Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy
W dniu 17.11.2019 o 01:13, Sine Metu napisał:

Za tak słabą rozdzielczość zdjęć, gdzie nic konkretnego nie widać, to faktycznie powinni rozstrzelać emoji6.png

@dskrzypczak ?

Zdjęcia są takiej rozdzielczości jakiej wstawił wysyłający.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2019 o 10:49, twonk napisał:

>Kivlov
Zadajesz bardzo trudne pytania... no i chcesz porównać nieporównywalne. ? Essence to małe dzieła sztuki i już tylko patrząc na nie, dodajesz im 10 punktów do brzmienia. Są przeznaczone do małych pomieszczeń i raczej nie do wielkich spiętrzeń dźwięku. Poza tym kolumny trzeba by porównywać w tym samym miejscu i czasie, więc wchodził w grę jedynie sparring z Jacka ISIS-ami. Tylko po co? Skoro grają dobrze i wzbudzają mnóstwo pozytywnych emocji, to po co dzielić włos na czworo? ? Dla jednych słuchaczy liczy się bardziej zdolność do oddania skoków dynamiki, dla innych obszerna scena, dla jeszcze innych głównie barwa dźwięku - a każde kolumny są jakimś tam kompromisem. Dla Franco Serblina nigdy np. równa charakterystyka czy idealna zgodność fazowa przetworników nie były priorytetami. Stawiał raczej na bezpośredniość i emocje - i to mu się świetnie udawało. Jakby nie było, to jego koncepcja, żeby głośniki traktować trochę jak instrumenty muzyczne. Mając takie podejście do projektowania, znakomitą większością swoich konstrukcji palił w kominku (jego słowa)... Tylko jeden na ileś projektów go zadowalał i wtedy wchodził do produkcji... Na potwierdzenie takiej filozofii masz tu pomiary monitorków Accordo: https://audioconcept.se/product/ktema-accordo/ Odpowiedzialny inżynier tego tak nie zaprojektuje, bo mu sumienie zawodowe nie pozwoli... A - o dziwo - grają świetnie, może trochę za jasno, jak na mój słuch (chociaż pewnie za jakieś 10 lat będę je już odbierał jako idealnie równe). ?

Graliście coś mocniejszego z wieloma instrumentami i perkusja? Czy tylko wokal i flet? Na targach było głównie plumkanie które bardzo mi sie podobało ale jak te kolumny grają dynamiczne kawałki?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dskrzypczak napisał:

Zdjęcia są takiej rozdzielczości jakiej wstawił wysyłający.

Specjalnie wstawiałem niskiej rozdzielczości jpg'i. Nasze niedawne ustalenia są dla mnie w pewien sposób wiążące.  Wklejałem fotki lekko je łamiąc, ale na wyraźną prośbę jednego z userów, a dla ogólnego poglądu wystarczą niezbyt dobrej jakości. Jednak chodziło mi o uniknięcie zajścia wątku ze świata żywych.  Jeśli nasza audio-ferajna wróci kiedyś do zdrowia do stanu sprzed burzy w szklance wody, będą lepsze. Na razie mam związane ręce.

Pozdro. J. 

2 godziny temu, S0nic napisał:

Graliście coś mocniejszego z wieloma instrumentami i perkusja? Czy tylko wokal i flet? Na targach było głównie plumkanie które bardzo mi sie podobało ale jak te kolumny grają dynamiczne kawałki?

Kufa, zaczęli od tego i temu podobnych kawałków, a kolumny są raczej do muzyki, a nie łomotu. Nawet takiego przyjemnego.  

https://www.youtube.com/watch?v=5s7_WbiR79E

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dskrzypczak

Przy okazji - czemu nie mogę wklejać zdjęć? Podobno przekroczyłem limit, a przecież razem z "użytkownikiem+" dostałem podwójny limit  - 200 MB. Od tamtej pory wykorzystałem może ze 40 MB (czyli razem 140) i nagle okazało się, że to już wszystko... 

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może administrator pozwoli Ci Twonk na większe limity, jak już się tu pojawił w temacie. 

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    A jak tak jeszcze w kwestii Accordo Essence - chciałbym zapytać tych wszystkich doświadczonych, słynnych na forum stroicieli kolumn i zwrotnic, którzy odsądzali mnie od czci i wiary, że przecież Revelatory są suche i bezbarwne i w ogóle to broń Boże nie stosować ich na średnicę.  A tu masz ci los - mały Revelator, 15ka i 18ka zlały właśnie pod względem barwy wszystkie kolumny jakie prezentowane na AVS 2019 - WSZYSTKIE. 

