Skocz do zawartości
IGNORED

Winylowe wznowienia/reedycje/re-issues


thrak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to zaszalałem z tym tatuś-rockiem ;-) jak to gimby piszą w internetach o Floydach.

Final Cut, Meddle, Atom Heart Mother, The Wall, Animals - na to czatowałem i nagle przed chwilą się pojawiła i Momentary Lapse Of Reason uff ale ceny 44 zeta to jak za cd (tyle chyba zapłaciłem kilka lat temu za ANimals reedycję) to grzech było nie wziąć - nie związane z kkolegą Grzechem z forum :-)

Trochę mi się ta promo słabo wkleiła w finanse...

Niemniej dzisiaj odebrałem w Saturnie Animalsów i The Wall- oba z czarnymi dużymi stickerami, czyli dobre tłoczenia 2016. 120zł za to zapłaciłem... no żal nie brać było. Dodatkowo w MM zamówiłem Wish You Were Here, Division Bell, Edless Riverr i Dark side of the Moon - mam nadzieję, że będą całe, nie porysowane, nie krzywe i teżz dużym stickerem :)

 

MM przebił tą promocją nawet biedrę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się ta promo słabo wkleiła w finanse...

Niemniej dzisiaj odebrałem w Saturnie Animalsów i The Wall- oba z czarnymi dużymi stickerami, czyli dobre tłoczenia 2016. 120zł za to zapłaciłem... no żal nie brać było. Dodatkowo w MM zamówiłem Wish You Were Here, Division Bell, Edless Riverr i Dark side of the Moon - mam nadzieję, że będą całe, nie porysowane, nie krzywe i teżz dużym stickerem :)

 

MM przebił tą promocją nawet biedrę.

Mi też średnio finansowo to pasuje akurat teraz ale za takie ceny to cd leżą to weź i nie weź :-)

 

Wall i Animals już wrzucałeś na karuzelę? Daj znać jak odsłuchy, naczytałem się samych pozytywów, na yt są klipy i chyba nie powinenem kręcić nosem jeśli trafię na proste, wycentrowane i bez smażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez thrak

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też średnio finansowo to pasuje akurat teraz ale za takie ceny to cd leżą to weź i nie weź :-)

Haha, no dokładnie tak też pomyslałem, najpierw wziąłem te 4 z MM, potem jeszcze dobrałem 2 (w MM nie było The Wall w ogole), miałem brać jeszcze Atomic Mother Heart i Final Cut... ale... bedzie jeszcze na co polować w przyszłości - to na czym najbardziej mi zależało myślę że mam (o ile nie będzie jakiegoś babola :O )

 

Z Led Zeppelin też bym ze 4-5 sztuk wybrał do kolekcji, ale tutaj mam ciut mniejsze ciśnienie. :)

Wall i Animals już wrzucałeś na karuzelę? Daj znać jak odsłuchy, naczytałem się samych pozytywów, na yt są klipy i chyba nie powinenem kręcić nosem jeśli trafię na proste, wycentrowane i bez smażenia.

Nie wrzucałem jeszcze, ale znajomy na 95% ma właśnie to wydanie The Wall i gra naprawdę znakomicie, podobnie jak IV Zeppelinów.

Ludzie hejtowali modę na winyle, bo epoki poszły do góry... ale z drugiej strony tych promocji jest coraz więcej, coraz więcej obok kijowych nagran pojawia się nagrań przyzwoitych. Ostatnio w Biedrze byly płytki po 35zł bez VAT... umówmy się, że da się wybrać sporo fajnej muzyki, naprawdę dobrej jakości i to bez rujnacji budżetu... tylko trzeba cierpliwie i stopniowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, no dokładnie tak też pomyslałem, najpierw wziąłem te 4 z MM, potem jeszcze dobrałem 2 (w MM nie było The Wall w ogole), miałem brać jeszcze Atomic Mother Heart i Final Cut... ale... bedzie jeszcze na co polować w przyszłości - to na czym najbardziej mi zależało myślę że mam (o ile nie będzie jakiegoś babola :O )

 

Z Led Zeppelin też bym ze 4-5 sztuk wybrał do kolekcji, ale tutaj mam ciut mniejsze ciśnienie. :)

Nie wrzucałem jeszcze, ale znajomy na 95% ma właśnie to wydanie The Wall i gra naprawdę znakomicie, podobnie jak IV Zeppelinów.

Ludzie hejtowali modę na winyle, bo epoki poszły do góry... ale z drugiej strony tych promocji jest coraz więcej, coraz więcej obok kijowych nagran pojawia się nagrań przyzwoitych. Ostatnio w Biedrze byly płytki po 35zł bez VAT... umówmy się, że da się wybrać sporo fajnej muzyki, naprawdę dobrej jakości i to bez rujnacji budżetu... tylko trzeba cierpliwie i stopniowo.

