Skocz do zawartości
IGNORED

mpc


H.Himler

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sie wypowiem w kwestii porównania mp3. Otóż mp3 w porownaniu do mpc nadaje sie tylko do sciecia na gilotynie. :) Na obecna chwilę to najlepszy chyba format stratnej kompresji. Należy mieć tylko nadzieje że upowszechni się jako standard w urządzeniach przenośnych.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no swietny, bije na glowe mp3, choc zalezy tes co kto oczekuje od muzyki, jednemu nie przeszkadza mp3 128[ekhm nawet w Join Stereo], a jednemu przeszkadza kazda kompresja.......

..........Ja osobiscie preferuje *wav, :P ...................

..........Ale generalnie: Foobar + EAC + MPC[dobra wersja kodeka] + Nero/Feurio = i jest pieknie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nazwy owszem . Gwarantuje ze bez problemu znajdziesz ludzi ktorzy bedą twierdzic ze nie jest:)))

 

Zreszta proponowalbym sie zastanowic nad sensownoscią (?) pojęcia "kompresja bezstratna" . ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o pytanie Heindricha, to jak na moje nieaudiofilskie ucho brak roznic odsluchowych miedzy tymi mpc, ktorych sluchalem i posiadalem CDDA dla porownania. Ale nie jestem autorytetem, bo kable tez nie slysze (chyba ze sie o nie potkne i wyrwe ze wzmacniacza :-)

 

Proba - Beatles (Help! i Rubber Soul Remastered), stary amp Rotela, Sennheisery 590.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ja slysze tą różnice , ale nie od razu, tylko po dlugim odsłuchu, kiedy mam okazje wszystko porownać. Nie jest tak jak w mp3 kiedy od razu coś mi "śmierdzi" kompresją :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie sprzeczal ale mpc, to chyba obecnie najlepszy farmat kompresji, bez stratnym formatem jest...wav....

.....Ja ustawiam w kompresorze "Przepływnosc Bitow: Xtreme" i "Dodatkowe opcje linii polecen: --braindead"......

....aaaaa uzywam MPC 1.15r............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mpc ma duzo bardziej zaawansowany algorytm kompresji, co slychac zwłaszcza w wysokich tonach; a przede wszystkim dzwiek w mpc (w przeciwienstwie nawet do dobrego mp3) zachowuje naturalne i przyjemne brzmienie jakim cechowal sie oryginał - nie robilem osobiscie slepych testow, ale obawiam sie ze polegl bym przy takowych i moj wynik byl by podobny jak MariuszaJ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpc jest o wiele lepsze niz mp3. Ja osobiscie robie wszystko na insane, czyli q7. Wygada to tak; -quality 7 --xlevel --artist "%a" --title "%t" --album "%g" --year "%y" --track "%n" --genre "%m"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.