Skocz do zawartości
IGNORED

Feliks Audio - wzmacniacze lampowe


Imacman

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, McGyver napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O to zdjęcie chodzi? Całkiem porządny montaż P2P. Uważam że czepiasz się na siłę. 
A "chinoli" nie tylko widziałem, lecz także rozbierałem dziesiątki, a nawet setki. Niektóre są wykonane znakomicie, niektóre tragicznie. Nie można uogólniać. 

Tak o to zdjecie.Poprostu porownalem z Mingda ktora mam akualnie na stole tzn mialem bo juz dziala.Ludzie jada po chinolach a oni sa lepsi od nas o lata swietlne-maja technologie,maszyny i cala reszte.Oczywiscie tez zdarzaja sie buble.Jedna nasz rodzimy przemysl niema szans poza malymi wyjatkami i klockami DIY ale to tak marginalnie.Nie to zebym sie czepial bo zaden moj interes w tym poprostu dalem przyklad.Czesto mam na warsztacie konstrukcje owiane legenda a jednak w srodku zonk,owszem dla kliena to obojetne jednak ja na to patrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wojtek1234 napisał:

porownalem z Mingda

spacer.png

Estetyczny montaż, ale przepaści nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepasci moze i nie ,jednak roznica baaaardzo znaczna .Moja akurat troche inna ale zwroc uwage na same elementy ,sposob ich monazu tu u mnie nawet odleglosci dwoch rezystorow w anodowym sa idealnie rowne o sposobie zawijania koncowek rezystorow nie wspomne.Elektrolity w obejmach itd.Gdyby nie padla lampa wzmacniacz do mnie nie trafilby.Cuz co kto woli ,chetnie poparlbym przemysl rodzimy jednak musimy sie troche jeszcze poprawic i odrobic lekcje jeszcze raz.Nie powiem niektorym sie to udalo ale reklamy tu robil nie bede.Nie to zebym jechal po naszych bo i zachodnie firmy tez pochwalic sie czasem nie maja czym .Przykladow nie podam bo zostane zlinczowany .Pomimo tego ze sam kolekcjonuje te graty i duzo slucham z racji profesji widze te graty od srodka i czesto sie dziwie za co ludzie placa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużej różnicy też tam nie widać. 
Ustawianie rezystorów na baczność? Po co? Czasem to wręcz bywa nieoptymalne ustawienie. 
Sposobu zawijania końcówek na zdjęciach w ogóle nie widać. 
Na siłę szukasz dziury w całym i dorabiasz ideologię do z góry postawionej tezy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocek to Mingda MC34 PL nie to co przedstawia Twoje foto.Nie chodzi tu o ideologie a porownanie po to chyba sa takie fora chyba ze sie myle? co ma jakas ideologia do wzmacniacza A vs B?Czy rezystor stoi czy lezy co za roznica? uklad ma dzialac bezawaryjnie.Dziwie sie ze akurat Tobie to musze/nie musze tlumaczyc.Sa poprostu klocki zrobione perfekcyjnie a nie znane sa tez okrzykniete HI ENDem zawierajace w srodku szajs.Firmy tu nie bede przedstawial chodzi o wzmacniacz amerykanski.Co do koncowek rezystorow -po to ze niema wlasciwie mozliwosci powstania zimnego lutu a wiadomo ze opory w lampiaku sie grzeja wlasnie po to .Powiem wiecej sama masa jest prowadzona w gwiazde i jest to pieknie rozwiazane,Polaczenia mas przy lampach to gruby drut miedziany a nie pasek laminatu a do niego przysmarkane rezystory jak leci.Prek chyba selekcjonowany bo dziala mega rowno a nie kupiony na placu z brakiem liniowosci co jest bardzo czestym przypadkiem.Niestety musimy tu ustapic miejsca azjatom oni maja z czego i czym to robic.A co mamy my?my nie produkujemy wlasnych rowerow.Tyle w temacie naszych inzynierow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

55 minut temu, wojtek1234 napisał:

Klocek to Mingda MC34 PL nie to co przedstawia Twoje foto.

Skoro tak, to należy do porównania wstawić zdjecia wnętrza push-pulla na EL34 wykonanego przez Feliks Audio. 

 

55 minut temu, wojtek1234 napisał:

Nie chodzi tu o ideologie a porownanie po to chyba sa takie fora chyba ze sie myle?

