Skocz do zawartości
IGNORED

Winylmania


excel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

W temacie genesis, jako stary fan powiem tylko tyle, by to wydanie box sobie raczej darować....poligrafia poniżej krytyki (cieniutkie kartoniki i marnej jakosci fotodruki) muzyczny poziom winyli pozostawię bez komentarza....moim zdaniem, nie zaciągając kredytu na kupno pierwszych tłoczeń, spokojnie można się zadowolić wczesnymi reedycjami....tak samo podchodzę do remixsów starych płyt genesis na cd (remixs 2008, 2010 itp.)....to już nie genesis....tylko jakas dyskoteka z wypchniętą perkusją, podbitym basem i zaakcentowanym rytmem - zero klimatu półakustycznego grania (gdzie te, czesto w pełni akustyczne 12 strunowe gitarki philipsa, hacketta i rutherforda ?)....a we wczesnym, przedfilowym genesis nie o to chodziło.....tutaj polecam japończyki (remastery na cd),dodając jednoczesnie, ze pomimo posiadania takowych w kolekcji nie lubie japońskich winyli, nawet tych wczesnych, bo masterowane były pod specyficzne , japońskie uszy.....Pozdrawiam - Andrzej.

 

Rozumiem,że to subiektywna ocena?

Mam odmienny punkt widzenia dotyczący tego wydawnictwa,także subiektywny:)też jestem fan i niestety także stary:)

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie dzisiaj zarzuciłem swój nowy nabytek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixies zawsze i wszędzie:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że to subiektywna ocena?

Mam odmienny punkt widzenia dotyczący tego wydawnictwa,także subiektywny:)też jestem fan i niestety także stary:)

Pozdrawiam

P

....subiektywna ?...a i owszem, ale podzielana przez spory krąg znajomych o podobnych do Naszych zainteresowaniach.....jednak, o gustach (ponoć) się nie dyskutuje:-).....pozdrawiam serdecznie - Andrzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

- to niesamowite jak potrafi zabrzmieć winyl ! dzisiaj słuchałem m.innymi Acker Bilka, wspaniała płyta ! Odnoszę wrażenie że, poza innymi aspektami analogowego brzmienia, na winylu jest dużo lepsza stereofonia niż na cd, nie wiem czy jest to tylko złudzenie spowodowane moją fascynacją winylem czy też ma to jakieś techniczne uzasadnienie związane ze sposobem zapisu ? W każdym razie takiego przestrzennego dźwięku jaki słyszę na winylu, na cd nigdy nie słyszałem. Może dlatego że z winylu sygnały obu kanałów odtwarzane są jednocześnie w czasie rzeczywistym a na cd następuje jakieś opóźnienie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25310-071432800 1299959709_thumb.jpg

post-25310-037812000 1299959726_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Excel to niesamowite, ale prawdziwe, nawet tani gramofon w odpowiednim zestawieniu potrafi zadziwić, choć by sceną, jej rozmiarami budowaniem bliższych i dalszych planow dżwiękowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ok. 1980r. odbywala sie w Atenach konfrencja wytworni plyt dot. kryzysu, n.t. spadku sprzedazy winyli, szczegolnie w U.S.A.,

 

w latach 1973=1979, nieco pozniej w Japonii. Pierwszym punktem obrad: CD jako Nowy Wielki Modny Produkt. Trzeba, mowia, wlozyc kilkaset mln,

 

wyjmie sie 5 x wiecej. Rzeczywistosc przerasta marzenia.

 

kilka lat pozniej wchodzi CD dla mas.

 

Lata 1983/4, fachowa prasa amerykanska i brytyjska przez kilka miesiecy nisko ocenia cd. nagle zmienia zdanie. powstaja nowe miejsca pracy,

 

nowe szanse, punkty zbytu.

 

Muzycy i zarzad wytworni nadal graja z czarnej plyty. Bylo wielu protestujacych, zagluszeni przez akcjonariuszy mega=koncernow...schodza do podziemia

 

 

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

 

 

dane z 2011, za 2010 "liczba nowych gramofonow przekroczyla liczbe sprzedanych nowych deckow CD /w U.K./, w 4tym kwartale 2010, o okolo 4.000 sztuk.

