Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  50 członków

Konsole i Gry
IGNORED

KONSOLE


sylw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

GT5 pod tym względem(model jazdy) jest lepsze, fizyka w grze jest lepsza, szczególnie to czuć na kierownicy(bo na padzie wydawać się może że w FM3 jeździ się przyjemniej), model jazdy nie wybacza tak błędów jak ten z GT5(polecam zrobić sobie test, Ferrari F40 na Suzuce, wpierw w FM3 a potem w GT5). Ponadto FM3 szybko się nudzi, w przeciwieństwie do GT5, które jest bardziej rozbudowaną grą, ma więcej innowacji(ot choćby zmienny cykl doby itd.). Szczególnie jak jeździsz bez Hud'a z widoku z kokpitu to GT5 dostarcza Ci większych wrażeń.

 

Nie mówię już o tym że tory w GT5 są realniej oddane(odwzorowanie toru, szerokość toru, rodzaj asfaltu i jego nierówności-tego akurat na padzie nie poczujesz-tylko kierownica etc.)

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaaaaaamy i zapisujemy się ze swoją ps3 slim mówię w liczbie mnogiej bo my razem z kobitom haha:-) a zaczynałem\; commodore 64, po drodze był słynny hehe pegasus i kilka innych śmiesznych zabawek później to już na seryo : ps one, ps2,ps2 slim, xbox 360 i powrót do ps3 slim i to jest droga bez powrotu do xboxa ooooo yes !!!!!!! pozdrawiamy wszystkich maniaków konsolowych wielbicieli napażanek, strzelanek, sportów ekstremalnych, wyścigów i oczywiście piłki nożnej itd itp ..... wielki uśmiech do wszystkich !!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpaliłem (tylko na padzie) demo Time Crisis i przypomniały mi się czasy gdy chodziło się na automaty... ,fajnie było ;) Zakup Move odkładam na dwa-trzy miesiące (po pracy nie bardzo chce mi się "skakać" przed ekranem) i od wczoraj próbuję swoich sił w TEKKEN 6 (ostatnio grałem na psp),

moim skromnym zdaniem to myślę że jest to jeden z tych tytułów obok np. GT5 ,GoW który poprostu trzeba mieć będąc posiadaczem konsoli sony.pozdr.sylw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedałem xboxa z kierownicą od Microsoft i grami i gitarą i dwoma padami itd itp I wiecie brak mi FM3 :-( posiadam GT5 ale tyle lat czekania i nie jestem zadowolony w 100 % hm a szkoda ale tak poza tym to PS3 wymiata ....

 

Grasz na kierownicy?

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z GT5. Posiadam wersje Special Edition gdzie są dodatkowe 5 aut z serii CHROM, ale nie ma ich dostępnych, nie wiem dlaczego już drugi raz zniknęły z gry :/

 

Za pierwszym razem skasowałem całą grę i na nowo zainstalowałem i wpisująć kod ściągnąłem te 5 aut. Ale drugi raz nie mogę skasować bo znów bym musiał od nowa do 26 levelu grać..... Mamcie jakiś pomysł? Może skasować tylko "narzędzia danych gry" tam gdzie widnieje plik z autami dodatkowymi i wszystkimi patchami.

Bo "narzędzia zapisanych danych" nie ruszam gdyż tam są dane o postępach w grze, kasa , auta itp.

 

A jeszcze jedno, jak włączam gre to pokazuje się informacja " nie można znaleźć informacji o prawach(0x8000102a) " może to jest powodem tego iż zniknęły mi auta CHROM???

 

Może wy coś doradzicie, pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść cache z gry, i spróbuj też usunąć własny soundtrack jak masz wgrany, może pomoże.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie olej te auta chrome, wywal patche, i ciesz się grą. Wersja dodatkowa ma to fajne że jest książeczka w środku(APEC). :)

 

Ps. Chce ktoś się zamienić F1 2010 lub Top Spin 4 za Gran Turismo 5? Chce w ten sposób pozbyć się mojego GT5, bo także chce sobie kupić edycję rozszerzoną z książeczką(APEC).

