Skocz do zawartości
IGNORED

Feliks Audio - wzmacniacze lampowe


Imacman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OOOO! Widzę, że bardzo się już irytujesz mój ty królu miernikowy od 6-ciu miesięcy.

Jeszcze raz powtarzam ci, że nie jestem z tą firmą w żaden sposób związany, jestem tylko bardzo zadowolonym użytkownikiem a moje wypowiedzi są zasługą twojej imperynencji, braku konsekwencji i chyba chęci zemsty. Podejdź do tematu rzetelnie - pomierz wszystkie konstrukcje na rynku uporządkuj je chronologicznie i dopiero przedstaw wyniki.

 

Jeśli coś z moich wypowiedzi jest sprzeczne proszę napisz.pedzacy sandał.

 

Proszę bardzo oto niepodważalne fakty: Najpierw piszesz:

 

W Poprawionej wersji nic się narazie nie dzieje. Nie wykonywałem pomiarów.

Bo wzmacniacz jest b. ciężki. Nie mam siły na noszenie go w jedną i w drugą.

 

Chociaż wciąż nie wiem jak wygląda deklarowane pasmo przenoszenia bo nie miałem czasu aby to sprawdzić.

 

Następnie:

 

Napisałem co sądzę po dwóch wzmacniaczach tej firmy, myślę że z pewnością znajdę błędy w innych konstrukcjach i je tutaj opiszę rujnując twoje ego.

 

Więc po co piszesz jak nie miałeś czasu sprawdzać?

 

Widziałem wzmacniacze na tej lampie które idą z polski do Australi z małej faktury pracujące bez USZ od 20-20kilo przy thd 1% oczywiście przy mocy maksymalnej .

Ale nie kosztują 2k zł.

Ludzie często chcą kupić coś za 2k i mieć ogień.

 

Na jakiej podstawie sądzisz, że są lepsze - bo je widziałeś? Chyba nie dlatego, że kosztują więcej?

 

MC5889A zaopatrzyłem w inne lampy na wejście dałem 6N2P na dzielniku 6N1P (na wejściu nie zmieniałem punktów pracy zostawiłem takie jak fabryczne z racji braku czasu i chęci na modyfikacje)a do końcowych mocy zamiast 5881 dałem Kwadrę RFT EL34 .

Dźwięk jest zupełnie inny .

Nie wiem jak znosi to trafo zasilające bo żarzenie EL34 pobiera więcej prądu ale dźwięk zaczął mnie fascynować.

 

W twojej konfiguracji może występować deficyt prądu natomiast:

 

Ale jeśli ktoś na driver na którym powinno być około 400V daje 220V przez co zniekształcenia i poziom wysterowania lamp końcowych jest do niczego.

 

-w obcych nie.

A teraz najlepsze - srebrne usta albo złoty palec się należy:

 

A więc po dłuższym słuchaniu musiałem wam opisać wrażenie odsłuchowe .

Głębia stereofonii jest tak duża że mógł by w niej utonąć Titanic .

Struny gitar , łapanie za struny czy przejazdy ręką po strunach słyszalne tak wyraźnie jakby tutaj były,wszelkie harmonijki ustne czy flety fortepiany bądź trąbki - mam wrażenie że stoją przede mną .

Jednak najbardziej lubię słuchać na nim perkusji talerze dosłownie wybrzmiewają w moim pokoju , słychać jak drży blacha (perkusja daje tak niesamowite efekty że brakuje mi słów aby opisać doznania) .

Instrumenty dęte - słychać w nich ogrom powietrza ,są lekko ochrypłe szorstkie (takie jak w życiu)

Po podłączeniu wzmacniacza do mojego nagłośnienia odniosłem wrażenie jakbym zupełnie zmienił kolumny.

Jest to coś niesamowitego , Na płytach Pewnej polskiej wokalisty słychać jak mlaszcze śliną w ustach (nigdy tego wcześniej nie słyszałem).

Wciąż jednak zastanawia mnie co jest tak bardzo niezwykłego w układzie Single End i dlaczego jest o wiele bardziej wyrazisty niż układ Push Pull.

Na tle tego wzmacniacza wszystkie wzmacniacze Chińskie osłuchowo wypadają bardzo słabo wręcz miernie .

