Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, m4ris napisał:

A czy żeby wejść na spotkanie to trzeba się wcześniej zapisać/zgłosić?

Nie ma takiej praktyki. Po prost napisz do kolegi Twonka i sie zapowiedz.

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jar1 napisał:

A jak tam ten Lumin?

Jutro przynosze. Hornet ma przyniesc daca. Temat nagrany.

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jar1 napisał:

On chyba jest z daciem na pokładzie? 

A jak tam, rozwala MBLa? ?

Lumin mini nie ma daca, to tylko transport, MBL dziala jako dac. W porownaniu do transportu cd lumin jako transport troche przysiada, ale roznica nie jest duza. Wpadnij to posluchasz. Jutro przywioze tylko lumina do klubu. Daca targa Hornet.

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Lumina u1 mini? Ciekaw jestem co tam powiecie bo miałem go u siebie. Jeśli pozwolicie to zwrócie uwagę na dedykowaną apkę na smartfony/tablety. U mnie na androidzie nie bez wad. Dlatego proponuję coś na ios. Podobno jest stabilnej - nie testowałem. ?

Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, bubusia napisał:

Lumin mini nie ma daca, to tylko transport, MBL dziala jako dac. W porownaniu do transportu cd lumin jako transport troche przysiada, ale roznica nie jest duza. Wpadnij to posluchasz. Jutro przywioze tylko lumina do klubu. Daca targa Hornet.

Mogę wziąć też swojego. Może z luminem da głos, bo klubowego mbla olał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
15 godzin temu, piorasz napisał:

Chodzi o Lumina u1 mini? Ciekaw jestem co tam powiecie bo miałem go u siebie. Jeśli pozwolicie to zwrócie uwagę na dedykowaną apkę na smartfony/tablety. U mnie na androidzie nie bez wad. Dlatego proponuję coś na ios. Podobno jest stabilnej - nie testowałem. ?

Zamiast appki Lumina polecam Linn Kazoo - działa na wszystkim, stabilne, bezproblemowe

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2019 o 09:12, bubusia napisał:

Nie ma takiej praktyki. Po prost napisz do kolegi Twonka i sie zapowiedz.

Dzięki, postaram się w maju zapowiedzieć i przynieść jakąś ciekawą płytkę:-)

A tak przy okazji zapytam czy ktoś z członków klubu mieszka może na Wilanowie? 

Edytowane przez m4ris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zamiast appki Lumina polecam Linn Kazoo - działa na wszystkim, stabilne, bezproblemowe
Tylko tyle o Luminie? Czyżby był taki dobry, że zabrakło Wam słów? :)
Czy zauważyliście podczas testów różnicę między wyjściami cyfrowymi? Z jakim DACiem był spięty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, piorasz napisał:

Tylko tyle o Luminie? Czyżby był taki dobry, że zabrakło Wam słów? ?
Czy zauważyliście podczas testów różnicę między wyjściami cyfrowymi? Z jakim DACiem był spięty?

Jakiejs wielkiej roznicy nie stwierdzilismy, ale mielismy rozne kable. Lumin gral bardzo przyzwoicie z pendriva, gorzej z Tidala. U mnie w domu jest podobnie.

Moze w weekend uda mi sie zdobyc dobry aes/ebu. Wtedy opisze. Obecnie mam zoltego harmonixa, ktory troche pogrubia, taka jego estetyka.

Jesli chodzi o daca, to byl to Jay's Audio, i na chwile Dac Jarka. Bardzo duze roznice w brzmieniu dacow. Jay precyzyjny, duzo lepiej gral po xlrach, Dac Jarka powiedzmy muzykalniejszy ale mniej precyzyjny. Sluchalismy go jednak bardzo krotko.

Lumin to bardzo fajne urzadzenie, gra dobrze, chociaz nie lepiej niz moj dedykowany transport MBLa, i jest super do sluchania z sieci. Polecam.

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jakiejs wielkiej roznicy nie stwierdzilismy, ale mielismy rozne kable. Lumin gral bardzo przyzwoicie z pendriva, gorzej z Tidala. U mnie w domu jest podobnie.

Moze w weekend uda mi sie zdobyc dobry aes/ebu. Wtedy opisze. Obecnie mam zoltego harmonixa, ktory troche pogrubia, taka jego estetyka.

Jesli chodzi o daca, to byl to Jay's Audio, i na chwile Dac Jarka. Bardzo duze roznice w brzmieniu dacow. Jay precyzyjny, duzo lepiej gral po xlrach, Dac Jarka powiedzmy muzykalniejszy ale mniej precyzyjny. Sluchalismy go jednak bardzo krotko.

Lumin to bardzo fajne urzadzenie, gra dobrze, chociaz nie lepiej niz moj dedykowany transport MBLa, i jest super do sluchania z sieci. Polecam.

 

Pytam o te wyjścia cyfrowe celowo, gdyż jeśli pozwolicie dorzucę swoje. AES/EBU nie sprawdzałem więc odpuszczam.

Testowałem z trzema DACami: audioGd, Macintosh oraz bardzo mocno rozbudowany DAC na bazie Soekrisa z buforem lampowym. Pierwsze dwa DACi miały dość prosty interfejs USB bez zasilania. Ten ostatni miał bardzo przyzwoicie zaaplikowany interfejs amanero z pożądanym zasilaniem oraz odpowiednią izolacją.

