Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli tak masz to jesteś pierwszym w moim życiu człowiekiem o tak wrażliwym słuchu. Ja i wielu moich członków rodziny w testach na ślepo nie bardzo umieli rozróżnić 3dB. Próbowaliśmy na pokrętle patrząc na cyferki, używaliśmy przycisku COMPARE w DCX2496 i wyniki były bardzo kiepskie. A Ty mówisz o bardzo wyraźnej różnicy.

 

http://www.audiocheck.net/blindtests_level.php?lvl=3

 

Sprawdź, przetestuj swój słuch w ślepym teście, jeśli nie słyszysz 3dB różnicy to naprawdę współczuję, z drugiej strony to by wyjaśniało większość Twoich wpisów.

 

Pozdrawiam i nie bierz tego jako atak na Twoją osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to konstruktywnie zamiast pieprzyć się ze zwrotnicą omińcie problem ,i zróbcie to co Wilson a przed nim masa innych mniej znanych i niedocenianych ludzi i dajcie kawalek gęstego filcu wokół wysokotonowca. Może nawet być wycięty w gwiazdkę tak jak Wilson zerżnął pomysł z Mangera.

 

A tak kwoli pojednania. Nie będę przytaczał odezwy biskupów polskich do narodu niemieckiego, tylko dodam, że to jest jakiś konkret. Jak tak byś zaczął, nie byłoby przypadkowego kwasu. Nie wiem, czy chłopaki skorzystają, ale może ktoś inny. I właśnie po to targam ten złom do klubu i proszę wszystkich o opisywanie swoich odczuć.

Narka. J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie słychać róznicę na komputerze. Trzeba sobie uświadomić, że inaczej to się odbiera na pojedyńczej sinusoidzie a inaczej na muzyce, gdzie wypełnienie sygnału jest znacznie większe niż sinusoidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, przetestuj swój słuch w ślepym teście, jeśli nie słyszysz 3dB różnicy to naprawdę współczuję, z drugiej strony to by wyjaśniało większość Twoich wpisów.

 

 

No właśnie przy bezpośrednim przełączaniu ale na bank jak by narastanie sygnału trwało o 3sekundy dłużej to nawet byś nie poczuł.

 

no to proszę posłuchać:

 

440.mp3

440.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, chyba nie tylko po to. Czy to aby nie za wielka skromność? :-)

 

 

Proszę, podaj inny powód. Portal, handel? Wszystko jest czarno na białym i dawno w tym wątku zostało wyświechtane.

Mogę sprawić, że klub zamilknie w temacie moich wizyt. Zapewniam Ciebie, nic na tym nie stracę. Mało tego, będę miał większy komfort w stosunku do właścicieli sprzętu. Serio.

Zresztą, na razie walczymy z kolumnami, co dość przypadkowo, ale rozwiązuje temat relacji z odsłuchów sprzętu. Na jak długo, na razie nie wiem. Dla mnie oby jak najdłużej.

Narka.

Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokojnie słychać róznicę na komputerze. Trzeba sobie uświadomić, że inaczej to się odbiera na pojedyńczej sinusoidzie a inaczej na muzyce, gdzie wypełnienie sygnału jest znacznie większe niż sinusoidy.

 

Proszę bardzo: kiedy jest głośniej a kiedy ciszej. Podaj max w której sekundzie.

 

Muzyka30s.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele ludzie - może spotkanie w tej sprawie zrobicie?

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mnie dzisiaj niestety nie będzie, coś mi wyskoczyło ważnego. Dobrej zabawy!

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wreszcie na finiszu - zaczynam być zadowolony z ich dźwięku. :) Mam jeszcze do wypróbowania dwa warianty strojenia zwrotnicy policzone przez Misiomora, ale jak dla mnie, mogłoby już zostać to, co jest. No i na koniec jeszcze wymiana newralgicznych elementów zwrotnicy na lepsze, czyli "kosmetyka". ;-) A gościnnie grał nam wczoraj Pass Int-60. Spora i bardzo ciężka (ok. 50 kg) integra o mocy 60/120W. Producent określa go jako "high bias amplifier", co zapewne oznacza, że sporo pierwszych watów oddaje w klasie A, a potem przechodzi w klasę AB. Wzmacniacz zagrał soczystym i barwnym dźwiękiem z bardzo dobrym basem - mocy absolutnie mu nie brakowało. Zwracała też uwagę bardzo dobra przestrzeń. W porównaniu z GM-kami był nieco ciemniejszy, ale za to bardziej dynamiczny - tak w skali makro, jak i mikro.

post-827-0-59312800-1507359800_thumb.jpg

post-827-0-37756500-1507359808_thumb.jpg

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że często w klubie pojawia się w słuchanych płytach 'Diabolus in Musica' w xrcd24 - kto totaki? Wielbiciela tej płytki proszę o zabranie głosu! Sam nie wiem dlaczego tego jeszcze nie mam?