Dokładnie tak samo podchodzę, nie rzucać się od razu na nowości jak dzik na żołędzie, poczekać, jak ceny skruszeją to brać ;-) niestety nie zawsze ta strategia się sprawdza bo ostatniego Marcusa Millera Afrodeezia tak przyziewałem że już kurła nie ma, a jak jest to ceny kosmos ale nic tam może wznowią?

A propos biedry to rzuć sobie okiem na moją wklejkę w tym temacie o winylach z biedronki :-) od 8 czerwca kolejne rozdanie... Będę musiał taśmą McGyvera tą taką szarą kartę wzmocnić żeby mi nie pękła ;-) tak na szybko to już 5-6 płyt widzę do wzięca (Metka kijem wal, Norah Jones, Paul Simon, Marley może, Gunsi) a pewnie lista będzie szersza jak zwykle to bywało niż w tych gazetkach pokazują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez thrak

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo podchodzę, nie rzucać się od razu na nowości jak dzik na żołędzie, poczekać, jak ceny skruszeją to brać ;-) niestety nie zawsze ta strategia się sprawdza bo ostatniego Marcusa Millera Afrodeezia tak przyziewałem że już kurła nie ma, a jak jest to ceny kosmos ale nic tam może wznowią?

A propos biedry to rzuć sobie okiem na moją wklejkę w tym temacie o winylach z biedronki :-) od 8 czerwca kolejne rozdanie... Będę musiał taśmą McGyvera tą taką szarą kartę wzmocnić żeby mi nie pękła ;-) tak na szybko to już 5-6 płyt widzę do wzięca (Metka kijem wal, Norah Jones, Paul Simon, Marley może, Gunsi) a pewnie lista będzie szersza jak zwykle to bywało niż w tych gazetkach pokazują.

No niestety widziałem, że Biedra się szykuje, ale mimo wszystko promo z Media/Saturna była na tyle dobra i w moje potrzeby, że zdecydowałem się większy budżet tutaj rzucic. Norkę mam, Metallicę by niby wypadało, myślę nad Massive Attack, Simonem i Coltranem... nie wszystko jednak znam, wiec po YT może jeszcze wyjdzie cos ciekawego (oby nie! :P )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atom.. polecam. Nie jest zapętlona jak z epoki na końcu drugiej strony ale gra świetnie.

Dlatego kupiłem co mi tam brakowało z 2016.

W takiej cenie to grzech nie kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni remaster Pink Floyd - The Division Bell z 2011 roku od tego z 2016 może mi ktoś powiedzieć bo chcę kupić z MM a nie wiem jaka jest różnica.

 

I czy z 2011 roku jest to też winyl 180g

Bo znalazłem takie info:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kratos40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni remaster Pink Floyd - The Division Bell z 2011 roku od tego z 2016 może mi ktoś powiedzieć bo chcę kupić z MM a nie wiem jaka jest różnica.

 

I czy z 2011 roku jest to też winyl 180g

Bo znalazłem takie info:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W MM nie masz wyboru generalnie. Musisz liczyć na to, ze będzie to 2016 z dużym stickerem. 2011 nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2016 zdecydowanie lepsze wydania. Bliskie tym z epoki choć to w sumie remastery ale wydane przez Pink Floyd jako wytwórnię.

2011 zdaje się jakaś inna wytwórnia zleciła tłoczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się ta promo słabo wkleiła w finanse...

Niemniej dzisiaj odebrałem w Saturnie Animalsów i The Wall- oba z czarnymi dużymi stickerami, czyli dobre tłoczenia 2016. 120zł za to zapłaciłem... no żal nie brać było. Dodatkowo w MM zamówiłem Wish You Were Here, Division Bell, Edless Riverr i Dark side of the Moon - mam nadzieję, że będą całe, nie porysowane, nie krzywe i teżz dużym stickerem :)

 

MM przebił tą promocją nawet biedrę.

Daj znać czy dojdą te z dużym stickerem. Chętnie bym zasilił półkę o DSOTM i WYWH z 2016.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj kupiłem w MM Rzeszów i jest to wersja 2016.

Wczoraj udało mi się jeszcze zamówić Division, Meddle i Wall. Animals był w ofercie, ale po wrzuceniu do kosza pojawiał się info "błąd koszyka"

Division na promocji na stronie MM ma napisane, że to 2011.

Ciekawe co przyjdzie?

 

Info na MM

 

Meddle (106 Edition) ???

The Division Bell (2011-Remaster)

 

Widzę, że jeszcze jest The Final Cut (2011 Remastered Version)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Division na promocji na stronie MM ma napisane, że to 2011.

To co kupiłem to wydanie 2016 z labelem Pink Floyd Records (PFRLP14).