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykasowałem i na nowo zainstalowałem wszystkie patche, zostawiłem tylko dane gry (poziom, kasa, garaż) co prawda błąd już nie występuje ale kod na 5 aut jak nie działał tak nie działa :(

 

Trudno trzeba grać dalej, a książeczka jest super, dużo interesujących informacji i fajnie napisanych.

 

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ja mialem oryginalne Atari 2600:) N64, Gamecube, XBOX, X360 i Wii, 3 ostatnie nadal sa.

Ulubione gry na konsole to absolutny numer jeden Golden Eye 007 na N64, dalej Perfect Dark i Super Mario 64, nastepnie Forza Motorsport od 1-3, absolutny depesciak wyscigow. Rally Sport Challenge 2 na xbox'a bym zapomnial;)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w klubie.

 

Na dniach ma być znów włączone PS Network. Dostaniemy wszyscy 2 gry do wyboru i 30 dni za darmo PS+.

 

Ps. Ja obecnie gram w UFC 2010, jest to świetna, techniczna gra. Oczywiście najwyższy poziom trudności. Ps. Cieszą też dodatki kilka prawdziwych walk z UFC w HD.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubione gry na konsole to absolutny numer jeden Golden Eye 007 na N64, dalej Perfect Dark i Super Mario 64, nastepnie Forza Motorsport od 1-3, absolutny depesciak wyscigow. Rally Sport Challenge 2 na xbox'a bym zapomnial;)

Oj nie gralem w Perfecta juz kilka lat. Zreszta w 007 i Mario tez. Kultowe gierki na n64. Swego czasu przesiedzialem nad nimi kilkadziesiat godzin. Moim zdaniem Perfect lepszy od 007. Chyba 99% forumowiczow nawet nie wie o czym piszemy :)

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie, ale Rare w czasach wspolpracy z NIntedno to byl numer 1, zeby dodac, Banjo Kazooie, Tooie, Donkey Kong Country. Szkoda, ze firma sie podzielila a to co jest w Microsoft to jakis zart. Nie napisali rewelacyjnej gry od czasow N64( Wielka szkoda!

Gdy Microsoft ja kupowal, a juz wtedy nie bylo to pelne Rare zaplacil za nia 300 milionow dolarow co bylo najwyzsza suma zaplacona za developera gier vide w historii.

Pierwszego xbox kupilem z powodu Rare.

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ze jak grywalem na N64 byla juz szeroko dostepna PS2. Ale i tak gry z cardridge N64 byly wiele lepsze od PS2. Juz nie pamietam tytulow w co tam jeszcze gralem. Pamietam ze podobalo mi sie Mortal Combat i cos tam Rally. Dobry tez byl Wrestling, na 4 osoby w sam raz :)

 

Gdy Microsoft ja kupowal, a juz wtedy nie bylo to pelne Rare zaplacil za nia 300 milionow dolarow co bylo najwyzsza suma zaplacona za developera gier vide w historii.

Pierwszego xbox kupilem z powodu Rare.

Chyba nawet ponad 330mln.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście wyścig Le Mans w SPA na Eurosporcie. Świetny wyścig, oglądało się z przyjemnością, szczególnie że był nadawany w HD.

 

Ps. Brakuję mi tego toru w GT5. Mam nadzieje że go dodadzą, najlepiej ze zmiennym cyklem doby, jaki jest na N-Ringu czy Circuit Le Mans.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N64 przegralo z PS wlasnie z powodu Cartridge'y, Sony swietnie wypromowalo plyte CD i pojemnosc jaka z niej wynikala. Jezeli natomiast porownac sterowanie na N64 to moim zdaniem PS3 do tej pory kuleje. Szkoda mnostwo fajnych gier, a pad skresla te konsole z mojej listy poniewaz pad jest za maly, galki umieszczone sa za blisko, do tego sa wypukle zamiast wkesle( to juz chyba najbardziej idiotyczny pomysl z mozliwych) i gdy reka sie spoci palce poprostu zeslizguja sie z nich. Sony zmien pada i jutro kupuje wasza konsole;) Jest naprawde fajna, BlueRay, 3d gry, pewnie niedlugo filmy 3d, niezle mozliwosci graficzne no i nie psuje sie jak PS2 czy x360. X360 nie kupowalem zanim nie pojawila sie niepsujaca sie wersja. Teraz mam Elite i dziala od roku bezproblemowo:)

