Skocz do zawartości
IGNORED

Sennheiser HD 600 vs HD 650


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Z czystej ciekawosci poniewaz kumpel chcial kupic sluchawki zrobilem test porownawczy Sennheiserow HD 580 600 i 650. Podobno 580 i 600 roznia sie tylko obudowa ale to nie do konca prawda bo brzmieniem takze. Rozczarowalem sie HD 650 wbrew temu co czytalem na ich temat sa ciemne i mniej szczegolowe od 600 owszem dysponuja wieksza dynamika tzn schodza nizej ale graja z mniejsza iloscia detali na kazdym typie muzyki. HD 580 zagraly niezle i wlasciwie nie ma sie do czego przyczepic ale bezwzglednie najlepsze okazaly sie HD 600. Byly szczegolowe przestrzenne moze nie schodzily tak nisko jak 650 ale rekompensowaly to fantastyczna rozdzielczoscia. Zreszta nawet sprzedawca powiedzial ze gdyby to od niego zalezalo to HD 600 zamienilby cena z HD 650. Mysle ze trzeba poczekac az Sennheiser wypusci cos naprawde dobrego bo HD 650 niestety takie nie sa. Swoje HD 600 kupilem juz ponad rok temu i sam myslalem ze jesli 650 zagraja lepiej to zrobie wszystko zeby je sprzedac. Jednak musze sie wstrzymac. Nawet jazzowa rejestracja Ala Di Meoli nie pozwolila wykazac sie HD 650... Tylko jak moja ocena ( takze sprzedawcow z krakowskiego salonu firmy Big Fox ) ma sie do entuzjastycznych opinii jakie czytalem na temat HD 650? Nie wiem czy w tamtych przypadkach glownej roli nie zagrala sugestia ze skoro nowsze to musza byc lepsze... Moim zdaniem dokladanie 500zl i kupowanie 650-tek tylko dlatego ze sa nowe mija sie z celem a co Wy o tym myslicie?

Sprzet uzywany do testu:

odtwarzacz cd Ancient Audio Lektor IV

wzmacniacz sluchawkowy Pro-Ject

Pozdrawiam i czekam na wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak Projecta jest troche przycienki do 650.Ogolnie 650 graja lepiej,sa bardziej neutralne.

Ale dokladanie w.w.sumy no niewiem?

Jak pamietasz i tak wole BD DT 150 ki.

Sprubowac powinienes na wzmaku 608 ktorego nieznam ale jest o nim duzo pochlebnych wpisow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

rzeczywiscie neutralne to one sa ale brakuje im detali i przestrzeni a tego nie da sie " urodzic ". darkul postaram sie jeszcze raz posluchac 150 w tej samej konfguracji i opinia sie z Toba podziele Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

650 mam, 580 też, 600 tylko słuchałem w sklepie. Trudno mi więc powiedzieć coś autorytatywnie, bo powiniem i 600 posłuchać z miesiąc w moim systemie. Ale napewno się nie zgodzę, że 650 brakuje detali i przestrzeni. Czasami można by powiedzieć, że detali jest dużo aż do bólu. Może to być kwestia wzmacniacza. Ja mam wzmacniacz darkula i nie ma problemu z wysterowaniem słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inżynier-Jeśli masz 580 to nie musisz słuchać 600 ,to są te same słuchawki różniące się wyłącznie bardziej luksusowym wykończeniem obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice (według producenta) to nie tylko obudowa. Co prawda przetworniki są konstrukcyjnie takie same ale do 600-tek są specjalnie selekcjonowane pod względem parametrów (czyli co nie przejdzie przez selekcję idzie do 580-tek). Stąd opinie, że 600-ki są lepsze mają jednak swoje uzasadnienie- nie tylko metafizyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem przez kilka dni 650-ek na wzmacniaczu 608 - Piotra, i zgadzam sie z opinią i wnioskami poodsłuchowymi discomaniac71 - a. 650 - ki były mniej szczegółowe , dalsze , bardzo ciche plany gdzieś ginęły ( mój test na rammstein - mutter). Ja w każdym razie swoje 600ki zostawiam.

Mam jeszcze jedne 600 - ki - special edition ( kto pamięta moją historię z firmą , ten wie ;-) ) - no ale te słuchawki były poza konkurencją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszymi sluchawkami Sennheissera sa stare proff.HD25.

