Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz PZT typ WR-75 z 1962 roku


kurtz

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem go niedawno i niebardzo wiem jak go podłączyć z tyłu ma 5 wejść J1 ,J2 ,U(-) ,Ud ,Ua. Jest podobny do tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tylko tu niema tylu wejść .

Poszukuję więc jakiejś instrukcji być morze ktoś zetkoł się z takim wzmacniaczem i zechciał by mi pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć wejśc? Patrzę i widzę dwa wejścia DIN. Oznaczenia graficzne typowe dla sprzetu z tamtych lat ale ja nigdy nie mogłem spamietać, co jest co. Pewnie gramofon i radio ale które jest które? Dwa bolce na środku? A gniazdko sieciowe znalazłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić tak bez sprawdzenia. Wstyd!

 

Te dwa bolce to gniazdko sieciowe. Były takie, na przykład w prodiżach. Kabel więc znajdziesz. Pamiętam, że sznury do tych urządzeń były bardzo grube, "audiofilskie" wręcz. Mnie intryguje jeszcze jedno: ile dziurek jest w gnieździe DIN. Po trzy, czy po pięć? No policz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak napisałem że podobny a nie identyczny :) mój różni się tym że ma dodatkowe wejścia jest ich 5 . Co do DIN to umnie w miejscu gniazdek jak na stronie którą podałem mam po 2 dziury o rozstawie jak na wtyczke elektryczną natomiast oznaczenia są te same . Po włączeniu do kontaktu nie wywala bespieczników .Natomiast gdy kręci gałką od regulacji głośności adapteru to iskrzy jedna z lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oznaczeń, to te po prawej oznaczają zdaje sie radio i gramofon. Wydaje się więc, że chodzi o gramofon z wkladka piezoelektryczną. To po lewej jest dkla magnetofonu. Czyli oba są liniowe. Ale lepiej niech to ktoś zweryfikuje. Jesli do wejść nie pasują wtyczki chinch to pewnie można zastosować banany. Mój kontakt z lampami urwał sie niestety po tym jak myszy zeżarły mi na działce radio. Zamieszkały wewnątrz i zrobiły przemeblowanie :-(( A miałem doń komplet zapasowych lamp. Więc wiele tu nie pomogę. Myslę, że lepiej by obejrzał je jakiś fachman. Przynajmniej sie uspokoisz, że wszystko w porządku. A może ktoś z forum, niezła ciekawostka. A i dopinam Ci link. Dotyczy innego polskiego lampiaka (Meloman 25) ale lepsze to niż nic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajjjj!!! Wejście po lewej jest jednak wejściem dla gramofonu z wkładką MM. Rzuć okiem na ten link, co go podrzuciłem. wejścia są tam opisane jak należy. Raczej nie zdążysz spalić wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki wielkie dzięki ta faktycznie mam w pracy kolesia który składa lampowce więc go pomęcze troszke .

Pozatym jedna lampa jest kaput i trzeba ją będzie wymienić sprubuje na giełde elektroniczną podjechać i poszukać takowej pozatym wezmę aparat zrobie zdjęcie od tyłu tym wejścią wyjściom i pokaże fachowcom i po kłopocie :) A zobacz ten wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wrazie co to mój terz tak skończy na kominku :) raz jeszcze dzieki cześć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedna z lamp świeci mocniej to znaczy, że już zbyt stara. Jeśli zacznie tak świecić lampa mocy (te większe) to wywal natychmiast obie. Nowe dadzą głośniejszy dźwięk. Zgaś światło i sprawdź czy jakaś lampa nie ma w sobie niebieskiej poświaty, jeśli ma znaczy że w przyszłości może się zapalić. Przed podłączeniem głośników zacznij jdenak od zdjęcia obudowy i zobacz dokładnie transformatory. Jeśli są przyrdzewiałe to zupełnie nic nie szkodzi a nawet lepiej, jeśli natomiast są nadpalone, a poznać to często można po "gulkach" - jakie powstają na warstwie wierzchniej, to w połączeniu ze starymi lampami będzie odpowiadało za gorszy dźwięk. Transformatory nie były mocną stroną tych wzmacniaczy więc w przyszłości będziesz mógł coś pokombinować. Narazie po podłączeniu głośników (byle nie 4 omowe) włącz i poobserwój chwilę ich membrany, potem włącz cicho muzykę, daj na basy i stopniowo zgłaśniaj - będziesz wiedział gdzie kończy się wytrzymałość głośników. W środku jest mostek - nie przemieniaj ustawień na 120. Uwaga na włącznik - poproś kogoś aby zrobił bezpieczny.

Jeśli chodzi o koszty, moc i funkcjonalność to przechytrzyłeś właśnie współczesnych audiofili z minusów masz zwiększone ryzyko eksploatacji i dźwięk mono.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak? Działa? Jego widok, przyznam, robił nędzne wrażenia póki nie rzuciłem okiem na te zdjęcia z zwłączonymi lampami. Cymes! a, że mono? To dlatego pytałem o liczbę dziurek w gnieździe DIN. Tym sie nie przejmuj. Fajny patefon i będzie super. Albo drugi taki i będziesz miał prawdziwe dual-mono. Interesuje mnie to, bo lampy i na mnie robią wrażenie ale ceny nowych to nie na moja kieszeń i jeśli mnie będzie stać to tylko na używany. Więc - udało sie uruchomić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak mam problem z lampą jak kręce potencjometrm to lampa 6p3 zacyna na dole iskrzyć ale postaram sie ją zmienić pozatym jutro zrobie zdjęcie tylnej płyty wzmaciacza z wszystkimi wejściami i postaram się je dołączyć, bo niebardzo kumam te oznaczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . takie smamo jest tylko to na zdjęciu pod gniazdami bespieczników z obrazkiem głośnika . A Wielkie dzieki za odzew bo bez tego nic bym nie zdziałał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.