Skocz do zawartości
IGNORED

Feliks Audio - wzmacniacze lampowe


Imacman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę więc o to abyśmy tego się trzymali. Ja naprawdę polecam tą firmę .Ale trzeba dać jej znak że my jesteśmy czujni.

Że nie śpimy i że jest to dla nas ważne .

 

no to ja nie mogę być czujny, bo nie mam czasu i ochoty uczyć się konstruowania wzmaków. Dla mnie ta firma musi odpaść, skoro trzeba ją samemu poprawiać. Ciebie rozumiem - kupujesz po to by mieć większość roboty z głowy, sprawdzasz , poprawiasz i masz cochcesz - na skróty.

Dla zwykłego słuchacza to niemożliwe.

Powodzenia w dłubaniu :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje posty koleżko są conajmniej dziwne i sprzeczne,

 

zarejestrowałes sie w dniu pierwszego posta pół roku temu więc jak rozumiem wtedy nie byłeś jeszcze konstruktorem ale dziś już jesteś. gratulacje. myślę , że wniosek każdy już ma .

 

co do feliks audio. mój model jest zrobiony fajnie i tyle. można słuchać z zadowoleniem .póki co nikt nie zginął, nic się nie spaliło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś wygląda absurdalnie to nie znaczy, że nie jest prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zniekształcenia jesteś jeszcze w stanie ocenić "na oko" na oscyloskopie?;-)

I ja jakoś nie ufam dzisiejszym PMZ-om (chyab to miałeś na myśli pisząc PZM-11)... Sam takie coś miałem (12). Właśnie, maiłem. Masz pewność, że jest skalibrowany - to, że był 10-20 lat temu, nie oznacza, że jest nadal? I zdajesz sobie sprawę, że dzisiaj niemal nikt tego nie potrafi naprawić/skalibrować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do feliks audio. mój model jest zrobiony fajnie i tyle. można słuchać z zadowoleniem .póki co nikt nie zginął, nic się nie spaliło

 

mógłbyś napisać coś więcej o tym wzmaku ? który to? z czym gra? czy porównywałeś z chińczykami?

będę wdzięczny, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesują mnie pomiary ważne jest co słyszę. Wzmacnacz gra lepiej niż moja poprzednia prima Luna prologue One.

Czy kiedykolwiek go sprzedam? Zapewne sprzedam pod warunkiem że znajdę coś lepszego jednak trzeba trochę więcej pieniędzy. Zdaję sobie sprawę że produkt raczej słabo odsprzedawalny. Ale cóż wybrałem dźwięk. Na prestiż i dźwiek nie mam tej chwili wolnych 10kzł na podstawowego lebena albo 20-30 kzł na Bata czy Mcintosh'a.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25842-0-01243000-1331664638_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweljazz - bardzo ładny wzmak:)

Napisz ,czy projekt był Twój, czy to firmowy pomysł na diabełki? sugerowałeś coś ,czy zdałeś się na firmę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam siedzi między 2 lampami z tyłu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam siedzi między 2 lampami z tyłu?

Prostowniki lampowe szumiące bohomazy :)

Cześć Marcinie(MStaniszczak).

Wiesz że się nie mylę .

PMZ posiadam 3szt. musiałyby być 3 uszkodzone a to nie możliwe.

Co do rejestracji jaki to ma związek z tematem.

Jeśli taki że powinienem zrobić to wcześniej to najlepsze były lata 30-te.

Tylko wtedy nie było internetu ale lampy ponoć były najtrwalsze:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PERELCALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marcinie(MStaniszczak).

Wiesz że się nie mylę .

PMZ posiadam 3szt. musiałyby być 3 uszkodzone a to nie możliwe.

 

Nie mówię, że się mylisz, bo nie wiem;-)

Nie miałem tych wzmacniaczy i pewnie nigdy nie będę miał. Ja po prostu nie ufam PMZ-tom;-) Co nie wyklucza, że Twoje nie mogą być w lepszym stanie niż to co ja miałem:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś nie miał trzeba by było troszkę przerobić.Ale nie mierzyłem wszystkiego również słucham.

