Skocz do zawartości
IGNORED

Feliks Audio - wzmacniacze lampowe


Imacman

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas kręcisz się w kółko.

Po co mi instrukcja? Gwarancja pisemna i podpisana przez wykonawcę. Czepiasz się szczegółów. Kup sobie Bata za 70 tysi i będziesz się zachwycał albo coś z napisem Audio Note. Nie polecam Ci natomiast Yaqina jak podałeś w linku wyżej, ponieważ bez elementarnej wiedzy istnieje możliwość spotkania z prądem. Albo co zrobisz z takim Yaqinem jak po wyjęciu z kartonu okaże się że brumi tam też przecież masz gwarancje ;).

Po za tym widzę że dyskusja z Tobą jest jałowa. Czepisz się papierów a nic konkretnego nie powiedziałeś. Piszę jeszcze raz że wyżej stwierdziłeś: "jestem ogólnie zadowolony". To o co chodzi? O kawałek papieru? Zepsuł ci się ten wzmacniacz? Nie od dziś wiadomo że biasy trzeba czasem wyregulować. Trzeba było poprosić o umieszczenie punktów pomiarowych i regulatorów na zewnątrz . Nie można tak oceniać człowieka i lać mu wiadro pomyj na łeb, tym bardziej że sam sobie przeczysz. Skąd u Ciebie tyle żółci, a może to Ty jednak jesteś toksyczny w kontaktach z ludźmi i dlatego masz takie problemy.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Ja w koncu otrzymalem zamowiony u Pana Feliksa wzmacniacz gwarancja pisana odrecznie, na tejze kartce mialem opisane polozenia lamp( czyli gdzie ktora wsadzic) i nic poza tym.Po otrzymaniu sprzetu zadalem jeszcze jedno pytanie ( w e-mailu)chodzilo mi o przedwzmacniacz, ktory wczesniej od tego pana kupilem.Nie odpisal.Wzmacniacz gra, jak na razie nie mam z tym wzmakiem problemow.Niemniej reasumujac, komfortu psychicznego ten Pan nie zapewnia.Ja co prawda nawet nawet gdybym mial jakis schemat niewiele by mi to dalo,ale pewnie osobom,ktore znaja sie na elektronice taka informacja jest przydatna.Jedyne co posiadam to dane z aukcji ( poniewaz ten Pan wystawil mi szybka aukcje)oto one:

 

Podstawowe parametry techniczne:

 

- układ PP na lampach EL84

 

- lampy sterujące 6N2P

 

- moc wyjściowa sinus 2 x 12,5 W

 

- THD = 0,2% przy Pwyj. 1W

 

- THD = 2,0% przy Pwyj. 9W

 

- posmo przenoszenia 25Hz - 28KHz =/- 3dB

 

- czułość 500mV

 

- impedancja wyjściowa 8 ohm

 

- gwarancja 24-ry miesiące (lampy 12 miesięcy)

 

Mysle,ze osoby , ktore zanim kupia, beda juz mialy jakies rozeznanie, na co moga liczyc,a na co nie.

 

 

Pozdrawiam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału,... się przymierzam do kupna lampowca, tylko Made in Poland, mam Amplitona Francuzkiego, ale myślałem o Audio Akustyka, może Feliks Audio, jak to się ma jeden do drugiego?, a może coś innego Polskiego, min.35Wat. Może być sama końcówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Azus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału,... się przymierzam do kupna lampowca, tylko Made in Poland, mam Amplitona Francuzkiego, ale myślałem o Audio Akustyka, może Feliks Audio, jak to się ma jeden do drugiego?, a może coś innego Polskiego, min.35Wat. Może być sama końcówka.

 

.....Linear Audio Research IA 30T bądz monobloki NAZCA.

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mógłby któryś z kolegów wypowiedzieć się na temat tego preampa?Cena zachęca.Myślę właśnie o jakimś pre. lampowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17887-0-46177000-1323088291_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten model ma zasilacz wtyczkowy. Na zamówienie pewnie można go doposażyć w porządny liniowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja też tak myślałem.A jak z brzmieniem?Bo wykonanie i części ok.