Mam tutaj na myśli MC-100B , MC-10L , MC-5881A , XD800 MKIII , MT-3 .

Wzmacniacz od Feliks-Audio jest to zdecydowanie najlepszy wzmacniacz jaki aktualnie posiadam .

 

a już 3 posty niżej:

 

Przykre ale prawdziwe. Jedyna rzecz jaką mają gorszą bo takie są wymogi to cyna.

Ale na 1000% każdy wzmacniacz z wymienionych a posiadałem je wszystkie był lepiej wykonany nawet w formie oryginalnej.

 

nie wiem o co ci tak naprawdę chodzi ponieważ:

 

Jeśli możesz zrób zdjęcie zdjętej obudowy od spodu będzie widać że ładnie jest wykonany i to mówię z czystym sumieniem jeśli chodzi o robotę Pana H.F.

 

trochę wcześniej:

Ale miałem okazję porównać jego konstrukcje z fabrycznymi.Ale pozostawię to bez żadnych słów.

Nie lubię kogoś oceniać.

 

I takich sprzecznych informacji jest tutaj całe mnóstwo.

A to?!

 

Ale dużo jest już wyjaśnione dla początkującej osoby która się nie zna powiem tak , lepiej chiński wzmacniacz niż nasza manufaktura.

Chyba że mowa o staszowie albo o delcie której jeszcze nie słyszałem i nie mierzyłem

 

Dlaczego chwalisz firmy których nie słyszałeś i nie mierzyłeś i zapewne nawet nie widziałeś???

Myślę, że niezłą antyreklamę komuś tu robisz licząc, że wskoczysz na jego miejsce:

 

Wiem jedno na Manufakturę będzie mnie już ciężko namówić.

Chyba że to będzie moja manufaktura,gdzie będą działać drogie transformatory i sprawdzony schemat.

 

Wciąż jednak zastanawia mnie co jest tak bardzo niezwykłego w układzie Single End i dlaczego jest o wiele bardziej wyrazisty niż układ Push Pull.

 

To, to nawet ja wiem będąc po siedmiu klasach szkoły podstawowej a ty się jeszcze poucz.

Dlaczego w swoim profilu nie napiszesz skąd jesteś ile masz lat itd. Dobrze być incognito i paszczyć - no nie.

W jednym tylko PERELCALI muszę ci przyznać rację i biję przed tobą pokłony - niepotrzebnie wdałem się z tobą w dyskusję bo chyba sam teraz wyglądam jak półidiota.

 

Bez odbioru. Lepiej już nic nie pisz bo dolewasz oliwy do ognia który już i tak się dobrze pali.

Jeżeli chcesz, żeby nikt o tym się nie wiedział to po co zaczynałeś ten temat na forum?

 

Na miejscu firmy Feliks Audio oddał bym cię do sądu o zniesławienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pedzacy_sandal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Pozwolę sobie skierować wątek na właściwy tor. Nie wydaje mi się, by totalna krytyka była obiektywna, skoro wielu ludzi kupiło te wzmacniacze i nie są raczej niezadowoleni.

Ja mam pytanie o wzmacniacz obecnie wystawiany na Allegro.

http://allegro.pl/wzmacniacz-lampowy-pp-el84-klasa-a-i2212939904.html

Wiadomo, ze strona aukcji zniknie po jakimś czasie, więc wrzucę też screena.

post-38867-0-51313900-1332172855_thumb.jpg

Jak mniej więcej należy ocenić tę konstrukcję? Na stronie FA nie ma jej. Wizualnie przypadł mi do gustu bardziej W88 ze strony autora. Jednak według informacji, jakie dostałem kosztowałby 1800, a więc sporo drożej od tego z Allegro.

Niewiele się znam na lampowcach, więc proszę o jakieś opinie. :)

post-38867-0-82624100-1332173275_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak według informacji, jakie dostałem kosztowałby 1800, a więc sporo drożej od tego z Allegro.

Ale dlaczego sporo drożej ? Przecież na aukcji jest 1100 z kawałkiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweljazz koledze StaryM chodzi o ten W88 na allegro jest EL 84, widocznie dzwonił i pytał.

