Skocz do zawartości
IGNORED

Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep Purple


soundchaser

Rekomendowane odpowiedzi

magazyn The Rolling Stone, pardon

 

David Gilmour ma dzieciak częściowo chińskie - jeśli chłopak chwyci za wiosło, może być ciekawie

(pytałem kiedyś na forum - co dwaj wielcy gitarzyści Jimmy Page i David Gilmour mają wspólnego w aspekcie chińskim...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienię tylko trzy swoje powiedzmy pominięte i niewymienione przez nikogo o wiele

zreszta dłuższej karierze-April Wine,Golden Earring,Great White.

 

 

Golden Earring - jak najbardziej. Świetna, zasłużona kapela holenderska, która nadal istnieje.

Wczesne płyty te z przełomu lat 60/70-tych były bardzo ciekawe. Natomiast Moontan ze słynnym Radar Love

(z 1973) to prawdziwa perła w historii hard rocka.

 

Great White? To z pewnością nie pierwsza, ani nawet nie druga liga hard rocka tego z lat 80-tych.

Poprawnie grający Amerykanie, dość przyjemnych kilka utworów, ale bez pazura. To taka trochę ostrzejsza odmiana

pop-rockowego Bon Jovi.

Równie dobrze możnaby wymienić np. Cinderellę, albo Magnum - ale to raczej bardziej słodki, żeby nie napisać mdławy hard rock.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już żartujemy to na całego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pink Floyd (proszę nie regulować monitorów) miejsce 15, Purple 22, Motorhead 26 itp.

:-)))

 

cała ta lista ma właśnie dokładnie tyle sensu co cała to pakowanie Zeppów, Sabbath i Purpli do stylistycznej przegródki jakiegoś rzekomego niby "hard rocka"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już żartujemy to na całego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pink Floyd (proszę nie regulować monitorów) miejsce 15, Purple 22, Motorhead 26 itp.

:-)))

 

cała ta lista ma właśnie dokładnie tyle sensu co cała to pakowanie Zeppów, Sabbath i Purpli do stylistycznej przegródki jakiegoś rzekomego niby "hard rocka"

 

 

 

No ale na przedstawionej liście 1. Led Zeppelin 2. Black Sabbtah............... 22.Deep Purple

 

Aż trzeba postawić wreszcie pytanie czy Polska nie jest jakimś skansenem wyraźnie przeszacowującym znaczenie grupy Deep Purple:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program III zdecydował o rockowej historii w Polsce

 

tyle w tym prawdy co w propagandzie z tamtych lat.

 

przepraszam już nie będę przeszkadzał w opowiadaniu bajek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program III zdecydował o rockowej historii w Polsce

 

tyle w tym prawdy co w propagandzie z tamtych lat.

 

 

Przyznam że nadawanie Deep Purple rangi "jednego z III gigantów" hard rocka od dawna nie odpowiada mojej percepcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra kapela i kilka świetnych płyt.Co prawdą najbardziej lubię "Shades of Deep Purple"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..innemu ostatnio Cohen ...tez "beczy"...jak wy skladacie systemy...nie slychac u was frazy , rytmu, swingu, emocji , napiecia ...?

nie , tylko u Ciebie slychac to wszystko.....on beczy...stan przed tym faktem jak mezczyzna...fraza, rytm itd. to jest oceniana u szansonistek typu dajany krallowej...dobra jest ta dajana w milej knajpce przy jagniecinie...od planta wymagamy troche wiecej....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

..wymagac to mozna od siebie...on jest w innym miejscu i zdaje sobie z tego sprawe...62 lata nie zapominaj , nie ma powrotu...

 

..jak na beczenie to ponad 600 000 glupcow kupilo (tylko w uk)..Raising Sand..inni moga pomarzyc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich troje też słuchały miliony.To nie jest argument za jakością muzyki tylko o skuteczności marketingu ...ups

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jednak miałbym z tego nurtu wybrać jeden zespół to Motörhead

 

Motörhead rządzi rulezem aczkolwiek głównie LP "Ace of Spades", inne płyty są raczej słabawe

 

no ale Motörhead jest kapelą... bluesową!!! (tak twierdzi Lemmy) ;-))

 

a Purple jednak się wyróżniają i zasługują na pierwszą trójkę, nie muzycznie - pewnie było wiele kapel równie dobrych w owym czasie - ale historycznie owszem, bo jednak oni osiągnęli większy sukces niż April Wine itp. i oddziałali na ludzi bardziej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłania się zatem z tego wszystkiego co dotychczas tu omówiono sytuacja Led Zeppelin i Black Sabbath, a ten trzeci to już bardzo różnie. No i dobrze:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

ich troje też słuchały miliony.To nie jest argument za jakością muzyki tylko o skuteczności marketingu ...ups

 

 

...sam sie wtopiles...pudlo ..."sluchaly" ....w tym wypadku sluchaly i nadal sluchaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sam sie wtopiles...pudlo ..."sluchaly" ....w tym wypadku sluchaly i nadal sluchaja...

 

 

nie za bardzo rozumiem ..... może skorzystaj z jednej kropki?

 

P.S.