 

Witam. Mam ten przedwzmacniacz wpięty w tor z wzmacniaczem Yamahy. Po podłączeniu: lepsza scena (w głąb), wokale dużo przyjemniejsze, mniej basu - ogólnie słucha się z przyjemnością, szczególnie małe składy, muzykę wokalną. Do muzyki bardziej dynamicznej (symfonika) chyba się nie nadaje.

Przedwzmacniacz mam podłączony do normalnego wejścia wzmacniacza, bo przy podłączeniu bezpośrednio na końcówkę mocy (main in) strasznie brumi w głośnikach.

Za te pieniądze warto go kupić, chociażby do testów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janko_muzykant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cały czas kręcisz się w kółko.

Po co mi instrukcja? Gwarancja pisemna i podpisana przez wykonawcę. Czepiasz się szczegółów. Kup sobie Bata za 70 tysi i będziesz się zachwycał albo coś z napisem Audio Note. Nie polecam Ci natomiast Yaqina jak podałeś w linku wyżej, ponieważ bez elementarnej wiedzy istnieje możliwość spotkania z prądem. Albo co zrobisz z takim Yaqinem jak po wyjęciu z kartonu okaże się że brumi tam też przecież masz gwarancje ;).

Po za tym widzę że dyskusja z Tobą jest jałowa. Czepisz się papierów a nic konkretnego nie powiedziałeś. Piszę jeszcze raz że wyżej stwierdziłeś: "jestem ogólnie zadowolony". To o co chodzi? O kawałek papieru? Zepsuł ci się ten wzmacniacz? Nie od dziś wiadomo że biasy trzeba czasem wyregulować. Trzeba było poprosić o umieszczenie punktów pomiarowych i regulatorów na zewnątrz . Nie można tak oceniać człowieka i lać mu wiadro pomyj na łeb, tym bardziej że sam sobie przeczysz. Skąd u Ciebie tyle żółci, a może to Ty jednak jesteś toksyczny w kontaktach z ludźmi i dlatego masz takie problemy.

Pozdrawiam,

Paweł

Więc wzmacniacz wysłałem w wrześniu z takimi wadami dokładnie 20 września

1.Przegrzewający się wzmacniacz zbyt mało miejsca najzwyczajniej się ugotował(6S33S)doszło do takiego stanu że wzmacniacz zaczął się dymić .

2.Transformatory głośnikowe nie spełniają żadnych norm (pasmo zbyt wąskie zaczynające się od 100Hz-20kHz pomiary na oscyloskopie i mierniku mocy.

3.Zbyt duże zniekształcenia nieliniowe bliskie 10% THD mierzone PZM-11

4.Napięcie ujemne na siatkę również podawane z opóźnieniem (zgodnie z budową wzmacniaczy powinno ono znajdować się na lampie w chwili włączenia wzmacniacza)

5.Brak wyciętych otworów dookoła lamp 6S33S a co za tym idzie duża temperatura wewnątrz zbyt małej obudowy .

6.Często uszkadzające się tranzystory IRF740 podczas normalnej eksploatacji tj.używania przełącznika włącz wyłącz wzmacniacz .

7.Zasilanie ujemne na siatki brane z innego dodatkowego transformatora (normalnie u producenta to uzwojenie znajduje się na transformatorze zasilającym .

8.Wzmacniacz poprawiony otrzymałem 20 Grudnia.

Nie pisałem bo czekałem na rozwinięcie przebiegu spraw związanych z moimi diabełkami .

Więc pozostawię ocenę wam .

Ja tak jak powiedziałem lubię tego człowieka . Każdy popełnia błędy ale nie każdy umie je naprawić .

Nie miałem czasu aby usiąść dokładnie i poprawnie sprawdzić sprzęt wykonany tym razem przez Pana Feliksa (wykonany jest zgodnie z zaleceniami klienta i wiem że być może trwało to długo ale wzmacniacz jest całkowicie przebudowany , włącznie z obudową oraz całą konstrukcją elektroniczną).

Powiem jednak jedną bardzo ważną sprawę , w tej klasie cenowej ciężko będzie znaleźć coś , co od początku do końca będzie zrobione ręcznie .