Ja Ci StaryM niestety nie pomogę mam SE na lampach 300B ale poczekaj, tu jest ktoś kto Ci odpowie z sensem - nie napiszę kto bo mnie posądzicie, że jestem złośliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pedzacy_sandal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Miniaturki obu wzmacniaczy wrzuciłem. Na oko już się różnią. Ten z Allegro jest za 1100 a ten W88 miałby kosztować 1800 (tak mi odpisał gość na maila z pytaniem).

Chciałbym sobie sprawić lampę taką "full", a nie hybrydę jak manta i się zastanawiam dlatego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak to inna inszość. Rzeczywiście trochę opacznie zrozumiałem wpis.

StaryM problem polega na tym że wybrałes dwa różne wzmaniacze jeden na KT88 SE drugi na EL84 pracujący w Push-pullu. Brzmienie kwestia gustu, jeden woli rybki w akwarium, drugi na talerzu. Który lepiej zabrzmi? cężka sprawa. Kt88 i el84 każda z tych lamp inaczej brzmi.Najlepiej posłuchać jednego i drugiego.

Jest jeszcze jedna sprawa pamiętaj że te wzmacniacze które masz na myśli to jakieś 8-10W tak więc uwaga na głośki milej widziane będą te sprawniejsze.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez paweljazz

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Tak. Wiem o kolumnach. Słyszałem wzmacniacz lampowy zrobiony w pre na ECC85 (lub jakoś tak, w każdym razie na podwójnych triodach) i ze stopniem mocy na dwóch lampach EL86. Bardzo mi się podobało jego brzmienie. Grał ładnie na moich obecnych kolumnach (ok. 90dB), jak i na odgrodach. Niestety właściciel był silniejszy i nie chciał się go pozbyć. ;)

Czy wzmacniacz na EL84 będzie grał podobnie?

Niestety nie znam nikogo u kogo mógłbym posłuchać KT88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu firmy Feliks Audio oddał bym cię do sądu o zniesławienie.

Widzisz problem w tym, że ta sprawa miała miejsce, są na to maile korespondencje i nie ma z czego się wycofać.

Ten problem wystąpił ale jak zdążyłeś zauważyć nie mam aż tak złego zdania, napisałem o błędach ale i o zaletach tych konstrukcji.

Zbyt mocno uczepiłeś się błędów i po raz kolejny wyciągnąłeś złe wnioski z mojej wypowiedzi, Musisz to podsumować czytać i analizować co jest dla ciebie ważne.Nie działam w tej branży.

Można z innej jeść chleb. A tą traktować jak hobby. Co chciałbyś usłyszeć że polecam tę firmę.

Tak polecam ale trzeba być ostrożnym.

 

Widzisz ja wiele z tych konstrukcji o których pisałem posiadam.

"""Dlaczego chwalisz firmy których nie słyszałeś i nie mierzyłeś i zapewne nawet nie widziałeś???""

Nadal jesteś w błędzie ale nie mam zamiaru cię z niego wyprowadzać myśl tak jak chcesz.

Napisałem to co się wydażyło. Jednak jest wiele jak zauważyłeś aspektów na tak.

Dziękuję że miałeś czas się z nimi zapoznać i je zsumować. Nie musisz nawet w nic wierzyć.

O zniesławieniu można mówić kiedy rozmawiamy bez podstawnie.

Tutaj podstawy były do tego aby o tym napisać. Więc napisałem. I opisałem zarówno wady jak i zalety.

Ale ty oczywiście czepiłeś się tylko wad.

 

StaryM EL84 to bardzo dobra lampa i wzmacniacz jest ładnie wykonany.

Będzie grał dobrze zapytaj tylko kto wykonał transformatory jakie jest pasmo przenoszenia przy jakiej mocy zostały zmierzone zniekształcenia .

Będziesz miał czarno na białym.

Widzisz pędzący sandał.

Wystarczy klientowi napisać prawdę. Wtedy nie ma się czego czepiać było napisane.

że przy moc 11W i częstotliwości 1khZ było na przykład 10% zniekształceń.

Po co pisać moc 8W skoro wzmanciacz przy 5 nie przypomina już wykresu sinusoidealnego.

