Skocz do zawartości
IGNORED

Pomiar indukcyjności cewki i wzmacniacz


szczesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę w celu dokonania pomiaru indukcyjności cewki podłączyć ją bezpośrednio do wyjścia głośnikowego we wzmacniaczu (z lub bez szeregowo podłączonego rezystora)? Pomyślałem, że nie posiadając wolnego transformatorka mógłbym wykorzystać wzmacniacz i generator sinusa w kompie (i zmieniając częstotliwość zasilającą cewkę sprawdzić, czy zawsze wyjdzie to samo :-P). Jeżeli zastosowana częstotliwość będzie w punkcie lub powyżej założonego punktu odcięcia przez cewkę (częstotliwości podziału), to chyba nie spalę wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jaka to cewka. Jeśli cewka jest mała i ma małą rezystancję to zrobisz zwykłe zwarcie i w najlepszym przypadku zadziała zabezpieczenie we wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz takiego miernika, to postaraj sie o dwa multimetry, autotrafo i zmierz indukcyjność metodą techniczną.

Patrz: wyszukiwarka internetowa - wklep hasło : ''pomiar indukcyjności metoda techniczną''.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie miałem jeszcze porządnego Metex`a to zrobiłem w pięć minut na pająku przystawkę do pomiaru indukcyjności z EdW. To tylko jeden scalak i kilka elementów. Kalibrowałem na porządnej cewce wyrwanej z urządzenia pomiarowego ale ostatecznie można też na zwykłym sklepowym dławiku o znanej indukcyjności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.