Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  50 członków

Konsole i Gry
IGNORED

KONSOLE


sylw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie w obecnej generacji ( pisze o ps4 bo ja mam) brakuje plynnosci przy niektorych produkcjach. Poziom wiedzmina 3 badz gta 5 mi w zupelnosci starczy. Hardware jest wystarczajacy, musza tylko popracowac nad optymalizacja .......

Stale 60 klatek i nie trzeba nic wiecej ....

Siadam wygodnie na sofie, pada w lape i relaks .... niektorzy nie rozumieja idei konsol ..... a te porownania do pc juz zaczynaja byc meczace ....

Nic dodać nic ująć. Niestety bardzo dużo osób grających na pc nie potrafi opanować gry na padzie i potem piszą bzdury czepiając się np grafiki, klateczek itp. Dwie najlepsze gry w jakie grałem tj. Heavy Rain (dla tych co grali - moje pierwsze zakończenie gry było wyjątkowo smutne - policjanci, którzy omyłkowo rozstrzelali ojca na oczach uratowanego przez niego w ostatniej chwili syna) i The Last of Us (gra, która dla bardzo, bardzo wielu graczy - w tym i dla mnie - jest najlepszą grą jaka kiedykolwiek powstała i baaaaaardzo możliwe, że w obecnej generacji, żadna gra nie przeskoczy ładunku emocji jakie dała Elli ) ograłem na ps3 i mimo, że graficznie szału nie było, są to moim zdaniem najlepsze gry jakie kiedykolwiek wyszły. Czasem warto poświęcić te parę dni na opanowanie pada!!!!!!!! a przestać porównywać tekstury pc z konsolą i po prostu zanurzyć się w historię jaką gra opowiada. Niestety wielu "graczy" z pc to przerasta/przerosło, szkoda bo jeżeli tylko nie są testerami kart graficznych a graczami to stracili najlepsze historie jakie kiedykolwiek opowiedziały gry.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 60 klatek w większości przypadków jest poza możliwościami układów konsol "nowej generacji" 60fps było obiecywane przedpremierowo i jak zwykle na obiecankach się skończyło, ale najgorsza jest próba narzucenia warunków wszystkim 30fps wam wystarczy :P http://www.purepc.pl/rozrywka/microsoft_i_sony_chca_30_klatek_na_sekunde_dla_gier_na_pc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 38

Pisz sobie co chcesz, ale to nie zmieni faktu, że wprawieni "padowcy" dostają baty z "myszowcami" i Twoje opinie niestety tego nie zmienią. Ja nie mogłem ogarnąć pada podczas całej gry Resident Evil 4 i jak miałem walczyć z jakimś bossem tym czymś to byłem chory i poirytowany. Grę przeszedłem na padzie i pad poszedł w kąt. Nie to że nie dało się grać, ale grało się o wiele gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pad padowi nierowny.

 

W kwesti 60fps nie chce by bylo na sile w kazdej grze. Jedyne gry ktore potrzebuja 60fps to symulatory jazdy jak Project Cars czy nadchodzace GT7, Asseto Corsa, gry sportowe oraz bijatyki, gdzie trzeba trafic w klatke itp. Reszta gier wole by miala stabilne 30fps i lepsza oprawe graficzna, co pokazuje Driveclub, The Order 1886, Killzone Shadow Fall itd.

 

Problem jest taki ze wielu developerow przy robieniu gry na trzy platformy, leci w kulki i robi gry gdzie mamy zamiast 30fps, 20fps lub mniej. Niestety, tak to wyglada. Hardware w Ps4 jest wystarczajacy do tego, software dla Dev rowniez. Ps4 ma niskopoziomowe API jak poprzednie konsole od Sony, i nie ma ograniczenia w postaci DX od M$.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie porownania pada do myszki to niestety myszka wygrywa i to w podskokach. Konsole mam ponad rok a dalej na padzie gram w strzleanki tylko na singlu. Po prostu nie moge tego ogarnac, no moze zle napisalem , raczej nie moge sie przywyczaic.Daaawno temu polprofesjonalnie grywalem w clan arena q3 i chcialbym zobaczyc czlowieka , ktory wymiata na padzie w ta gre ..... to mogloby byc ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę oczywiście, że nowych niezłych tytułów nie ma choćby Wolfenstein The New Order, ale naprawdę coraz dalej im do starszych produkcji.

Bardziej jaskrawego przykładu na potwierdzenie tego o czym pisałem wcześniej, to naprawdę ze świecą szukać :)

Owszem, nie mówię, że New Order jest słaby, bo nie jest (no może oprócz zakończenia dopisanego chyba w ostatniej chwili na kolanie)

ale klimatem nawet się nie ociera o poprzednie odsłony, zwłaszcza RTCW moim zdaniem najlepszą część z całej serii.

Czy tutaj trzeba jakiejś wielkiej filozofii, żeby stworzyć kontynuację? Albo stary dobry Medal of Honor z PSX czy PS2?

Człowiek przez tydzień czasu nie spał (chodząc normalnie do pracy) tylko siekał w te gry aż mu oczy pękały o czwartej piątej nad ranem.