 

Polowa w cenie ponizej 500 funtow /2,300z/. Powstaja nowe miejsca pracy. do muzycznych miesiecznikow zaczyna sie dodawac bezplatne analogi.

 

CD wyszlo z mody.

 

od lat 2000, 2002 powszechnie stosujemy wygrzewanie /baking/ tasm z 1 i 2 calowych szpul, z lat 50=tych do 70=tych na nowe re=edcje LPs.

 

Najlepsi fachowcy wytworni dostaja po kilkaset funtow za ý godzinny dzien pracy, malo w porownaiu do oplacania nowych zespolow. Wznowienia sie oplacaja.

 

Efekt bywa powalajacy. Wytwornie ponownie zatrudniaja 70 letnich i starszych emerytow. Ludzi, ktorzy pamietaja najlepszy lampowy sprzet lat 60 tych i cenia

 

swoje szpulowce ponad wszystko.

 

 

Ceny wczesnych tloczen winyli grup=rarytasow /Leaf HOUND, Pussy, BUBBLE PUPPY, Sunforest, nawet latwych w zdobyciu Led Zep czy Black Sabbath/ rosna,

 

za Record Collector catalogue w latach 2000 do 2010 o 1000 do 3000 procent.

 

Grubo ponad polowa brytyjskich winylowych maniakow, hardkorowych waxkolekcjonerow, optuje za

 

dobrym rocznym zbiorem 200 plyt za 3000 funtow, raczej niz 200 sztuk tzw. 1 tloczen /lub ich udanych podrobek/ za 20,000 funtow...

 

a jak muzyka brzmi z cd a z duzej plyty

 

eh, kazdy widzi ze akwarela, gwasz czy olej beda zawsze lepsze niz wydruk Van Gogha z najdrozszej nawet cyfrowki, domowy bigos lepszy niz z marketu,

 

co tu komentowac

 

/pisze za naszym lampowo winylowym polskim periodykiem ˇˇ§§mazenieˇˇ, szukam wyd 12/2008 lub ksero ich cennika plyt Can i krautrocka_prosze o pomoc,

zgubilam adres/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- paczkowska - dzięki za bardzo ciekawy post - miód się leje na duszę winylowca :)

 

Excel to niesamowite, ale prawdziwe, nawet tani gramofon w odpowiednim zestawieniu potrafi zadziwić, choć by sceną, jej rozmiarami budowaniem bliższych i dalszych planow dżwiękowych.

- zgadzam się w 100 %, dla porządku należy jednak dodać że gramofon może być tani ale nie może być bardzo tani - jak już gdzieś pisałem powinien kosztować od 400 zł w górę i to używany ! - najlepiej żeby był ciężki - wtedy można usłyszeć winyla - wykluczone są natomiast wszelkiego rodzaju nowe plastikowe wynalazki wcenie 100 - 300zł z radiem, głośnikami, usb i czym tam jeszcze... widzę że ludie to kupują ale to nie zagra ! Pieniądze wyrzucone w błoto, nadaje się tylko na prezent dla osobistego wroga :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- paczkowska - dzięki za bardzo ciekawy post - miód się leje na duszę winylowca :)

 

 

- zgadzam się w 100 %, dla porządku należy jednak dodać że gramofon może być tani ale nie może być bardzo tani - jak już gdzieś pisałem powinien kosztować od 400 zł w górę i to używany ! - najlepiej żeby był ciężki - wtedy można usłyszeć winyla - wykluczone są natomiast wszelkiego rodzaju nowe plastikowe wynalazki wcenie 100 - 300zł z radiem, głośnikami, usb i czym tam jeszcze... widzę że ludie to kupują ale to nie zagra ! Pieniądze wyrzucone w błoto, nadaje się tylko na prezent dla osobistego wroga :)

>>>paczkowska>>> dzięki za post również !!!

 

>>>excel>>> mój NAD PP-3 z wyjściem usb gra całkiem fajnie ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ok. 1980r. odbywala sie w Atenach konfrencja wytworni plyt dot. kryzysu, n.t. spadku sprzedazy winyli, szczegolnie w U.S.A.,

 

w latach 1973=1979, nieco pozniej w Japonii. Pierwszym punktem obrad: CD jako Nowy Wielki Modny Produkt. Trzeba, mowia, wlozyc kilkaset mln,

 

wyjmie sie 5 x wiecej. Rzeczywistosc przerasta marzenia.