Ale przyznasz że wzmacniacz w układzie PP nie powinien mieć zniekształceń na poziomie 15% podczas gdy inny na tym samym mierniku ma 0,8% :)

 

To nawet 6N13S w SE ma ich tylko 5% :) Bez US.

4 triody na wejściu sugerują iż jest zastosowane USz i to spore chyba że lampy są połączone równolegle.

Jeśli możesz zrób zdjęcie zdjętej obudowy od spodu będzie widać że ładnie jest wykonany i to mówię z czystym sumieniem jeśli chodzi o robotę Pana H.F.

Trzeba pamiętać jednak że zastosowanie prostowników lampowych dodatkowo komplikuje cały układ.

Wcale nie jest już tak łatwo jak z zastosowaniem krzemowych prostowników.

I dlatego pomimo tego że ponoć wnoszą większy szum uważam je za zaletę.

Oraz dodatkowo podrażają całą konstrukcję zasilanie żarzenia tych lamp trzeba również wykonać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PERELCALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostowniki lampowe szumiące bohomazy :)

 

Chyba od tych emocji albo cześ innego w głowie Ci szumi.

Żeby sprawa była jasna nie mam nic wspólnego z p. Feliksem, wykonał On tylko wzmacniacz zgonie z moimi sugestiami. Ot i tyle. Wzmacniacz gra i w dupie mam zniekształcenia o których piszesz. Nie bronię p. Feliksa jak lew. Chodzi tylko o zachowanie bestronności. Za każdym razem jak już wcześniej wspomniałem lejesz człowiekowi wiadro pomyj na głowę. A gdzie zdjęcie Twojej super konstukcji. Zrób je w świetle dziennym i pochwal się. Bo nadal widzę że mocny w gębie tylko jesteś. Albo otwórz fimę produkujacą super wzmacniacze z zerowymi zniekształceniami.

Prezejrzyj swoje posty i przemyśl co napisałeś.

Dla mnie jesteś tylko krzyczącym ignorantem, na tym koniec i kropka, bo widzę że dykusja z tobą to tak jak z kanieniem, albo gorzej bo kamień się przynajmniej nie odzywa i nie gada bzdur bez pokrycia. Sam sobie przeczysz Chłopie.

 

Serdecznie pozdrawiam i sukcesów życzę.

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 triody na wejściu sugerują iż jest zastosowane USz i to spore chyba że lampy są połączone równolegle.

Jeśli możesz zrób zdjęcie zdjętej obudowy od spodu będzie widać że ładnie jest wykonany i to mówię z czystym sumieniem jeśli chodzi o robotę Pana H.F.

Trzeba pamiętać jednak że zastosowanie prostowników lampowych dodatkowo komplikuje cały układ.

Wcale nie jest już tak łatwo jak z zastosowaniem krzemowych prostowników.

I dlatego pomimo tego że ponoć wnoszą większy szum uważam je za zaletę.

Oraz dodatkowo podrażają całą konstrukcję zasilanie żarzenia tych lamp trzeba również wykonać.

 

Chętnie posłucham tych teorii o USZ i o szumach, napisz coś więcej.

Już nie mogę się doczekać.

 

Najpierw sebolx w temacie o Yaqin MC-10L, teraz PERELCALI tu, ze swoimi idiotycznymi teoriami.

Lepiej piszcie Panowie o dźwięku, a sprawy techniczne zostawcie innym, tak będzie z korzyścią dla wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać jednak że zastosowanie prostowników lampowych dodatkowo komplikuje cały układ.

Wcale nie jest już tak łatwo jak z zastosowaniem krzemowych prostowników.

I dlatego pomimo tego że ponoć wnoszą większy szum uważam je za zaletę.