Przecież to nie problem napisać tam prawdę .

Mnie właśnie głównie o to chodzi.

Że ja wiem że ta firma potrafi zrobić dobry sprzęt. Ale trzeba podawać dokładnie parametry.

Przecież to nie problem. Czy nie miło byłoby zobaczyć EL84 za 5tyś ale takie które przy 11W ma 0,8% THD przy 1kHz.

Oraz takie za 1200zł ale to ma przy maksymalnej mocy już 10%.

Cena idzie zawsze w parze z jakością.

Myślę że ta firma potrafi wykonać coś takiego na 10000%.

Ale czemu tak nie robi , niestety nie wiem.

Potem powstają takie nieścisłości. A nie lepiej grać w otwarte karty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PERELCALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Mam właśnie wypożyczony do odsłuchu wzmacniacz ARIOSO - SE 2A3. Wzmacniacz jest bardzo świeży, nie wygrzany jeszcze. Lampy przyzwoite jak myślę, ale bez szału - rosyjskie 6N9S, czyli 6SL7; 2A3 Sovtek; 5U4GB Electro Harmonix.

 

 

Przyznam szczerze, że jestem zaskoczony jak mimo swojej dość mikrej mocy (deklarowane 3,8W, a ile naprawdę? Koniecznie trzeba pomierzyć! ;), daje sobie radę napędzeniem kolumn (szerokopasmowce na SONIDO SFR175A/T o średniej efektywności ~94dB - wykres poniżej. Tak wiem wiem, że góry i doliny, poszarpane jak grań Mięguszy, w ogóle nieaudiofilsko, nie od linijki tylko od ręki i to po litrze czystej bez zagrychy ;)

 

 

 

Porównuję go z tym, czego używam na co dzień, czyli mocno zmodyfikowanego chińczyka MA KT88 - PP w kl. A, bez sprzężenia, ok. 13W mocy. Z oryginału została obudowa, część zasilacza i być może transformatory, ale i to nie jest pewne. Przerabiany był w Białymstoku, gdzie porównywany był m.in. z Vincentem SV-206 mkII, na którym nie zostawił suchej nitki a gości z salonu wprawił w osłupienie. Od tego czasu zrobione zostały w nim jakieś tam drobnostki m.in. wymienione lampy (obecnie 12AT7 Psvane, 12AU7 Gold Lion, KT88 Svetlana C). Drobnostki te wykonywał Sonus Oliva, który powiedział (jeśli można traktować go jako wyrocznię), że wzmacniacz jest naprawdę dobry i podobno nawet przerysował sobie jego schemat ;)

 

Pomimo tego, że wzmacniacz jest świeżutki, to ma bardziej poukładaną scenę, przyjemniejszą i bardziej naturalną barwę i czym jestem zaskoczony, niżej schodzący bas. Dziwi mnie to, bo takie słabiaki w połączeniu z szerokopasmowcami z nadmiaru basu nie słyną. Ostatnimi czasy słucham raczej jazzowego i renesansowo-barokowego plumkania, ale dla sprawdzenia wzmacniacza, i przypomnienia młodości zarazem, przesłuchałem sobie fragmentami "czarną" Metallicę, Tool'a, Perfect Circle i "Ultra" Depeszów. Brzmiało to wszystko naprawdę nieźle.

 

Jak na swoją cenę rzędu 2.400-2.500zł warty polecenia.

 

Będę go miał do poniedziałku, więc zdam jeszcze relację z wrażeń. Być może nawet okraszę ją jakimiś zdjęciami, pod warunkiem, że znajdę ładowarkę do aparatu...

 

Pozdrawiam,

mhgawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesują mnie pomiary ważne jest co słyszę. Wzmacnacz gra lepiej niż moja poprzednia prima Luna prologue One.

Czy kiedykolwiek go sprzedam? Zapewne sprzedam pod warunkiem że znajdę coś lepszego jednak trzeba trochę więcej pieniędzy. Zdaję sobie sprawę że produkt raczej słabo odsprzedawalny. Ale cóż wybrałem dźwięk. Na prestiż i dźwiek nie mam tej chwili wolnych 10kzł na podstawowego lebena albo 20-30 kzł na Bata czy Mcintosh'a.

