Skocz do zawartości
IGNORED

Niekomercyjne kino artystyczne.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.06.2022 o 20:23, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Tak z ciekawości czy mógłbyś podać tytuły kilku filmów z ostatnich lat ,które Ci się podobały ?

Najlepsze kino tworzą Rosjanie. Potem jest kino nazwijmy to ogólnie Bliskiego wschodu. Potem azjatyckie. Następnie kino południoamerykańskie i zachodnioeuropejskie. Amerykanie wleką się w ogonie.

W dniu 9.06.2022 o 20:23, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Ja nie kieruję się opiniami Raczka.

Ale ja przecież nic takiego nie napisałem. Po prostu jego argumenty nie trafiają do mnie. Najczęściej. Bo czasami się zgadzamy, ale rzadko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o jakichś konkretnych tytułach . Przecież kinematografia to nie dyscyplina sportowa i do tego zespołowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tradycji stało się zadość, znowu negatywnie:

CODA - który bodajże zdobył Oskara, a tak naprawdę jest dobrodusznym, ciepłym, harlequinowskim filmem.

Oczywiście warsztatowo, montażowa i aktorsko bez zarzutu, ale gdzie mu tam do do dobrego Plemię.

CODA to taki ku pokrzepieniu prostych amerykańskich serduszek. Obejrzeć i zapomnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2021 o 22:08, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

To film pełen niedomówień , niedopowiedzeń . Dialogi są oszczędne , wręcz minimalistyczne. To film kobiecy , nastrojowy. Podkreśla to ( oprócz zdjęć ) muzyka J. Greewooda wykonywana przez kwartet smyczkowy. Jeśli chodzi o aktorstwo to zdecydowanie wyróżnia się Cumberbath . To chyba najlepsza jego rola w karierze . W sumie film mi się podobał ze względu na klimat , na tę kobiecą wrażliwość reżyserki na niuans .

W końcu trafnie opisujesz film, ale zaskakuje mnie, że piszesz "w sumie film mi się podobał", co by oznaczało, że jako tako. Ten film może nie jest arcydziełem, ale właśnie przez ten klimat, niuanse, minimalizm oraz niedopowiedzenia - to jest dobre kino. Duuużo lepsze od tak chwalonego przez Ciebie C'mon c'mon.

ps. przypominam, że Jane Campion to nie amerykanka.... 🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś napisałem ,że jest Amerykanką ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Czy gdzieś napisałem ,że jest Amerykanką ?

Nie...

ps. to było tylko przypomnienie dla wszystkich, że nie chwalę amerykańskiego kina. 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narodowość reżysera nie musi decydować o tym czy film jest amerykański .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Narodowość reżysera nie musi decydować o tym czy film jest amerykański .

Tak, o tym decydują pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman

Jak zdeklarowałeś jesteś fanem kina rosyjskiego. Podaj jakieś tytuły tych rosyjskich filmów,które ostatnio Cię zachwyciły .

Co do kina bliskowschodniego to praktycznie liczy się tylko Izrael i Turcja. Ciekawe kino powstaje w Iranie ale to środkowy wschód. Podajesz przykład Azji. Tak , ale to Japonia,Korea Płd. i Chiny. Ameryka Płd. ? Czasami coś ciekawego stamtąd przychodzi ale rzadko.  Europa Zach. ? Raczej północna. Kino skandynawskie to dla mnie ciągle fenomen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2022 o 08:30, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Jak zdeklarowałeś jesteś fanem kina rosyjskiego. Podaj jakieś tytuły tych rosyjskich filmów,które ostatnio Cię zachwyciły

Ostatnio, tzn. kiedy? Lewiatan był taki sobie. Rozczarowanie. Dużo lepsza była Niemiłość - dobry film, momentami ocierający się o bardzo dobre kino. Ciekawa była też Wysoka dziewczyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś ,że najlepsze kino robią Rosjanie. A tu znowu wybrzydzanie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam narzekanie? Czy Ty w ogóle czytasz moje posty? 

