Skocz do zawartości
IGNORED

DenonAVR1604,DVD700-Połączenie coś źle..


awaria

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały problemik /chyba moim problemem jest brak instrukcji/.

Mam zestaw Denon 1604+700+kolumny front/narazie/

 

Zaczne od tego jak to połączyłem:

 

DVD + TV Scart PROFIGOLD pgv7392

AVR + DVD Coaxial PROFIGOLD pgd481

 

A wiec połączyłem scartem tv i dvd -wiadomo nie można tego źle zrobić.

Dvd z AVR połączyłem w następujący sposób :

w DVD jeden koniec przewodu wszedł w gniazdo VIDEO OUT

a w AVR do gniazda DVD/VDP IN. W ampie w ustawieniach powyłączałem :głośniki central, tyły i suba.

 

I teraz w czym problem??? ustawiam tuner wszystko gra muza leci. daje na dvd/płyta cd/ a tu doooopa, nic nie słychać, co jest ??? nosz kurde :nie ma instrukcji, angielskiego sie nie chciało uczyć, jedyne urządzenie elektroniczne jakie posiadałem do tej pory w domu to tv a wiec co jak ustawić to czarna magia dla mnie.

Myśle sobie kiedyś jak sie miało sprzeta to były czincze .A wiec dawaj , wtykam ci w DVD do gniazda AUDIO OUT

w AVR do gnazdaDVD/VDP IN i co?? Działa!!! No wiec dlaczego nie chce mi hulać na coaxialu???

Coś nie ustawiłem w Amplitunerze???

 

 

Pomoże ktoś????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w DVD jeden koniec przewodu wszedł w gniazdo VIDEO OUT

> a w AVR do gniazda DVD/VDP IN.

 

Zaraz, zaraz, a gdzie podlaczyles cyfrowe AUDIO OUT z DVD???!!! Jak Ty chcesz dostac ten dzwiek?!

 

> Myśle sobie kiedyś jak sie miało sprzeta to były czincze .A wiec dawaj , wtykam ci w DVD do gniazda AUDIO OUT

> w AVR do gnazdaDVD/VDP IN i co?? Działa!!! No wiec dlaczego nie chce mi hulać na coaxialu???

 

????????????? cinche-coaxiale-msza-za-miasto-arras-z-dziel-wszystkich-anana-kofana ?????????????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Baba sie mi bucy że nie może patrzać w tv jak słucham muzy z dvd.

> nie da sie tego wyłączyć/obraz denona/???

 

DVD Ci wlacza monitor AV w TV? Tez to q... lubie. Odlutuj pin-8 w swoim tytanowo/platynowym/palladowym kablu scart i wlaczaj AV z guzika. Albo przelacz kanal na TV - u mnie wraca obraz z tunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>w DVD jeden koniec przewodu wszedł w gniazdo VIDEO OUT

 

Sorki źle napisałem w DVD coaxial wchodzi do gniazda opisanego :DIGITAL OUT(PCM/BITSTREAM) COAXIAL

 

>DVD Ci wlacza monitor AV w TV? Tez to q... lubie. Odlutuj pin-8 w swoim tytanowo/platynowym/palladowym kablu scart i wlaczaj AV z guzika. Albo przelacz kanal na TV - u mnie wraca obraz z tunera.

 

Mój błąd nie sprawdziłem, AV w pilocie i jest ok.

 

Mariusz jest taki problem że nie mam instrukcji i doopa blada, a pozatym jestem "techniczne zero" i nie rozkminie bez pomocy tego denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze zwykle dzialajacy przepisik:

 

1. Bierzesz koaksjal - to taki okragly, z reguly grubszy kabelek zakonczony cinchami z obu stron. Zasadzasz go z wyjscie cyfrowe audio w swoim DVD. Z drugiej manki wpychasz go w wejscie cyfrowe amplitunera.

2. Byc moze bedzie potrzebne przypisanie wejsc i wyjsc. Wejdz w menu swojego DVD i zobacz (powinno byc domyslnie ustawione, nie mam Twojego sprzetu) i sprawdz czy wypuszcza cyfre wyjsciem koaksjalnym. Wejdz do menu aplitunera i przypisz zrodlo DVD to tego numeru wejscia, do ktorego wbiles cinch koaksjala.

3. Pewnie masz RGB w scarcie DVD (sprawdz ktore wypuszcza RGB jezeli masz dwa, sprawdz w menu czy jest ustawiony output RGB) i wejscie RGB na scart w TV (sprawdz ktore!). Wez kabelek, polacz.

4. Wez na wszelakij sluczaj jeszcze podwojny kabelek audio (dwa cinche z jednej strony, dwa cinche z drugiej strony), polacz analogowe wyjscie audio (stereo) z DVD z analogowym wejsciem stereo amplitunera (pewnie oznaczonym CD). Dzieki temu bedziesz mogl posluchac jak graja w stereo przetworniki Twojego DVD (a selektorem zrodel bedziesz mogl szybko przelaczac miedzy cyfra do filmow a analogiem do muzyki).

5. Wez drugi podwojny kabelek audio i polacz wyjscie stereo Twojego TV z wejsciem analogowym TV swojego amplitunera. Bedziesz sie mogl pobawic Prologicami...

 

O czyms zapomnialem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.