Skocz do zawartości
IGNORED

"Gęste" Stonesy na HDtracks


duhzgur

Rekomendowane odpowiedzi

Wersje 88kHz/24bit i 176kHz/24bit za 2 i 3 dychy zielonych. Kto ma SACD to może sobie odpuścić, kto nie ma to może sobie kupić. Jak ja :) Chyba mi 88 kHz starczy, bo 3 dychy trochę drogawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje 88kHz/24bit i 176kHz/24bit za 2 i 3 dychy zielonych. Kto ma SACD to może sobie odpuścić, kto nie ma to może sobie kupić. Jak ja :) Chyba mi 88 kHz starczy, bo 3 dychy trochę drogawo.

 

 

to tak można zamieniac formaty? przeciez źródlem i tak jest nagranie analogowe?

jaka to rożnica? czy to brzmi lepiej?

pytam powaznie bo nie bardzo to rozumiem,

 

podejrzewam, że to nowa sprzedaż starych rzeczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 dychy zielonych to wolałbym nośnik fizyczny /SACD/ :-) ,za dychę to może bym się zastanowił.

 

No są plusy dodatnie i ...plusy ujemne ;), gdybym SACD mógł ripnąć na dysk, to bym się do twojej wypowiedzi przychylił, ale nie mogę i do tego odtwarzacza SACD nie mam i nie mam zamiaru kupować, a tym sposobem mam wyższa rozdzielczość na HDD (wypalić zawsze można) i mam czym nakarmić squeezeboxa.

 

to tak można zamieniac formaty? przeciez źródlem i tak jest nagranie analogowe?

jaka to rożnica? czy to brzmi lepiej?

pytam powaznie bo nie bardzo to rozumiem,

 

podejrzewam, że to nowa sprzedaż starych rzeczy

 

Jak zrozumiałem to jest remaster bodajże z 2002 roku, który ukazał się na SACD i na zwykłym CD, a teraz udostępniono to w tych 2 postaciach do pobrania na dysk. Zamieniać można na co się chce, bo pewnie wyjściowe źródło po remasteringu to 24bit/192kHz. A czy brzmi lepiej? Od CD pewnie tak, od SACD niekoniecznie, wersja 176 kHz powinna być na podobnym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że zaczynacie mysleć tu na forum, a i odważnych już nie brakuje, co to potrafia powiedzieć wprost że gęsty plik brzmi lepiej niż 16 bitowa płyta CD - bravo !

 

A konkretnie- oryginał jest analogowy i równiez analogowo mozna go odtwarzać w domu na vinylu. Natomiast jesli ktos chce cyfrę, to dzięki plikom moze teraz słuchać oryginalnych gęstych nagrań w jakości studyjnej.

 

Jeśli natomiast chodzi o 16 bitowe płyty CD, to powstaja one w wyniku stratnej kompresji tychże gestych plików, gdyż na płycie CD mieści sie tylko 700MB danych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej to wszystko słychać w przypadku 40-letnich nagrań, które jak wiadomo są nagrane tak wspaniale, że żadna starodawna płyta CD sobie z tym nie poradzi.

 

Tak poważnie mówiąc, to bardzo fajnie, że coś się powoli rusza w tym temacie. Może przyjdzie dzień, że będę mógł naprawdę kupić normalną muzykę w postaci "gęstych" plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej to wszystko słychać w przypadku 40-letnich nagrań, które jak wiadomo są nagrane tak wspaniale, że żadna starodawna płyta CD sobie z tym nie poradzi.

 

Tak poważnie mówiąc, to bardzo fajnie, że coś się powoli rusza w tym temacie. Może przyjdzie dzień, że będę mógł naprawdę kupić normalną muzykę w postaci "gęstych" plików.

 

No to właśnie nawet w przypadku 40-letnich nagrań słychać, bo jak w weekend sprawdziłem narazie na 1 płytce którą kupiłem, to wydanie cd (superhiperminiwinylcudmiódorzeszkijapońskie) było wyraźnie "zmodernizowane" i podgłośnione w stosunku do tego co na SACD i teraz w formie plików do pobrania.

 

Które to cd to wyraźnie widać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-32216-003529400 1299664195_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć na jakiś serwer kawałek jakiegoś utworu w "gęstym" formacie. Chętnie sam sobie porównam, naprawdę jestem ciekawy jak to zabrzmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć na jakiś serwer kawałek jakiegoś utworu w "gęstym" formacie. Chętnie sam sobie porównam, naprawdę jestem ciekawy jak to zabrzmi.

 

1 flac'zek w 24/88,2, "gęściejszy" w 24/176 powinien być jeszcze lepszy, ale nie mam jak odtworzyć bez resamplu w dół i 10 zielonych piechotą nie chodzi ;), więc nie kupiłem. Na cd było wyraźnie bardziej ostro, głośniej i "hot" (cyfrowo?), typowo jak na współcześnie realizowanych płytach, nie wiem po co zrobili tak jak widać na tych wykresach, które wrzuciłem wcześniej, widać lud teraz tak lubi. Gęściak był dla mnie bardziej gładki (bas lepszy?), detaliczny i przyjemniej mi się słucha, a to jest niby ten sam mastering.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje 88kHz/24bit i 176kHz/24bit za 2 i 3 dychy zielonych. Kto ma SACD to może sobie odpuścić, kto nie ma to może sobie kupić. Jak ja :) Chyba mi 88 kHz starczy, bo 3 dychy trochę drogawo.

 

 

Na jakiej zasadzie kupujesz muzyke z HDTrack .???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Na jakiej zasadzie kupujesz muzyke z HDTrack .???

 

najwygodniej Paypalem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Czyli sprzedaja plyty poza obszar USA.??

oczywiście. Przy płatności paypalem nie musisz podawać żadnych danych teleadresowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.