 

Edyt Poprawny

 

... a Britches Brew to tylko z SME Records z DSD miksem - usłyszycie przepaść w porównaniu do oryginalnego wydania! Jedna z najważniejszych płyt Milesa! Kiedyś nie doceniałem tej płyty tak jak teraz! Wall of Fame!

Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany były delikatne?

W pomiarach - widoczne, choć niezbyt wielkie (0,5-1 dB na charakterystyce), w zwrotnicy - tak samo (zmiana wartości dwóch elementów), w odsłuchu - wyraźnie słyszalne (łagodniejszy, mniej natarczywy dźwięk)

 

Zauważyłem, że często w klubie pojawia się w słuchanych płytach 'Diabolus in Musica' w xrcd24 - kto totaki? Wielbiciela tej płytki proszę o zabranie głosu! Sam nie wiem dlaczego tego jeszcze nie mam?

"Diabolus in musica" (po polsku "diabelski tryl"), to symboliczna nazwa trytonu, czyli kwarty zwiększonej lub kwinty zmniejszonej. Teoretycy muzyki, począwszy od średniowiecza (niektórzy aż do XIX w.) uważali ten interwał za nieprawidłowy. No bo skoro odstęp równych trzech tonów brzmi jak dysonans, a - ze względu na naturę trójjedynego Boga - powinien brzmieć idealnie - to chyba najlepszy dowód, że diabeł musiał maczać w tym palce. ;-) Pewnie dlatego zabraniano go używać, zwłaszcza w muzyce liturgicznej. Prawda jest prozaiczna - po prostu kiepsko brzmi.

A to, o co pytasz, to tylko tytuł płyty (z 96 roku) - Salvatore Accardo na skrzypcach z towarzyszeniem London Philharmonic Orchesta gra repertuar Paganiniego. Tytuł adekwatny - Paganiniego często posądzano o konszachty z diabłem, ponieważ mało kto potrafił powtórzyć "łamańce", jakie wyczyniał na skrzypcach. Prawda znowu jest bardziej prozaiczna - miał bardzo długie ręce, więc mógł grać dłuższym smyczkiem, no i przestrajał skrzypce. Skądinąd 100 lat później Roberta Johnsona, który też przestrajał gitarę (w "open G"), także podejrzewano o zaprzedanie duszy diabłu - zwłaszcza mniej sprawni manualnie bluesmani... ;-) Oczywiście, obaj muzycy nie zaprzeczali - bo i po co... ;-)

A płyta - zwłaszcza w wersji XRCD (ale żółtej, nie czarnej) - rewelacyjnie oddaje barwę skrzypiec oraz daje dojmujące poczucie obecności "tam i wtedy". Dlatego ją lubimy. Podobno na winylu jest jeszcze lepsza.

P.S. Spróbuję kupić to wydanie Bitches Brew. Dzięki. :)

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XRCD wydań mam dość dużo, natomiast K2HD tylko kilka, w tym wszystko Milesa - i tu muszę powiedzieć, że żadne wydanie Kind of Blue nie brzmi tak dobrze jak właśnie z K2HD Sony. Poza dosłownie kilkoma tytułami, to K2HD posiada jak dla mnie bardzo ubogi i powiedziałbym komercyjny katalog - zupełnie nie dla mnie muzyka!

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

XRCD wydań mam dość dużo, natomiast K2HD tylko kilka, w tym wszystko Milesa - i tu muszę powiedzieć, że żadne wydanie Kind of Blue nie brzmi tak dobrze jak właśnie z K2HD Sony. Poza dosłownie kilkoma tytułami, to K2HD posiada jak dla mnie bardzo ubogi i powiedziałbym komercyjny katalog - zupełnie nie dla mnie muzyka!

 

Czy porównywałeś z wydaniem UltraHD PR(FIM)? Winston Ma podobno uważał, że to najlepsze CD (wówczas 2016)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.