 

kilka lat pozniej wchodzi CD dla mas.

 

Lata 1983/4, fachowa prasa amerykanska i brytyjska przez kilka miesiecy nisko ocenia cd. nagle zmienia zdanie. powstaja nowe miejsca pracy,

 

nowe szanse, punkty zbytu.

 

Muzycy i zarzad wytworni nadal graja z czarnej plyty. Bylo wielu protestujacych, zagluszeni przez akcjonariuszy mega=koncernow...schodza do podziemia

 

 

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

 

 

dane z 2011, za 2010 "liczba nowych gramofonow przekroczyla liczbe sprzedanych nowych deckow CD /w U.K./, w 4tym kwartale 2010, o okolo 4.000 sztuk.

 

Polowa w cenie ponizej 500 funtow /2,300z/. Powstaja nowe miejsca pracy. do muzycznych miesiecznikow zaczyna sie dodawac bezplatne analogi.

 

CD wyszlo z mody.

 

od lat 2000, 2002 powszechnie stosujemy wygrzewanie /baking/ tasm z 1 i 2 calowych szpul, z lat 50=tych do 70=tych na nowe re=edcje LPs.

 

Najlepsi fachowcy wytworni dostaja po kilkaset funtow za ý godzinny dzien pracy, malo w porownaiu do oplacania nowych zespolow. Wznowienia sie oplacaja.

 

Efekt bywa powalajacy. Wytwornie ponownie zatrudniaja 70 letnich i starszych emerytow. Ludzi, ktorzy pamietaja najlepszy lampowy sprzet lat 60 tych i cenia

 

swoje szpulowce ponad wszystko.

 

 

Ceny wczesnych tloczen winyli grup=rarytasow /Leaf HOUND, Pussy, BUBBLE PUPPY, Sunforest, nawet latwych w zdobyciu Led Zep czy Black Sabbath/ rosna,

 

za Record Collector catalogue w latach 2000 do 2010 o 1000 do 3000 procent.

 

Grubo ponad polowa brytyjskich winylowych maniakow, hardkorowych waxkolekcjonerow, optuje za

 

dobrym rocznym zbiorem 200 plyt za 3000 funtow, raczej niz 200 sztuk tzw. 1 tloczen /lub ich udanych podrobek/ za 20,000 funtow...

 

a jak muzyka brzmi z cd a z duzej plyty

 

eh, kazdy widzi ze akwarela, gwasz czy olej beda zawsze lepsze niz wydruk Van Gogha z najdrozszej nawet cyfrowki, domowy bigos lepszy niz z marketu,

 

co tu komentowac

 

/pisze za naszym lampowo winylowym polskim periodykiem ˇˇ§§mazenieˇˇ, szukam wyd 12/2008 lub ksero ich cennika plyt Can i krautrocka_prosze o pomoc,

zgubilam adres/

Co to jest ten nasz lampowo winylowy polski periodyk ˇˇ§§mazenieˇˇ ? Nie znam, niestety. Czy można prosić szerzej kilka słów na ten temat? Pozdrawiam NE5532

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NE5532 - > mój NAD PP-3 z wyjściem usb gra całkiem fajnie ;))) <

 

- nie wątpię ale chodziło mi o tego typu rzeczy :

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NE5532 - > mój NAD PP-3 z wyjściem usb gra całkiem fajnie ;))) <

 

- nie wątpię ale chodziło mi o tego typu rzeczy :

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Masz rację NAD PP-3 gra bardzo fajnie, lepiej niż PP-2 nie wspominając już o PP-1. Nie zrozumieliśmy się, nie chodzi mi o te tandety z marketów, ale o periodyk, o którym wspomina "paczkowska". Chciałbym się dowiedzieć czegoś o nim:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W związku z otrzymanym prezentem a jest nim 5 pozycji "Z archiwum polskiego beatu" Vol.9; 12; 14; 15; 21, chciałem zapytać, czy wiecie ile pozycji zostało wydane? Co ciekawe, niektóre okładki są rozklejone, lecz same płyty w foliach nie noszą śladów używania. Już testuję na dwu zestawach.