Po to żeby porównywać są porównywarki. Forum dyskusyjne jest po to żeby dyskutować. Postawiłeś tu tezę że chińskie lampowce są lepsze od polskich i dorabiasz do tego ideologię dowalając produktom Feliks Audio. i to dowalając niesłusznie. Można wręcz odnieść wrażenie że "audycja zawiera lokowanie produktu" czyli marki MingDa

 

55 minut temu, wojtek1234 napisał:

Czy rezystor stoi czy lezy co za roznica?

Och, cóż za volta! Parę postów wyżej było tak: 

 

2 godziny temu, wojtek1234 napisał:

tu u mnie nawet odleglosci dwoch rezystorow w anodowym sa idealnie rowne

To może się zdecyduj czy robi to różnicę, czy jednak nie? 

 

55 minut temu, wojtek1234 napisał:

.Co do koncowek rezystorow -po to ze niema wlasciwie mozliwosci powstania zimnego lutu a wiadomo ze opory w lampiaku sie grzeja wlasnie po to .

No chyba se jaja robisz. Co ma wspólnego sposób zawinięcia wyprowadzenia elementu z możliwością powstania zimnego lutu lub jej brakiem? Jak coś jest źle zlutowane, to sposób zawinięcia końcówki nie pomoże. I że niby rezystory w lampiaku grzeją się po to żeby robić zimne luty? Toż to jakiś bełkot. 

 

55 minut temu, wojtek1234 napisał:

Powiem wiecej sama masa jest prowadzona w gwiazde i jest to pieknie rozwiazane

Układ masy w gwiazdę nie w każdym przypadku jest optymalny. Często lepiej sprawdzają się inne sposoby prowadzenia masy. Nie ma "jedynej słusznej" metody, więc obecność gwiazdy niczego nie przesądza. 

 

56 minut temu, wojtek1234 napisał:

pasek laminatu a do niego przysmarkane rezystory jak leci.

Naginasz rzeczywistość. Na zdjęciu wyraźnie widać ładne, błyszczące, porządne luty, nie żadne tam "przysmarkane".  

 

59 minut temu, wojtek1234 napisał:

Prek chyba selekcjonowany bo dziala mega rowno a nie kupiony na placu z brakiem liniowosci

Ponownie naginasz rzeczywistość,bo nie wiesz jakie potencjometry stosuje Feliks Audio i gdzie się w nie zaopatruje. 

 

Godzinę temu, wojtek1234 napisał:

Niestety musimy tu ustapic miejsca azjatom oni maja z czego i czym to robic.A co mamy my?my nie produkujemy wlasnych rowerow.Tyle w temacie naszych inzynierow.

Znów naginasz rzeczywistość. Polskie firmy produkują w Polsce rowery (tak, PRODUKUJĄ, a nie tylko składają), i produkują nawet ramy z włókna węglowego, co jest rzadkością również w Europie zachodniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, McGyver napisał:
4 godziny temu, wojtek1234 napisał:

Czy rezystor stoi czy lezy co za roznica?

Och, cóż za volta! Parę postów wyżej było tak: 

zawsze lepiej jak stoi , leży jak jest już stary ?

3 godziny temu, McGyver napisał:
4 godziny temu, wojtek1234 napisał:

niestety musimy tu ustapic miejsca azjatom oni maja z czego i czym to robic.A co mamy my?my nie produkujemy wlasnych rowerow.Tyle w temacie naszych inzynierow.

Znów naginasz rzeczywistość. Polskie firmy produkują w Polsce rowery (tak, PRODUKUJĄ, a nie tylko składają), i produkują nawet ramy z włókna węglowego, co jest rzadkością również w Europie zachodniej.

Sory Mc ale chiny są zdaje się drugą gospodarką świata , a rowery firmy albo u nas produkują , albo składają , robią jak chcą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, McGyver napisał:

