Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dzięki uprzejmości Milimetra pobawiliśmy się kabelkami sieciowymi. Były to AudioQuest Dragon High Current oraz Ziggy Cheetah i Ziggy Picasso autorstwa naszego forumowego kolegi. Mieliśmy po dwie sztuki każdego rodzaju, dlatego wybór padł na GM-ki. Trudne zadanie przy wczorajszych temperaturach. ;-) Moje GM-ki (MPM/MPW) grają dość jasno, a kolumny Elica są trochę za małe do 36 metrów, na dodatek nie są "eufoniczne". Dlatego łączymy je na ogół z ciemniej brzmiącą Ugodą oraz kablami, które niczego nie rozjaśnią. Było jak to zwykle przy porównywaniu kabli - różnice nie są duże, chodzi raczej o niuanse. Na ich wyłapywaniu polega zresztą cała ta zabawa. Ale jeżeli jakaś płyta ma za dużo góry (wczoraj np. Marva Wright), to żaden kabel tego nie zlikwiduje, co najwyżej uczyni je bardziej strawnymi. W zestawieniu GM-ki/Elica kabel Ziggy Picasso najmniej nam pasował, bo brzmienie zrobiło się już za lekkie. AQ Dragon uplasował się pośrodku stawki (wciąż ciut zbyt natarczywa góra), a Ziggy Cheetah okazał się najlepszym wyborem. Dociążył nam brzmienie, a równocześnie "otworzył" scenę stereo. Nie mam pojęcia jakie są jego proporcje cenowe w stosunku do Audioquesta, ale Milimetr coś wspominał, że jest kilka razy tańszy, więc pozostaje się tylko cieszyć. Potem przesiedliśmy się na monitory Firefly. Są jeszcze mniejsze niż Elica, więc "potęgi" orkiestry symfonicznej w naszym pomieszczeniu się z nich nie uzyska, ale za to przetworniki jedne z najlepszych dostępnych na rynku. Dźwięk oczywiście zmienił się zdecydowanie bardziej niż po jakichkolwiek zmianach kabli. Był nadal lekki, ale ciut gładszy - jakby "łatwiej przyswajalny". ;-) I tutaj Audioquest miał swoje 5 minut, bo choć wysokich tonów nadal było sporo, to dodał im (a także średnicy - głównie wokalom) sporo szlachetności. Ziggy Cheetah w tym zestawieniu odrobinę słabiej, ale naprawdę zaledwie o włos. Bardzo sympatyczny wieczór, tylko te temperatury (lampa GM-70 nagrzewa się do 200 stopni). ;-)

post-827-0-33252000-1526133230_thumb.jpg

post-827-0-89771700-1526133230_thumb.jpg

post-827-0-67271500-1526133231_thumb.jpg

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja praktycznie latem nie słucham muzyki bo na GM'kach się zwyczajnie nie da :D

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja praktycznie latem nie słucham muzyki bo na GM'kach się zwyczajnie nie da :D

 

Polecam instalację klimatyzatora. Obecne konstrukcje są bardzo ciche ,a jednocześnie niedrogie. Ja dzięki temu Amplifona WM 300, słucham bez względu na temperaturę na zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milimetr ma te Audioquesty. Kable Ziggy przywiózł dla porównania.

 

Drogi Piotrze , okablowanie Zyggi Cheetach i Picasso to wspaniałe sieciówki tylko dlaczego Milimetr nie wiedział ze Cheetach są do końcówek i wzmacniaczy a Picasso do preampów , przetworników , transportów i źródeł CDP ? ? ? Tylko szkoda było waszego czasu na przepięcia i porównania. Zresztą kable sieciowe muszą się ' wgrzać ' w każdy system minimum 1 - 2 h. Kabel Audioquesta który przyniósł Milimetr to fajna rzecz ale takiemu Cheetach to mógłby niestety ale TYLKO buty czyścić ( oczywiście moim skromnym zdaniem ) . Czy mógłbyś pokazać zdjęcie tych wspaniałych monitorów na których między innymi testowaliście sieciówki ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Scan nie robi R3004 z czarnym "szpicem" ? Super się komponuje z czarną "koniczynką" na kołnierzu.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel Audioquesta który przyniósł Milimetr to fajna rzecz ale takiemu Cheetach to mógłby niestety ale TYLKO buty czyścić (

 

Jesus, a Wy nadal tak całkiem poważnie o.... -sieciówkach?!

Nawet w.... KAiMie? :(

I przypadkowo ;), jak zwykle w roli głównej wszędobylski ostatnio na forach "prestidigitator" Zyggi, ze zmieniającymi się co dwa tygodnie, ale zawsze finalnymi :) wersjami swoich produktów ... :)))

Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesus, a Wy nadal tak całkiem poważnie o.... -sieciówkach?!

Nawet w.... KAiMie? :(

 

Co prawda w zeszłym tygodniu mnie nie było, ale pamiętaj, że KAIM idąc tropem jednego z członów nazwy jest również klubem audiofila. I choć okablowanie jest marginesem naszych zabaw, to czasem i nad nim się pochylamy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie tylko. ;)

Ostatnio na mnie zrobiło największe wrażenie wyznanie klubowego kolegi, który przyznał się w trakcie słuchania ścieżki dźwiękowej z filmu "Hair" Milosza Formana, że był na nim 13 razy ze swoją dziewczyną.