Przecież Niemiłość i Wysoką dziewczynę oceniłem pozytywnie. A, że Lewiatan był słaby, a raczej przeciętny jak na ruskie kino, to trudno. Jak dobrze pamiętam, to był rok, w którym rywalizował z Idą, do której nie ma nawet startu (zasadniczo najlepszy polski film od kilkudziesięciu lat, nie mylić z Zimną wojną - słabe, niespójne kino).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze kino robią niestety Amerykanie. Nawet jeśli tylko 1% produkcji to wartościowe kino to i tak wyjdzie z tego najwyższy odsetek wybitnych filmów. Zresztą nawet ich sieczka ma wyższy poziom realizacyjny niż większość europejskiego arthouse'u. Lynch jest największym z żyjących reżyserów. Może i jest na marginesie kina ale to co w nim wielkie jest do bólu amerykańskie. Refn też zaczął rosnąć dopiero w Hamerce.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman

Masz dziwny zwyczaj zarzucania dyskutantowi ,że nie przeczytał postu albo nie widział filmu o którym pisze. Najpierw napisałeś ,że najlepsze filmy na świecie robią Rosjanie nie podając żadnych argumentów. Przyciśnięty do ściany o tytuły wymieniłeś te trzy i od razu napisałeś o nich z umiarkowanym aplauzem. No to rodzi się naturalne pytanie  gdzie są te znakomite rosyjskie filmy ? Skoro to najlepsza kinematografia na świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojciech iwaszczukiewicz

Pytałeś się o ostatnio obejrzane rosyjskie filmy, to Ci napisałem.

W dniu 23.06.2022 o 22:35, dzarro napisał:

Najlepsze kino robią niestety Amerykanie. Nawet jeśli tylko 1% produkcji to wartościowe kino to i tak wyjdzie z tego najwyższy odsetek wybitnych filmów. Zresztą nawet ich sieczka ma wyższy poziom realizacyjny niż większość europejskiego arthouse'u. Lynch jest największym z żyjących reżyserów. Może i jest na marginesie kina ale to co w nim wielkie jest do bólu amerykańskie.

Ale w jakim sensie najlepsze? Pod względem komercyjnym to oczywiście nie ma dyskusji. Jakie to ich firmy załóżmy od roku 2000 r. są wg Ciebie takie wybitne?

Poza tym nie jest też tak, że kino artystyczne od razu jest lepsze od kina rozrywkowego. I tutaj, ostatnio dość częśto niestety zdarzają się babole.

A z tym Lynchem to pojechałeś po bandzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=14310]wojciech iwaszczukiewicz[/mention]
Pytałeś się o ostatnio obejrzane rosyjskie filmy, to Ci napisałem.
Ale w jakim sensie najlepsze? Pod względem komercyjnym to oczywiście nie ma dyskusji. Jakie to ich firmy załóżmy od roku 2000 r. są wg Ciebie takie wybitne?
Poza tym nie jest też tak, że kino artystyczne od razu jest lepsze od kina rozrywkowego. I tutaj, ostatnio dość częśto niestety zdarzają się babole.
A z tym Lynchem to pojechałeś po bandzie.
Mullholand Drive jest dość powszechnie (i wg mnie słusznie) uważany za najwybitniejszy film XXI w. (np. w rankingu BBC, w najbardziej miarodajnym rankingu Sight and Sound - chyba też.) Zresztą, w aktualizowanym co dekadę, rankingu wszechczasów S&S w ostatnim podejściu najwyżej był chyba Vertigo. Też trudno się dziwić - film w ogóle się nie zestarzał. Nie zawsze można to powiedzieć o arcydziełach Antonioniego, Bergmana czy nawet idola mojej młodości, Tarkowskiego.

Oczywiście ranking to tylko ranking. Akurat w tych dwóch przypadkach go podzielam. Były czasy, że na szczycie był Obywatel Kane. Pancernik Potiomkin chyba też. Żeby było jasne - Potiomkin jest wg mnie wybitniejszym filmem niż Kane.

Vertigo to dobry przykład - bo film w chwili premiery poniósł klapę. Mullholand Drive powstał jako dokrętka do skasowanego i niedpuszczonego do emisji serialu.

Ale na tym polega siła kina amerykańskiego. Mogą kręcić chłam a arcydziła i tak powstaną na zasadzie błędu statystycznego.





Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeżeli opierasz się na jakiś rankingach, to raczej nie mamy o czym rozmawiać.

To jak z listą najlepszych utworów świata od magazynu Rolling Stones. Litości proszę.

To jak zrobić ranking burgerów z McDonalda jako najlepszych na świecie.

Doskonale wiesz, a przynajmniej powinieneś, że kultura anglosaska ma niestety priorytet na świecie. Nie zawsze jest to uzasadnione. Ba w większości! Pisałem o tym wielokrotnie. 

A jeżeli już jesteśmy przy klimatach Lynchowskich to taki genialny Kieł jest o niebo lepszy od wszystkich jego filmów razem wziętych. Tak przy okazji - na którym miejscu jest w tym rankingu? 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przejrzałem ten ranking S&S i jak dla mnie to lista jajogłowa, akademicka. Poza tym większość tych pozycji jak dla mnie się zestarzała, choć oczywiście doceniam jaki wkład każdy z tych filmów wniósł do kinematografii.

Poza tym my tutaj raczej dyskutowaliśmy o współczesnym kinie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeżeli opierasz się na jakiś rankingach, to raczej nie mamy o czym rozmawiać.
To jak z listą najlepszych utworów świata od magazynu Rolling Stones. Litości proszę.
To jak zrobić ranking burgerów z McDonalda jako najlepszych na świecie.
Doskonale wiesz, a przynajmniej powinieneś, że kultura anglosaska ma niestety priorytet na świecie. Nie zawsze jest to uzasadnione. Ba w większości! Pisałem o tym wielokrotnie. 
A jeżeli już jesteśmy przy klimatach Lynchowskich to taki genialny Kieł jest o niebo lepszy od wszystkich jego filmów razem wziętych. Tak przy okazji - na którym miejscu jest w tym rankingu? 
Przytoczyłem ranking - bo stwierdziłeś, że docenienie Lyncha to "jazda po bandzie". A to zupełnie uzasadniony pogląd.

"Kieł" wg mnie nie nie jest genialnym filmem. Jest w porządku choć nie ma nic wspólnego z "lynchowskimi klimatami". Zresztą powstał 3 lata po ostatnim filmie Lyncha a jego scenariusz to dziesiąta woda po kisielu dramaturgii z lat 50-tych i to raczej tej prostszej, w duchu Ionesco. Zresztą trudno w ogóle mówić o "klimatach" w przypadku Lathimosa - to raczej twórczość wyspekulowana, czasem wykalkulowana.

Skadinąd znamienne jest użycie określenia "lynchowskie klimaty". To ilu jest twórców od których pochodzą takie określenia? Setki czy może tylko kilku? Wyobrażasz sobie "kafkowską" prozę lepszą od oryginału? Może i będzie lepsza - ale wtedy już nie będzie "kafkowska".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przejrzałem ten ranking S&S i jak dla mnie to lista jajogłowa, akademicka. Poza tym większość tych pozycji jak dla mnie się zestarzała, choć oczywiście doceniam jaki wkład każdy z tych filmów wniósł do kinematografii.
Poza tym my tutaj raczej dyskutowaliśmy o współczesnym kinie.
 
Serio? Ty w ogóle widziałeś te filmy? Ja niektórych nie - np.Renoira. Męczeństwo Joanny D'Arc akademickie??? A widziałeś inne filmy Dreyera? Potiomkin? Akademicki? Tokijska opowieść też?

Akurat z top 10 S&S to ja kupuję tylko Vertigo. Co nie zmienia faktu, że ten ranking jest wiarygodny bo jest tworzony przez kolejne pokolenia krytyków i cały czas weryfikowany a mimo to najnowszy film w top 10 jest z 1968 r. Nikt się tam nie podpala nowinkami - jeśli coś jest arcydziełem to jego czas nadejdzie.

Jak mam do wyboru opinię "jajogłowych" i Twoje niezborne i nie poparte jakąś szczególną wiedzą subiektywne wywody -to co mam biedny wybrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

"Flee" czyli jak na sundancenowe cudo nie jest to aż takie złe, ale daleki byłby od porównywania tego tytułu ze znanym, choć dla mnie tylko dobrym "Walcem z Baszirem".