Pozdrawiam,

Paweł

 

Ja jestem po wstępnej rozmowie z p. Feliksem. Będzie mi najprawdopodobniej robił lampę. Ale napisz mi jakie masz lampy w swojej konstrukcji i parametry. Napisz mi również symbol tego wzmaka Made in Feliks. Wyglada ciekawie. A jak gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy miał ktoś styczność z Espressivo jako wzmacniacz słuchawkowy? Byłbym niezmiernie wdzięczny za trochę informacji, z jakimi słuchawkami możnaby je zestawić. U mnie aktualnie robi jako przedwzmacniacz z NADem C352 + rDAC po USB / coax z dvd pioneera, jest ciepło i przyjemnie, z odpowiednim wykopem. Myślę nad słuchawkami do 700zł za używki. Zależy mi na dźwięku z wigorem, ale też kulturą, bez przesadnej detaliczności, ostrości na górze i z solidną podstawą basową, słuchawki raczej otwarte, do długiego słuchania. Wstępnie po opiniach z neta polecane są: Beyery DT880, Sennki HD580/600.

Z góry dzięki za podpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

lux666 właśnie zamówiłem u pana Feliksa wzmacniacz Espressivo. U mnie będzie grał razem z Beyerdynamic DT 990pro. Jak przyjdzie posłucham i napiszę parę słów jak to się zgrywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz, napisz. A jesli miałbyś możliwość podłączenia go jako Pre, do końcówki mocy (może być regularny wzmacniacz) w zestawie kolumnowym, to byłbym jeszcze bardziej ciekawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już użytkuję ponad tydzień, na razie jako pre do mojego NADa C352 i bardzo mi się podoba. Dodał ciepła, namacalności i muzykalności, tyle, że jak to lampka, musi się trochę nagrzać. Im dalej w noc tym milej się słucha :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów miał do czynienia z czymś takim? Jakieś wrażenia? Rozgladam się za pre gramofonowym na lampach - docelowo także wzmacniacz na lampach. Spotkałem to na znanym portalu aukcyjnym:) NA stronie producenta nie występuje...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem wyczekiwany wzmacniacz i po rozpakowaniu pierwsze co rzuciło mi się w oczy to potencjometry. Na zdjęciu z aukcji są ładne,srebrne Alpsy a w moim jakieś czarne,plastikowe,sześciokątne badziewia!!! Oczywiście zaraz napisałem do firmy Feliks Audio z prośbą o wyjaśnienia. Wzmacniacz tylko rozpakowałem, ale nie podłączałem i nie zrobię tego do wyjaśnienia sytuacji. Kupując przedmiot oczekiwałem, że wszystkie podzespoły będą takie jak w opisie , a tu niemiła niespodzianka. Teraz czekam na odpowiedź i zobaczymy co dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak oczywiście o gałce (źle się wyraziłem). Dostałem odpowiedź i okazało się że srebrne są osiągalne tylko w wymiarze 15mm i dlatego od pewnego czasu są stosowane właśnie takie czarne. Ok, wszystko rozumie, ale wystarczyło by zmienić fotki na aukcji i nie było by zamieszania. W każdym razie sytuacja wyjaśniona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest czasem dowód na brak powtarzalności produktów z małych manufaktur?

 

Parafrazując p. Tomaszewskiego:

 

Robią boski sprzęt.