 

Generalnie to bałagan mają na stronie. Dark Side (którą zamówiłem i odebrałem w markecie bo nie było na miejscu) jest też wydania przez Pink Floyd Records 2016 i nie ma już np kody do pobranie mp3 pomimo, że na stronie napisane było, że zawiera kod...

 

Wszystkie płyty które widziałem wczoraj na półce w sklepie były Pink Floyd Records z czarnymi dużymi naklejkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez power8000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YEEEES!

Przed chwilą wstrzeliłem się i kupiłem online Animals

Dostałem powiadomienie, że produkt dostępny i zdążyłem kupić :)

 

 

To co kupiłem to wydanie 2016 z labelem Pink Floyd Records (PFRLP14).

 

Generalnie to bałagan mają na stronie. Dark Side (którą zamówiłem i odebrałem w markecie bo nie było na miejscu) jest też wydania przez Pink Floyd Records 2016 i nie ma już np kody do pobranie mp3 pomimo, że na stronie napisane było, że zawiera kod...

 

Wszystkie płyty które widziałem wczoraj na półce w sklepie były Pink Floyd Records z czarnymi dużymi naklejkami.

No to OK :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daru0105

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poluje na A Momentary Lapse...

 

kupiona :)

 

a jakby ktoś chciał to jest dark side tylko trzeba wpisać tytuł płyty bo jak wpiszecie pink floyd to się nie pokaże w winylach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kupiona :)

 

a jakby ktoś chciał to jest dark side tylko trzeba wpisać tytuł płyty bo jak wpiszecie pink floyd to się nie pokaże w winylach

 

Tak samo kupiłem The Wall :)

 

 

 

A ja poluje na A Momentary Lapse...

Też kupiłem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie promocyjne płyty są dokładane na półki więc warto zaglądać jeśli na coś polujecie. Kilka dni temu byłem w MM i nic nie było co mnie interesowało a dzisiaj kupiłem WYWH i brakujący Vol.3 z serii Polish Jazz. Floydzi mają kilka pyknięć w cichszych fragmentach i zastanawiam się czy nie reklamować. Winny moim zdaniem jest brak folijki, płyta wychodzi już porysowana z koperty. Polish Jazz pomimo, że jeszcze tańszy to uzbrojony jest we właściwą kopertę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie jak tak :) Pyk, pyk, pyk, pyka sobie cyklicznie przy każdym obrocie płyty a jedyne co widzę to przetarcia od kartonowej koperty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie jak tak :) Pyk, pyk, pyk, pyka sobie cyklicznie przy każdym obrocie płyty a jedyne co widzę to przetarcia od kartonowej koperty.

Nie wszystko co pyka widać, niestety :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floydzi mają kilka pyknięć w cichszych fragmentach i zastanawiam się czy nie reklamować

 

Reklamować Możesz, ale jak dla mnie przy najnowszych reedycjach PF to duża loteria na co się trafi. Osobiście z nowego tłoczenia mam Obscured i o ile jakość dźwięku stoi na wysokim poziomie, o tyle, od czasu do czasu płytka trzaśnie lub pyknie. I niestety nawet trzykrotne mycie tego nie zmieniło :-( też mnie korciło, czy by nie wymienić (brałem z amazona, więc z wymianą nie byłoby problemów), ale ostatecznie odpuściłem. Z wpisów na forach (discogs, steve hoffman) wynika, że praktycznie na każdym albumie można trafić na jakieś dźwiękowe "niespodzianki". Sam zastanawiałem się czy nie zakupić Momentary, Division czy też Delicate (resztę mam z epoki, w tym the wall i animals w wydaniu made in japan), ale po liczbie zgłaszanych zarzutów nadal z tym zakupem zwlekam. Chodzi mi jeszcze po głowie kupno nowej reedycji w wydaniu japońskim, kasa dość duża, ale może jakość tłoczenia rekompensuje większy wydatek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Peter_52905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj w myjce. To czasem pomaga na nawet glosne pyk, pyk.

Robię kąpiel zawsze przed pierwszym odsłuchem ale tym razem niewiele to pomogło.

Reklamować Możesz, ale jak dla mnie przy najnowszych reedycjach PF to duża loteria na co się trafi. Chodzi mi jeszcze po głowie kupno nowej reedycji w wydaniu japońskim, kasa dość duża, ale może jakość tłoczenia rekompensuje większy wydatek.

Wziąłem drugą żeby porównać i... też pyka ale trochę mniej i nie tak regularnie przy każdym obrocie a to już akceptuję jako uroki analogu :) Z ciekawości porównałem też z wersją 2011 i przy okazji zauważyłem, że żadna z płyt 2016 nie ma plakatu a jedynie widokówkę (w wersji z 2011 jest plakat i widokówka). Też tak macie czy ktoś zakosił korzystając z tego, że folijki są zaklejane? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam reedycje Control Denied The fragile art of existence. Wydanie Relapse 45 rpm. Piekna szata graficzna. Jak na metal super realizacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.