Skocz do zawartości
IGNORED

Gdzie kupić maszynę do mycia winyli?


MarkoPolo

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pasja winylowa wkroczyła w drugie stadium-zamiast drogich kabelków, listw i tym podobnych postanowiłem zakupić czyszczarkę do vinyli-z opinii na audioasylum wynika, że najlepszy tego typu sprzęt w umiarkowanej cenie to VPI 16.5-w USA 450$. Czy ktoś w Polsce ma dystrybucję VPI? Jeśli tak to jaka jest cena, bo np. w Niemczech - 850 euro! Ewentualnie zostaje mi import ze stanów, czy ktoś orientuje się ile może kosztować wysyłka i cło(?) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy VPI, ale myjki maści wszelakiej ma RCM w K-cach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCM sprzedaje myjki Nitty Gritty - to bardzo dobre urządznia. Jeśli masz zacięcie do majsterkowania to można takie coś zrobić samemu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitty Gritty też wchodzi w grę, niestety na forum wyczytałem, że ceny w RCM trzeba liczyć razy dwa w stosunku do cen w USA......Myślę, że taniej wyjdzie sprowadzić samemu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej... tutaj możesz porównać ceny

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Działanie myjki osobiście widziałem i "słyszałem'. To, że działa jest poza wszelką dyskusja. Płyta czysta zawsze zagra lepiej. Podczas audio-mini show w moim miescie goście z Katowic prezentowali jej działanie. Najtańsza z myjek kosztuje u nich 2200zł???!!! Ta której widziałem działanie kosztowała 25000zł. Jest to proste urządzenie nidgy nie warte takiej "fortuny". Czarna drewniana skrzyneczka, sinik, sworzeń do obsadzenia płyty, pompka do rozpryskania płynu, szczoteczki jakie stosuje się od lat, mały odkurzacz o dwóch ssawkach od dołu i góry. Co niektórzy budują gramofony, wzmacniacze i inne cacka- potwierdzam więc zdanie Alexandra- by zrobić to coś samemu. Można by mówić o kupnie gdyby to kosztowało góra 500zł. Aby kupować za setki dolarów czy euro trzeba mieć ogromne "poczucie humoru". Pieniążki nawet jak jest ich dużo lepiej przeznaczyć na płyty.

A urządzenie które widziałem za taką kasę nawet z brzegu nie umiało zebrać do sucha płynu myjącego. Właścieciel "myjki-rollroysa" jako dosuszacza brzegów płyt używał mazurskiej sr** taśmy (papieru toaletowego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc jak w [ierwszym poście w tym wątku zobaczyłem cenę 850 Euro to włosy dęba mi stanęły...Chyba wolałbym już umyć winyl w wannie, oczywiście jeślibym takowy posiadał ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że ceny tych sprzętów są strasznie wygórowane (szczególnie w Europie...) Podstawowy model Nitty Gritty kosztuje w USA - 200$.. Wyższe modele Nitty Gritty oraz podst. VPI kosztują około 400-450 dolarów. Na forum audioasylum większość użytkowników pisze o zakupie jednej z powyższych maszynek, jako o najlepiej zainwestowanych 400 dolarach na sprzet audio....Zarówno z ich opinii jak i wielu innych recenzji wynika, iż po profesjonalnym umyciu płyty dźwięk staje się o klasę lepszy, można pozbyć się większości trzasków, poprawia się dynamika. Po prostu igła "zbiera" wszystko to, co jest zapisane w rowkach, zamiast zbierać brud.....Dodatkowo zmniejsza się zużycie igły, co w przypadku droższych wkładek daje spore oszczędności...