Ja najzwyczajniej lubię konstrukcje P.Feliksa mam jeszcze jedną na innego typu lampach i nie mam zastrzeżeń do czystości wykonania , prowadzenia połączeń wewnątrz obudowy , estetyki wykonania , a to czasem równie ważne aspekty podczas dokonywania wyboru .

Które trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie wzmacniacza .

Pozdrawiam życząc udanych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia.

 

Dzięki za pomoc.Choć dziwne z tym brumieniem.

Pramp wykonany poprawnie długa ośka potencjometra pozostawiona go poza polem magnetycznym transformatora - droga sygnału od przekaźników do potencjometra skrócona do maksimum , bo jak widać na zdjęciu już bliżej lamp potencjometr nie mógł się znaleźć .

Przełącznik wejść (bardzo za to wykonanie mam wielki szacunek)przekaźniki sygnały zamontowane tuż za gniazdami RCA tj.Chinach

Sterowane prądem stałym z wybieraka na przednim panelu ( nie idą kable z sygnałem po całym wzmacniaczu do przodu i do tyłu jak to ma miejsce często w Yaqinach.

Chyba nie mam się do czego przyczepić jeśli mowa o brumieniu .

To chyba tylko złe połączenie masy może mieć na to wpływ .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PERELCALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto zakupić ten pre?cena zachęca.

 

Tak, nie gra źle. Co prawda nie spodziewaj się cudów, ale jeżeli potrzebujesz dodać trochę 'lampowego charakteru' do swojego zestawu audio, to na pewno będzie to lepsze rozwiązanie, aniżeli np. bufor lampowy (też miałem, porównywałem).

Zaletą jest selektor wejść - można podłączyć kilka źródeł, czego mi dotąd mocno brakowało (audio, tv, dvd).

Ten pre można modyfikować wg indywidualnych uzgodnień z p. Henrykiem - od wyglądu zewnętrznego (nawet kształtu obudowy, czy koloru drewnianych boczków, pokręteł, itd.), do konstrukcji wewnętrznej (najlepsze kondy na wyjściu, opcjonalnie toroidalny zasilacz, gniazdo IEC). To oczywiście już dodatkowo kosztuje. Sprzęt sprawia wrażenie solidnego "optycznie", a gra też całkiem dobrze, choć jeżeli spodziewasz się hi-end'u, to od razu pozbądź się złudzeń (to poprawne pre dla tych, którzy nie mają wybitnych wymagań za te pieniądze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie gra źle. Co prawda nie spodziewaj się cudów, ale jeżeli potrzebujesz dodać trochę 'lampowego charakteru' do swojego zestawu audio, to na pewno będzie to lepsze rozwiązanie, aniżeli np. bufor lampowy (też miałem, porównywałem).

Zaletą jest selektor wejść - można podłączyć kilka źródeł, czego mi dotąd mocno brakowało (audio, tv, dvd).

Ten pre można modyfikować wg indywidualnych uzgodnień z p. Henrykiem - od wyglądu zewnętrznego (nawet kształtu obudowy, czy koloru drewnianych boczków, pokręteł, itd.), do konstrukcji wewnętrznej (najlepsze kondy na wyjściu, opcjonalnie toroidalny zasilacz, gniazdo IEC). To oczywiście już dodatkowo kosztuje. Sprzęt sprawia wrażenie solidnego "optycznie", a gra też całkiem dobrze, choć jeżeli spodziewasz się hi-end'u, to od razu pozbądź się złudzeń (to poprawne pre dla tych, którzy nie mają wybitnych wymagań za te pieniądze).

 

Współpracuje prawidłowo z gramofonem?

Nie ma zbyt małego wzocnienia napieciowego (=20)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc po dłuższym słuchaniu musiałem wam opisać wrażenie odsłuchowe .

Głębia stereofonii jest tak duża że mógł by w niej utonąć Titanic .

Struny gitar , łapanie za struny czy przejazdy ręką po strunach słyszalne tak wyraźnie jakby tutaj były,wszelkie harmonijki ustne czy flety fortepiany bądź trąbki - mam wrażenie że stoją przede mną .

Jednak najbardziej lubię słuchać na nim perkusji talerze dosłownie wybrzmiewają w moim pokoju , słychać jak drży blacha (perkusja daje tak niesamowite efekty że brakuje mi słów aby opisać doznania) .

