Skocz do zawartości
IGNORED

Zwykły banan, a ile moze dac radości ...


Mars

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkich ,którzy zajrzeli do tego wtku w nadziei znalezienia czegos pikantniejszego niz zwykle stereo musze przeprosic, ten wpis bedzie merytoryczny.

2 dni temu zmienilem bananki z posiadanych do tej pory nołnejmów zloconych na super wypasione megabanany WBT 644 czy jakos tak (nienajdrozsze, ale i tak 60 za stuke to niemalo zwazywszy ze potrzeba 8 sztuk). Prawde mowiac zmienilem tylko poto by miec spokoj i nie myslec o tym czy moze byc lepiej czy nie. Kupilem, podlaczylem i ...opad szczeki. Niby zwykle bananki a tu prosze! Dzwiek jest ewidentnie inny, cos niesamowitego ile kawalek metalu moze zmienic. Nie jestem coprawda pewny czy zmiany mi odpowiadaja, bo bylo idealnie a teraz jest idealniej, ale co tam zawsze moge wrocic do porzedniej wersji. Kolejny raz przekonuje mnie to o jednej smutnej rzeczy, a mienowicie o tym ze zestrojenie zestawu to rzecz bardzo, ale to bardzo trudna i wiele zalezy od szczesciia. Ja tam juz niczego nie zmieniam

z bananowym pozdrowieniem Mars

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 480zeta musiały wybitnie poprawić brzmienie. A nie próbowałeś jak zagra bez żadnych bananów - z kablami przykręconymi do zacisków?

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric ma racje, spróbuj gołę druty wcisnąć, z doświadczenia wiem że często gra to dobrze a nawet lepiej od bananów, no chyba że ktoś ma WBT ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem je uzywane za cene dzo nizsza. Podalem cene nowych dla orientacji. Niestety ani YBA ani Zoller nie daje mozliwosci podlaczenia golych kabli. Musialbym je przylutowac. 500 to rzeczywiscie duzo za bananki. Napisalem na forum, bo wiele osob ma watpliwosci czy bananki wplywaja na brzmienie (sam sie zastanawialem). Otoz sprawdzielem i roznica jest. Forum to miejsce gdzie mozna sie uczyc na doswiadczeniach innych. Jest to szczegolnie cenne, ze wlasne doswiadaczenia maga byc drogie. Dla majacych watpliwosci: na moim systemie roznica jest i to niemala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banan niczego nie moze poprawić w brzmieniu, za to moze wiele popsuć - jeśli jest kiepski albo źle przylutowany. Nawet WBT - jeśli kabel zostanie w nim źle "zarobiony".

 

Jeżeli cena była duzo niższa to gratuluje udanego zakupu i teraz rozumiem, że przy odpowiedniej oszczędności może on bardzo cieszyć :)))

pozdr.

 

(niektórym brzmienie poprawia się proporcjonalnie do kazdej wydanej złotówki na nowe wtyki - im uzywane WBT i lekko poscierane nie będą brzmiały tak samo jak nowe, no chyba że się wygrzeją ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mowilem o poprawie w stosunku do moich starych nołnejmów. Mnie takze sie wydaje ze najlepszy jest goly kabel piety bezposrednio w gniazdo. Ja kupilem za 228 zł. Duzo to czy mało? Ujme to tak: bylem gotów poniesc tą ofiarę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację z kolumnami... "banan only" - banany mam niefirmowe. Kiedyś przy generalnym przeglądzie wszystkich połączeń stwierdziłem luzy po stronie wtyku i poskręcałem je (co jakiś czas to powtarzam ze względu na relaksację naprężeń) różnica była na korzyść jak diabli. Ostatnia przygoda z tego gatunku - przy okazji poziomowania gramofonu zauważyłem, że cała szafka ze sprzętem jest lekko przechylona - wypoziomowałem ją i z CD dźwięk poprawił się zdecydowanie - tym co tego nie robili polecam!!! W ogóle dbałość o takie szczegóły jak wymienione wyżej i np. ułożenie kabli względem siebie to najtańsza, a często bardzo skuteczna metoda poprawy brzmienia (albo utrzymania na wysokim poziomie)

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście nie można zapominać o dokładnym nawilżeniu pokoju odsłuchowego, bo w środowisku wilgotnym gra lepiej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wypozionowanie CD moze miec znaczenie, bo nie wszystkie napędy CD - zwłaszcza audio - są dostosoawne do pracy w innej pozycji. A transmisja CD jest krytyczna czasowo wiec wieksza ilosc bledów teoretycznie może wpływac na brzmienie. Widziałem kiedyś w pewnym salonie audio, że CD do odsłuchy stawiano na wiszącej półce od Gramofonu (może przypadek, ale sprzedawca twierdził że to pomaga;)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta odchyłka od poziomu była spora, sam nie wiem jak mogłem na to nie zwrócić uwagi wcześniej. Zabawa na części milimetra to z pewnością przesada, ale dla spokoju sprawdzic warto bo przeważnie to i podłogi i ściany są krzywe. Najlepsze jest, że to nic nie kosztuje.