David, nie wiem jak jest z GT5 ale jak gralem w Prolog to irytowalo mnie, ze wjezdzam takim GTR w zakret zalozmy to 180 stopni tak ok 60-70 na godzine z lekko wcisnietym gazem a samochod mi zwalnie do 40, tak jakby opony tracily nagle grunt. Czy poprawili to w 5? Bo z tego co pamietam to nawet GT2 nie mialo tego problemu.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sterowanie w GT5 znacznie się polepszyło, szczególnie grając na kierownicy, bo powiedzmy sobie szczerze, że GT5 robione jest pod kierownice.

 

Tu ciekawy filmik prezentujący GT5 i wyścig 24H Nurburgring:

 

http://www.youtube.com/watch?v=aaMio0z1OC0

 

http://www.youtube.com/watch?v=kBXJOkRxddE

 

http://www.youtube.com/watch?v=dFjSgoED0Ds

 

Tu można sobie zobaczyć jak to wygląda w grze:

 

 

:)

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na x360 jest tani logitech z axial feedback, jest kiera M$ i zostaje Nam tylko drogi Fanatec. Do kiery M$ nie warto doplacac jak za polowe ceny otrzymujemy podobnego jakosciowo logitecha. Z kolei Fanatec to absolutnie najwyzsza polka, do tego multiplatformowa(dziala tez z Ps3 i Pc) tyle ze koszty to juz 1000-1400zl. Konsola Sony ma tu wiekszy wybor, ale to przez polityke M$ jest tak, a nie inaczej.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, jaki czas masz na Nurburgrinu autem 600KM LeMans?

Ja dzisiaj przejechalem 3 kolka polnocnej petli i jest dobrze, progres o oklo 10sec na okrazeniu, 3 przejechalem 6.30.700;) Ale wiem, ze mozna lepeij. Ciekawe jak by mi poszlo na kierownicy? Mam jedna Logiteca na poprzedniego xboxa, ale to padlo, dalem za nia z 200zl jezeli pamietam i nie nadaje sie do niczego( Mysle, ze skusze sie na tego Fanateca, ale to po wakacjach bo teraz i tak nie bede duzo gral.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co pożyczyłem GT5, choć czasy kręciliśmy tam z chłopakami dobre. Jak tylko będę miał GT5 to postaram się ruszyć jakąś furą na Nurba, choć furami klasy Prototype czy Le Mans wolę pojeździć tutaj:

 

 

Kierownicę także zamierzam kupić po wakacjach.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeMans znam rowniez dobrze, Audio R8 5.2 bez tuningu mam tam 4.24 jezeli dobrze pamietam. Chociaz uwazam, ze Nurburgring jest o wiele ciekawszy i zdecydowanie trudniej sie go na pamiec nauczyc, nie uzywam lini bo czesto mozna bardziej optymalnie hamowac niz pokazuje program. Nur jest bardziej techniczny, wiecej ma zakretow, do tego wzniesienia i kilka razy potrafi troche wyrzucic w powietrze. Ale jak juz sie w niego wczujesz to jest piekny, LeMans dla mnie nudy, ale nie dziwota w koncu na 24 godzinny wyscig nie moze byc zbyt trudny tor. Polecam rowniez Tsukube i tor pieklo Laguna Seca-

A jak wrzucasz tam filmiki z konsoli, bo chyba raczej nie nagrywasz kamera?;)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te powyżej to nie są moje filmiki, sam jeżdżę tylko z widoku z środka(bez HUD'a-o wiele trudniej, ale i ciekawiej się jeździ), mam asysty wył. poza ABS który ustawiam na 1, wszelkie linie także wyłączam. Zgadzam się z Tobą co do N-Ringa, szczególnie podczas jazdy w deszczu czy w nocy, nie trudno o błąd. W Forzie Motorsport 2/3 jest tylko taki problem że tam ten tor jest płaski niczym tafla patelni, a nie jest tak w rzeczywistości, co także dobrze oddaję GT5, szczególnie na kierownicy, gdzie czujesz jak zmienia się nawet faktura asfaltu.