Juz wiele nowych sluchawek Senn.naprawialem ze wzgledu na ich delikatnosc.

Same laczowki sa poronionym pomyslem.

Swoja droga kable nalezalo by wymienic na lepsze i wtedy zenki graja znacznie lepiej,bo te kabelki co daja to smiech na sali.

======

Co do sluchawkowcow to niestety wzmaki ktore na swoim wyjsciu posiadaja rezystory o wart.22 do nawet 100 Ohm do dobrych sluchawek sie nienadaja!W ten sposob psuty jest wspolczynnik tlumienia.

Ta wade posiada miedzyinnymi prosiak M.F.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedzcie, tak z czystej ciekawosci - bo sluchawek prawie nie uzywam, ale mam - co sadzicie o takim zestawieniu: Sehnheisser HD 500 i zwykly wzmak, Yamaha AX 596. Tylko mi nie opowiadajcie ze to koszmar i mam sie od razu powiesic....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie maiłem okzazji porwnać 600-tek z 650-tkami, ale 580-tki z 600-ami jak najbardziej. Może mają te same przetworniki, może różnica tkwi jedynie w obudowie, może...

Wiem jedno - 580 prz 600 wypadły tak blado, że nie mogełm ich słuchać. Jakieś rezonanse, dźwięk przytłumiony i ciemny. Zupełnie inne słuchawki. W domu mam 600-tki oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć z drugiej strony - po kilkunasogodzinnym odsłuchu 650- ek zacząłem rozumieć ideę dżwięku jaka przyświecała konstruktorom - człowiek skupia sie po pewnym czasie tylko na słuchaniu muzyki. Niewątpliwie, ze wzmakiem Piotra maja swój urok - inny od 600-ek, ale urok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki kabel najlepiej wstawic zamiast oryginalnego ? Rzeczywiscie latwo go naderwac - jeden moment i sluchawki za x zl do naprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->michał

 

Możesz spróbować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja używam Blue Jaspis.

Wadą produktów Clou Cable jest ich sztywność, szczególnie Red Jaspis.

 

O lepszych kablach możesz poczytać na stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Drakul, >inżynier

 

Jakie zmiany w brzmieniu zauważyliście po wymianie kabla w HD-600? (Drakul, nie podałeś który konkretnie kabel podłączyłeś?)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..wątek na czasie :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>piter s

mozna cwiczyc do woli ja uzywam cordiala csf250/275 a do wzmakow i zmienionych zlaczy na 4 pinowe w postaci czysto symetrycznej csf450.

pokombinowac chlopaki z symetrycznym pedzeniem sluchawek to naprawde inna bajka,tylko o jacku zapomnijcie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->fadeover

 

Blue Jaspisa sprowadziłem ze Szwecji, przez znajomego. Zamówiłem nietypową długość, więc i tak byłem "skazany" na kontakt z firmą.

 

W porównaniu z kablem standardowym Jaspis jest cichszy, to znaczy tak jakby mniej tła jest w dźwięku. Albo mówiąc odwrotnie: więcej słychać. I trochę więcej szczegółów. Od strony basu zmian nie zauważyłem.

 

->darkul

 

Symetrycznie czyli jak? Każdy nausznik ma oddzielny kabel z własną wtyczką?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tor całkowicie zbalansowany. No tak, to powinno działać. Skoro w CD też mam tor całkiem zbalansowany (przetworniki różnicowe), to jedynym elementem niezbalansowanym byłaby płyta i laser, a potem to już symetrtycznie....

Wejście XLR, wyjście do słuchawek na podobnym, ale 4 lub 5 pinowym.

 

A robisz takie wzmacniacze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i mam do tego specjalne kosci.

Graja wspaniale...sam bylem zaskoczony...nawet S600 za ktorymi nieprzepadam zagraly niezle.

Jakosc precyzji i swobody a co za tym idzie naturalnosci zmusza do dlugiego sluchania.

O Staxach duzo napisano,a jak sluchano niewiem ale ja niemam sie czego wstydzic........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul - ja akurat nie w temacie tego wątku - robisz przdwzmacniacze gramofonowe - jak to wygląda, ile kosztuje? Do czego chcę tego używać - jest w moim "o mnie".

Pozdrowienia dla "Headphoniarzy";)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.