Polskie firmy produkują w Polsce rowery

jaką znasz polską firmę co robi np przerzutki ? pedały ? koła ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak firma Cayin jest w środku zrobiona ja uwazam ze to pierwszorzedna klasa! ,nie ma sie czego doczepic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc mialem Cie za faceta znajacego temat,nie wiem czym Ty sie zajmujesz ale ja juz 30 lat serwisuje elektronike zawodowo i z tego 15 za granica.Skoro dziwne lub nie potrzebne wydaje Ci sie zawiniecie koncowki resystora a potem lut ?no cuz .....a pewnie na rezystorach duzej mocy to tzw ucha tez nie potrzebne?tak fabryka poprostu sobie zrobila .Rezystor katodowy to pewnie taki 0,1 W zimny jak lod przy PP na EL34 .Widzisz ja temat znam z praktyki i doswiadczenia nie z forum i gledzenia tu.Sa u nas jak pisalem firmy ze milo popatrzec na ich produkt ale sa i tacy a takich wiekszosc ze nie chce sie tego rozkrecac.Ja poprostu stwierdzam fakty i daleki jestem od psucia komus biznesu ale kubel zimnej wody na glowe przyda sie kazdemu.Ktos za cos bierze kasr wiec ten drugi musi wiedziec za co placi.Chinczyka stac na konkretne elementy a nas nie?czy tak wiele czasu kosztuje porzadna robota?Chinczyk przy masowej produkcji postaral sie a Polak przy jednostkowej papra.Jestem bezstronny ale wlasnie mysleniem ludzi takich jak Ty mamy co mamy czyli nic nie mamy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samych czesci stosowanych przez firmy sa to czesci takie jakie sa akualnie na polce w sklepie i tyle lub innaczej te tansze.Skoro jestes w temacie powinienes wiedziec ze 80% tych wlasnie czesci to odpady z lini produkcyjnych.Porozmawiaj z ludzmi ktorzy naprawde zawodowo zajmuja sie serwisowaniem towaru audio profesjonalnego to Ci powiedza cos na temat lamp dostepnych u nas na rynku.Z reszta nie tylko lam czy elektroniki.Niestety cos kupione np w USA ma inna jakosc niz u nas.Wiec co firma A czy B ma np lampy z lat 60ch w swoich produktach? pewnie ze nie ma je od dystrybutora w RP.Chinczyk ma pole do popisu i wybor bo to u niego jest produkcja i jego stac na to.To temat rzeka .Jak pisalem nie promuje tu nikogo a porownalem dwa wzmacniacze i napisalem swoja opinie czy to komus pasuje czy nie.Nie podoba sie komus czytac nie musi ,zgadzac sie tez nie.Naciskanie drugiemu na odcisk jest na forach juz standardem tak jak czepianie sie pisowni tzn -polskie znaki itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arioso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A to byla Migda mc 34A i teraz prosze porownac.Jestem tu bezstronny potrze z pozycji serwisanta.Nie klienta danej firmy .

Nalezy jeszcze dodac ze MC34A jest modelem podstawowym czyli najtanszym w ofercie tej firmy.Wiec samo to powinno dac do myslenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feliks Arioso bardzo mi się podoba ale za drogi dla mnie. Wybrałem tańszą opcję i został u mnie Dual Mono SET na 6C4C z Sinus Audio. Niemniej jednak jestem pod wrażeniem tego co robią Chińczycy. Na zdjęciu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 300b. 

Screenshot_20200828_095458.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie i tu widac wykonanie.Rezystory rowno ,wszystko ulozone ,lad i porzadek.To sie lubi i ceni.A nie platanina kabli gdzies z piwnicy.Zeczywiscie tu Sinus Audio robi dobra robote.I taka robote nalezy chwalic i to wlasnie pokazywac na takim forum jak to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie należałoby zadać czy taki poukładany chiński wzmacniacz ma szansę zabrzmieć tak dobrze jak Feliks czy Sinus? Nie miałem okazji posłuchać ale wzmacniacz od Mariusza z Sinus Audio to już bardzo wysoko postawiona poprzeczka. Trudno mi sobie wyobrazić, że można lepiej. Montaż elementów jest na podobnym poziomie jak we wzmacniaczu Feliksa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaz nie jest na tym samym poziomie to widac.Co do grania nie wiem nie mialem na stole ani FA ani SA tez zadnego nie sluchalem.Jesli mialbym kupowac to widzac fotki wybralbym zdecydowanie Sinusa.Powod prosty ktos przyklada uwage do wykonania wiec i do dzwieku tak mi sie wydaje.Co do dzwieku chinczykow tez nie kazdy gra przyzwoicie ,mialem kiedys okragly mieciac Yaqina MC10l i szybko sie tego pozbylem.Ladny byl ale tylko tyle,dochodzil duzy przesluch itd.W Mc34pl brak czegokolwiek w glosnikach bez sygnalu o przydzwieku niema mowy cisza.Nie zebym reklamowal bo to ampli klienta ale gra przyzwoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bolo_senor napisał:

jaką znasz polską firmę co robi np przerzutki ? pedały ? koła ?