Na plus na pewno koncept artystyczny, zwłaszcza bardzo dobry jest pomysł z przedstawieniem "mrocznych" scen.

Dość dobrze oddany klimat uchodźcy, choć tutaj można byłoby dużo więcej wyciągnąć.

Wątku homoseksualnego nie będę komentował. Rozumiem - taki czasy.

Ale za największą bolączkę filmu uznaję narrację głównego bohatera. Momentami zbyt ckliwa, zwłaszcza przy komentowaniu własnych zachowań.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u  mnie w związku z upałami coś lżejszego. Komedia , nie tyle romantyczna co erotyczna. I nie z USA ale z W. Brytanii. Chodzi o film " Powodzenia Leo Grande ". To obraz wyreżyserowany przez kobietę S. Hyde wg scenariusza też kobiety K. Brand . Podkreślam ,że to kobiety bo film charakteryzuje się kobiecym spojrzeniem . Akcja rozgrywa się w jednym , hotelowym pokoju. A bohaterami są dwie osoby , kobieta 60 plus ( E. Thompson ) i mężczyzna ok 30 ( D. Mc. Cormach ). Para spotyka się cyklicznie na seansach erotycznych  bo jak się okazuje kobieta jest sfrustrowaną wdową, skonfliktowaną z dorosłymi już dziećmi , nie akceptującą swej cielesności , seksualności i starzenia się . A facet jest tzw. sex workerem wynajętym przez kobietę. Więcej szczegółów nie zdradzę bo film jest bardzo przewrotną , inteligentną i zabawną komedią w której autorkom na szczęście udało się uniknąć stereotypów , klisz czy żartów poniżej pasa. Stało się tak zapewne dzięki świetnym rolom aktorów a głównie Thompson ( bo miała więcej do zagrania ) . Jest w tym filmie wiele trafnych obserwacji psychologicznych, a racje czy też obciążenia problemami są po równo rozdzielone. Po prostu nie ma tu amerykańskiego schematyzmu a jest brytyjski humor i dystans.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u  mnie w związku z upałami coś lżejszego. Komedia , nie tyle romantyczna co erotyczna. I nie z USA ale z W. Brytanii. Chodzi o film " Powodzenia Leo Grande ". To obraz wyreżyserowany przez kobietę S. Hyde wg scenariusza też kobiety K. Brand . Podkreślam ,że to kobiety bo film charakteryzuje się kobiecym spojrzeniem . Akcja rozgrywa się w jednym , hotelowym pokoju. A bohaterami są dwie osoby , kobieta 60 plus ( E. Thompson ) i mężczyzna ok 30 ( D. Mc. Cormach ). Para spotyka się cyklicznie na seansach erotycznych  bo jak się okazuje kobieta jest sfrustrowaną wdową, skonfliktowaną z dorosłymi już dziećmi , nie akceptującą swej cielesności , seksualności i starzenia się . A facet jest tzw. sex workerem wynajętym przez kobietę. Więcej szczegółów nie zdradzę bo film jest bardzo przewrotną , inteligentną i zabawną komedią w której autorkom na szczęście udało się uniknąć stereotypów , klisz czy żartów poniżej pasa. Stało się tak zapewne dzięki świetnym rolom aktorów a głównie Thompson ( bo miała więcej do zagrania ) . Jest w tym filmie wiele trafnych obserwacji psychologicznych, a racje czy też obciążenia problemami są po równo rozdzielone. Po prostu nie ma tu amerykańskiego schematyzmu a jest brytyjski humor i dystans.
Też widziałem. Wg mnie to przegadany suchar. Zresztą ciekawe, że pomimo społecznego przyzwolenia dla męskiego zapotrzebowania na prostytucję i oczywistego braku symetrii w tym zakresie to jednak raczej nikt nie twierdził, że facet korzystający z takich usług może to sobie poczytywać jako powód do dumy. A tu - proszę wystarczy odwrócić wektory i okazuje się, że zarówno usługodawca jak i klientka to postaci godne naśladowania a "pracownik seksualny" jest kimś w rodzaju laickiego księdza, w dodatku przychodzi po kolędzie kilka razy w roku.
Rozumiem, że tematyka seksualnego niespełnienia seniorów może być ważna - ale po co z tego robić póltoragodzinny odcinek "Klanu" i wydawać tyle kasy na zagramanicznych aktorów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam .Ludzie w wieku 60 plus ( zwłaszcza kobiety ) też mają problemy z z seksem . I potrzeby ! Dlatego takie filmy są potrzebne. Jeśli już miałbym się czepiać to postać tego chłopaka za bardzo wyidealizowana. No i sama Emma ! Ma bardzo duże zdolności komiczne co film pokazuje. Czyli realny problem o którym w obecnych czasach można już mówić .Nawet w konwencji komediowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

