Skocz do zawartości
IGNORED

Feliks Audio - wzmacniacze lampowe


Imacman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

porównywałeś może brzmienie swojego pre + power z jakimś chińczykiem typu Yaqin, Bewitch, MingDa?

Z Chińczykami nie choć chętnie bym to zrobił jeżeli ma ktoś z okolic Jaworzna to można to zrobić to będzie ciekawe i opisali byśmy na forum całe porównanie. Ktoś chętny??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

To forum umarło?? Yaqin- a słuchałem ale bezpośredniego porównania nie mam gdyż zbyt krótki czas to był. Jest ktoś chętny z okolic Jaworzna na zorganizowanie takiego odsłuchu?? POzdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mam końcówkę mocy od Feliksa PP na EL34 i 6N8S.

 

Mam pytanie, czy ktoś potrafi podpowiedzieć jak wyregulować "drajwera" po wymianie lamp sterujących? Pan Feliks odpowiedział tylko:

 

Ten wzmacniacz posiada automatyczny bias,nie trzeba nic regulować po

wymianie lamp mocy,wymiana lamp sterujacych wymaga kontroli symetri

draiwera.

 

Później próbowałem się z nim skontaktować, ale nie odpowiada.

Wieczorem dołączę zdjęcia, są tam 2 potencjometry,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś potrafi podpowiedzieć jak wyregulować "drajwera" po wymianie lamp sterujących?

 

Czy Tobie chodzi o lampy mocy? Bo lampa mocy to nie "driver" nawet potocznie, no chyba że "drajwer" :) Czyżbyś wprowadził jakieś nowe nazewnictwo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez paweljazz

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dzwonisz do p. Feliksa, to raczej nie licz, że odbierze. Natomiast zawsze mi odpisywał na emaile, tyle, że nie zawsze w tym samym dniu - czasem po dwóch, trzech dniach. Zdaje mi się, że on "załatwia" pocztę hurtowo, co kilka dni. Po prostu zaczekaj parę dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweljazz tu chodzi o jakąś regulację lamp sterujących po wymianie (ich "symetrii draiwera"?), lampy mocy mają niby autobias. Zamieszczam zdjęcie z tymi potencjometrami obok audynów.

 

Carpenter - nie odpisał od 2 tygodni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Diamond33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie,

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi wzmacniaczami. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zebraliśmy Państwa uwagi i postanowiliśmy wprowadzić kilka zmian w sposobie prowadzenia naszej działalności. Cześć z nich jest już widoczna, a kolejne będziemy sukcesywnie wprowadzać w przyszłości (w tym również rozszerzenie naszej oferty).

 

Naszym nadrzędnym celem jest zwiększenie satysfakcji obecnych, jak i przyszłych Klientów oraz podniesienie profesjonalizmu naszych działań.

 

Poniżej przedstawiamy zmiany, których dokonaliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy:

 

1) Usprawnienie procesu produkcji – wprowadziliśmy szereg zmian w procesie produkcji, które pozwolą na utrzymanie stałego zaopatrzenia oraz płynności w dostawach produktów. Jednocześnie możemy skupić się na produkcji wzmacniaczy realizowanych na indywidualne zamówienie klienta.

 

2) Na bazie Państwa uwag ujednoliciliśmy naszą stronę internetową oraz wygląd opisu aukcji na portalu Allegro. Stworzyliśmy spójną identyfikację wizualną firmy poprzez wprowadzenie nowego logotypu, opakowań oraz dokumentów firmy (wprowadziliśmy kart gwarancyjne oraz instrukcje obsługi spełniające wszelkie obecne standardy),

 

3) Usprawniona została obsługa klienta, w tym odpowiadanie na maile i inne zapytania.

 

Raz jeszcze dziękujemy za wszelkie opinie o naszej pracy. W szczególności cenimy sobie słowa konstruktywnej krytyki, które pozwalają nam ciągle udoskonalać nasze produkty oraz poprawiać kontakt i współpracę z naszymi klientami. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie powierzone produktom Feliks Audio. Przy okazji zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej www.feliksaudio.pl .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, szczególnie do punktu 3 mam DUŻE zastrzeżenia!