A jaką znasz polską firmę która robi lampy? Podstawki? Złocone gniazda? Ktoś powie że wzmacniacze Fezz Audio nie są produkowane w Polsce bo mają importowane lampy, podstawki, gniazda? 
Ktoś powie że rowery Kross produkowane w Przasnyszu, oparte na karbonowych ramach Kross produkowanych w Przasnyszu nie są produkowane w Polsce bo mają importowane przerzutki, pedały, obręcze kół? 

Tak jak najważniejszym elementem wzmacniacza lampowego są transformatory wyjściowe, tak kluczowym elementem rowera jest RAMA. 

3 godziny temu, wojtek1234 napisał:

Skoro dziwne lub nie potrzebne wydaje Ci sie zawiniecie koncowki resystora a potem lut ?no cuz .....a pewnie na rezystorach duzej mocy to tzw ucha tez nie potrzebne?tak fabryka poprostu sobie zrobila .Rezystor katodowy to pewnie taki 0,1 W zimny jak lod przy PP na EL34 .

Znów naginasz rzeczywistość i imputujesz mi jakieś twierdzenia których nigdy nie wyartykułowałem. Nigdy nie twierdziłem że zawinięcie końcówki rezystora jest "dziwne", nigdy nie twierdziłem że rezystor katodowy przy PP na EL34 ma być 0,1W i będzie zimny jak lód. Skup się raczej na faktach zamiast na szukaniu dziury w całym i naginaniu rzeczywistości do swoich poglądów. 

3 godziny temu, wojtek1234 napisał:

Chinczyk przy masowej produkcji postaral sie a Polak przy jednostkowej papra.Jestem bezstronny

A ta bezstronność polega u Ciebie na wrzucaniu do jednego wora wszystkich Chińczyków i wrzucaniu do jednego wora wszystkich Polaków, jasne. Brawo. Napisz jeszcze że każdy Polak to pijak i złodziej, a każdy Arab to terrorysta. Będzie pasować jak ulał do twojej narracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojtek1234 napisał:

platanina kabli gdzies z piwnicy.

Człowieku, ogarnij się i przestań kłamać w żywe oczy. 
IMG_0482.jpeg

 

Gdzie tu jest jakaś plątanina kabli z piwnicy? Zaczyna wychodzić na to, że Feliks Audio jest dla ciebie konkurencją której nieudolnie usiłujesz tu zrobicz czarny PR. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz MC wlasnie skupilem sie na faktach dlatego to napisalem.Jak pisalem zajmuje sie serwisowaniem sprzetu nie tylko audio.Audio to moja pasja i nie lubie druciarstwa dlatego dobre bede chwalil a lichaczewo krytykowal.Swojej wiedzy nie opieram na wiadomosciach z internetu itp a praktyce.Nie sa to urzadzenia lepione gdzies w zaciszu pokoju a np wzmacniacze mocy i to duzej mocy pracujace w warunkach ciezkich-wilgoc,kurz,temperatura.Tu jesli cos padnie jest problem duzy problem to nie lampka 3W i wzmacniacz pod pache i do serwisu ktory tez bywa rozny.Upalenia koncowek mostka 80A nie robi napiecie anodowe a 2x90v z trafem 3 kW .Napisalem to co zobaczylem na foto i zdania nie zmienie.

Mc ogarnac musisz chyba sie TY,ja pisze o wzmacniaczu na PIERWSZYM foto.

Czy ja gdzies tu sklamalem?co i gdzie?konkurencja?smiech na sali.Udzielasz sie tu na forum wiec pomyslalem ze jaka swiedze posiadasz.........Koncze to pisanie niema sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, wrzucasz do jednego wora wszystkie produkty Feliks Audio i nie opisujesz tego co widzisz na zdjęciach, tylko złośliwie wymyślasz nieistniejące mankamenty. Tutaj się odniosłem do tego co "zobaczyłeś" na zdjęciach:

15 godzin temu, McGyver napisał:

Na zamieszczonych zdjęciach tego nie widzę. Widzę porządnie wykonane PCB

 

Na zamieszczonych zdjęciach tego nie widzę. Widzę zaledwie parę kabelków. 

 

Na zamieszczonych zdjęciach tego nie widzę. Widzę rezystory Allen Bradley, kondensatory Nichicon, potencjometry Alps Blue Velvet, przełączniki Lorlin... czego nie widzę? Nie widzę żadnego podzespołu który widział PRL.

