idealnie byłoby stworzyć układ w którym stopień wejściowy dla 6C33C miałby możliwość wymiany.

Postanowiłem zacząć od lampy 6E5P.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Część lampowa wykonana będzie przestrzennie, centralnym punktem masy będą pola lutownicze kondensatorów C4 i C3 (części lampowej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część lampowa wykonana będzie przestrzennie, centralnym punktem masy będą pola lutownicze kondensatorów C4 i C3 (części lampowej).

 

W takim razie centralny punk masy powinien leżeć gdzieś między elektrolitami C3 i C4 (centralnie), elektrolity blisko siebie, a punk centralny powinien mieć sporą powierzchnię, na przykład płytka o powierzchni 2x3cm albo płaskownik miedziany ale do niego się gorzej lutuje przewody. Masy pozostałych zasilaczy też powinny być połączone z tą masa i to jak najkrótszymi przewodami min. 0,75mmkw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasilaczu anodowym brakuje mi jeszcze rezystorów rozładowywujących kondensatory, mam pytanie czy dawać po jednym do każdego elektrolitu, czy wystarczy jeden?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.