Oraz dodatkowo podrażają całą konstrukcję zasilanie żarzenia tych lamp trzeba również wykonać.

 

Szumią jak są źle zrobione, albo uszkodzone ....

A żarzenie do prostownika lampowego to faktycznie technologia kosmiczna dwa kable skręcone ze sobą ;-)

 

Oj oj teoretycy sportu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żarzenie do prostownika lampowego to faktycznie technologia kosmiczna dwa kable skręcone ze sobą ;-)

No chyba że katoda prostownika jest żarzona bezpośrednio i na uzwojenie żarzenia na transformatorze podawane jest kilkaset V. Wtedy te 2 skręcone kabelki muszą być odpowiednio izolowane i transformator też być przystosowany do tej "niespodzianki". Nadal poruszamy się jednak w granicach ziemskich technologii i do tego rozpracowanych już w trzeciej dekadzie zeszłego wieku ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Cypher rozumiem że dla ciebie żarzenie i pobierany przez lampy prostownicze prąd nie pochodzi z transformatora.

Nie trzeba dopłacić za dodatkowy prąd nawinąć na większym rdzeniu trafo.

Wszystko się weźmie z 6,3 albo z 12,6V którumi zasila się diabły.

Samo żarzenie nie jest typowe dla 5C8S jest 5V od 4,25-5,75A lampy są dwie więc trafo musi być co najmniej mocniejsze o 50W dla samego żarzenia dla obu lamp.

O to mi chodziło.

szybki Gonzo nie mam teori o USZ.

Dla mnie może ono być i może go nie być.Wszystko zależy od dokładności i doboru podzespołów.

Widziałem wzmacniacze na tej lampie które idą z polski do Australi z małej faktury pracujące bez USZ od 20-20kilo przy thd 1% oczywiście przy mocy maksymalnej .

Ale nie kosztują 2k zł.

Ludzie często chcą kupić coś za 2k i mieć ogień.

To tak samo jak Trafa L.O. też są super bo nikt nie widział pomiarów czegoś innego.

Ot tyle szkoda z wami pisać. Wszystko ignorujecie. Ale jak przychodzi co do czego i pokazuję jakie bohomazy są przy 40Hz na oscyloskopie przy mocy maksymalnej to każdy milknie.

Każdy z was ma swoje teorie. Nie zaczynam czegokolwiek słuchać jak nie widzę co się z tym dzieje.

Tak apropo jakie to ma znaczenie czy ja coś buduję czy nie. Napisałem wam co zmierzyłem. A wy nie musicie mi wierzyć.

Nie napisałem nic o sposobie montażu. Jeśli czepiacie się lampowego prostownika napisałem bohomazy.

Bo nic oprócz wyglądu i poboru pradu to nie wniesie co nie znaczy że nie lubię lampy 5C8S.

Posiadam kilkanaście sztuk. Może jak mnie coś najdzie zastosuję. Szybki bozno skoro uważasz że prostowniki lampowe są takie och i ach to napisz coś nie idiotycznego poczytam z przyjemnością.

A ostatnio jak zostawiłem sprawy techniczne w rękach tej osoby to się mocno poślizgłem.

Nie chcę mi się wracać do poczatku tego wątku.

Uważam że trzeba budować samemu to nie jest problem prosta sprawa.

Po co debatować i pisać wypracowania o USZ.

Szkoda bo Whiskey robi się ciepłe a i lodu muszę dołożyć.

Tomant oczywiście masz rację ale podraża dodatkowo układ.

Ale również to czasem lubię a cooo ...

Cypher o dzwięku również napisałem wcześniej ale widocznie nie czytałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PERELCALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo Whiskey robi się ciepłe a i lodu muszę dołożyć.

 

To chyba od tego lodu Ci szumi. Nie pije się Whisky z lodem.

Czasem zaleca się kilka kropel niegazowanej i niemineralnej wody, żeby uwolnić aromaty. Pod żadnym pozorem nie można wrzucać do kieliszka kostek lodu!!! które bardzo źle wpływają na kubki smakowe. Picie whisky z lodem to tradycja dość nowa, zapoczątkowali ją brytyjscy oficerowie w koloniach.