Sama maszyna nie jest skomplikowaną konstrukcją, ale niestety nie widać tańszych odpowiedników Nitty Gritty czy VPI. Niektórzy wydają 1000 czy 2000 pln na kabelek, ja wolałbym kupić za to czyszczarkę, ale przy zaporowych cenach u dystrybutorów pozostaje mi chyba tylko szukanie używanej na ebayu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a może jakiś polski producent zrobi myjkę!Chętnie zakupię,oczywiście cena nie może dorównywać wyrobom zagranicznym :O) jakość tak ! ;O) Producenci co wy na to? ;o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wydawać taką furę pieniędzy za urządzenie działajace jak wyżej nie ma sensu. Można kupić inny

prymityw, w postaci myjki Knosti. Ta przynajmniej jest względnie tania. Na Rejtana w W-wie ponad 300 zł.

W niemieckim Conradzie poniżej 200 zł.

Mam tę myjkę. Pomimo jej prymitywizmu sprawuje się dobrze. Dodatkowo radzę zakupić wiadro płynu do mycia i

zastosować lepszy filtr do cedzenia cieczy - z bibuły do kawiarek - rozwiązuje problem filtrowania.

 

Lisor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziemy do kuchni czy łazienki i zabieramy żonie, bądź matce, dwie miski. Mając już miski, wycinamy w nich dna, tak by nie były większe, niż część płyty z etykietą, resztę wyrzucamy. Potem szukamy na śmietniku albo w warsztacie ślusarskim, metalowej rurki o średnicy otworu płyty i 2 zakrętek. Mając już myjkę szorujemy płytę szczoteczką byle nie była zatwarda bądź zamiękka. Trzecią podwędzoną miskę (nie wędzić tylko zwędzić) napełniamy wodą, koniecznie destylowaną i jak kto woli (a była o tym mowa już we wcześniejszych tematach) śladową ilością substancji czyszczącej (aby się zaraz zaczął wściekać jakiś sprzedawca myjek, niech to będzie np. odrobina ludwika :) ) Wspomniana rurka i zakrętki mogą być w ilości większej, wtedy mamy mycie na skalę przemysłową. Płyty na rurkach wieszamy na 2 sznurkach i czekamy do rana aż wyschną.

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te rozwiązania pomogą tylko częściowo, gdyż najważniejszą fazą czyszczenia w maszynie jest "odsysanie" płynu wraz z zanieczyszczeniami, w przeciwnym wypadku większość zostaje w rowkach. Tutaj trzeba by dołożyć jakiś porządny odkurzacz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba kupię cos takiego :-)

[obrazekLUKASZ-113091_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tematem mam pytanie - czy ktoś z Was wysyłał płytki do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - oferują tam właśnie czyszczenie płyt jakąś maszynerią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji jeśli można coś doradzić fanatykom czyszczenia płyt: nie róbcie tego za pomocą myjki!

Nawet bardzo drogie urządzenie nie zrobi tego dokładnie. Kiedyś już była dyskusja na temat czyszczenia

winyli i wspominano tam "maseczkę" do czyszczenia płyt. Kosztuje to 9,95$ i daje znakomite efekty.

Czyści dogłębnie rowki i działa antystatycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to dla mnie-dlaczego w takim razie profesjonalne rozgłośnie czy większe biblioteki korzystają z takich maszyn od ponad 30 lat? Np. Keith'a Monks'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak zastosować pianke do czyszczenia plastikowych obudów komputerowych? Doskonale roazpuszcza zanieczyszczenia i jest antystatyczna. Nie wiem tylko czym ją potem spłukać i jak osuczyć płytę.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjka to metoda szybsza i prostsza. Nikt w biblotekach i rozgłośniach nie będzie się bawił w "maseczki". A skuteczność myjki baaaardzo drogiej miałem okazję sprawdzić- najpierw użyłem myjki, a następnie "maseczka"

wyciągnęła jeszcze z rowków sporo zanieczyszczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przy płytach mocno zabrudzonych wszystkie zabrudzenia usuwa się po 2-3 myciach...Zresztą do takich płyt lepsze są półautomaty, w których wstępne szorowanie szczotką odbywa się ręcznie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze od razu dokładnie wyszorować szczotką - ryżową, a jak nie poradzi to drucianą?;)

 

Gdzie mozna kupic taką maseczke? Ktos w Polsce to sprzedaje?

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.