Instrumenty dęte - słychać w nich ogrom powietrza ,są lekko ochrypłe szorstkie (takie jak w życiu)

Po podłączeniu wzmacniacza do mojego nagłośnienia odniosłem wrażenie jakbym zupełnie zmienił kolumny.

Jest to coś niesamowitego , Na płytach Pewnej polskiej wokalisty słychać jak mlaszcze śliną w ustach (nigdy tego wcześniej nie słyszałem).

Wciąż jednak zastanawia mnie co jest tak bardzo niezwykłego w układzie Single End i dlaczego jest o wiele bardziej wyrazisty niż układ Push Pull.

Na tle tego wzmacniacza wszystkie wzmacniacze Chińskie osłuchowo wypadają bardzo słabo wręcz miernie .

Mam tutaj na myśli MC-100B , MC-10L , MC-5881A , XD800 MKIII , MT-3 .

Wzmacniacz od Feliks-Audio jest to zdecydowanie najlepszy wzmacniacz jaki aktualnie posiadam .

I powtórzę że wciąż nie mogę zrozumieć tylko dlaczego lubimy słuchać zniekształceń .

Bo miernik mówi mi zupełnie co innego :)

Fakty są takie Człowiek miły staranny dokładny (nie myli się tylko ten co nic nie robi)co najważniejsze Uczciwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PERELCALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A,...co z resztą systemu,... co tam towarzyszy lampie, że mi ciarki przechodzą jak czytam Twój opis, i jakieś foto było mile popatrzeć(...)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokoju odsłuchowym skromnie o więcej nie da się już do niego wnieść z racji wielkości .

Nie mam jakiegoś systemu nie wiadomo jakiego ale gra to bardzo dobrze.

Nie chcę również pisać czy robić zdjęć . Bo nie ma to najmniejszego sensu .Ani nic nie wniesie do tego tematu .

Chciałbym jednak napisać iż najbardziej od-słuchowo będą nam jednak podobały się wzmacniacze Single Ended .

Z racji zniekształceń Harmonicznych które zostają dodane przez te konstrukcje we wszystkich układach typu Push Pull zniekształcenia te się znoszą przez co dźwięk staje się dokładniejszy ale chyba dla nas mniej przyjemny .

Najbardziej poza tymi wzmacniaczami które wymieniłem podoba mi się MC-100B i MC10L.

MC5889A zaopatrzyłem w inne lampy na wejście dałem 6N2P na dzielniku 6N1P (na wejściu nie zmieniałem punktów pracy zostawiłem takie jak fabryczne z racji braku czasu i chęci na modyfikacje)a do końcowych mocy zamiast 5881 dałem Kwadrę RFT EL34 .

Dźwięk jest zupełnie inny .

Nie wiem jak znosi to trafo zasilające bo żarzenie EL34 pobiera więcej prądu ale dźwięk zaczął mnie fascynować .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PERELCALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakiegoś systemu nie wiadomo jakiego ale gra to bardzo dobrze.

Nie chcę również pisać czy robić zdjęć . Bo nie ma to najmniejszego sensu .Ani nic nie wniesie do tego tematu .

 

A szkoda. Bo to, z czym gra wzmacniacz, ma fundamentalne znaczenie i wiele wnosi do tematu. Napisz chociaż, na jakich kolumnach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny posiadam Heco Superior .

Stare kiedyś kupiłem je do TA-AF870EF Sony i tak już zostały .

Ale posiadam dużo kolumn za dużo pisania .

Nie ma to dla mnie większego znaczenia .

Można zrobić system samemu tanio i będzie grał b.dobrze i wiernie .

Ostatnio słucham dużo własnej konstrukcji na małych triodach .

Ale jest ich dużo przez co napędzają każde kolumny .

Coś takiego jak na zdjęciu .

Zniekształcenia w całym paśmie od 20Hz-20kHz około 1%-1,5% mierzone nie liczone !

Mierzone przy mocy 10W na kanał (a nie jak to wszyscy mierzą przy 1kHz i 1Wacie)

od 20Hz-20kHz +-1dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PERELCALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

.

Na tle tego wzmacniacza wszystkie wzmacniacze Chińskie osłuchowo wypadają bardzo słabo wręcz miernie .