Widzę że w dziedzinie spożywania trunków też lekcje do odrobienia :)

Oczywiście nie ulega wątpliwości że wiesz czym różni się Whisky od Whiskey.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku może on dla Ciebie wykonał to dobrze. Rozumiem że stosowne pomiary wykonałeś. i nic się nie pali bo wzmacniacz gra tylko godzinę. U mnie podczas grania doszło do pożaru tego wzmacniacza. To tyle.

Na jakiej lampie jest Twój wzmacniacz od F.A?

Masz rację sprawdziłem Whisky bez lodu nie szumi.

Z miłą chęcią wysłucham jednak co wniesie prostownik lampowy.

Człowiek uczy się całe życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PERELCALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to co wniesie? Dodaje 3 punkty lansu. Oprócz tego dołoży kilka zł na miesiąc do rachunku za prąd.

A z "pomijalnych" dodatków to przedłuży żywotność innych lamp we wzmacniaczu i zrobi to dużo skuteczniej niż takie np. opóźnione załączanie napięcia anodowego na przekaźniku.

To były elementy mierzalne.

A z niemierzalnych i tylko dla wierzących: taki zasilacz wpłynie na sygnaturę brzmienia, dla jednych zabrzmi lepiej dla innych gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego dołoży kilka zł na miesiąc do rachunku za prąd.

Co znaczy te parę zetów do rachunku, z racji dodatkowego zarżenia lampy prostowniczej, skoro

to przedłuży żywotność innych lamp we wzmacniaczu i zrobi to dużo skuteczniej niż takie np. opóźnione załączanie napięcia anodowego na przekaźniku.

:-)

Tym bardziej że "na przekaźniku", napięcie nie narasta w czasie, a jest podawane na anody natychmiast.

Choć dostępne są układy czasowego narastania napięć anodowych, kto potrafi to zrobi.

 

Opcja z lamą prostowniczą ma jeszcze jedną zaletę.

Otóż taki prostownik jest bardziej miękki, chociażby z racji niewielkich wartości pojemności w zasilaczu.

To nieznaczne "siadanie" napięcia anodowego, przy dość sztywnym zasilaniu siatek przyśpieszających (mały pobór prądu) skutkuje tym że wzmacniacz jest subiektywnie bardziej dynamiczny.

Niskie pojemności w zasilaczu się szybciej ładują.

Przy stosowaniu zasilacza półprzewodnikowego nie odniosłem wrażenia takiej dynamiki, jak przy lampowym.

 

pzrd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szybki Gonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że stosowne pomiary wykonałeś. i nic się nie pali bo wzmacniacz gra tylko godzinę. U mnie podczas grania doszło do pożaru tego wzmacniacza. To tyle.

Na jakiej lampie jest Twój wzmacniacz od F.A?

 

Po kolei wzmacniacz gra od prawie roku średnio 5-7 godzin dziennie i nic się nie dzieje nawet namiaski ogniska. Pomiarów oczywście nie wykonałem nie ma sensu napisałem wcześniej mnie interesuje to co wydobywa się z głośników ( Ty chyba masz odsesję jeśli chodzi o mierzenie ale cóż rozne są natręctwa bez obrazy oczywiście)

Nie rozumien ostatniego pytania ale napiszę jakie siedzą tam lampy to sobie wybierz o która Ci chodzi: 4x6sn7, 2x6s33s, 2x5c8s zdaję sobie sprawę że prądożerne ale wydajne i tak miało w/g moich założeń. Transformator oczywiście też był pod tym kątem nawijany.

Powtarzam raz jeszcze nie jest to szczyt hiendu jednak cena trochę więcej niż 2kzł może to zabrzmi dziwnie ale nie pamiętam 2,6 albo 2,8 kzl. (zbuduj mi ładniejszy i lepiej grający taniej).

