Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ nie zrozumcie mnie źle - ja w ogóle nie krytykuję ceny. Uważam, że grały świetnie i to najważniejsze. Niech ludziska kupują i się cieszą. A Twonkowi składam gratulacje za projekt.

Natomiast nie uważam, że to cena budżetowa i tyle.

Nie chcę tu rozpoczynać dyskusji na ten temat, niech nie zbacza na złe tory - bottom line - świetne kolumny.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Umka przywiózł tranzystorowy wzmaczniacz Cayin CS-120SA. Spory "klocuszek". Interesujące wzornictwo, które podzieliło nas w opiniach. Zrobione "na bogato", ale i tak ładniejsze od MBL-a. ;-) Dużo funkcji - są i wejścia XLR, i dac na pokładzie - czyli tak jak to obecnie trzeba robić. Dźwięk jeszcze bardziej nas podzielił, chociaż - o dziwo - wszyscy się zgadzaliśmy, że jest całkiem niezły. Tyle, że to co dla jednych było zjawiskowe, dla innych już ciut przerysowane. Ciekawostka - grał jaśniej, a zarazem trochę cieplej od Ugody i jakby narzucał swój charakter grania każdej płycie. Na niektórych płytach wypadało naprawdę dobrze, na innych nieco gorzej. Z jednej strony, wokale i instrumenty wypadały nadzwyczaj żywo i dźwięcznie, a z drugiej - wszelkie sybilanty czy przeszkadzajki były podkreślone. Miało to zapewne sugerować dużą rozdzielczość, ale to jednak nie na tym polega. ;-) Zdecydowanie w naszym zestawieniu nie było mu po drodze z klawesynem, za to z kontrabasem - jak najbardziej. Wbudowany dac - dobrze, że jest, ale po kilku próbach woleliśmy go jednak ominąć, bo dźwięk robił się chwilami drażniący. Ogólnie - za tę cenę bardzo ciekawa propozycja i szansa na "zjawiskowy" dźwięk - trzeba tylko trochę pokombinować z resztą urządzeń i kabli. Jak zawsze zresztą. ;-)

post-827-0-04786900-1512214471_thumb.jpg

post-827-0-85717400-1512214471_thumb.jpg

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tle aktualnie grającej Ugody ten Cain zaprezentował się ciekawie, żywiej.

Sam się zdziwiłem i nie za bardzo wiem, jak to do końca wytłumaczyć. ;) Spora różnica w przekazie pasma częstotliwośiowego. Cain grał wyżej, z zaakcentowaną średnicą z prezentacją dźwięku "do przodu". Ugoda zaś "do tyłu, jak dla mnie chyba na ten moment, dźwiek był zbyt mocno dociążony..

Tak sobie myślę już na spokojnie, że trzeba poczekać i nie wykonywać żadnych ruchów. Podejrzewam, ze "wygrzewanie" w klubowym zestawie nowej Ugody weszło w tryb maksymalnego dociążenia i wycofania, stąd ten efekt zbytniej "dostojności".

Trzeba dać jej pograć jeszcze z tydzien - powinno się odbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ale powolny każdy Aleph wgniata go w podłogę.

Skąd wiesz? Przecież to był podobno jedyny (jak na razie) egzemplarz na Europę i w Europie. ;-)

 

>aqs

Co do basu także zdania były podzielone - w którym wzmacniaczu był lepszy. Ja miałem wrażenie, że Ugoda nie tylko schodzi niżej (no ale grała ciemniej, więc to uzasadnione), ale i trochę lepiej różnicuje bas - i właśnie co do tego ostatniego nie było zgody. ;-)

 

Jeszcze większość płyt z wczoraj:

post-827-0-43180600-1512231569_thumb.jpg

post-827-0-00774900-1512231570_thumb.jpg

post-827-0-46177600-1512231570_thumb.jpg

post-827-0-79618500-1512231570_thumb.jpg

post-827-0-32885700-1512231571_thumb.jpg

post-827-0-88225500-1512231571_thumb.jpg

post-827-0-34870100-1512231572_thumb.jpg

post-827-0-88601800-1512231572_thumb.jpg

post-827-0-35240300-1512231573_thumb.jpg

post-827-0-82488700-1512231573_thumb.jpg

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Co do basu także zdania były podzielone - w którym wzmacniaczu był lepszy. Ja miałem wrażenie, że Ugoda nie tylko schodzi niżej (no ale grała ciemniej, więc to uzasadnione), ale i trochę lepiej różnicuje bas - i właśnie co do tego ostatniego nie było zgody. ;-)