Mam tutaj na myśli MC-100B , MC-10L , MC-5881A , XD800 MKIII , MT-3 .

wszystko fajnie, tylko zwykły czlowiek jak kupi to co Ty mialeś pierwotnie to się pochlasta. Ty wskazałeś co było do poprawienia. Zwykły słuchacz tego nie wie i niczego z tym nie zrobi. Twój opis brzmi interesująco i pewnie bym kupił taką sprytną lampkę tylko nie mam ani umiejętności ani czasu i energii na rozbieranie sprzętu i szukanie wad. SZKODA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jak nie wiem to znaczy że wszystko jest dobrze ? Temat jest jasny wielu z was zostaje nabranych i nabitych w butelkę to cała prawda.

Wiem ona boli.

1siedem zlecasz komuś budowę urządzenia, ktoś uważa że się zna.

Ja musiałem wszystkiego się uczyć całe życie aby wytykać te wady zakupiłem bo myślałem że będzie okay.

Dzisiaj powiem jedno każdy masowo produkowany chińczyk jest lepiej zrobiony.

Przykre ale prawdziwe. Jedyna rzecz jaką mają gorszą bo takie są wymogi to cyna.

Ale na 1000% każdy wzmacniacz z wymienionych a posiadałem je wszystkie był lepiej wykonany nawet w formie oryginalnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów kręcisz, raz dobrze raz wszystko do dupy. Skoro takim znawcą jesteś to dlaczego sam sobie nie zrobiłeś takiego wzmacniacza. Nadal czegoś nie rozumiem. Nawet zdjęcie wyżej nie wiadomo co przedstawia. Ktoś wyżej prosił abyś napisał co do czego masz podłaczone. Bradzo lakonicznie to potraktowałeś.

Kto Cię nasłał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem wszystkiego się uczyć całe życie aby wytykać te wady zakupiłem bo myślałem że będzie okay.

 

uczyłeś się całe życie żeby wytykać wady konstruktorom wzmacniaczy lampowych ?

 

nic lepszego nie było do roboty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś wygląda absurdalnie to nie znaczy, że nie jest prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie czytam ten syf powyzej i dochodze do wniosku ze trace tylko czas, niezbyt dobra reklama dla Feliksa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu trend pisania dla pisania. Gościu klepie jakieś domoróbki w zaciszu swojego warsztaciku a wymagane sa od niego normy unii europejskiej. Jego podejście do gwarancji , instrukcji obsługi jest takie a nie inne, bo jego zdaniem robi to za pół ceny, amatorsko, więc cięzko od Niego wymagać wszystkich certyfikatów. Z drugiej strony można kupic coś bardziej renomowanego za 4-5 kzł i nie mieć pretensji, wybór należy do kupującego, skoro wybrał tak a nie inaczej. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakies dziwne monologi zaczynaja się wkradac do tego watku :) Ja na oczyszczenie atmosfery dodam tylko, ze mniej wiecej 2 tygodnie temu zakupiłem od Pana Feliksa wzmacniacz słuchawkowy/przedwzmacniacz liniowy espressivo, z ktorego jestem poki co bardzo zadowolony. Zanim zakupiłem w/w urzadzenie wymienilem z Panem Feliksem kilka maili oraz odbylem kilka rozmow telefonicznych, miły kontakt - raczej szybki i bez problemowy. Jakosc wykonania jest na poziomie bardzo dobrego DIY, w moim egzemplarzu można się przyczepic jedynie do oslony transformatora, która nie przylega idealnie do gornej pokrywy urzadzenia, choc moja zonka mowi, ze się czepiam, ze produkt pomimo „chałupniczej” metody produkcji wyglada jak fabryczny. Potencjometr działa bardzo precyzyjnie, na minimalnych jego położenia oba kanaly sa swietnie zrównoważone. Po podlaczeniu urzadzenia czy to w roli pre słuchawkowego czy tez pre liniowego nie slychac zadnych szumow, brumowi, trzaskow itp. Co do dźwięku, to ja tym przedwzmacniaczem steruję końcówkę mocy typu GC, wykonaną przez sp StefanaB. W tej roli espressivo sprawdza się znakomicie, brzmienie jest absolutnie gładkie, w glosach ludzkich brak jest nienaturalnych sybilantow, instrumenty akustyczne charakteryzuja się zróżnicowanymi, naturalnymi barwami. Wreszcie klasyka brzmi u mnie tak jak trzeba. Jeden z moich kolegow audiofilów, który co jakiś czas odwiedza mnie i widzi kolejna wersje mojego systemu stwierdzil, ze to najlepszy dźwięk jak słyszał u mnie, a to już niezla rekomendacja, zwłaszcza, ze kolega sam dlubie w urzadzeniach lampowych i wiem z wlasnego doświadczenia, ze z niezłym skutkiem. W roli pre słuchawkowego espressivo także wypada calkiem dobrze - dźwięk jest gladki, cieply, niemeczacy. Podsumowujac dla mnie zwłaszcza tej cenie wyroby Pana Feliksa to prawdziwy Best buy i jesli ktos w tej cenie wymaga jeszcze wiecej to chyba mówiąc bardzo delikatnie oszalal :) I bynajmniej nie wystawiam Panu Feliksowi laurki jako jego klakier:) Wynika to po prostu z mojego szczerego zadowolenia.