Powtórzę raz jeszcze wcześniej czy później wzmacniacz będzie do wzięcia i zdaję sobie sprawę trudnościami odsprzedarzy go, ale jak znajdę coś wyraźnie lepszego i będzie to w moim zasięgu to i tak wiele nie stracę więcej chyba straciłem na Primie Lunie One która brzmi gorzej.

 

Acha podobno istnieje możliwość zbudowania półprzewodnikowych modułów zastępujących 5c8s tak słyszałem i też zastanawiam cię czy takiego czegoś nie zamówić, jednak nie wiem czy to jest wykonalne. I ma sens ekonomiczny oraz czy taki układ nie będzie dawał zbyt mocnego kopa na lampy podczas właczania wzmacniacza. Prosze niech jeszcze ktoś mnie uświadomi. Chętnie zamówię takie ustrostwo w celach brzemieniowo poznawczych.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez paweljazz

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PERELCALI ty jesteś jakiś nawiedzony, piszesz że nie masz czasu pisać a smarujesz elaboraty jak nikt inny biorąc pod uwagę wszystkie fora razem wzięte. Zresztą wszystkie twoje wypowiedzi są sprzeczne. Masz odwagę urągać inżynierowi elektronikowi będąc po 6 m-ch nauki – jakiej nauki? jakie pomiary? może to ty wykonujesz je z błędem?( przecież dla ciebie 6 m-cy to całe życie  ) Chłopie ten człowiek jest w swojej firmie zaopatrzeniowcem, menadżerem, sekretarką, księgowym, projektantem i bóg wie, czym jeszcze a oprócz tego jest jeszcze pozytywnie nakręcony i wykonuje swoje konstrukcje z wielką starannością i wkłada w to dużo solidnej pracy a ty chcesz żeby zrywał się do telefonu po pierwszym sygnale, w ogóle to warował przy telefonie, bo może ty będziesz chciał zadzwonić, bo właśnie siedzisz po 8 godzinach pracy pierdzisz w fotel i wymyśliłeś, że w tym miejscu to na pewno przydałby się grubszy kabelek. Mam wzmacniacz od Pana Henryka i grał tak samo jak NAIM żeby nie powiedzieć lepiej – czy ty to rozumiesz wzmacniacz z 8W z takiej manufaktury jak to nazywasz dorównał korporacji NAIMA! Tylko Pan Feliks wykonuje to jako inżynier a nie menażer. Każda firma ma obecnie w celu swojej działalności pomnażanie zysków a w przypadku takich cen za wzmacniacze jak w FELIKS AUDIO biorąc pod uwagę całe zaangażowanie raczej nie jest to możliwe. Czy ty kiedyś dowiadywałeś się ile trzeba zapłacić za jakikolwiek certyfikat? Jako firma usługowo-rzemieślnicza nie ma obowiązku do żadnego certyfikatu. Po co ci instrukcja jak bias w tych wzmacniaczach reguluje się automatycznie a jeżeli nie potrafisz zapamiętać jak wyciszyć brumienie to gratulacje widocznie zmów musisz spędzić całe życie ( 6 m-cy ) na naukę. Mam głęboko w d….e twoje pomiary dla mnie liczy się to że dźwięk jest mój i taki właśnie lubię. Dla mnie jesteś z podobnej firmy nie potrafiącej stosować uczciwej konkurencji. Możesz sobie odpowiadać na mój post i tak go czytać nie będę bo szkoda mi czasu na stek bzdur i wszystkim ceniącym swój czas tak właśnie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci instrukcja jak bias w tych wzmacniaczach reguluje się automatycznie a jeżeli nie potrafisz zapamiętać jak wyciszyć brumienie to gratulacje widocznie zmów musisz spędzić całe życie

Rozumiem że kolega wie co to jest polaryzacja automatyczna u mnie jednak jest sztuczny minus na siatkę przy lampie 6S33S więc co ma się wyregulować automatycznie o czym ty mówisz człowieku?