 

lubisz jego śpiew i to wszystko.Nie rozmawiamy o gustach tylko kto rządzi w Hard Rocku :)

 

dla mnie to są miłe wspomnienia z średniej szkoły i dym na wodzie ;)

 

Motörhead rządzi rulezem aczkolwiek głównie LP "Ace of Spades", inne płyty są raczej słabawe

 

no ale Motörhead jest kapelą... bluesową!!! (tak twierdzi Lemmy) ;-))

 

a Purple jednak się wyróżniają i zasługują na pierwszą trójkę, nie muzycznie - pewnie było wiele kapel równie dobrych w owym czasie - ale historycznie owszem, bo jednak oni osiągnęli większy sukces niż April Wine itp. i oddziałali na ludzi bardziej

 

Prosto ostro i do przodu.Niczego więcej od rocka nie oczekuję i najlepiej jak płyta po 3 minutach się kończy :)

 

obecnie więcej nie jestem w stanie wytrzymać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto ostro i do przodu

 

to koledze Darkthrone powinien podchodzić :-))

 

a propos - nie zapominajmy o Uriah Heep (aczkolwiek Purple byli więksi niż Uriah, no question):

 

 

jeżeli różnie,to ex aequo?

Teraz dopiero będzie jatka:)

 

żadne różnie - Deep Purple i koniec

 

jak dla mnie przesądzający argument jest taki - jak są różne okazje to się zbierają rockstars i grają "Smoke on the water" a nie żadne "przeboje" Golden Earing czy Whitesnake itp.

 

k.wa mać!

 

np.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

BTW czy młodzież w ogóle zna te osoby? ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powracając do Deep Purple.W 1968 wydano płytę anonimowych muzyków Hell Preachers Inc.Znajome granie :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do led zeppelin nie ma podejscia zaden inny zespol w hard rocku, deep purple to zawsze byli rzemieslnicy, sabbath to nurt bardzo momentami prawdziwy , szczery , ale bardziej niszowy i bez porownania z led zeppelin...jedynym zywym i pewnie wiecznie zywym zespolem jest w hard rocku led zeppelin...

 

Dużo w tym racji... ale juz odbiór to rzecz mocno subiektywna. Ja jednak patrząc na te trzy zespoły, postrzegałem je wszystkie w kategoraiach historycznych. Nie było mi dane towarzyszyc ich rozwojowi. Patrzyłem wstecz, a patrzyłem przez pryzmat lat 80' w których nastąpiło moje świadome wejscie w świat muzyki rockowej. Patrząć w ten sposób LZ byli juz mocno nie zrozumiali, nie łapałem takich wydłużonych form.

 

Wychowałem sie jednak na New wave of British Heavy Metal, a wszysto co niosła ta fala było przedewszystkim dobre rzemieślniczo. Technika gry, poziom intrumentalistów, rozbudowanie kompozycji rozwineły się niemiłosiernie. Przy tym co wyprawiali z instrumentami Hammet, Rhodes, czy wielu innych, nawet złote lata Page'a, czy Blackomore'a czy nawet Iommi to było przedszkole... ich wkład zacząłem doceniać dużo później.

 

Nigdy za to nie dojrzałem do Seattle... zaczynając od Nirvany. Kiedy pojawiła się ta scena wydawała mi się w naturalny sposob uwstecznieniem. Jakże prymitywnie to brzmiało w porównaniu do rocka z lat 80. Takie postrzeganie pozostało mi do dzisiaj. Z tego co wyrosło z Grunge lubię dzis jedynie Alice in Chains, a i tak najbardziej wchodzi mi jedynie płyta DIRT.

 

Każdy patrzy przez pryzmat swoich doświadczeń, a dla mnie naturalnym mostem łączącycm 70' z "moim rockiem" jest Judas Priest :).

 

LZ mam i słucham z przyjemnoscią, ale to nie ten dreszcz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..Każdy patrzy przez pryzmat swoich doświadczeń, a dla mnie naturalnym mostem łączącycm 70' z "moim rockiem" jest Judas Priest :). LZ mam i słucham z przyjemnoscią, ale to nie ten dreszcz..."

 

Pewnie,że przez pryzmat swoich doświadczeń,tylko moim zdaniem trzeba być obiektywnym.Za lat hm..,50 nikt nie będzie pamiętał o Judas P.Pozostanie w pamięci nasza "trójka"!Tyle obiektywizmu,a subiektywnie,to..,"moja trójka"wyglądała by troche inaczej,dlatego,że dochodzą emocje,wspomnienia i skojarzenia.Tylko na tej podstawie nie mogę typować składu "wielkiej trójki"!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem niedawno koncert Judasów po powrocie Halforda do zespołu.Dreszczyk był przez blisko dwie godziny.Szczególnie w momentach, kiedy Rob wyjeżdżał spod sceny w kłębach dymu i zaczynał śpiewać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

". a dla mnie naturalnym mostem łączącycm 70' z "moim rockiem" jest Judas Priest :). LZ mam i słucham z przyjemnoscią, ale to nie ten dreszcz..."

 

Pewnie,że przez pryzmat swoich doświadczeń,tylko moim zdaniem trzeba być obiektywnym.Za lat hm..,50 nikt nie będzie pamiętał o Judas P.Pozostanie w pamięci nasza "trójka"!Tyle obiektywizmu,a subiektywnie,to..,"moja trójka"wyglądała by troche inaczej,dlatego,że dochodzą emocje,wspomnienia i skojarzenia.Tylko na tej podstawie nie mogę typować składu "wielkiej trójki"!

 

mylisz się,przez pryzmat historii rock którą w tym kraju wypaczyła trójka z muzycznymi dziennikarzami.Oczywiście chwała im za dużo świetnej muzyki lecz nie jest to materiał do teorii o historii rocka.Puszczano topowe kapele z ówczesnych list przebojów.

 

Było dużo ciekawszych i ważniejszych kapel dla rocka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się mylę,to już dużo wcześniej sugerowałem typowanie tj.jeżeli nie DP,to co?Nikt nie podłapał wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 34

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.