 

Na zamieszczonych zdjęciach tego nie widzę. Widzę zaledwie parę przewodów. Te parę przewodów to już kupa?? 

 

Na zamieszczonych zdjęciach tego nie widzę. Widzę przemyślaną konstrukcję. 
 

 

I bardzo dobrze. KoN jaki jest każdy widzi. 
 

 

Słusznie. To co przeczytałem, wystarczy. Dalszych Twoich subiektywnych opinii już nie muszę czytać. 

Miałem przyjemność zapoznać się ze wzmacniaczem Arioso. Kawał porządnego wzmacniacza. Być może Sun Audio SV-2A3 byłby lepszy, ale nie miałem jak porównać ich bezpośrednio.

Po prostu kłamiesz i oczerniasz polskiego producenta. Nie jesteś ani obiektywny ani wiarygodny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wojtek1234 napisał:

Co do grania nie wiem nie mialem na stole ani FA ani SA tez zadnego nie sluchalem.Jesli mialbym kupowac to widzac fotki wybralbym zdecydowanie Sinusa

Ale ja nie publikowałem tu żadnego zdjęcia wzmacniacza SA tylko napisałem, że montaż wygląda podobnie jak w FA. Zdjęcie dałem chińskiego wzmacniacza bo faktycznie wszystko jak we wojsku pod linijkę ale czy to zagra jak wygląda? Fotki wzmacniaczy Sinus Audio można co prawda znaleźć w sieci ale mało jest tych pornograficznych, a ja nie zapodam bo mnie jeszcze posądzą o pornografię ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze to Sinus.Nie istotne gdzie i przez kogo robiony ,wazne ze konkretnie zrobiony.Osobiscie mam gdzies kto co robi wazne zeby dobrze galo ,wygladalo w srodku i na zewnatrz i sprawa bardzo istotna dzialalo bezawaryjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MariuszZ. napisał:

Ale ja nie publikowałem tu żadnego zdjęcia wzmacniacza SA tylko napisałem, że montaż wygląda podobnie jak w FA.

Trafiony, zatopiony. Wojtek tak bardzo jest nastawiony na dowalenie Feliksowi że się na to nabrał. 
 

 

19 minut temu, MariuszZ. napisał:

Zdjęcie dałem chińskiego wzmacniacza bo faktycznie wszystko jak we wojsku pod linijkę ale czy to zagra jak wygląda?

Miałem w domu rzeczonego MingDa MC34. Wykonany faktycznie bardzo ładnie, ale dźwiękowo przeciętny. Miałem wtedy na stanie również bardzo stare, ukraińskie monobloki na EL34 które były konglomeratem post-sowieckich elementów elektronicznych zmontowanych wprawdzie solidnie, ale na brzydkich, starej generacji laminatach w kolorze kupy. Słowem, brzydkie kaczątko. Ale dźwięk - bajka. Nie dawał żadnych szans Chińczykowi. Tyle jest warte ocenianie po zdjęciach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze sie nabralem oczywiscie nie sposob w glowie miec wszystkich wzmacniaczy.Nie twierdze ze Mingda jest THE BEST jest to wzmacniacz wart uwagi biorac pod uwage jego cene nic dodac nic ujac poprostu.Co do ukrainskich wzmacniaczy to zostawie dla siebie.Choc sa np radzieckie bardzo fajnie grajace .Sprzedawali je w niemczech sam je tam widzialem.Ja nie ganie niczego co jest solidnie wykonane, a dzwiek cuz tu co kto woli.Taki np Aplifikator niema czego sie wstydzic czy domowe konstrukcje DIY tez ludzie czasem potrafia cos zrobic.Sam myslalem o lampowcu jedna prawa ekonomi zadzialaly -za drogo cena konkretnych traf wyjsciowych powala a gdzie reszta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, McGyver napisał:

A jaką znasz polską firmę która robi lampy? Podstawki? Złocone gniazda? Ktoś powie że wzmacniacze Fezz Audio nie są produkowane w Polsce bo mają importowane lampy, podstawki, gniazda? 

no tak , jak dalej są w nich wimy to są już składane . Jak i rowery. 

By wyprodukować wzmacniacz to trzeba wyprodukować wszystko.

