Skocz do zawartości
IGNORED

Feliks Audio - wzmacniacze lampowe


Imacman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja kaze komus czytac to co pisze?nie.Czy wydmuszke?ja tego tak nie nazywam.Kazdy na czyms gra ja na tranzystorach ktos inny na lamie a ten trzeci drugiemu na nerwach.Po to jest to forum zeby kazdy sie mogl wypowiedziec czy to sie tobie podoba czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, wojtek1234 napisał:

Chinczycy montuja bardzo dobrze swoje marki tak ja to zaobserwowalem .Natomiast inne  juz bywa roznie.Elementy gdzie jest nabite China nie sa zle ale te niby np japonskie robione a raczej podrabiane w Chinach juz nie.

Znów wrzucanie do jednego wora. Nie jest prawdą to co piszesz. Niektóre chińskie produkty są bardzo dobrze zrobione, ale są też takie które są zrobione fatalnie. 
Chińczycy wytwarzają też urządzenia jako OEM dla Japończyków, Anglików, Niemców, Holendrów, itp. itd. Wzmacniacze japońskiej marki Triode Corporation są produkowane w Chinach, i nie ma się do czego przyczepić. Wzmacniacze holenderskiej marki Prima Luna są produkowane w Chinach i nie ma się do czego przyczepić. W Chinach produkują sprzęt dla norweskiego Hegla, francuskiego Advance Acoustic, amerykańskiego Music Hall, i diabli wiedzą dla kogo jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiales mnie,niema problemu to wlasnie mialem na mysli dodam iz wiele marek ktore wymieniles moze byc juz w rekach Chinczykow jak wiekszosc firm angielskich.Oczywiscie ze jest tam towar dobry i do bani.Prosta sprawa placisz masz zrobione malo chcesz zaplacic kupujesz tandete.Kto chcialby pracowacza 30% wynagrodzenia?oczywiste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, wojtek1234 napisał:

Czy ja kaze komus czytac to co pisze?

Umieszczasz w przestrzeni publicznej, na forum DYSKUSYJNYM. A wszystko co ktoś napisze na forum dyskusyjnym może być skomentowane. 
A bzdury wypisywane publicznie wręcz należy komentować bo ludzie to czytają, niech przynajmniej mają szanse zapoznać się z różnymi punktami widzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje wlasnie dlatego to pisze.Kazdy tu ma swoje zdanie na dany temat i teksty-nie pisz bo nie daje sie tego czytac sa tu nie na miejscu.To nie bylo do Ciebie MC.Nigdy nikomu nie powiedziabym nie pisz bo mi sie nie podoba bo mam troche kultury.Ale wiadomo zawsze sie trafi co jest dzis nagminne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, McGyver napisał:

W Chinach produkują sprzęt dla norweskiego Hegla, francuskiego Advance Acoustic, amerykańskiego Music Hall, i diabli wiedzą dla kogo jeszcze.

Nie można zapomnieć o austriackim Ayonie.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cortes napisał:

Nie można zapomnieć o austriackim Ayonie.?

Kiedyś tak. Teraz już nie. Wycofali produkcję z Chin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewną informacje, że wrócili z produkcją do siebie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Feliks Arioso bardzo mi się podoba ale za drogi dla mnie. Wybrałem tańszą opcję i został u mnie Dual Mono SET na 6C4C z Sinus Audio. Niemniej jednak jestem pod wrażeniem tego co robią Chińczycy. Na zdjęciu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 300b. 

Screenshot_20200828_095458.jpg

ładnie wygląda ale :

prowadzenie przewodów wyjścia obok wejścia to coś czego unikają przedszkolaki.

na pcb zawsze ładniej wygląda niż p2p , ale często jest gorsze,

równe ustawienie elementów w rządku na pcb powoduje często nieoptymalne prowadzenie ścieżek

prowadzenie żarzenia wygląda źle

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, artw napisał:

prowadzenie żarzenia wygląda źle

Ponieważ nie poskręcane przewody są? Może ten drugi mostek od żarzenia jest i prądem stałym lampy są zasilane to odpuścili kręcenie ? Można pomarudzić ale warto by posłuchać ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, McGyver napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O to zdjęcie chodzi? Całkiem porządny montaż P2P. Uważam że czepiasz się na siłę. 
A "chinoli" nie tylko widziałem, lecz także rozbierałem dziesiątki, a nawet setki. Niektóre są wykonane znakomicie, niektóre tragicznie. Nie można uogólniać. 

Generalnie lutowanie na styk bez przewlekania ciężkich elementów do małego paska laminatu to jednak niezbyt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, MariuszZ. napisał:

Ponieważ nie poskręcane przewody są? Może ten drugi mostek od żarzenia jest i prądem stałym lampy są zasilane to odpuścili kręcenie ? Można pomarudzić ale warto by posłuchać ? 

 

 nie jest to wpis o odsłuchach a o babolach konstrukcyjnych.