E tam .Ludzie w wieku 60 plus ( zwłaszcza kobiety ) też mają problemy z z seksem . I potrzeby ! Dlatego takie filmy są potrzebne. Jeśli już miałbym się czepiać to postać tego chłopaka za bardzo wyidealizowana. No i sama Emma ! Ma bardzo duże zdolności komiczne co film pokazuje. Czyli realny problem o którym w obecnych czasach można już mówić .Nawet w konwencji komediowej.

Nie neguję, że to problem. Nie neguję, że na transakcji erotycznej można zbudować ciekawy utwór . Nie neguję, że "pracownik seksualny" płci dowolnej i jego klient płci dowolnej - mogą być fascynującymi postaciami. Ale w tym filmie tego nie dostrzegam - raczej właśnie chęć zrobienia "ważnego" filmu, którego "ważność" opiera się wyłącznie na tym, że porusza "ważny" temat. W ogóle nabzdyczenie z jakim dziś celebruje się "ważne" wątki ze sfery "politycznej poprawności" niczym nie ustępuje religijnej lub martyrologicznej dewocji.

Film może nie jest słaby, raczej średnio-nudny i w dodatku niemal patetyczny. Plus za scenę z dawną uczennicą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ,że tego " nabzdyczenia się " nie ma .Jest luz , radość z seksu i akceptacja swego ciała i jego ułomności.To pokazuje końcowa scena gdy bohaterka ogląda się w lustrze . Widzimy niedoskonałości tego ciała , nawet jego brzydotę. I jednocześnie jej twarz co świadczy o akceptacji swej biologii. To ukazuje drogę jaką odbyła Nancy od chwili gdy ją poznaliśmy na początku. Dzięki " seansom " z chłopakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 23:03, dzarro napisał:

Też widziałem. Wg mnie to przegadany suchar.

Czegoś nie rozumiem. To Waszmość może mieć inne zdanie od filmów, ale już inni to nie?

 

W dniu 21.07.2022 o 22:16, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Po prostu nie ma tu amerykańskiego schematyzmu a jest brytyjski humor i dystans.

Zaintrygowałeś mnie tym tytułem, zwłaszcza, że @dzarroma tutaj znowu odmienne zdanie od Ciebie, a wychodzi raczej wtedy na Twoją stronę. Tak było np. z ostatnim "Nie patrz w górę", gdzie Twoja opinia o tym filmie jest mi bliższa. Argumenty kolegi @dzarro w ogóle mnie przekonały, więc spodziewam się tutaj podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dzarro przedstawił odmienną opinię. Nie napisał "jeśli ktoś uważa film X z jakiekolwiek arcydzieło to ja nie ma pytań'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem w tym ,że w kinach też posucha .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2022 o 19:57, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Ale problem w tym ,że w kinach też posucha .

Dlatego trzeba sięgnąć po "starocie".

Obejrzałem właśnie "The father"  zdecydowanie najlepszy obraz o demencji czy też Alzheimerze. Dużo lepszy np. od dość płytkiego "Still Alice". 

Hopkins jest prawdopodobnie obecnie najlepszym aktorem, ale Colman również zagrała również przekonująco, choć bardziej podobała mi się w całkiem niezłym "The lost Daughter".

Plus za to jak twórcy przedstawili sposób postrzegania świata przez osobę dotkniętą Alzheimerem. Kino, które warto obejrzeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.