Mars - biorąc pod uwagę Twój system to zdecydowanie jesteś na TYM poziomie;) Ciekawe klocki masz - jak u Ciebie z basem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku lat 80s, branżowe czasopisma (audio), opisywały Pana z Japonii.

Z piętra "puszczał" sygnał do piwnicy, a gdy ten powracał, zwładzcza z małymi zniekształceniami, był wielce zadowolony :-)

Nie było wzmianki, czy ów Pan słucha też muzyki.

Posiadał bardzo drogi sprzęt.

W kazdym razie rasowy audiofil :-)

 

Pewien Pan z Hiszpanii, zbudował dom na "resorach", ale ten podobno, muzyki słuchał :-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, ze starego Magazynia hi-fi, że jest taka firma co sprzedaje system nagłośnieniowy, a dom dostajesz gratis - ponoc jest na to rynek w Japonii i USA:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz:

Dziekuje za mile slowa o moim systemie. Dzwiek jest superszybki, przestrzenny, ma piekna barwe. Poniewaz slucham muzyki klasycznej glownie moje wrazeia nei beda reprezentatywne dla wielbicieli rocka. Bas jest bardzo dobry, jest go tyle ile potrzeba i wtedy gdy jest potrzebny. Jest rowny ma zroznicowana barwe moze nie jest to jakis super basior, ale spelnia idealnie moje potrzeby. Dzwiek ogolnie podsumowac moge ultra realistyczny, ma sie wrazenie ze graja w pokoju. Instrumeny maja pelna miesista barwe i sa ultraszybkie i zrywne. Dzwony sa metaliczne, fagot jest cieply. Ogolnie bajka. Duza zasluga Meridiana, bo on ma piekne barwy, ale oczywiscie caly system sie liczy i kazdy element ma znaczenia, co udowodnily bananki

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego systemu to właściwie bardzo dobrze znam tylko Meridiana, kolega używa go z ECI2 i Dynaudio 72. Jest lepszy od mojej 17 pod każdym względem oprócz dynamiki i najniższego basu. W każdym razie czarować potrafi:), przed zakupem porównaliśmy z 506.18 - przepaść na korzyść dwudziestki. Mogę sobie wyobrazić tą rozdzielczość i kontrolę. A przy klasyce to faktycznie przydaje się najbardziej, ja lubię posłuchać "mydła i powidła" również i muszę tutaj iść trochę na kompromis - mniej super stereofonii i detaliczności - trochę więcej basu, ale też bogactwa barwy na tyle na ile Arcam pozwala (wyciskam z niego ze 150% możliwości ale to jednak tylko budżetówka na szczęście majaca niezłe phono).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz:

Meridian jest dziwny. W polaczeniu z nawet dobrymi kolumnami ale z podbitym i nierownym basem jest dokladnie tak jak piszesz. Ale jesli podlaczysz szybkie kolumny i z rownym basem zmienia sie to na korzysc. U mnie teraz jest superszybko. Co do najnizszego basu to nie bede zabieral glosu, bo Zollery zdaje sie ze go nie odtwarzaja. Zapewniam jednak ze to co wydaje sie byc ograniczeniem dynamiki jest tylko gladkoscia i neutralnoscia tego zrodla. Podlacz dobre kolumny a zobaczysz co to zrodlo jest warte.

Niestty nie znam twojego sprzetu, ale slyszalem wiele pozytywnych opini o Marantzu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ograniczenie dynamiki bardziej dotyczy właśnie dolnej części pasma - mi po prostu troszkę brakuje "drive'u na dole" ale to bardziej cecha niz wada. W kwestii mikrodynamiki i szybkosci jest faktycznie bardzo dobry. Podobne spostrzeżenia ma sporo użytkowników 506.20 z audioreview. Dynaudio 72 to może nie jest jakaś super rewelacja, ale akurat w kwestii wyrównania na basie nic im nie brakuje. Zollerów słuchałem tylko na AS a to kompletnie nie miarodajne (tam sprzęt ustawiony na chybcika nie ma szans pokazać co potrafi) za to dobrze znam PS 5.1, a to chyba podobny układ i głośniki. Co do sprzętu - Arcam to odpowiednik dzisiejszego 75+, a kolumienki wyglądają dokładnie tak:

[obrazekLUKASZ-114630_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.