 

Tsubuke lubię, z swoich ulubionych torów dodał bym Twin Ring Motegi, uwielbiam także SPA, tor Alber Park w Melbourne czy Monze. Jednak niektórych torów nie ma w GT5-mam nadzieje że niebawem wyjdą w formie dodatków. Natomiast fajnie się po nich jeździło w grze SuperCar Challenge na PS3.

 

Ps. Ja swoje filmiki nagrywam aparatem lub komórką(wcześniej nawet dawałem z Zondy).

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jezdze tylko ze srodka. Jak to jest z tym asfaltem to Ci nie powiem bo nie fzuje zmian nawierzchni asfaltu, ale byc moze jest to ulomnosc pada. Co do wzniesien to z filmokow z prawdziwych przejazdow to tam sa one daktycznie vardzieh strome niz na Forza. Apropos Forza 1 miala batdziej polaldowany tor. Rowniez jezdze tylko z absem aczkolwiek w samochodach prototypach wlaczam wszystkie systemy gdyz one napeawde w nich sa jak mniemam. Narazie ucze aie Audi r8 tdi, wczesniej jezdzilem Bmw lemans ktore bylo spori trudniejsze w prowadzeniu.

Zonda, pieknie sie prowadzi! Mysle, ze jedynie McLaren F1 lepiej jezeli chodzi o "seryjne" auta.

Wjezdze sie jeszcze troche w to Audi i przejde na manual) nie bedzie latwo.

 

Sorrki za literowki, ale pisze z mob.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, rozumiem, sam wieczorem piszę z koma, bo po prostu nie chce mi się już włączać komputera.

 

Odnośnie pofałdowania terenu, toru, właśnie odpowiedziałeś na moje pytanie, wiesz czemu FM1 miała lepiej odwzorowane tory i generalnie jak dla mnie to póki co najbardziej rozbudowana część serii, bo oprócz Turn 10, pomagali w jej produkcji m.in team Bizarre, czyli odpowiedzialni za najlepszy arcadowy racer jaki wyszedł z domieszką sim, a mowa o serii Project Gotham Racing. Kolejne części Forzy już robiło samo Turn 10 i oczywiście są to bardzo dobre gry, ale wg. mnie ustępują one FM1, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę różnice w specyfikacji konsol. Cała nadzieja w FM4 na odrodzenie się serii, bo coś czuję że KAZ na targach E3 może albo wspomnieć że robią jeszcze na PS3 GT6, albo czeka Nas jakaś duża paczka z samochodami Premium i torami do GT5. I choć nie wierze że FM4 zbliży się technicznie do GT5 np. w kwestii wykonania samochodów czy zmiennego cyklu doby i pogody(co prawda póki co tylko na dwóch trasach w GT5, ale i tak szacun za to dla PD).

 

Odnośnie faktury toru, czucia asfaltu i generalnie nierówności, samochodu, to takie wrażenia tylko dostępne są na kierownicy, wyrywanie kółka z rąk itd. Dlatego dla tego kto już miał kierownicę kupno jej to rzecz obowiązkowa. Wiem to po sobie, bo owszem na padzie da się fajnie jeździć, ale to nie to samo co dobra kierownica.

 

Ps. Parę zdjęć z mojej strony z GT5:

 

ahrweilerulica.th.jpg

 

bramaahrweiler2.th.jpg

 

alfaromeo8cmonza01.th.jpg

 

mercedesmclarenslrtosca.th.jpg

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykonania aut to na Gt5 wygladaja jakos plastkowo w porownaniu do fm, takie mam odczucie. Fm1 stednio sie sprzedawala pewnie dlatego troche ja uproscili, z drugiej strony wcale nie tak trudno sie jezdzi samochodami jak niektorym sie wydaje, przeciez wszyscy jezdziny) w koncu wielu graczy przejezdza dane fura setki kilometrow dziennie, maja prawo byc dobrzy w wirtualu, ale czy gorzej by im szlo gdyby mieli tali staz za kolkiem prawdziwego? Ponijam oczywiscie fakt skasowania wielu fur i wizyt w szpitalu)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.