 

Ok dzięki, muszę go posłuchać u siebie, zobaczę jak wypada nowość z Chin na tle staroci z USA ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napisali całą prawdę i tylko prawdę, ale najlepsze w tym wszystkim jest to, że u mnie ten wzmak bez wnikania w wyrafinowanie dźwięku jest ciemnawy i lekko poluzowany na basie, a w klubie wypadł jaśniej i często ze sporą kontrolą niskich tonów. I co Wy na to? Ja wiem, co o tym sądzić, ale każdy niech to info przerobi na swoją modłę. ;-)

Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Wy na to?

 

A może by posłuchać owe wzmacniacze tudzież inne na normalnych hajendowych marketowych np Cantonach Ergo.

Pokazało by to możliwości sprzętu dla zespołów dwudrożnych z bardzo łatwą impedancją zestrojonych na potrzeby zwykłych obywateli. Te duże kolumny są na prawdę piękne ale mają ze względu na ich konstrukcję jakieś minima w impedancji, których nie znajdziemy u wielu znaczących producentów. Mnie by interesował ten średniotonowy i jego podział bo to też ma znaczenie w odsłuchu. Jeszcze trzeba pamiętać, że nagrania są tworzone przy zwykłych monitorach, często dwudrożnych z seryjnymi wzmacniaczami TDA 0815SM i to dla zwykłego miłośnika muzy słuchającego przy 1-10W mocy.

 

Ergo_690_Wenge_Furnier58b552f5c3b17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze warto tez wspomniec o scenie - w Ugodzie bardziej do tylu, z wiekszym poczuciem sali, separcji instrumentow, w Caynie wszystko do przodu z mniejszym poczuciem atmosfery, mniejsza separacja, chociaz niektorzy stwierdzili, ze wieksza homogenizacja:)

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by posłuchać owe wzmacniacze tudzież inne na normalnych hajendowych marketowych np Cantonach Ergo.

 

Jak postawisz je na kilka tygodni, to chłopaki z pewnością coś skrobną. Z mojej strony niestety nie ma najmniejszych szans na pojawienie się tych kolumn w testach z dwóch powodów. Ale jeśli ktoś z nimi wpadnie, to zderzy się z referencją na razie dwóch zadeklarowanych jako zadowoleni klubowiczów. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by posłuchać owe wzmacniacze tudzież inne na normalnych hajendowych marketowych ...

To jest Klub a nie "usługi testowe dla ludności". Jeżeli znajdzie się klubowicz z pasją do takich właśnie kolumn, to przytarga i pewnie zostaną przetestowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by posłuchać owe wzmacniacze tudzież inne na normalnych hajendowych marketowych np Cantonach Ergo.

Pokazało by to możliwości sprzętu dla zespołów dwudrożnych z bardzo łatwą impedancją zestrojonych na potrzeby zwykłych obywateli. Te duże kolumny są na prawdę piękne ale mają ze względu na ich konstrukcję jakieś minima w impedancji, których nie znajdziemy u wielu znaczących producentów. Mnie by interesował ten średniotonowy i jego podział bo to też ma znaczenie w odsłuchu. Jeszcze trzeba pamiętać, że nagrania są tworzone przy zwykłych monitorach, często dwudrożnych z seryjnymi wzmacniaczami TDA 0815SM i to dla zwykłego miłośnika muzy słuchającego przy 1-10W mocy.