... Bóg jeden wie jak to zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że w małych manufakturach to się może zdarzać, a przyczyn mogą być dziesiątki. A wystarczyłoby więcej uwagi i chociażby aktualizowanie swojej strony internetowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lux666 nie dużo mogę powiedzieć po ok.6-ciu godzinach użytkowania (chroniczny brak czasu). Pierwsze co rzuciło mi się "w uszy" to potęga dźwięku,a że słucham ciężkiego metalu było to bardzo namacalne. Na pewno wzmacniacz nadaje cieplejszej barwy i muzykalności. Bas potężny,dość nisko schodzący,ale nie wchodzi na inne pasma. Jest duuuużo lepiej niż na dziurce mojego cd-ka. Oczywiście w połączeniu ze słuchawkami jakie posiadam, bo z innymi może być zupełnie inaczej (i na pewno jest). Jak na moje ucho jestem zadowolony. W przyszłym tygodniu będę miał więcej czasu to dłużej z nim powalczę i z dnia na dzień będzie lepiej w miarę wygrzewania lampek. Na razie tyle-pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra z HD580, trzeba przyznać, że to rewelacyjne połączenie, ciężko się oderwać. Komplet uzupełnia rDAC i zazwyczaj komp za źródło, jest detalicznie, ale bez ostrości, dynamicznie, z wykopem, basu racjonalna ilość. Jestem bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu użytkowania mogę powiedzieć, że to zakup trafiony w dziesiątkę. Dźwięk stał się jeszcze bardziej wyrazisty i dynamiczny. Niektórzy recenzujący słuchawki dt 990 pro twierdzą, że góra potrafi czasem zakłuć. W połączeniu z Espressivo niczego takiego nie zauważyłem. Jest miło i aksamitnie. Średnica coraz lepsza - gitary nabierają coraz więcej drapieżności i "mięsa". Bas jak wcześniej pisałem nisko schodzący, teraz nabiera większego zróżnicowania. Naprawdę go czuć. Nawet małżonka stwierdziła, że "fajnie słychać". Krótko mówiąc jestem bardzo zadowolony i polecam ten wzmacniacz tym którzy lubią ocieplony,dynamiczny i potężny dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza na EL84. W wersji na trafach Ogonowskiego. naprawdę udany zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza na EL84. W wersji na trafach Ogonowskiego. naprawdę udany zakup.

No fajnie wyglada. Mam wrażenie, ze taki sam widziałem niedawno na Allegro. Kupiłeś stamtąd, czy od wytwórcy bezpośrednio? Ile dałeś i jak gra? Jakieś porównania? To chyba dość klasyczna konstrukcja w klasie A i push-pull?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle że go widziałeś, co pisałeś o nim powyżej. Dalej jest w ofercie allegro. Kupiłem na allegro. Nie mam pojęcia dlaczego Pan Henryk nie umieścił go na swojej stronie, może to nowy model.

Nie dość że wygląda dobrze, albo nawet bardzo dobrze to jest kompaktowy i nie jest tak ciężki jak lampowce na większych żarówkach.

Odpowiedzieć jak gra nie jest łatwo, bo nie wiem do jakiej konfiguracji się odnieść. Kupiłem z allegro i zapłaciłem tyle za ile był wystawiony, ale już na wstępie Pan Henryk zaproponował mi założenie traf Ogonowskiego zamiast Indela. Dopłata 300 zł. W ramach eksperymentu dostałem też ruskie olejowe kondy K4OY-9 jako sprzęgające międzystopniowe. Zatem model na Allegro to jest minimalna konfiguracja. Zmieniłem też lampy sterujące na ECC88. Pan Henryk jest niezwykle pozytywnie nastawiony do zmiany konfiguracji wzmacniacza, tylko trzeba wiedzieć czego się chce.

A jak gra? Pojęcie względne, w odniesieniu do ceny to rewelacja.

Na początku odczułem niedosyt na blachach, były lekko schowane, doczytałem na forach że K4OY-9 należy zbocznikować ruskimi teflonami FT-1, tak też zrobiłem i teraz mogą napisać jak gra.

Gra lampowo oczywiście, tj realaksująco. Blachy są wyraźne rozdzielcze, nie syczą, na wokalach nie ma śladu sykliwych sybilantów, słychać tło, zdecydowanie nadaje się już w tej konfiguracji do słuchania muzyki poważnej, fortepian, skrzypce bardzo przyjemne. Jest głębia. Jest bas, gram na głośnikach 15 cm, więc nie wiem czy bas schodzi bardzo nisko. Średnica jest dokładna słychać masę szczegółów i dźwięków. Wszystko jest rozseparowane, nie ma w żadnym momencie wrażenia tłoku, czy hałaśliwości.