Meila wysłałem jakieś 4 tygodnie temu - do dziś ZERO odpowiedzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie było problemów z kontaktem ( może miałem szczęście ) .

 

Kontakt z Feliks Audio to chyba loteria... Ja wzmacniacz mam, jestem bardzo zadowolony i nie żałuję. Ale nerwów straciłem sporo, gdy próbowałem się skontaktować z Panem Henrykiem już po zamówieniu i wpłaceniu pieniędzy. Brak odpowiedzi na e-maile, kilka telefonów czy nawet sms-y z prośbą o kontakt. Potwierdzam natomiast, że urządzenie zostało wykonane terminowo, starannie i pracuje tak jak powinno.

 

Ale p. Henryk musi popracować jeszcze nad kontaktem z klientami, aby całość firmy prezentowała się tylko z pozytywnej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

źródło: PC mini ITX + Soekris DAM1021 R-2R DAC + Linux Audio Embedded System-SHADOW

wzmacniacz: DIY Aikido 6CG7 + 6N30P-DR słuchawki: Beyerdynamic T90, Yamaha HP-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweljazz tu chodzi o jakąś regulację lamp sterujących po wymianie (ich "symetrii draiwera"?), lampy mocy mają niby autobias. Zamieszczam zdjęcie z tymi potencjometrami obok audynów.

 

Carpenter - nie odpisał od 2 tygodni.

 

Dopiero dzisiaj zajrzałem do tego wątku i mam takie spostrzeżenia.

 

Czy płyta pcb do wzmacniacza jest firmowa? Wygląda na amatorskie wykonanie. Brak metalizacji otworów, niechlujnie wykonane otwory, skancerowane łby śrub, cieniutka filtracja w zasilaczu. Przy porządnej selekcji elementów i parowanych lampach wysterowania, regulacja symetrii jest zbyteczna. Jeżeli już jest to należy wyregulować aby wysterowanie końcówki mocy było jednakowe w obydwu kanałach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam końcówkę mocy od Feliksa PP na EL34 i 6N8S.

 

Mam pytanie, czy ktoś potrafi podpowiedzieć jak wyregulować "drajwera" po wymianie lamp sterujących? Pan Feliks odpowiedział tylko:

 

Ten wzmacniacz posiada automatyczny bias,nie trzeba nic regulować po

wymianie lamp mocy,wymiana lamp sterujacych wymaga kontroli symetri

draiwera.

 

Później próbowałem się z nim skontaktować, ale nie odpowiada.

Wieczorem dołączę zdjęcia, są tam 2 potencjometry,

 

Podgląd ogólny na wycinek schematu lampy sterującej z regulacją symetrii P3 25K dla jednego kanału. Zaznaczam, że to nie jest wycinek ze schematu producenta wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do obslugi klienta, obecnie przegladamy tez historie maili i odpowiadamy na zalegle wiadomosci. Raz jeszcze przepraszam i mam nadzieje ze od tego miesiaca bedzie odczuwalna poprawa w tym zakresie.

 

Pozdrawiam

Feliks-Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem odpowiedz na nastepny dzien po zapytaniu! Chodzilo mi o koncowke i zaproponowano taka jaka ma ww Diamond.

To co piszecie wyzej deko mnie ws3muje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem odpowiedz na nastepny dzien po zapytaniu! Chodzilo mi o koncowke i zaproponowano taka jaka ma ww Diamond.

To co piszecie wyzej deko mnie ws3muje...

 

Może jaśniej się wyrażaj. Myślę, że może innych zainteresuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytujesz dzisiaj wpis Diamonda,o ktory mi chodzi.Zainteresowalo mnie to,bo mysle nad koncowka lampowa i wczoraj wyslalem poczte do Feliksa,ktory juz dzis mi zaproponowal taka,o jakiej pisze Diamond.Wszystko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytujesz dzisiaj wpis Diamonda,o ktory mi chodzi.Zainteresowalo mnie to,bo mysle nad koncowka lampowa i wczoraj wyslalem poczte do Feliksa,ktory juz dzis mi zaproponowal taka,o jakiej pisze Diamond.Wszystko

 

Więc podziel się z innymi użytkownikami. Osobiście mnie to nie interesuje. Zacytowałem post dlatego, ponieważ kolega Diamond szukał pomocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

A ja muszę powiedzieć, że na ten czas moje zdanie o Panu Henryku jest jak najlepsze.