No to co Ci szkodzi skrzyknąć w swojej okolicy grono podobnie zakręconych "zwykłych obywateli" i słuchać co tydzień właśnie na takich Cantonach? ;-) U nas w klubie stoją w tej chwili trzy pary kolumn, ale - mimo pewnych zastrzeżeń do tych nowych - jakoś nikt nie kwapi się do słuchania na pozostałych. ;-) Co do impedancji - ta w żadnym miejscu nie spada poniżej 4 omów, więc jak to się ma do typowych spadków w okolice 3 omów w sporych kolumnach trójdrożnych, czy wręcz poniżej 2 omów w niektórych Wilsonach czy Focalach? Jeśli zaś chodzi o podziały pasma - są na 240 Hz oraz 2,4 kHz. A poniżej wklejam zdjęcie miejsca pracy jednego z moich ulubionych realizatorów / inżynierów dźwięku od muzyki dawnej - pana Nicolasa Bartholomee. To tak a propos "zwykłych dwudrożnych monitorków z seryjnymi wzmacniaczami". ;-)

post-827-0-08741000-1512302436_thumb.jpg

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Klub a nie "usługi testowe dla ludności".

 

Ale piszecie i czytają was właśnie obywatele z dwudrożnymi kolumnami i oceny wzmacniaczy na podstawie jednej istniejącej konstrukcji trójdrożnej daje mało informacji o testowanym sprzęcie.

 

No szkoda, myślałem, że jak już jest testowany sprzęt z najwyższej półki cenowej to miało by sens przetestowanie z jakimiś seryjnymi konstrukcjami.

 

Studio super ale u nas w lubuskim to jest trochę inaczej. Tak zwykle.

 

Ja bym tam klub założył, tylko mam za słabą wątrobę. Na pewno bym pomierzył i publikował prezentowane DACi lub wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, co o tym sądzić, ale każdy niech to info przerobi na swoją modłę. ;-)

Ja wiem, ale nie powiem. Fajne info, tylko nie ma o czym dyskutować :)

 

..., chociaz niektorzy stwierdzili, ze wieksza homogenizacja:)

Plamiasta homogeniczność ;)

 

u mnie ten wzmak bez wnikania w wyrafinowanie dźwięku jest ciemnawy

 

Gdyby twój system uznać za punkt odniesienia, a jak pamietam mówiłeś, że u ciebie też grał ten wzmacnicz "do przodu", to nie rozumiem, dlaczego napisałeś, że gra ciemnawo. ? Na ogół, im ciemniej, tym mniej "na pysk". Efekt powinien być odwrotny.

Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>slawek213

Mam nadzieję, że nikt, kto nas czyta, nie robi na tej podstawie drogich zakupów. Możemy jedynie zwrócić uwagę na jakieś interesujące naszym zdaniem urządzenia - ale i tak każdy przecież musi posłuchać sam.

Odkąd klub istnieje rzadko testujemy kolumny, zwłaszcza drogie i ciężkie. I tak jesteśmy bardzo wdzięczni i pełni podziwu dla Umki, że chce mu się targać co tydzień ciężkie klocki na raptem cztery godziny słuchania - po których banda malkontentów i tak częściej coś skrytykuje niż pochwali. ;-) Kolumny są trudne logistycznie - to 11 piętro biurowca, konieczność użycia dwóch wind, ustawianie itp. Zostałoby mało czasu na samo słuchanie. A jak coś się obije czy uszkodzi, to przecież musielibyśmy te kolumny kupić...

Właściwie to od zawsze słuchamy na kolumnach wykonanych w jednym egzemplarzu, ale to jakoś nikomu nie przeszkadzało nas czytać. ;-) Te nowe mają charakterystykę mieszczącą się w +/- 1,5 dB w zakresie 200Hz - 20kHz. Poziom zniekształceń też (jak na kolumny) jest imponująco niski. Oczywiście nie tylko to decyduje o dobrym dźwięku, ale o jakiejś tam neutralności jednak świadczy. To nie jest "wydumka" strojona wyłącznie na ucho konstruktora. Być może powinno się bardziej "fizjologicznie" pofalować im charakterystykę, żeby zwiększyć przyjemność słuchania - ale na razie trochę mi żal to psuć... ;-)

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegów, zawitałem też do klubu jakiś miesiąc temu i miałem okazję zapoznać się z tymi trójdrożnymi potworami:)

 

Mimo, że odnalazłem swojego 'audiofilskiego graala', to zawsze chętnie słucham muzyki na nowym ciekawym sprzęcie.

 

Tak więc miło wspominam wizytę, a najnowsze kolumny klubowe na żywo robią duże wrażenie, oczywiście nie tylko swym dostojnym wyglądem ale głównie brzmieniem, wyważonym. Czuć w tej konstrukcji duży potencjał, swobodę, podczas wizyty nie zauważyłem aby objawiły się słabiej w jakimkolwiek aspekcie, wręcz przeciwnie.