Pozdrawiam

Janek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział że nie zbudowałem.

Kolego zanim kogoś zaczniesz oceniać pomyśl.

Nie mam czasu na pisanie. Buduje dużo różnych konstrukcji, posiadam i kupuję również dużo.

Wy słuchacie, ja dokonuję pomiarów a potem dopiero słucham.

Odwrotna kolejność nie wchodzi w grę.

Nie interesują mnie konstrukcje zniekształcające sygnał!

Ale jeśli ktoś na driver na którym powinno być około 400V daje 220V przez co zniekształcenia i poziom wysterowania lamp końcowych jest do niczego.

W moich oczach nie może dostać dobrej opinii nawet jak jest miły uczynny i w ogóle.

A taka jest konstrukcja na innych lampach tej firmy.

W układzie PP na dwóch triodach powinno być max 2,5% THD bez US jeśli jest więcej to gdzieś jest błąd.(zniekształcenia triody to 5%, w układzie push pull zniekształcenia powinny się znosić - ale niestety tak nie jest - bo "ktoś" popsuł układ drivera).

Ja mam konstrukcję tego Pana opisaną jako 8W i zniekształcenia 2,5% niestety przy tej mocy generowane THD to 15%.

A to już strasznie dużo ......

Więc jeśli ktoś napisze mi że wierzy firmie która wykonuje tylko obliczenia, to jego sprawa, ja nie wierzę.

Zniekształcenia nie powstają tylko na transformatorach!(zmierzone widać to doskonale na oscyloskopie wielokanałowym!).

Jeśli driver ma zbyt niskie napięcie to wytwarza zbyt małą amplitudę do wysterowania dzielnika i lamp końcowych mocy(przy dużym wysterowaniu to on sam zaczyna produkować zniekształcenia).

A tak być nie może, Wy macie się znać na słuchaniu muzyki a nie na budowie wzmacniacza - od tego jest konstruktor.

Mój post miał być tylko przestrogą dla tych wszystkich którzy kupują, bo wierzą w to co jest napisane.

To przykre ale bez wnikliwej wiedzy zostajecie oszukani.

Bartuś79

do Ciebie.

Nie uczyłem się tego całe życie tylko 6 miesięcy.

Na wszystko są wzory do wyliczenia.

Ale ostatnio z kolegą uwielbiamy pomiary.

To one dają realną ocenę tego co wykonamy, bez nich wzmacniacz gra dobrze nawet na słuch, nawet jak zmierzone zniekształcenia wynoszą 15%.

Gdybym tego nie zmierzył nie wiedział bym tego.Opisuję wam to jednak po to aby każdy z was zrozumiał że to nie takie proste, zbudować taką konstrukcję.

Napisałem wam opinię wystarczy przeczytać.

Co do wzmacniaczy OTL które pracują jako wtórnik.

Muszą działać normalnie przenosić pełne pasmo chyba że ktoś coś spapra np: driver i poda za małe napięcie .

Wszystko niestety trzeba zmierzyć.Nie tylko przy jednej częstotliwości i jednej mocy.