Poducz się i potem przyjdź raz jeszcze dyskutować! Skąd wiesz jaki mam tytuł?

Nie o tytułach jest ten post tylko o firmie!

Jeśli coś z moich wypowiedzi jest sprzeczne proszę napisz.pedzacy sandał.

Napisałeś 7 postów. Oczywiście ja i innych 3 kolegów na politechnice również ma zwidy. I wszyscy oni są z konkurencji :)

Jeśli uważasz że wykonuje to jak inżynier twoja sprawa. Wszystkie mierniki mamy uszkodzone.

I na niczym się nie znamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRECALI raz piszesz że dużo lepsze od chińszczyzny i się zachwycasz a już w następnym poście że gorszy -ty już więcej nie pij bo ci szkodzi, albo pomyśl - to nie boli.

Chciałbym jedynie jeszcze dodać, że chyba najdłużej z tu obecnych używam wzmacniacza ( a właściwie dwóch) bo z początku rozpoczęcia działalności przez P. Feliksa, od około 6 lat i w tym czasie zdarzyło mi się zapomnieć go wyłączyć na noc i nic się nie stopiło, zadymiło, domu też na nowo budować nie muszę. I nie bronię P Feliksa bo mam jakiś w tym interes tylko drażni mnie, gdy ktoś niedouczony jednym głupim postem potrafi zepsuć reputację którą ktoś inny mozolnie, ciężką pracą buduje przez wiele lat.

 

Nie o tytułach jest ten post tylko o firmie!

Widzę, że umiesz czytać tylko szkoda, że nie ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pedzacy_sandal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum nie psuję nikomu reputacji. Opisałem dokładnie przebieg całego zdarzenia. Wielu z was na początku gdy pisałem zastanawiało się dla czego nie podaję wielu szczegółów. Lecz gdybyś to ty miał wzmacniacz u kogoś na reklamacji podając tak wiele powodów(ktoś ma twoje pieniądze). I odpowiada że może zrobi to wtedy a wtedy. Napisałem również dobre słowa.

Podoba mi się montaż. W poprawienie mojej konstrukcji H.F. włożył dużo pracy.

I chyba to ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Napisałem posta jako przestrogę a nie jako wyznacznik tego że ta firma JEST ZŁA. Napisałem tylko że jak każdy z nas popełnia błędy napisałem również jakie. Co nie oznacza że nie kupię nigdy od tej osoby. Nadal w całej rozciągłości polecam za estetykę wykonania wysoką jakość podzespołów.

Bo w torze audio wcześniej miałem dobre kondensatory teraz mam jeszcze lepsze.

Czy mam teraz opisać zalety o to tobie chodzi. Mogę.

Podoba mi się każda obudowa wykonana przez tego człowieka. Sposób montażu poszczególnych elementów układu.

To że można naprawdę zażyczyć sobie wszystko wedle własnego życzenia. (Chociaż moja pierwsza konstrukcja była w całej okazałości wykonana z inwencji Firmy). W Poprawionej wersji nic się narazie nie dzieje. Nie wykonywałem pomiarów.

Bo wzmacniacz jest b. ciężki. Nie mam siły na noszenie go w jedną i w drugą. Ale PMZ-11 jest w domu. Trzeba jeszcze przynieść miernik mocy oscyloskop i generator. Ale nie mam czasu w pracy dużo roboty mam.

Dużo bardziej przekonują mnie urządzenia tej firmy niż ressurector który jest zalany żywicą.

Jeśli jesteś douczony to wykaż się wiedzą czekam ?

Na jakich lampach masz wzmacniacz jaka konstrukcja posiada źródło prądowe w zasilaniu.

Polaryzacja stała czy automatyczna. Opisz śmiało.

Posłucham co masz do napisania oprócz durnego pisania o kimś kogo nie znasz.

