Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przetestowaliśmy kolumny twonka na okoliczność grania pyty Masters of Puppets - Metallica.
Na koniec daliśmy czadu, ale musiało być bardzo głośno. Tylko tak ta muzyka działa. ;)
Szybkość, nagłe zmiany rytmu i drive te kolumny oddają bardzo dobrze. Zjawiskowo wychodziły efekty "zanikania" dźwięku, gdy w trakcie nagrania nagle występowała 'cisza", by po milisekundach znowu wszystko wracało do normy. To jeszcze bardziej dodawało ekspresję wykonania i podkreślało szybkość grania zespołu i rytmu.
Świetna pyta, pod względem muzycznym, choć z pewnością nieaudiofilska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, bardzo fajna płytka, zresztą jak wiele rzeczy zaaranżowanych przez Olivera Nelsona. Mam cd z Master Verve Edition i chciałem zamówić jeszcze złotą wersję z DCC, ale nie wiem, czy to tylko potrzeba chwili, czy coś więcej? Muszę się zastanowić.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organy HB3 zawsze są trudne do odtworzenia i nigdy domowy głośnik tego nie odtworzy poprawnie - wiem, bo słyszę je w oryginale i w realu, często je słyszę - i dlatego w mojej wyobrażni podczas słuchania płyt z B3 zawsze jest zgrzyt. Kwestia tego czy tają radę głośniki, czy nie dają - im większe podłogowce, tym lepiej. Z małych monitorów podstawkowych dżwięk HB3 wychodzi karykaturalnie.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jak organy to  do Torunia  na starówkę zapraszam , jest tam  kilka starych i dużych kościołów

  bez wahania można powiedzieć...arcydzieło sztuki....dźwięk dosłownie przeszywa na wskroś - coś niesamowitego

 i  ksiądz dobrodziej będzie miał radość bo pomyśli że  zbłąkana duszyczka wreszcie odnalazła  swoją drogę ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Organy HB3 zawsze są trudne do odtworzenia i nigdy domowy głośnik tego nie odtworzy poprawnie - wiem, bo słyszę je w oryginale i w realu, często je słyszę - i dlatego w mojej wyobrażni podczas słuchania płyt z B3 zawsze jest zgrzyt. Kwestia tego czy tają radę głośniki, czy nie dają - im większe podłogowce, tym lepiej. Z małych monitorów podstawkowych dżwięk HB3 wychodzi karykaturalnie.

No to dałeś niezłą zagwózdkę :)Może to być okazją do wysłania zaproszenia dla któregoś z klubowiczów do USA bo nie chcą nam Polakom wiz znieść. Myślę, że nawet jakby zespół do Polski przyjechał, przytargał te organy to i tak będzie doopa bo w Polsce nie mamy takich sal jak w USA :)Mamy za to kolumny (gdybyś nie mógł przysłać zaproszenia) , które grają lepiej jak w najlepszym Chicago-gowskim klubie. Grają pod Łodzią. Możesz już wracać do Polski. Tu się wszystko zmieniło :)  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś kompleksy? Ja tu o dźwięku i organach Hammonda B3 , a polska kawaleria o USA, wizach i innych duperelach. Wstyd panowie. Poza tym, nie wiem czy słuchaliście moi drodzy HB3 z epoki, takich z lat sześćdziesiątych , w realu? Ja pierwszy raz miałem możliwość ‚przyjrzeć’ się temu dźwiękowi w Green Mill podczas gigów Blue Organ Trio i chociaż moje N802 całkiem fajnie odtwarzały partie z HB3, to jednak niedosyt zawsze pozostał. Natomiast moje Dynadio C1, to nieporozumienie w kontekście odtwarzania HB3. Nie ma co się naprężac i tańczyć kujawiaka panowie - to tylko moje przemyślenia z tymi organami i nie trzeba brać sobie tego do serca.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Chicago napisał:

Jakieś kompleksy? Ja tu o dźwięku i organach Hammonda B3 , a polska kawaleria o USA, wizach i innych duperelach. Wstyd panowie. 

Oj wyluzuj trochę ?

11 minut temu, Chicago napisał:

Nie ma co się naprężac i tańczyć kujawiaka panowie - to tylko moje przemyślenia z tymi organami i nie trzeba brać sobie tego do serca.

No właśnie. Czasem też się uśmiechnij ?

 

P. S. 

Ale te wizy byś nam mógł załatwić. Nie znasz Tam kogoś?

Ja tam narazie nie mam potrzeby ale jak mnie coś najdzie...? 

?

Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piorasz napisał:

No właśnie. Czasem też się uśmiechnij

'-)

9 godzin temu, piorasz napisał:

Ale te wizy byś nam mógł załatwić. Nie znasz Tam kogoś?

Ja tam narazie nie mam potrzeby ale jak mnie coś najdzie...? 

O, i tak ze mną rozmawiaj '-) Ja dałbym wszystkim Polakom wizy za darmo - bez wyjątku. Teraz już chyba nie robią problemu jak ktoś chce tutaj przylecieć? Nie słyszałem od swoich przyjaciół i znajomych, żeby robili jakiekolwiek problemy. To nie te czasy, co 30 lat temu. 

4 godziny temu, jar1 napisał:

Byłem i jestem ciekawy, co to za instrument.

Tu masz wszystko, i to po naszemu. Ciekawe rzeczy warte poznania - od budowy i zasady działania, poprzez wszystkie modele, historię, dżwięk, Leslie, klony, patenty, kto, co i jak... itd.

http://www.venco.com.pl/~yahoob3/index1.htm

Pozdrawiam całą bandę z KAiM '-)

 

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.