Ktoś tam się przejmował słabą grafiką albo niewygodnym padem? Mam kolegę w moim wieku, który jak grał w pierwszego MoH na PSX,

to sikał do butelek po Frugo, żeby nie tracić czasu na chodzenie do łazienki. Jak jego żona te butelki znalazła, to możecie sobie wyobrazić.

Nie, nie możecie :)

Jak kilka lat temu zobaczyłem okładkę najnowszego MoH w telewizyjnej reklamie i przeczytałem na internetach o czym to jest...

nawet za darmo nie chce mi się tego uruchamiać. Co to ma wspólnego z oryginałem? Sprzedaż, sprzedaż, sprzedaż i kasa, kasa, kasa.

Tylko to się dzisiaj liczy, a cała reszta, to może być totalna sieczka, ludzie i tak to kupią, zresztą nie mają wyboru.

A jeśli tak, to po kiego wała się wysilać skoro gówno samo się sprzedaje...

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to wyglada na ogol. Na szczescie czesc ekskluzywnych gier na Sony wlasnie zachowuje to czego Ci i mi takze teraz brakuje. The Last Of Us to jeden z przykladow.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwesti 60fps nie chce by bylo na sile w kazdej grze. Jedyne gry ktore potrzebuja 60fps to symulatory jazdy jak Project Cars czy nadchodzace GT7, Asseto Corsa, gry sportowe oraz bijatyki, gdzie trzeba trafic w klatke itp. Reszta gier wole by miala stabilne 30fps i lepsza oprawe graficzna, co pokazuje Driveclub, The Order 1886, Killzone Shadow Fall itd.

Coś jest na rzeczy z naszego przyzwyczajenia do malej liczby klatek rodem z kina. Spróbujcie sobie zobaczyć jakiś film w przyspieszeniu do 60fps - padaka, obraz wydaje się za szybki i mało naturalny.

 

Jak kilka lat temu zobaczyłem okładkę najnowszego MoH w telewizyjnej reklamie i przeczytałem na internetach o czym to jest...

nawet za darmo nie chce mi się tego uruchamiać. Co to ma wspólnego z oryginałem? Sprzedaż, sprzedaż, sprzedaż i kasa, kasa, kasa.

Tylko to się dzisiaj liczy, a cała reszta, to może być totalna sieczka, ludzie i tak to kupią, zresztą nie mają wyboru.

A jeśli tak, to po kiego wała się wysilać skoro gówno samo się sprzedaje...

Stary sposób, który opiera się na dobrych tytułach, albo odświeżaniu starszych produkcji, czyli klasyczna łapanka na okładkę:) a raz na ruski rok wyjdzie coś nowego, świeżego i naprawdę godnego uwagi, to zupełnie jak z dzisiejszymi produkcjami filmowymi. Sporo ludzi się nabiera ja też, no bo jak widzę kontynuacje ulubionej serii to nie mogę się oprzeć, a i tak nawet jak wiem, że to gówno zagram, bo nie mam wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak filmowanie z 60 klatkami daje Ci obraz "nagrywany kamera amatorska". Tak mozna nazwac ten efekt. Reedycja TLOU wyszla tez na PS4 i ma opcje 60fps, ale ja wole grac w stabilnych 30 klatkach w tego typu gry. Tu dalem przyklad gry nadzwyczajnej. Gry ktora zapisala sie w historii gier. Najlepsza gra na PS3 moim zdaniem, i ktora warto tez miec na PS4.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten efekt nazywa sie efektem teatru i niepotrzeba niczego nagrywac z 60 fps,wystarczy nabyc w sklepie nie dla idiotow badz innym,nowy tv led,taki ze sredniej polki i to wszystko,w tych telewizorach mozna tak uplynnic obraz ze filmu kinowego wyjdzie teatr telewizji,i w zaleznosci co komu sie podoba tak sobie ustawia,fajnie to wyglada jak sie sport oglada,ale filmy kinowe juz jakos tak dziko :) aczkolwiek obraz niesamowicie realistyczny,normalnie wyglada to jak pudlo z trubadurami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Zapomnialem o tym. Sprawdza sie jedynie przy sporcie. Reszta wyglada nienaturalnie.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcz dodac ze przy efekcie teatru bardzo czesto wystepuje efekt "goracego powietrza" a to juz nie jest takie fajne.

Last of us jest swietna gra ale to typ nabyc-> przejsc->sprzedac. Tak samo jak Lara Croft i podobne. Natomiast polecam zainteresowac sie swiatem otwartym jak w wiedzminie 3 ..... samo zwiedzanie swiata daje frajde a co dopiero wykonywanie zadan. Ludzie neguja powrot do starych gier na ps4 , wszedzie mzona przeczytac ze remastery nie powinny byc wydawane. A ja jestem innego zdania. Moja przygoda z konsolami zakonczyla sie na Nintendo 64 oraz psx. Mialem dluuuuga przerwe zanim nie kupilem ps4. Na ps3 jest tyle swietnych tytulow ze az slinka cieknie, niestety sony nie chce slyszec o wstecznej kompatybilnosci i tu wygrywa microsoft..... Zobaczymy w ktora strone pojdzie swiat konsol .... oby w ta "prawdziwa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Reedycja TLOU wyszla tez na PS4 i ma opcje 60fps, ale ja wole grac w stabilnych 30 klatkach w tego typu gry. Tu dalem przyklad gry nadzwyczajnej. Gry ktora zapisala sie w historii gier. Najlepsza gra na PS3 moim zdaniem, i ktora warto tez miec na PS4.