Nie tylko przy przebiegu sinusoidalnym ale i trójkątnym prostokątnym.

Sprawdzić przebiegi na poszczególnych sekcjach wzmacniacza.

Potem można dopiero wyciągnąć wnioski czy dana konstrukcja jest udana i wykonana poprawnie.

Można zacząć się chwalić jak osiągamy poziom zniekształceń 0,8% THD w całym paśmie przy mocy maksymalnej od 10Hz-20kHz nawet jak to jest od 30Hz.

Wtedy są gratulacje i uśmiech na twarzy :).

A jaka radość z własnej konstrukcji.

Myślisz sobie wtedy: wykonałem to lepiej niż nie jeden producent.

I wierzcie mi lub nie ale można tego dokonać.

Niejednokrotnie za mniejsze pieniądze niż w każdej innej firmie (nie liczę tutaj nakładów pracy potrzebnych na wykonanie obudowy).

I tego uśmiechu właśnie wam życzę Panowie dlatego pozwoliłem sobie coś tutaj naskrobać w tym temacie.

Nie mam siły nosić wszystkiego do warsztatu i dokonywać pomiarów.

Ale może nie długo, najdzie mnie i napiszę wam jak naprawdę wygląda pomiar Ampli-fona WT30.

Kolego Jrymar nawet jeśli są to domowej roboty wzmacniacze .

To najważniejsze jest .

Poprawne obliczenie: warunków pracy każdej lampy, punktów pracy , amplitudy potrzebnej do wysterowania danej lampy ,dopasowania lamp końcowych ich napięcia zasilania potrzebnej do wytworzenia odpowiedniej mocy wyjściowej przy minimalnych zniekształceniach i wiele wiele innych aspektów.

Więc jeśli ktoś pisze nam że np.

Moc wyjściowa jest 10W i zniekształcenia wynoszą 0,8% to ważnym aspektem jest przy jakiej mocy te zniekształcenia były mierzone .

Powinno być podane to tak

częstotliwość:

1kHz moc 10W THD 0,8%

Oczywiste jest że pomiar nie powinien być w jednym punkcie tylko w całym paśmie od 20Hz-20KHz.

Wtedy da nam to realne wyobrażenie na temat tego wzmacniacza.

Każda inna forma jest zwykłym oszukiwaniem i nabieraniem klienta.

Ale ważne jest to że nie problem to udowodnić.

Każda szanująca się politechnika posiada taki sprzęt pomiarowy.

Co ja mówię w moim mieście szkoła elektroniczna posiada coś takiego.

Bo jeśli ktoś podaje nam tylko pomiar przy częstotliwości 1kHz i mocy 1W-dynego tylko wata a tak jest często.

To przepraszam bardzo dziękuję za jego wzmacniacz i jego pomiary.

Pozdrawiam was mili Panowie.

 

I znów kręcisz, raz dobrze raz wszystko do dupy. Skoro takim znawcą jesteś to dlaczego sam sobie nie zrobiłeś takiego wzmacniacza. Nadal czegoś nie rozumiem. Nawet zdjęcie wyżej nie wiadomo co przedstawia. Ktoś wyżej prosił abyś napisał co do czego masz podłączone. Bardzo lakonicznie to potraktowałeś.

Kto Cię nasłał?

Zdjęcie mojej konstrukcji masz powyżej .

Nikt mnie nie nasłał.

Jeśli zbudowałeś coś swojego chcesz się pochwalić podeślij linka albo przyjedź pomierzymy co kupiłeś.Zapraszam nie gryzę.Stanąłeś w obronie jak lew więc czuję że masz jakiś związek z firmą F.A?

Pierwszy wzmacniacz kupiłem drugi kupiłem z braku czasu mam dużo obowiązków w sumie kupiłem kilkanaście 3 zbudowałem wiele naprawiałem.

Potem jednak zaciekawiło mnie jak działają - kupiłem sprzęt pomiarowy do pomiaru tego wszystkiego.

Wcześniej dysponowałem tylko multimetrem.

Kupiłem oscyloskop,generator,miernik zniekształceń,miernik mocy wyjściowej i tak powstało całe moje stanowisko doświadczalne.

A że moim hobby zawsze była elektronika i wzmacniacze mcz. zacząłem drążyć ten temat.