   Nie pomogły ceramiki,diamenty,wstęgi, nanorurki, rohacelle, polipropyleny, beryle, plazmy, tuby, bextreny, radiale, włókna węglowe. Stare ponad 20letnie nacinane Revelatory wsparte starą kopułką jedwabną- "rozwaliły system".

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>babatular
O 15-tce revelatora chyba nikt nigdy tego nie mówił. Moim zdaniem to wyjątkowo muzykalny głośnik i powstało na nim zastanawiająco dużo udanych konstrukcji. Zastrzeżenia co do średnicy budził raczej revelator 18-tka. Ale odkąd (niedawno) pojawiła się jego czysto średniotonowa wersja 18M (na piankowym zawieszeniu), to pewnie i te opinie stracą rację bytu. A w sumie i tak wszystko zależy od kompetencji konstruktora... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakieś kolumny podstawkowe na tych revelatorach. Idealnie by pasowały do mojego dźwięku przestrzennego do kina.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, twonk napisał:

>babatular
O 15-tce revelatora chyba nikt nigdy tego nie mówił. Moim zdaniem to wyjątkowo muzykalny głośnik i powstało na nim zastanawiająco dużo udanych konstrukcji. Zastrzeżenia co do średnicy budził raczej revelator 18-tka. Ale odkąd (niedawno) pojawiła się jego czysto średniotonowa wersja 18M (na piankowym zawieszeniu), to pewnie i te opinie stracą rację bytu. A w sumie i tak wszystko zależy od kompetencji konstruktora... ?

co do kompetencji konstruktora to pełna zgoda. Te małe i duze CharlesyMartiny co macie ich dzisiaj słuchać - mają te same głośniki( o ile starczy wzrok mnie nie zmylił) co Accordo i Essence a różnica w brzmieniu była wielka na korzyść Włoszek. I mówię to z sympatią do twórców CharlsaMartina bo rozsądnie wycenili swoje kolumny - i od razu mają za to ode mnie plusa. Monitorki Accordo są prawie 4 razy droższe od małych CH-M.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, kivlov napisał:

Czy znacie jakieś kolumny podstawkowe na tych revelatorach. Idealnie by pasowały do mojego dźwięku przestrzennego do kina.

Właśnie Charles Martin Violin

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

7 razy

Właśnie Charles Martin Violin

Jednak 4 razy. Monitorki Accordo 30 tys. a Violin 8tys. - prawie 4 razy.

Accordo Essence są 2 razy droższe od dużych CH-M. 58 tys do 29tys.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, babatular napisał:

co do kompetencji konstruktora to pełna zgoda. Te małe i duze CharlesyMartiny co macie ich dzisiaj słuchać - mają te same głośniki( o ile starczy wzrok mnie nie zmylił) co Accordo i Essence a różnica w brzmieniu była wielka na korzyść Włoszek. I mówię to z sympatią do twórców CharlsaMartina bo rozsądnie wycenili swoje kolumny - i od razu mają za to ode mnie plusa. Monitorki Accordo są prawie 4 razy droższe od małych CH-M.

Miło z Twojej strony ,że CH-M porównujesz do "Włoszek" ale uczciwość audiofilska nakazuje wyciągać  wnioski w bezpośrednim porównaniu w tych samych warunkach i tej samej amplifikacji bo inaczej to jest trochę naciągane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

Jednak 4 razy. Monitorki Accordo 30 tys. a Violin 8tys. - prawie 4 razy.

tak , żle przeczytalem , myślałem , że masz na myśli Accordo Essence ?

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, babatular napisał:

co do kompetencji konstruktora to pełna zgoda. Te małe i duze CharlesyMartiny co macie ich dzisiaj słuchać - mają te same głośniki( o ile starczy wzrok mnie nie zmylił) co Accordo i Essence a różnica w brzmieniu była wielka na korzyść Włoszek. I mówię to z sympatią do twórców CharlsaMartina bo rozsądnie wycenili swoje kolumny - i od razu mają za to ode mnie plusa. Monitorki Accordo są prawie 4 razy droższe od małych CH-M.

Baba zapraszam do siebie na odsłuch. 