Wciąż stajesz w obronie F.A. jesteś z Lublińca albo z firmy bo na to wygląda.

Nie ma co się wkurzać. To nie moja wina że ktoś zrobił taki wzmacniacz i mi go sprzedał.

A że trafiłem do kogoś lepszego i potrafił mi to wyjaśnić i powiedzieć.

Dziwne że po naprawie nic się już nie dzieje. Chociaż wciąż nie wiem jak wygląda deklarowane pasmo przenoszenia bo nie miałem czasu aby to sprawdzić.

Miałeś nić nie odpisywać ale jednak sumienie cie ruszyło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PERELCALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reputację którą ktoś inny mozolnie, ciężką pracą buduje przez wiele lat.

Reputację na kłamstwie o parametrach, że dany wzmacniacz pracuje w paśmie takim a takim a po pomiarze wychodzi szydło z worka.

To ciekawa reputacja. Wystarczyło pomierzyć dokładnie i podać wyniki tych pomiarów.

Wtedy zaakceptowałbym to lub nie. Ale patrząc na dane nie można wierzyć. Czy Ty również chciałbyś być oszukiwany co do danych technicznych produktu.

Czyli kupujesz BMW a wewnątrz osiągi tylko od motorynki.

I co wszystko jest okay. To jest właśnie reputacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PERELCALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reputację na kłamstwie o parametrach, że dany wzmacniacz pracuje w paśmie takim a takim a po pomiarze wychodzi szydło z worka.

 

Mam te małe pre z allegro i wzmak ,który kupiłem z drugiej ręki. W lutym był na przeglądzie, mój fachman nie zgłaszał uwag.

 

Reputacja jest oparta nie na kłamstwie a na grupie zadowolonych klientów. Ty miałeś widocznie pecha i teraz z tej sytuacji próbujesz zrobić normę.

 

Czyli kupujesz BMW a wewnątrz osiągi tylko od motorynki.

 

Jak kupiłeś samochód to od razu pojechałeś na hamownię ?

Wykonywałes pomiary aby potwierdzić klase energetyczną lodówki ?

A jesteś pewny, że w twoim telewizorze jest deklarowany kontrast ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś wygląda absurdalnie to nie znaczy, że nie jest prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli frajda z jazdy na motorynce będzie większa niż z jazdy Bolidem Młodzieży Wiejskiej to nie będę pisał inaczej.

Kolega traxman napisał:

Nie dawniej niż wczoraj dzwonił do mnie forumowy Kolega Rysiek z kolejnym wschodnim 6S33S prośbą o pomoc - nie wchodzę, mam już dość tego dziadostwa, do dzisiaj bolą mnie plecy od dźwigania tego qwna.
Nauczyłeś się coś tam mierzyć na politechnice i jesteś bardzo z siebie zadowolony. Szukasz tu poklasku, że dobrze odrobiłeś lekcje? Duże firmy (nie tylko związane z elektroniką) posiadają komórki badawcze mające na celu tak skonstruować budżetówkę żeby się popsuła po okresie gwarancji. I po co te wszystkie certyfikaty? Myślisz, że H.F. też tak robi? Już w latach osiemdziesiątych budowano wzmacniacze w klasie A, - stać cie na nie dzisiaj? A przecież elektronika miała tanieć. Musisz sie jeszcze dużo życia nauczyć chłopczyku.

 

Czucie i wiara silniej mówi do mnie

Niż mędrca szkiełko i oko.

Martwe znasz prawdy, nieznane dla ludu,

Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce;

Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu!

Miej serce i patrzaj w serce!

 

Ale ty tych słów ( jak cie znam ) naszego wieszcza Adama raczej nie zrozumiesz.

Uważaj bo palący się ryż bardzo w oczy szczypie.

 

Ale trzeba dać jej znak że my jesteśmy czujni

PERELCALI OBROŃCA !!! :-)

 

Jak juz coś zbudujesz, sprzedasz i będziesz miał z tego chleb to daj znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pedzacy_sandal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli frajda z jazdy na motorynce będzie większa niż z jazdy Bolidem Młodzieży Wiejskiej to nie będę pisał inaczej.