 

Dla mnie najlepszą grą od PS One do dzisiaj jest seria Metal Gear Solid.

W najnowszą zagram, ale tylko na PS3 i raczej na SH

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsteczna kompatybilność wydaje się, że to rzecz, która winna być w standardzie każdej konsoli i do ps2 wszystko było cacy, później pojawiły się pierwsze ps3, które początkowo wspierały gry z ps2, ale potem szybko się z tego wycofano, dlaczego? Kasa kasa, sprzedaż konsol ps2 w tamtym okresie miała się bardzo dobrze i nie było powodu żeby to zmieniać:) Zresztą uważam, że ps2 to ostatnia udana konsola sony. W ps4 wsteczna kompatybilność ma jeszcze podłoże czysto techniczne, żeby emulować gry z ps3, bo o ile moc obliczeniowa ps3 góruje nad ps2 x razy, to już ps4 nad ps3 nie.

Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jest chmura gdzie odpalasz wszystkie gry z poprzednika. Poza tym kto to robi, garstka osob..kasa. Do tego sa edycje remaster, ktore sa lepsza alternatywa dla osob ktore nie graly w wczesniejsze gry.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam pytanie z innej beczki. Od pewnego czasu rozmyslam zakup nowej konsoli. Z tym, ze nie wiem jakiej.

Jestem posiadaczem PS3 (i kolejno wszystkich wczesniejszych modeli).

W PS4 nie do konca przekonuja mnie nowe pady.

Pare lat temu mialem XBoxa 360 i pozbylem sie go bardzo szybko.

Na dzien dzisiejszy co byscie wybrali PS4 czy XBOX ONE?

Bez apelacyjnie, co jest lepsze?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc konsoli - Ps4

Ilosc gier i ich jakosc - Ps4

Funkconalnosc i obsluga - remis

 

Zdecydowanie Ps4. Xone ma tylko racje bytu jesli mieszkasz w stanach i zalezy Ci np. Na uslugach zamawiania pizzy poprzez niego. Kropka.

 

Pad jest swietny, nie masz sie czego obawiac. Wersja biala jest tez ladniejsza, taka posiadam i cieszy me oko. ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jest chmura gdzie odpalasz wszystkie gry z poprzednika. Poza tym kto to robi, garstka osob..kasa. Do tego sa edycje remaster, ktore sa lepsza alternatywa dla osob ktore nie graly w wczesniejsze gry.

Ale ja nie chce płacić abonamentu i to niemałego, skoro gry na starsze konsole mam w rozsądnych cenach, to jest właśnie nabijanie kasy :) już lepiej mieć 2 konsole taniej Cię to wyjdzie na przestrzeni czasu :D PS2 emulowała wszystkie gry i nie było problemu, a remastery to garstka gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc konsoli - Ps4

Ilosc gier i ich jakosc - Ps4

Funkconalnosc i obsluga - remis

 

Zdecydowanie Ps4. Xone ma tylko racje bytu jesli mieszkasz w stanach i zalezy Ci np. Na uslugach zamawiania pizzy poprzez niego. Kropka.

 

Pad jest swietny, nie masz sie czego obawiac. Wersja biala jest tez ladniejsza, taka posiadam i cieszy me oko. ;)

 

Też mi się tak wydaje, że zostane przy PS.

Choć w XONE podobają mi sie nowe pady.

Biała wersja PS przyznaje racje - jest świetna ( już mi sie troche znudziło, wszystko czarne w moim systemie )

 

 

Jak trzyma bateria w nowych padach PS4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z roznych ujec, kamera mozesz sobie dowolnie obracac. Cut scenki sa robione w "real time". Po raz pierwszy w historii serii. Zreszta juz teraz The Order 1886 na PS4 pokazuje piekna grafike. Najlepsza obecna na ta chwile z tytulow w ktore mozemy zagrac. Polecam zagrac. Gra jest nieslusznie az tak bardzo negowana.

 

Ps. Tylko umijajcie wersje z polskim dubbingiem - ktory jest straszny. Jak jest mozliwosc to wersja angielska z polskimi napisami.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie może po dłuższej przerwie od PS3 kupię PS4, sporo się kontynuacji szykuje :) Powiem tak, jak gra jest dobra i wciągnie to nawet na spadki klatek człowiek przestaje zwracać uwagę. Najgorsze co może się przydarzyć to zatrzymanie animacji np. taka sytuacja ma miejsce w Silent Hill: Downpour na PS3, co jest już niedopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uncharted 4 bedzie dzialal w stalych 30 klatkach na sekunde.

 

Caly filmik, lacznie z cut scenkami, liczny w czasie rzeczywistym: https://www.youtube.com/watch?v=sB0xy74Zrj8

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.