Jeśli ktoś słuchał tych wydań, bardzo proszę o kilka słów o brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>excel>>>

ależ się zrozumieliśmy,przecież puscilem Tobie oczko ;)))

Ja ze swej strony w temacie winylmania dorzucam swój stosunek do czarnych płyt:wolę kupywać krążki niż pakować tysiące w sprzęt grający.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchawszy reedycje wspomniane w powyższym wpisie na dwu zestawach adekwatnych do rocznika ich produkcji, zamieszczam moje subiektywne opinie:

Zestaw 1. Gramofon DUAL 481 Belt Drive, wkładka Shure M-75 stylus NB-71 pod amplituner Philips 686 2X90W/8Ohm.

Zestaw 2. Gramofon Aurex Diect Drive SR-D45, wkładka AT-95E pod wzmacniaczem Aurex SB-A60 2X100W/8Ohm.

Kolumny 103dB/Bas obudowa zamknięta/V-96L, woofer Celestion 300mm/ średnica obuowa skrzynkowa,"otwarta" ARZ Tesla 200mm/ Wysokie Pioneer AU tube 700/22000Hz.

Dodam, że w pomieszczeniu 32m2 o wysokości 3,8m pomierzonym i rozproszonym, dającym dźwięk żywy, plus bas zchodzącvy do 24HZ bez dunień i dyskomforu znanego słuchaczom mającym możliwość obcowania z tak niskim dźwiękiem.

 

Reedycje oferują dość płaską charakterystykę barwy. To dobrze, umożliwia indywidualną ingerencję w barwę(filtry pasmowe,loudnees). Sam zapis jest wystarczająco czysty (bez sublimacji alikwotów i sybilantów) Średnica oddaje charyzmę i specyfikę zapisu tamtych lat. Dokładnie uchwycimy na płycie Trubaduży Vol-12 i barwię głosu R.Poznakowskiego i K Krawczyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie wiem czy macie płytę "Tata Kazika" wytwórni SP. Records, limitowana edycja - bardzo ładnie wydana i technicznie świetnie nagrana ale..no właśnie to ale - coś mi nie pasowało z dźwiękiem na tej płycie, pamiętałem przecież nagrania Kazika choćby z radia - tutaj wydawało mi sie że wokal Kazika jest jakby na drugim planie, generalnie zagłuszony przez instrumenty, jakaś kotłowacizna dźwiękowa - doszedłem nawet do wniosku że są to nowe wersje, gorzej mi się tego słuchało - wysłałem nawet maila do SP Records z pretensjami - odpowiedzieli mi grzecznie że są to oryginalne wersje - ki diabeł ? nadal coś mi nie pasowało, głos Kazika był przytłoczony przez instrumenty - aż nagle olśniło mnie !!!! na płycie wyraźnie pisze: "NOWY MASTERING" - no wszystko jasne ! Wysłałem maila do Sp Records w którym poradziłem, żeby pozbyli się "fachowców" od masteringu i zatrudnili emerytowanych dźwiękowców Polskich Nagrań, których nazwiska można znaleźć na okładce każdej starej płyty - nie dostałem odpowiedzi. Aktualnie szukam kasety "Tata Kazika".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety spieprzony master położy calośc,

a termin "nowy master" to rozumiem polski odpowiednik "remaster" hehe wystrzegam sie tego jak choroby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedził mnie kolega... w czterech kartonach przywiózł kolekcję swojego zmarłego dziadka. Dawno nikt mi nie zrobił takiego prezentu!!! (tak, to zasługuje na trzy wykrzykniki ;-))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z czterech kartonów wybrałem, co mnie ciekawiło... ok 40 płyt z klasyką, 30 zagranicznych, 30 jazzowych i ok. 80 polskiego rocka. Z tych ostatnich jestem na razie najbardziej ucieszony... Kilka płyt Perfect, Maanam, Republika, większość dyskografii Breakout, trochę SBB, Niemena, Maryla... Niektóre już miałem kupować na allegro.

