Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz PZT typ WR-75 z 1962 roku


kurtz

Recommended Posts

Kupiłem go niedawno i niebardzo wiem jak go podłączyć z tyłu ma 5 wejść J1 ,J2 ,U(-) ,Ud ,Ua. Jest podobny do tego

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tylko tu niema tylu wejść .

Poszukuję więc jakiejś instrukcji być morze ktoś zetkoł się z takim wzmacniaczem i zechciał by mi pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Pięć wejśc? Patrzę i widzę dwa wejścia DIN. Oznaczenia graficzne typowe dla sprzetu z tamtych lat ale ja nigdy nie mogłem spamietać, co jest co. Pewnie gramofon i radio ale które jest które? Dwa bolce na środku? A gniazdko sieciowe znalazłeś?

Link to comment
Share on other sites

Kupić tak bez sprawdzenia. Wstyd!

 

Te dwa bolce to gniazdko sieciowe. Były takie, na przykład w prodiżach. Kabel więc znajdziesz. Pamiętam, że sznury do tych urządzeń były bardzo grube, "audiofilskie" wręcz. Mnie intryguje jeszcze jedno: ile dziurek jest w gnieździe DIN. Po trzy, czy po pięć? No policz!

Link to comment
Share on other sites

Więc tak napisałem że podobny a nie identyczny :) mój różni się tym że ma dodatkowe wejścia jest ich 5 . Co do DIN to umnie w miejscu gniazdek jak na stronie którą podałem mam po 2 dziury o rozstawie jak na wtyczke elektryczną natomiast oznaczenia są te same . Po włączeniu do kontaktu nie wywala bespieczników .Natomiast gdy kręci gałką od regulacji głośności adapteru to iskrzy jedna z lamp.

Link to comment
Share on other sites

Co do oznaczeń, to te po prawej oznaczają zdaje sie radio i gramofon. Wydaje się więc, że chodzi o gramofon z wkladka piezoelektryczną. To po lewej jest dkla magnetofonu. Czyli oba są liniowe. Ale lepiej niech to ktoś zweryfikuje. Jesli do wejść nie pasują wtyczki chinch to pewnie można zastosować banany. Mój kontakt z lampami urwał sie niestety po tym jak myszy zeżarły mi na działce radio. Zamieszkały wewnątrz i zrobiły przemeblowanie :-(( A miałem doń komplet zapasowych lamp. Więc wiele tu nie pomogę. Myslę, że lepiej by obejrzał je jakiś fachman. Przynajmniej sie uspokoisz, że wszystko w porządku. A może ktoś z forum, niezła ciekawostka. A i dopinam Ci link. Dotyczy innego polskiego lampiaka (Meloman 25) ale lepsze to niż nic

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Link to comment
Share on other sites

Oki wielkie dzięki ta faktycznie mam w pracy kolesia który składa lampowce więc go pomęcze troszke .

Pozatym jedna lampa jest kaput i trzeba ją będzie wymienić sprubuje na giełde elektroniczną podjechać i poszukać takowej pozatym wezmę aparat zrobie zdjęcie od tyłu tym wejścią wyjściom i pokaże fachowcom i po kłopocie :) A zobacz ten wzmacniacz

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wrazie co to mój terz tak skończy na kominku :) raz jeszcze dzieki cześć .

Link to comment
Share on other sites

Jak jedna z lamp świeci mocniej to znaczy, że już zbyt stara. Jeśli zacznie tak świecić lampa mocy (te większe) to wywal natychmiast obie. Nowe dadzą głośniejszy dźwięk. Zgaś światło i sprawdź czy jakaś lampa nie ma w sobie niebieskiej poświaty, jeśli ma znaczy że w przyszłości może się zapalić. Przed podłączeniem głośników zacznij jdenak od zdjęcia obudowy i zobacz dokładnie transformatory. Jeśli są przyrdzewiałe to zupełnie nic nie szkodzi a nawet lepiej, jeśli natomiast są nadpalone, a poznać to często można po "gulkach" - jakie powstają na warstwie wierzchniej, to w połączeniu ze starymi lampami będzie odpowiadało za gorszy dźwięk. Transformatory nie były mocną stroną tych wzmacniaczy więc w przyszłości będziesz mógł coś pokombinować. Narazie po podłączeniu głośników (byle nie 4 omowe) włącz i poobserwój chwilę ich membrany, potem włącz cicho muzykę, daj na basy i stopniowo zgłaśniaj - będziesz wiedział gdzie kończy się wytrzymałość głośników. W środku jest mostek - nie przemieniaj ustawień na 120. Uwaga na włącznik - poproś kogoś aby zrobił bezpieczny.

Jeśli chodzi o koszty, moc i funkcjonalność to przechytrzyłeś właśnie współczesnych audiofili z minusów masz zwiększone ryzyko eksploatacji i dźwięk mono.

Link to comment
Share on other sites

No i jak? Działa? Jego widok, przyznam, robił nędzne wrażenia póki nie rzuciłem okiem na te zdjęcia z zwłączonymi lampami. Cymes! a, że mono? To dlatego pytałem o liczbę dziurek w gnieździe DIN. Tym sie nie przejmuj. Fajny patefon i będzie super. Albo drugi taki i będziesz miał prawdziwe dual-mono. Interesuje mnie to, bo lampy i na mnie robią wrażenie ale ceny nowych to nie na moja kieszeń i jeśli mnie będzie stać to tylko na używany. Więc - udało sie uruchomić?

Link to comment
Share on other sites

Więc tak mam problem z lampą jak kręce potencjometrm to lampa 6p3 zacyna na dole iskrzyć ale postaram sie ją zmienić pozatym jutro zrobie zdjęcie tylnej płyty wzmaciacza z wszystkimi wejściami i postaram się je dołączyć, bo niebardzo kumam te oznaczenia

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . takie smamo jest tylko to na zdjęciu pod gniazdami bespieczników z obrazkiem głośnika . A Wielkie dzieki za odzew bo bez tego nic bym nie zdziałał :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.