W przypadku pierwszych dwóch DACów połączonych z U1 mini poprzez kabel coax (średniej klasy) dźwięk były wyraźnie bardziej otwarty, bez przymulenia w porównaniu z wyjściem usb. Natomiast w przypadku zestawienia Lumina z DACiem trzecim (na bazie soekrisa + amanero) dźwięk był bardziej przestrzenny, bardziej dokładny a jednocześnie bardzo muzykalny w porównaniu do poprzedników. W tym ostatnim DACu połączenie przez coax już nie było tak diametralnie różne jak z wyjścia usb.

 

Dlatego chciałbym zwrócić szczególną uwagę aby spróbować ten transport połączyć z naprawdę dobrym wejściem usb w DACu, gdyż wiele opinii, które czytałem obniżają rangę jakości tego urządzenia poprzez połączenie poprzez spdif. Moim zdaniem ten transport w swojej cenie jest naprawdę świetny. Trzeba się tylko trochę postarać aby go dobrze zestawić.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Do KAiM-owych miłośników staroci - czy zetknęliście się może z muzyką włoskiego trio I Bassifondi? A konkretnie z płytą Alfabeto Falso? Mam wrażenie że gdzieś się przewinęła w Waszych spotkaniach ale pewności nie mam.

Od czasu jak usłyszałem ich na Misteriach nie może mi ta muzyka wyjść z głowy - płyta też jakoś nie chce wyjść z odtwarzacza...

Moim zdaniem dla miłośników "barokowych szarpidrutów" (gitara barokowa, lutnia basowa, etc.) płyta bardzo ciekawa i w dodatku świetnie nagrana

 

pozdrawiam

alfabeto.jpg

falso.jpg

Edytowane przez Sardyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho w klubie ostatnio ?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, twonk napisał:

>Sardyn
Zamówiłem tę płytę. Dam znać, jak posłuchamy.

Twonk, chociaż myślę, że płyta się spodoba, to jednak głupio się czuje, jak kupujesz płyty po tym jak coś tam skrobnę - nie mam ambicji ani tym bardziej nie mam takiego osłuchania żeby mówić co jest - jak się to dzisiaj modnie mówi - "must have" w fonografii. Po prostu czasami mam chęć podzielić się czymś co mi się spodobało albo do czego mam jakiś szczególny sentyment - z osobami które mnie trochę rozumieją:-)

Może na przyszłość jak bardzo swędzieć mnie będą paluchy aby coś pisać o jakiejś tam pozycji, to wyślę Wam płytę do przesłuchania a potem przy okazji będąc w Warszawie odbiorę ją sobie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.05.2019 o 12:56, Sardyn napisał:

................Po prostu czasami mam chęć podzielić się czymś co mi się spodobało albo do czego mam jakiś szczególny sentyment - z osobami które mnie trochę rozumieją:-)

Też kupuję płyty, jak koledzy się chwalą ?

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 13.05.2019 o 12:56, Sardyn napisał:

Po prostu czasami mam chęć podzielić się czymś co mi się spodobało albo do czego mam jakiś szczególny sentyment - z osobami które mnie trochę rozumieją:-)

I bardzo fajnie ... Jest tyle pięknej muzyki świetnie zrealizowanej, że trzeba się dzielić wiedzą na jej temat i istnieniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, dzięki uprzejmości SłowikaPL mogliśmy posłuchać konstrukcji: końcówek mocy Babelfish J2 (czyli First Watt J2) + przedwzmacniacza Iron Pumpkin Balanced (bodajże z transformatorową regulacją głośności). "Klocki" zrobione bardzo porządnie, chociaż trochę filozofii zen też można w nich znaleźć. Na przykład nie ma żadnych opisów na gniazdach w preampie (ani na gałce selektora) - coś takiego rzeczywiście pozwala odkryć własną naturę. ? Najbardziej spodobały mi się terminale głośnikowe Furutecha ze sprzęgłami - bajkowo się to obsługuje. Nie obyło się bez drobnych problemów natury technicznej. Po kolei "strzeliły" bezpieczniki w obu monoblokach. Szybki telefon do właściciela i dowiedzieliśmy się, że mamy się nie denerwować, bo zostały założone za małe, ponieważ chwilowo innych nie miał. ? Wydłubaliśmy z GM-ek większe i mogliśmy już słuchać. Przy połączeniu kablami RCA nie udało się uzyskać wystarczającej głośności - nawet przy odkręceniu na maksa grało za cicho. Na dodatek dźwięk był jakiś taki anorektyczny - ograniczał się głównie do średnich i wysokich tonów. Nie ma co marudzić - to wzmacniacz w zasadzie dedykowany super skutecznym kolumnom, a klubowe, choć mają 90 dB, to łatwym obciążeniem z pewnością nie są. Wprawdzie Słowik coś mówił o 35 watach, ale jakoś szczerze w to wątpię. GM-ki mają mniej więcej tyle samo, a poziomy głośności są nieporównywalne. Na szczęście po podłączeniu XLR-ami grało już wystarczająco głośno. No i wydaje mi się, że z każdą godziną coraz lepiej. Teraz pograją w klubie przez cały tydzień i dopiero będzie można coś więcej powiedzieć. Ale na razie zapowiada się obiecująco.

zen-1.jpg

zen-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.