Za każdym razem z inną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie tylko. ;)

Ostatnio na mnie zrobiło największe wrażenie wyznanie klubowego kolegi, który przyznał się w trakcie słuchania ścieżki dźwiękowej z filmu "Hair" Milosza Formana, że był na nim 13 razy ze swoją dziewczyną.

Za każdym razem z inną. :)

w takim razie szacunek dla filmu, reżysera i klubowego kolegi :)

 

Jesus, a Wy nadal tak całkiem poważnie o.... -sieciówkach?!

Nawet w.... KAiMie? :(

I przypadkowo ;), jak zwykle w roli głównej wszędobylski ostatnio na forach "prestidigitator" Zyggi, ze zmieniającymi się co dwa tygodnie, ale zawsze finalnymi :) wersjami swoich produktów ... :)))

też lubię mistrzów metalurgii druciano-termokurczliwej

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, z kolei, obejrzałem film "Hair" na pierwszym wyjściu "kulturalnym-oświatowym", jakie nam zorganizowano w jednostce wojskowej, w której zacząłem swoja przygodę z SORem.

A w następnym tygodniu zaprowadzili nas na "Czas Apokalipsy" Forda Copolli.

Moją edukację dotyczącą armii i jej zwyczajów rozszerzyłem następnie książką "Paragraf 22" Josepha Hellera z tamtejszej, wojskowej biblioteki i właściwie byłem już całkiem gotowy do …. obrony pokoju na świecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....i choć okablowanie jest marginesem naszych zabaw, to czasem i nad nim się pochylamy ;-)

To prawie tak, jak ja.

Nad okablowaniem pochylam się wtedy, kiedy muszę coś podłączyć lub odłączyć. :)

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strollować?

Jeżeli już, to raczej wyrazić swoją pełnoprawną opinię na otwartym forum audio.

A w tym konkretnym przypadku raczej pożartować sobie po koleżeńsku z Umką ... :)

 

P.S.

System w którym dużo wnoszą kabelki z założenia jest gówno warty!

Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś na odsłuchach ostatnio ze trzy razy pojawiał się Nik Bartsch. Czy to ktoś z forumowych kolegów go przynosi? Słuchałem tylko Continuum. Jak dla mnie niezła muza, dość nietypowa jak na efemeryczne ECM-owe klimaty.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, kolega Grobtroter1 słyszy wpływ kabelków, ale niesiony chwilowym zachwytem studyjnymi zabawkami łudzi się, że nie ma już powrotu do prawdziwej zabawy w audiofila. ;-)

 

Spokojnie, przecież wiem, że Grobtroter1 to „stary wyjadacz” jest i sobie żartuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Magnepan

Nikt nie neguje, że Cheetah świetne, ale Audioquesty też niczego sobie. Wrzucam fotki monitorów.

 

Piotrze , przepiękne monitorki .Aktualnie grasz na nich w klubie czy w domu ?

 

Proszę pochyl się na Zyggi Cheetach i przetestuj je u siebie na spokojnie . Ja mam podobny set od prawie roku i nie mogę wyjść z podziwu

dla tych sieciówek - rozgromiły prawie większość brandowanych kabli jakie miałem pod ręką a było trochę tego w cenie do 10 kzł detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piotrze , przepiękne monitorki .Aktualnie grasz na nich w klubie czy w domu ?

 

Proszę pochyl się na Zyggi Cheetach i przetestuj je u siebie na spokojnie . Ja mam podobny set od prawie roku i nie mogę wyjść z podziwu

dla tych sieciówek - rozgromiły prawie większość brandowanych kabli jakie miałem pod ręką a było trochę tego w cenie do 10 kzł detal.

Magnepan jak Cię lubię tak Cię proszę. Sami mistrzowie obciągania drutów koszulką termokurczliwą - napłodziło się ich trochę.

 

 

Monitory Twonka są przepiękne ? Nie rób jaj zwykłe skrzynki. Natomiast zapewne pięknie grają.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spokojnie, kolega Globtroter1 słyszy wpływ kabelków, ale niesiony chwilowym zachwytem studyjnymi zabawkami łudzi się, że nie ma już powrotu do prawdziwej zabawy w audiofila. ;-)

Z tymi studyjnymi zabawkami to jest tak, że kolega Globtroter1 za jakiś czas dopiero uderzy się w pierś. Dajmy mu trochę czasu :)

 

Mój idol od remasteringu Jacek Gawłowski sam przyznaje w jednym z wywiadów , że do pracy inne kolumny a do domu inne. To samo tyczy się całej reszty.

Jestem tego samego zdania.

Ja do pracy naszę garnitur a na codzień w dresie chodzę :)

Można? Można.. Co komu pasuje. Może kiedyś zamiast dresu ubiorę rajtki.. :)

Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Magnepan

Jedna para gra w klubie, druga u mnie w domu. ;) A jak mi wpadną jeszcze raz w ręce te Cheetah, to chętnie podepnę je na dłużej.

 

Koniecznie przetestuj na spokojnie. Słyszałem że Milimetr zatrzymał je jeszcze na parę dni więc pożycz od niego. Myślę że Zyggi nie będzie

miał nic przeciwko temu. W razie czego daj znać.

 

Monitory Twonka są przepiękne ? Nie rób jaj zwykłe skrzynki. Natomiast zapewne pięknie grają.

 

Mnie się podobają a z tego co słyszałem brzmią nieziemsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.