Jeśli masz jakieś pytania pytaj - chociaż jestem tutaj rzadko bo nie mam czasu na pisanie.

Co rozumiesz przez słowo lakonicznie?

Kabel zasilający wtykam do zwykłego gniazda z lat 70-tych i używam zwykłych kabli do połączeń.

I zwykłego odtwarzacza CD który nadaje się do słuchania przebiegu prostokątnego i kwadratowego.

Ale niestety nie mamy żadnych dobrych źródeł analogowych bo gramofon też jest nie doskonały.

 

Odpisuję czasem lakonicznie jeśli nie wnosi to niczego nowego do wątku.

Bo co mam napisać że głośniki zniosą zniekształcenia generowane przez wzmacniacz.

Przecież to bzdura.Lub jaki wpływ będzie miał odtwarzacz CD jaki posiadam nie ma to znaczenia.

Opisuję pomiar.Brzmienie jest na samym końcu.Po pomiarach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PERELCALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wzmak był robiony na Twoje zamówienie. CIekawy jestem czy "gotowce" tej firmy też są tak wyprodukowane.

Drążę temat bo z jednej strony piszesz, że budowa wymagała szeregu poprawek a z drugiej, że brzmienie bije chińczyków. A przecież o brzmienie nam chodzi :> Tylko bez tych poprawek, o których piszesz, byłoby wręcz groźnie dla bezpieczeństwa.

Czy Ktoś ma gotowca tej manufaktury (do obejrzenia na stronie firmowej) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój był gotowy .

Potem poprawiony ale nie mierzyłem tego co zostało poprawione Panowie ja buduję również sam.

Nie mam czasu jeśli coś wydaje mi się opłacalne w stosunku do pracy którą trzeba włożyć w obudowę i resztę to nie ma sensu budować.

Pan F.A. naprawdę wkłada wiele pracy ale czasem popełnia błędy jak każdy z nas nie wiem czy to są błedy celowe czy też nie nie jestem nasłany piszę o wnioskach do których dochodzę po pomiarach sprzętów które są jego produkcji nie wiem czy to wszystkie posiadają takowe wady,

Trzeba pamiętać że każda taka firma będzie patrzyła przez pryzmat zarobku pieniędzy.

Wzmacniacz musi się opłacać.Często nawet w tej firmie widać że rdzenie pochodzą od starego magnetowidu są tylko przewijane(dla mnie nie ma to znaczenia - bo to sporo pracy rozebrać i nawinąć samemu).

Ale komuś może się to nie spodobać. Myślę że wzmacniacz trzeba opisać jeśli coś jest ze śmieci i jest ponownie wykorzystane nie jest to kłopot. Jeśli tylko klient o tym jest powiadomiony.

Jeśli jednak sprzęt jest nowy a rdzenie pochodzą z demontażu to coś jest nie tak.

Ale najważniejsze są parametry.

Proszę więc o to abyśmy tego się trzymali. Ja naprawdę polecam tą firmę .Ale trzeba dać jej znak że my jesteśmy czujni.

Że nie śpimy i że jest to dla nas ważne .Ja wiem że Pan H. to czyta a szanuję oprócz tego coś innego nakład pracy który jest potrzebny na skonstruowanie wzmacniacza.

To naprawdę dużo pracy jeśli nikt z was tego nie wykonał to z pewnością nie wie o czym ja mówię.

Pozdrawiam bo lampy mi stygną :)

Bardzo proszę was abyście czytali ze zrozumieniem to co napisałem.

Posiadam 2 wzmacniacze tej firmy jeden mam poprawiony a drugi poprawię sam.

Obudowa wykonana należycie starannie (to dużo pracy).

Ale gdzieś jest błąd - mogę go naprawić widzę go gdzie występuje usunę to dla mnie nie problem .

Pozdrawiam.

6 miesięcy temu byłby to problem.

Ale nie dzisiaj.

Sam jestem konstruktorem, widzę pewne wady. Ale może ja również mógłbym je popełnić gdyby nie to że potrafię je odnaleźć w czyjejś konstrukcji.

Ponoć najciężej jest je znaleźć w swojej. Bo w swojej trzeba iść czasem na kompromis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.