O ty m co ładnie wygląda , a wcale nie musi być z tego powodu poprawne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artw

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były użytkownika Cayina obecny Feliksa. Z czystym sumieniem polecam tego drugiego. Dźwiękowo zdecydowanie lepiej, wykonanie zewnętrzne bardzo dobre w obu przypadkach, w wewnątrz i w Cayin i w Feliks porządek jak trzeba. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, przemak napisał:

Generalnie lutowanie na styk bez przewlekania ciężkich elementów do małego paska laminatu to jednak niezbyt. 

Z tym można się zgodzić. Niemniej na pewno nie widać tam "nasmarkanych" lutów, a taki zarzut ze strony Wojtka także padł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się nazbierało u mnie sprzętu przez lata. 7 klocków elektroniki i dwie pary kolumn. Przejrzałem to w pamięci i wychodzi że finalnie nic nie było robione w Chinach z tego co mam. Są Niemcy, Kanada, USA, UK, Holandia, Włochy, Szwecja i Polska. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Heglu tez pisalo NORWEY na 15 wzmacniaczy ktore mam 3szt sa robione nie w Chinach.Kolega kupil ostatnio Dynaudio i oddal i tez byly made in china.Moje sa jeszcze oryginal ale druga para tzn KEF juz sa chinskie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, wojtek1234 napisał:

U mnie na Heglu tez pisalo NORWEY na 15 wzmacniaczy ktore mam 3szt sa robione nie w Chinach.Kolega kupil ostatnio Dynaudio i oddal i tez byly made in china.Moje sa jeszcze oryginal ale druga para tzn KEF juz sa chinskie

15 wzmacniaczy? Przydałaby się jakaś wyprzedaż. 

Ja mam 3 końcówki LFD (UK ), Meridian (UK ), Clearaudio (Niemcy). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie tyle posiadam i nic nie mam zamiaru jak na razie sprzedawac.Tez mam Meridiana UK.Niemieckie granie mi sie nie podoba i te wlasnie sprzedalem.Majac kilka wzmacniaczy mam rozne szkoly grania.Moze to dziwne ale tak lubie a przez te lata mialem tego no troche.Najgozej jest z kolumnami-miejsce,ale mieszkam w domu prywatnym wiec mam gdzie to trzymac.Bylo tak ze mialem 10 par glosnikow.Dlatego tez na takie tematy moge cos powiedziec a nie jeden wzmacniacz a w nim granie calego swiata zamkniete plus glosniki koniecznie Tannoy i to caly szczyt plus oczywiscie konto na forum i jechane po kims.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, wojtek1234 said:

Bylo tak ze mialem 10 par glosnikow.Dlatego tez na takie tematy moge cos powiedziec a nie jeden wzmacniacz a w nim granie calego swiata zamkniete plus glosniki koniecznie Tannoy i to caly szczyt plus oczywiscie konto na forum i jechane po kims.

Jeśli miałbyś zostać do końca życia z jednym, jedynym zestawieniem wzmacniacz/dzielonka + kolumny to które byś sobie zostawił (biorąc pod uwagę wszystko - jakość dźwięku, jakość wykonania, inne aspekty, całkiem subiektywnie)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Airmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie ,nie wiem naprawde nigdy sie nie zastanawialem .Faworytow mam oczywiscie sa to Dynaudio ,Sonus Faber ale te starsze i KEFy .Kazdy cos oferuje czego niema ten drugi i tu jest naprawde ciezko.To jak ze wzmacniaczami kazdy gra innaczej dlatego mam ich tyle.Lubie szkole grania wloska ,nie bardzo pasuje mi francuska a juz na pewno nie niemiecka choc np gora w Focalach mi sie podoba mialem chyba ze 3 zestawy kiedys.Nie wiem naprawde nie wiem jak odpowiedziec.To tak masz tranzystor ale w lampie jest to cos i chcesz miec jedno i drugie.Ja mam len luxus ze moge kupic cos zepsutego i sobie to naprawic wiec tu niema tzw wtopy.Lata juz nie kupuje nowej elektroniki czy glosnikow poprostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, wojtek1234 napisał:

Lubie szkole grania wloska ,nie bardzo pasuje mi francuska a juz na pewno nie niemiecka

Mówienie o narodowych "szkołach" grania od co najmniej ćwierć wieku nie ma już sensu. Owszem, zjawisko to występowało kiedyś, najsilniej chyba w latach '80 ubiegłego stulecia, ale od wczesnych lat '90 zaczęło się mocno rozmywać z powodu postępującej galopująco globalizacji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minutes ago, wojtek1234 said:

Trudne pytanie

Dzięki. Tylko zadawanie trudnych pytań stwarza szansę na uzyskanie wartościowych odpowiedzi.

 

17 minutes ago, McGyver said:

Mówienie o narodowych "szkołach" grania od co najmniej ćwierć wieku nie ma już sensu. Owszem, zjawisko to występowało kiedyś, najsilniej chyba w latach '80 ubiegłego stulecia, ale od wczesnych lat '90 zaczęło się mocno rozmywać z powodu postępującej galopująco globalizacji. 