 

Gratulacje dla konstruktora, bądź konstruktorów jeśli to dzieło ma w rzeczywistości więcej ojców:).

Edytowane przez hipgig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdyby twój system uznać za punkt odniesienia, a jak pamietam mówiłeś, że u ciebie też grał ten wzmacnicz "do przodu", to nie rozumiem, dlaczego napisałeś, że gra ciemnawo. ? Na ogół, im ciemniej, tym mniej "na pysk". Efekt powinien być odwrotny.

 

 

Bo mó gra jaśniej w kwestii świeżości dźwięku (co na kształt różnicy pomiędzy Twoim, Cayinem), a przy tym ze zdecydowanie lepszą głębią.

Dlatego też, jeśli chodzi o samą korelację: ciemno = bliżej, a jasno = dalej, to u mnie zawsze jest na odwrót, niż przytoczyłeś.

Ale jak to zwykle bywa, dla mnie ciemniej, jest czym innym niż dla Ciebie, co wiele razy zdążyliśmy w klubie zaobserwować. I tutaj jest cały problem postrzegania opinii różnych stron rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piszecie i czytają was właśnie obywatele z dwudrożnymi kolumnami i oceny wzmacniaczy na podstawie jednej istniejącej konstrukcji trójdrożnej daje mało informacji o testowanym sprzęcie.

Jeżeli komuś się nie podoba, to może nie czytać. Klub (ze swojej definicji) jest przede wszystkim po to, żeby klubowicze mieli przyjemność ze spotkań. To że chcą się dzielić spostrzeżeniami na forum, jest bonusem.

 

Ja mam czasem wrażenie że w naszym roszczeniowym społeczeństwie naczelną zasadą jest "daj palec, weźmie całą rękę".

 

Obecne pomieszczenie klubowe jest jakie jest. Konkretnie to "szczupłe" basowo, i nawet małe kolumny trójdrożne na 22cm wooferze zwyczajnie "giną" basowo w nim. W poprzedniej siedzibie wystarczały, i wtedy zresztą było więcej eksperymentów z kolumnami. Właśnie zmiana pomieszczenia sprawiła, że zaistniała potrzeba zrobienia większych kolumn. I było z tym zresztą dużo pouczającej zabawy przy konstruowaniu a następnie odsłuchowym dostrajaniu.

 

Niby można zrobić kolumny 2-drożne, dostroić BR / MB wyżej - czytaj poświęcić najniższą kwintę fortepianu (A sub-kontra - E kontra) i w ten sposób próbować załatać braki w wyższych zakresach basu, ale byłoby to znaczącym pogorszeniem osiągów systemu. Jednym z celów budowy nowych kolumn była zresztą odpowiedź na pytanie, czy duża membrana przy dobrej aplikacji nie da czasem lepszej "swobody" dźwięku (do czego inspiracją były dipole na dużych wooferach 10 lat temu) i okazało się że rezultaty są naprawdę ciekawe. Nie sądzę żeby przejście na 2 drogi zaowocowało poprawą klimatu klubowych spotkań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też, jeśli chodzi o samą korelację: ciemno = bliżej, a jasno = dalej, to u mnie zawsze jest na odwrót, niż przytoczyłeś.

Coś pokręcilim, chyba. :)

Bo dla mnie ciemno = dalej, a jasno =bliżej. I w tym kontekście nie rozumiem, co napisałeś, że u ciebie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pokręcilim, chyba. :)

Bo dla mnie ciemno = dalej, a jasno =bliżej. I w tym kontekście nie rozumiem, co napisałeś, że u ciebie odwrotnie.

 

Zgadza się, ale im lepiej z rozdzielczością systemu, temat bardzo mocno ewaluuje. ;-) Ale moje odczucia powiedziałem Wam przed słuchaniem klocka, zatem nie było efektu sugerowania się występem klubowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czasem wrażenie że w naszym roszczeniowym społeczeństwie naczelną zasadą jest "daj palec, weźmie całą rękę".

 

 

Ja bym się tak nie radykalizował. Miałem w miarę konkretne pytanie i dostałem waszą odpowiedź, Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.