Mogę zorganizować accordo , mam w domu amator 1. Żeby było uczciwie sprzęt towarzyszący przywozisz Ty może być lampa może być tranzystor. Mówię serio.

 

6A4DFB6E-1DF5-4C32-AA8B-F9441A52BAD8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, nautilus81 napisał:

Baba zapraszam do siebie na odsłuch. 

Mogę zorganizować accordo , mam w domu amator 1. Żeby było uczciwie sprzęt towarzyszący przywozisz Ty może być lampa może być tranzystor. Mówię serio.

 

6A4DFB6E-1DF5-4C32-AA8B-F9441A52BAD8.jpeg

Dzięki za zaproszenie. Jak będziesz w moim wieku to zrozumiesz że po prostu nie wypada łazić po chałupach obcych  ludzi  i robić im kłopot. Więc nie skorzystam z zaproszenia.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, babatular napisał:

Dzięki za zaproszenie. Jak będziesz w moim wieku to zrozumiesz że po prostu nie wypada łazić po chałupach obcych  ludzi  i robić im kłopot. Więc nie skorzystam z zaproszenia.

A jak Cię kolega zaprosi na odsłuch bo np wypożyczył na odsłuch sprzęt to też nie pomożesz . To nie jest klub wzajemnej adoracji i poklepywania po pleckach więc jak napiszesz po odsłuchu ,że Ci się nie podobałao to masz tego pełne prawo i zapewniam Cię ,że Marcin z tego powodu nie będzie wyrywał sobie włosów z głowy. Także potraktuj to jako koleżeński odsłuch a nie lokowanie produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy kolegom za wysiłek z wnoszeniem i nadzwyczaj sympatyczne spotkanie. ? Kolumny wykonane wręcz świetnie. Naturalne drewno, skóra, wysoki połysk - a jeśli konstruktorzy wkleją zdjęcie/rysunek środka, to okaże się, że tam też zadbano o akustycznie istotne szczegóły. WAF - wysoki. Przez pół wieczoru kłóciliśmy się o brzmienie wzmacniaczy (podłączaliśmy trzy), co oznacza, że same kolumny grały bardzo dobrze, świetnie różnicując niuanse wzmocnienia. ? Dźwięk miał naprawdę piękną barwę i wysycenie. Kolumny znakomicie znikały z pomieszczenia i budowały szeroką scenę. Gdyby była ona równie głęboka, byłoby perfekcyjnie. Wysokie tony kulturalne i delikatne, pięknie zszyte ze średnicą. Można by im dodać odrobinę blasku w najwyższej oktawie, ale to już kwestia gustu (i mojego, przytępionego z wiekiem, słuchu). ? Słuchaliśmy bardzo różnorodnej muzyki - dawnej, symfoniki, jazzu, rocka, fortepianu solo, jakichś samplerów perkusyjnych, filmowej... Na niczym się nie wyłożyły. W zasadzie, główne zastrzeżenia można by mieć do basu, który w klubowym pokoju nieco się wzbudzał i przeciągał, przez co równowaga tonalna przesuwała się na niektórych płytach w dół. No ale wiele kolumn tak ma, a nasze pomieszczenie na pewno perfekcyjne nie jest. Udane kolumny i duża przyjemność ze słuchania.

P.S. Hurra, chyba znowu mogę wrzucać fotki... ?

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna barwa(nasycenie) i przestrzen na boki. Moznaby popracowac nad glebia, chociaz na GMkach byla lepsza, plus zajebisty klawisz na jezdzcach burzy. Ugoda rowniez zagrala bardzo ladnie barwowo. Bas trche przeciagal, ale przy innej amplifikacji(mocniejszej), i w innym pomieszczeniu, zapewne problem znika. Generalnie, bardzo interesujace kolumny, ktore warto rozwazyc w wiekszych pomieszczeniach.

Zadnych ostrosci, pelna kultura grania i duza przyjemnosc sluchania. Z wygladu tez 1sza klasa, pasuja do klubu.

Ceny nie znam, ale podobno dla ludzi.

 

Ktos tu wspomnial o Essence Accordo. Na GMkach prezentowane kolumny mialy bardzo podobna barwe do zestawu jadis/essence.

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że SS Revelatory teraz na top wracają ? Cieszy mnie to. GMki spokojnie to ciągną? Myślałem, że jak podłącze pod moje SS coś to jescze bardziej się rozwiną chociaz ogólnie GMki mają trochę słabszy dół, ale to raczej przez lampy.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.