Godzinę temu, McGyver napisał:

Miałem w domu rzeczonego MingDa MC34. Wykonany faktycznie bardzo ładnie, ale dźwiękowo przeciętny

nie wszystko do wszystkiego , to że akurat z kolumnami X nie zagrał , nie znaczy , że nie zagra z kolumnami Y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeciez wszystko dzis jest z Chin nawet leki .Nie oszukujmy sie kupujac wzmacniacz nie istotne jakiej firmy kupijemy chinczyka.Poza nasza rodzima produkcja ale te z kolei maja elementy chinskie.Tego juz nieda sie zatrzymac caly swiat od nich kupuje,sa potega.Mial ktos Adidasy made in Usa?bankowo nie.Tez wolalbym element europejski czy japonski ale te sa jedynie gdzies jeszcze na magazynach i kiedys ich braknie.Firmy daly im linie ,technologie klient chce tanio wiec taki jest final.Ostatnio naprawialem prawie nowego Roksana i co angielski?gdzie tam angielski .Pod tranzystorami silikonu nie bylo wlasciwie wcale bias przejechany na maxa ,cuz ugotowal sie biedak a folia jeszcze na nim byla.Dlatego czepiam sie montazu nie dlatego ze mam cos do tych ludzi poprostu lubie konkret i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wojtek1234 napisał:

.Mial ktos Adidasy made in Usa?

Adidas to firma niemiecka, jej nazwa pochodzi od nazwiska jednego z założycieli, Adolfa (Adi'ego) Dasslera. Firmę założył wraz z bratem Rudolfem w 1924 roku. Później bracia się pokłócili i Rudolf założył konkurencyjną firmę Puma.

 

12 minut temu, wojtek1234 napisał:

Panowie przeciez wszystko dzis jest z Chin (...) Ostatnio naprawialem prawie nowego Roksana i co angielski?gdzie tam angielski .Pod tranzystorami silikonu nie bylo wlasciwie wcale bias przejechany na maxa ,cuz ugotowal sie biedak a folia jeszcze na nim byla.

A może byś się tak zdecydował, to w końcu ci Chińczycy dobrze montują czy źle? Najeżdżasz na polskiego Feliksa twierdząc że Chińczycy robią o niebo lepiej, a potem krytykujesz (niewykluczone że słusznie) montowanego przez Chińczyków Roksana. Sam sobie udowodniłeś że wrzucanie wszystkiego do jednego wora nie ma najmniejszego sensu. 

36 minut temu, bolo_senor napisał:

to że akurat z kolumnami X nie zagrał , nie znaczy , że nie zagra z kolumnami Y.

Zawsze mam w domu kilka do kilkunastu par kolumn, moich bądź od zleceniodawców. W tej chwili mam na stanie siedem par. MingDa na EL34 spędziła u mnie spory kawałek czasu, miałem możliwość dokładnie ją przetestować. Zdania na jego temat nie zmieniam, brzmieniowo jest akceptowalnie, ale poniżej przeciętnej. 
Testowałem też inne modele MingDa, i było już dużo lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze niemiecka zawsze myslalem innaczej.Chinczycy montuja bardzo dobrze swoje marki tak ja to zaobserwowalem .Natomiast inne  juz bywa roznie.Elementy gdzie jest nabite China nie sa zle ale te niby np japonskie robione a raczej podrabiane w Chinach juz nie.Oczywistym jest ze chinczyk azeby konkurowac ze znana firma musi sie pokazac wiec sie stara.I tak jest wszedzie.Prawde mowiacwole cos np made in england no ale tego wlasciwie juz niema.

Co do najazdu na Feliksa -absolutnie nie byc moze inne sa ok no ale jednak ten z fotki .......ja tego bym nie kupil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojtek1234 napisał:

Byc moze niemiecka zawsze myslalem innaczej.Chinczycy montuja bardzo dobrze swoje marki tak ja to zaobserwowalem .Natomiast inne  juz bywa roznie.Elementy gdzie jest nabite China nie sa zle ale te niby np japonskie robione a raczej podrabiane w Chinach juz nie.Oczywistym jest ze chinczyk azeby konkurowac ze znana firma musi sie pokazac wiec sie stara.I tak jest wszedzie.Prawde mowiacwole cos np made in england no ale tego wlasciwie juz niema.

Co do najazdu na Feliksa -absolutnie nie byc moze inne sa ok no ale jednak ten z fotki .......ja tego bym nie kupil.

Przestań. Te wysrywy ciężko sie czyta. Wole sprzęt gorzej zaplanowany, jeśli chodzi o wnętrze, ale brzmiący niż wydmuszkę zrobioną co do milimetra. Jak dla ciebie to jest takie ważne to dobrze - każdy ma coś dla siebie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.