Na e-maile odpisywał zawsze tego samego dnia, najpóźniej na następny dzień.

Telefony odbierał.

Wczoraj odebrałem od niego osobiście wzmacniacz dual mono se 300b.

Na razie jeszcze nie wygrzany ale gra już teraz nieziemsko ;)

Jeszcze czekam na kolumny DIY zamówione u kolegi z forum, kolumny do tego rodzaju wzmacniaczy bo obecnie po poprzednim wzmacniaczu tranzystorowym mam MA BX6.

I nawet one już pokazały potencjał wzmacniacza.

Dostałem od Pana Henryka gwarancję na dwa lata na wzmacniacz a na lampy na rok.

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu tak Espressivo podrożał? kosztował jeszcze niedawno 659 a teraz 959?

czyżby to koszty związane z usprawnieniem obsługi klienta i nowej strony internetowej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do obslugi klienta, obecnie przegladamy tez historie maili i odpowiadamy na zalegle wiadomosci. Raz jeszcze przepraszam i mam nadzieje ze od tego miesiaca bedzie odczuwalna poprawa w tym zakresie.

 

Pozdrawiam

Feliks-Audio

 

 

to moze po roku doczekam sie na zalegla gwarancje i instrukcje... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Espressivo przez dlugi czas byla nazwijmy to mocno promocyjna. Odbijalo sie to zarowno na dostepnosci produktu (wiekszosc byla robiona na zamowienie, dlugi okres oczekiwania), obsludze klienta (znowu - zawsze problem z moca przerobowa i dostepnoscia) no i takze detalami na ktore zawsze brakowalo czasu (instrukcja, karta gwarancyjna, ladne opakowanie).

 

Zmienilsmy rowniez niektorych dostawcow czesci (co tez podbilo cene), ale odbije sie pozytywnie na jakosci i wygladzie calego urzadzenia.

 

Pozdrawiam

Feliks-Audio

 

Espressivo warte jest i 1500.00... Tylko w tej kwocie powinno miec super pudełko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę, to nie można oczekiwać żadnych cudów. Kto nie wykonał samodzielnie wzmacniacza DIY, to nie ma pojęcia ile kosztują do niego transformatory, chassis i inne elementy nie licząc włożonej pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda,ze nie macie Panowie modeli do wypozyczania do sprawdzenia u siebie w systemie-ogranicza to liczbe klientow,ale jak rozumiem,ci i tak wala drzwiamy i oknamy:}

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda,ze nie macie Panowie modeli do wypozyczania do sprawdzenia u siebie w systemie-ogranicza to liczbe klientow,ale jak rozumiem,ci i tak wala drzwiamy i oknamy:}

 

Z tego co pamietam to Pan Feliks robi wzmacniacze pod konkretny rodzaj kolumn - użytkowany przez zlecającego. Zatem poszczególne modele i tak różnią się jeden od drugiego.

 

Pozdrawiam ))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o koncowke na EL34,ktora mi zaproponowal ale tylko na zamowienie.'posluchaj sobie jak kupisz':}

 

Ależ ja mam wzmacniacz wlaśnie na EL34 od Feliks Audio, mój wpis był jedynie komentarzem, w którym zasugerowałem iż robienie wzmacniacza na sztuki aby ktos mógł sobie wypozyczyć i posłuchac jest zbędne.

Zbędne z uwagi na to, że jesteś w stanie dogadac się z producentem, który wykona urządzenie pod Twoje kolumny.

W dodatku zapyta jakiego rodzaju słuchasz muzyki ( pewnie ma to też znaczenie w końcowym konfigurowaniu układu).

Tak więc myśle, ze to i tak sporo w kierunku wyjścia do klienta, spełnienia jego oczekiwan.

 

:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubawilem sie:},naprawde i Ty,jak widze w podpisie,takze,ale ja obstaje przy swoim

twoj komentarz

przypomina mi sld-owskiego min.sprawiedliwosci,ktory swym jezykiem o lezacym trupie sprawilby,ze osobnik nie jest trupem i to stoi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.