Oznaczałoby to że wraz z globalizacją następuje unifikacja brzmienia - przynajmniej w danych kategoriach kosztowych wytworzenia - urządzeń. Jestem zdania że uwarunkowania społeczno kulturowe oraz języki narodowe mają wpływ na oczekiwane brzmienie systemów audio. Nie znam badań na ten temat ale myślę że Azjaci zwracają uwagę na inne aspekty brzmienia niż np. Francuzi czy Brytyjczycy. Istnieją rodziny języków w których artykulacja wiąże się z określonym ukształtowaniem aparatu mowy i nie jest dostępna dla człowieka który ukształtował się w odmiennym środowisku lingwistycznym, to są zmiany fizyczne krtani, możliwe do ukształtowania za młodu, potem już nie. Jeśli czegoś nie można wypowiedzieć to nie można również oczekiwać że będzie się zwracać na to uwagę przy odbiorze. Dla postronnych to mogą być niuanse ale dla zainteresowanych to będzie przepaść. W tym kontekście można mówić może nie tyle o narodowych szkołach grania, ale o narodowych oczekiwaniach wobec brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Airmike napisał:

Oznaczałoby to że wraz z globalizacją następuje unifikacja brzmienia

Nie, tego nie powiedziałem. Wręcz odwrotnie, na rynku globalnym następuje pewnego rodzaju "wymieszanie" typów brzmień, co jest IMHO korzystniejsze niż sytuacja z lat '80 z "narodowymi szkołami brzmienia". 
Kiedy trendy rynkowe nie wymuszają już na producentach podążania za "narodowymi szkołami brzmienia" mogą oni starać się po prostu realizować swoje wizje dążenia do brzmieniowej perfekcji. A jako że nie istnieje jeden jedyny wzorzec, to każdy może mieć nieco inną wizję, więc mamy na rynku korzystną różnorodność dzięki której każdy gdy tylko poszuka może znaleźć coś dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC mozesz sie nie zgadzac z czyms takim jak narodowe brzmienie.Ale jednak tak jest,choc masz racje ze to sie zaciera.Jednak nasza kultura jest inna od np niemieckiej,czeskiej itd wiem to bo spedzilem tam jako technik lata.Ich podejscie do tematu jest zupelnie inne.Zawsze sa jakies nalecialosci .Wiem co napiszesz ze np Accu jest japonski i gra po europejsku ale czy naprawde gra do konca tak jakby sie chcialo?tak jak ja chcialbym niestety niegra.Ale wiadomo rozne gusta itd.Nie wiem jak inni ale ja np slysze we wzmacniaczach amerykanskich to ich granie.Znam kogos kto ma naprawde duzo klockow z USA i tylko z USA on nie chce nic innego jemu to pasuje i kupuje wlasnie takie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wojtek1234 napisał:

nasza kultura jest inna od np niemieckiej,czeskiej

Tylko że nigdy nie wytworzyła się ani polska ani czeska szkoła brzmienia, niemiecka i owszem, istniała, ale dziś chyba już żaden producent jej nie hołduje. 

 

18 minut temu, wojtek1234 napisał:

ze np Accu jest japonski i gra po europejsku

Co to znaczy "gra po europejsku"? Której domniemanej  europejskiej szkole brzmienia rzekomo hołduje? Niemieckiej? Francuskiej? Angielskiej? Wszak twierdzisz że są one diametralnie różne, więc jak z tym w końcu niby jest? Zdecyduj się. 
Dziś na dobrą sprawę już żaden japoński producent nie wytwarza sprzętu podpadającego pod to stereotypowe "japońskie brzmienie". Ale fakt że nie podpada pod brzmienie japońskie nie oznacza że będzie automatycznie podpadał pod jakąś inną domniemaną szkołę brzmienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wyglada na to ze jestes chyba zlosliwy.Wiec moze to szkola dzwieku syberyjska? trudno mi okreslic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadales pytanie wiec odpowiedzialem, skoro jestes z branzy to powinienes wiedziec jak graja klocki europejskie i jakie sa roznice a sa.Sa zacierane bo sa co dyktuje rynek,moda itd .O jakis atakach niema mowy.Czepianie sie szczegolow jest nie na miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, wojtek1234 napisał:

Zadales pytanie wiec odpowiedzialem

Nie, nie odpowiedziałeś tylko mnie zaatakowałeś. 

 

50 minut temu, wojtek1234 napisał:

skoro jestes z branzy to powinienes wiedziec jak graja klocki europejskie i jakie sa roznice

Wykręcasz się sianem, unikasz odpowiedzi. Palnąłeś bzdurę a teraz idziesz w zaparte.

 

51 minut temu, wojtek1234 napisał:

O jakis atakach niema mowy.

A to co napisałeś wcześniej:

Godzinę temu, wojtek1234 napisał:

jestes chyba zlosliwy.Wiec moze to szkola dzwieku syberyjska?

to pewnie jest komplement a ja się nie znam ?

 

54 minuty temu, wojtek1234 napisał:

Czepianie sie szczegolow jest nie na miejscu.

Żadne tam czepianie się szczegółów tylko dementowanie bredni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.