Porównania były jeszcze skromne, ale już coś można powiedzieć. Z GC na LM3875 bez preampu wygrywa Feliks Audio. Wygrywa z Symasymem z preampem lampowym, oczywiście nie w każdej kategorii, bo Symasym jest bardzo dynamiczny i mocny, a Felisks nie ma tej tej twardości i sztuczności tranzystora. Słuchacze woleli słuchać Feliksa, bo porywa i wzbudza emocje. Była też Prima Luna Prologue One, ona zagrała lepiej, ale nie można się dziwić to wzmacniacz lampowy 4 razy droższy.

Jeśli się zastanawiasz to kupuj, tylko dobierz sobie konfigurację, lepiej dopłacić niż mieć niewykorzystany potencjał. Ja sobie go sam modyfikuję bo umiem. Te kondensatory o których wspominałem odgrywają b. ważną rolę, polecam więc dosłać Mundorf Mcap Supreme 150nF, potrzebne 4 sztuki, będą lepsze od wszystkich ruskich, na Allegro tez są. Potencjometru nie trzeba zmieniać bo dostajemy niebieski ALps.

To tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kolczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wlasnie sie wacham czy kupi Espressivo-E do moich beyerow DT 990 Pro 250Ohm..... Polecacie ? A moze holdegrona ? Chce zeby to grało ciepło ... Wczesniej mialem Audinsta do tych beyerow to myslalem ze wysokie tony mnie zabija ;/ nie dalo sie tego sluchac ....

 

A jakiego "cieplograjacego" DACa byscie polecili do takiego zestawu Espressivo+DT990Pro ?

Chce cos do 400zl co zagra lepiej niz moja integra w lapku.... (chyba wszystko zagra lepiej niz to :P)

Mam na oku Fiio E10 albo uDAC2... Nie wiem co wybrac .?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Pan Henryk zaproponował mi założenie traf Ogonowskiego zamiast Indela.

Bo są lepsze ale nie najlepsze. Pędzący_sandał napewno Ci powie kto robi najlepsze on jest znawca.

( ma 10 postów same na moje odwety zalogowane i nic w innym temacie nie pisze nikogo nie broni bo on nie jest związany z tą firmą :) )

Swoją drogą EL84 to fajna lampa przy dobrych trafach będzie grała poprawnie nie wiem czy jest sens wyskakiwać powyżej traf od P. LO. Bo są dobrej jakość chociaż czytając wątki do innych lamp jak 300B i pomiarów do tej lampy już tak słodko nie jest.

Ale rozumiem dla audiofili najważniejsze są pomiary i to co usłyszą a nie satysfakcja z posiadanego układu.

Więc muszą szukać brzmienia nie ważne czy ma to potwierdzenie w pomiarach.

A najważniejsza jest autosgestia. Chociaż ja również się z wami zgodzę również czasem lubię mieć coś lepszego.

Bo i kto nie lubi, więc z całym szacunkiem kupujmy najlepsze co może być, najważniejsze że to co najlepsze nawiną nam w Polsce i nie ważne jaka to będzie firma czy to bedzie Pietro4pietro czy Kaka czy F.A. czy A.P. czy też L.O.

Kolejność zupełnie przypadkowa bo są również osoby których tutaj nie wymianiam co nie znaczy że nie potrafią tego zrobić dobrze a może nawet lepiej.

Cieszę się z wami każdą kupioną konstrukcją Polską.

Pozdrawiam.

p.s.

Wspierajmy nasz rynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PERELCALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą.

Proszę zerknąć na aukcję Pana Feliksa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rozumiem że czyta również forum.

Zastosował się i podaje prawdziwe dane moc przy jakiej mierzy zniekształcenia.

Jak to mówią Można - Można .

Dziękujemy Twoi klienci.

To właśnie o to chodzi nie wiele potrzeba aby zmienić się frontem do klienta.

Nikt nie będzie miał o czym pisać skoro napiszę że ma nawet 10% przy 10Watach i danej częstotliwości.

Jeśli ktoś potrafi lepiej niechaj to skonstruuje. Pozdrawiam F.A.

Nie lubię jak ludzi nabija się w butelkę.

Jaki to problem podać jakie wzmacniacz ma parametry. Żaden.

Przepraszam za post pod postem.

Kolczas jeśli możesz pokaż zdjęcia wnętrza tago wzmacniacza.

Nacieszymy oko.

Na 100% nie ma się czego wstydzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PERELCALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.