Kolega traxman napisał: Nauczyłeś się coś tam mierzyć na politechnice i jesteś bardzo z siebie zadowolony. Szukasz tu poklasku, że dobrze odrobiłeś lekcje? Duże firmy (nie tylko związane z elektroniką) posiadają komórki badawcze mające na celu tak skonstruować budżetówkę żeby się popsuła po okresie gwarancji. I po co te wszystkie certyfikaty? Myślisz, że H.F. też tak robi? Już w latach osiemdziesiątych budowano wzmacniacze w klasie A, - stać cie na nie dzisiaj? A przecież elektronika miała tanieć. Musisz sie jeszcze dużo życia nauczyć chłopczyku.

 

 

 

Ale ty tych słów ( jak cie znam ) naszego wieszcza Adama raczej nie zrozumiesz.

Uważaj bo palący się ryż bardzo w oczy szczypie.

 

 

PERELCALI OBROŃCA !!! :-)

 

Jak juz coś zbudujesz, sprzedasz i będziesz miał z tego chleb to daj znać.

Myślisz że jestem dzieckiem neostrady ty pędzący sandale!

Nie to jest twój błąd. Napisałem co sądzę po dwóch wzmacniaczach tej firmy, myślę że z pewnością znajdę błędy w innych konstrukcjach i je tutaj opiszę rujnując twoje ego.

Ale rozumiem twoje ego musi mieć oddzielny pokój w hotelu.

Wiele razy sprzedałem i miałem chleb, choćby na ten wzmacniacz, który kupiłem od F.A. Myślisz że za co to było?

F.A to nie duża firma, nie wiem co mierzą, skoro podają parametry bez pokrycia.

Nie mam zamiaru bić tej piany myślę, że każdy z was ma prawo to przeczytać.

Pędzący sandał nic nie wniósł prócz magii słów, z której nic absolutnie nie wynika.

Bo nie wiem czemu walczysz jak lew w obronie. Brak zysków ????

Rozumiem że jesteś od nich, co można wyczytać z twojej agresji w stosunku do osoby która wyciąga wnioski z konstrukcji.

Pamiętaj jednak, że dodając tutaj wersów całej tej opowieści nie dodajesz firmie F.A. pieniędzy wręcz przeciwnie dobijasz i dodajesz jeszcze złej reputacji. Wątek robi się bardziej aktywny. A ja nie wiem czy aż tak bardzo na to zasługuje F.A. Będę wciąż utrzymywał to że podają parametry bez pokrycia oszukując klientów.

A posiadają stosowną wiedzę aby podać prawdę. Ale nie wiadomo (albo wiadomo) dla czego jej nie podają.

Rozumiem że skończyłeś podstawówkę bo nic ciekawego nie wniosłeś. Oprócz kilku cytatów skopiowanych z Internetu.

Pozdrawiam.

Wiele razy sprzedałem i budowałem. Nie koniecznie trzeba budować w tej dziedzinie dziecinko są różne dziedziny budowy.

O wiele bardziej złożone niż 2 lampy plus układ zasilania. A popsuć tak prosty układ to już sztuka.

Czy teraz to do ciebie dociera? I nie bij piany. Rozumiem straty są wpisane w działalność, ale takie jest życie.

Było testować i pisać prawdę. Nie byłoby problemu.

Jeśli już mowa o życiu, to ono odfiltruje takie firmy właśnie w taki sposób.

Bez odbioru. Lepiej już nic nie pisz bo dolewasz oliwy do ognia który już i tak się dobrze pali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy sprzedałem i miałem chleb

 

o, czyli konkurencja pod płaszczykiem zatroskanego klienta

wpisz Pan sobie "Branża"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś wygląda absurdalnie to nie znaczy, że nie jest prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.