 

Płyty leżały w piwnicy, okładki przybrudzone ale ogólnie dobrze zachowane. A teraz najlepsze - same winyle są w przytłaczającej większości w stanie EX do NEAR MINT. Jak wyjąłem pierwszą płytę Breakout (wygląda na pierwsze wydanie mono, właściwie wszystkie stare płyty to pierwsze wydania), to mi się nogi ugięły :-) stan sklepowy. Najlepsze, że nigdy nie miałem okazji słuchać tego zespołu, a tu proszę. "Na drugim brzegu tęczy" kręciło się już dzisiaj ze trzy razy.

 

Z egzotyki jest trochę Omegi i Locomotiv GT. Widziałem, że ta płyta w aluminiowej okładce osiągała jakieś chore ceny na allegro. Idę o zakład, że moja jest w lepszym stanie :)

 

vpl02t.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Krzysiek,

Jak spojrzałem na te zdjęcia, to jakbym swoje dawne zbiory płytowe widział. A ta kolekcja to po "zmarłym dziadku". Kurde, niedobrze...

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yulku, a czemu niedobrze, zabobony, dziadek może odebrać?:))

Rydzu - niedobrze, bo czas tak szybko leci. Za chwilę pewnie ja już będę rzeczonym "zmarłym dziadkiem". Ale pocieszające jest to, że wielu forumowiczów się wówczas baaardzo ucieszy, hehe.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Miałem większość z tych płyt, jakieś 30 lat temu, grałem na plastikowym Cyrylu?, podłączonym do szpulaka M 2405 S.

Sporo płyt kupowałem domach centrum na pietrze Wars ? Sawa? Junior? nie pamiętam.Można było posłuchać na gramiaku Technics i słuchaweczkach.

 

Czemu się ucieszy? daj spokój.

 

No tak, zatrybiłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem większość z tych płyt, jakieś 30 lat temu, grałem na plastikowym Cyrylu?, podłączonym do szpulaka M 2405 S.

Sporo płyt kupowałem domach centrum na pietrze Wars ? Sawa? Junior? nie pamiętam.Można było posłuchać na gramiaku Technics i słuchaweczkach.

 

Czemu się ucieszy? daj spokój.

Czemu się ucieszy? Przejdź na koniec wątku "Nowe wkładki Goldringa", to będziesz wiedział, hehe. A wracając od Vinylmanii - widzę że jesteś z Warszawy. Wy mieliście płyty, bo mieliście w Warszawie tłocznie, a ja jestem z Łodzi - my mieliśmy gramofony, bo była w Łodzi kiedyś ich fabryka. Rzecz w tym, że rzadko kiedy było jedno i drugie :):):). I to była cała komuna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jak kopnę w kalendarz, to chciałbym, żeby ktoś kiedyś cieszył się z mojej kolekcji tak, jak ja z tej kolekcji dziadka mojego kolegi :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jak kopnę w kalendarz, to chciałbym, żeby ktoś kiedyś cieszył się z mojej kolekcji tak, jak ja z tej kolekcji dziadka mojego kolegi :-)))

Dziadek byłby prawdopodobnie wdzięczny za te słowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz 6050 jest na alle, warto?

Cena mocno wywindowana jak na jeden z podstawowych modeli. Wyżej były jeszcze 6100, 6150 i jeszcze jakieś z tych tańszych modeli. Ja się na starych Marantzach nie znam, ale jak nikt na forum zna się na nich forumowicz >elektrospiro<. Wal do Niego na priva.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu - niedobrze, bo czas tak szybko leci. Za chwilę pewnie ja już będę rzeczonym "zmarłym dziadkiem". Ale pocieszające jest to, że wielu forumowiczów się wówczas baaardzo ucieszy, hehe.

Pozdro,

Yul

Yul ...uszy do góry..) Mam o tyle dobrze, że dziś wiem, że moją kolekcję przejmie młodszy syn. Kiedy był malutkim brzdącem, usypiał przy balladach Coltrane'a...od urodzenia uwielbia analog..) Nie tak smutno będzie...kto wie...

Co do innego wątku...nie szkoda ci czasu..? Nie lepiej posłuchać fajnej muzy, niż reagować na durne teksty...

Pozdro, Wojtek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.