Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bubusia napisał:

 

 

Ktos tu wspomnial o Essence Accordo. Na GMkach prezentowane kolumny mialy bardzo podobna barwe do zestawu jadis/essence.

To Ugoda musi być więcej niż genialna. Bo na AVS różnica w barwie między CharlesMartin a Essence była dramatyczna.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, babatular napisał:

To Ugoda musi być więcej niż genialna. Bo na AVS różnica w barwie między CharlesMartin a Essence była dramatyczna.

Raczej GMki:)

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kivlov napisał:

Widze, że SS Revelatory teraz na top wracają ? Cieszy mnie to. GMki spokojnie to ciągną? Myślałem, że jak podłącze pod moje SS coś to jescze bardziej się rozwiną chociaz ogólnie GMki mają trochę słabszy dół, ale to raczej przez lampy.

Nigdzie nie muszą wracać. Były są i jeszcze długo Revelatory będą TOP.

2 minuty temu, bubusia napisał:

Raczej GMki:)

GMki czy Ugoda - dla mnie jeden czort. I tak tego nie rozróżniam ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lampa vs tranzystor ?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>babatular

Przyjmij za pewnik, że zarówno Ugoda jak i GM-ki (czyli MPM/W) są genialne - zwłaszcza w relacji jakość/cena. Piszę to z pełną odpowiedzialnością za słowa, na podstawie wieloletnich porównań z drogim (i bardzo drogim) sprzętem. Ale to tylko taka dygresja i nie musisz się z tym zgadzać. ?

A jeśli już mamy wczorajsze kolumny koniecznie porównywać z "legendami", to w kwestii różnic w barwie, "Charlesom Martinom" chyba bliżej do wczesnych dokonań Serblina, niż tych późniejszych - tzn. do Extremy, Electy, czy - żeby pozostać przy tych samych przetwornikach - do pierwszych Cremon. Konstruktorzy są młodzi, więc nie muszą jeszcze budowac aż tak jasno brzmiących kolumn, jak Accordo. ? Stąd inaczej rozłożone akcenty...

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twonk, istotne pytanie mam do Ciebie. Jak mają się Twoje kolumny te duże z tyłu do tych dwóch wież World Trade Center?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kivlov

I jak niby miałbym zachować obiektywizm przy takim pytaniu? ? Weź pod uwagę, że Alieny to owoc bodajże piętnastu lat doświadczeń w konstruowaniu kolumn - moich i Misiomora. Jest w nich trochę "patentów", którymi się z nikim nie dzielimy (przynajmniej na razie). Na dodatek są finalnie "strojone" pod moje ucho, które, obiektywnie rzecz biorąc, może być ułomne...

Jedno jest pewne - chciałbym, żeby Alieny były stolarsko tak dopieszczone jak Charles Martin. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Obcym nie ma Revelatorów. Jest Elipticor na górze - jak wieść gminna niesie - jest świetny ale wcale nie lepszy od Revelatorów - za to znacząco droższy. Na środku Seas - fajny ale jakościowo po prostu słabszy/gorszy od Revelatorów. No i ten bas - nawet nie wiem co tam za wynalazek siedzi - zamiast przyłożyć wooferami Revelatorów to coś pokombinowaliscie.

I jeszcze jedno - nie wiem jak wygląda całe to pomieszczenie KAIM i jaki to metraż ale z tego co mówicie to z akustyką nie jest najlepiej. A bez tego krytyczne słuchanie i opisywanie systemów/urządzeń  za dziesiątki czy setki tysięcy złotych jest bez sensu. Więc wasze spostrzeżenia trzeba traktować z WIELKIM przymróżeniem oka i ucha. I wcale się nie dziwię że dystrybutorzy się zbuntowali i nie pozwalają opisywać wypożyczonych klocków.

P.S. Ja mając Accordo Essence w życiu bym się nie zamienił ani na Alieny ani na Charles-Martin ?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, trzebaby traktowac twoja opinie z WIELKIM przymruzeniem, bo wlasciwie( w odp warunkach) nie sluchales zadnych.

My za to wszystkich. I to w przyzwoitych warunkach, w roznym towarzystwie (setupie)

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twonk

  I jeszcze jedna rzecz mnie niepokoi. Zawsze z uwagą czytałem Twoje opinie będąc pewnym że słyszysz i wiesz o co chodzi w tym całym audio. Natomiast Twoja jak najbardziej pozytywna opinia o brzmieniu na AVS systemu w pokoju PWL zburzyła ten mój obraz. W pokoju PWL system na AVS2019 brzmiał skandalicznie źle. Ale może miałeś gorszy dzień - też mi się zdarza.

3 minuty temu, bubusia napisał:

No wiesz, trzebaby traktowac twoja opinie z WIELKIM przymrozeniem, bo wlasciwie( w odp warunkach) nie sluchales zadnych.

My za to wszystkich. I to w przyzwoitych warunkach.

W odpowiednich warunkach Wy też nie .....

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, babatular napisał:

Twonk

  I jeszcze jedna rzecz mnie niepokoi. Zawsze z uwagą czytałem Twoje opinie będąc pewnym że słyszysz i wiesz o co chodzi w tym całym audio. Natomiast Twoja jak najbardziej pozytywna opinia o brzmieniu na AVS systemu w pokoju PWL zburzyła ten mój obraz. W pokoju PWL system na AVS2019 brzmiał skandalicznie źle. Ale może miałeś gorszy dzień - też mi się zdarza.

W odpowiednich warunkach Wy też nie .....

Np sluchalismy u Umki. Warunki dosyc dobre. W klubie tez nie sa jakies zle warunki. Poza tym, sluchajac wszystkich, majac jakies tam doswiadczenie, duzo latwiej jest nam porownac i ocenic. Chyba z tym sie zgodzisz?

29 minut temu, babatular napisał:

 

P.S. Ja mając Accordo Essence w życiu bym się nie zamienił ani na Alieny ani na Charles-Martin ?

Gdybys polaczyl je ze zbyt jasno grajaca elektronika natychmiast bys sie zamienil. Sa to swietne kolumny, ale wymagaja bardzo ostroznego doboru calej reszty toru. Na AS w bardziej jasnych fragmentach muzycznych gora stawala sie dosyc drazliwa. Z jadisem na lampach kt tez trzeba uwazac, bo mozna latwo przesadzic. Zreszta na 845(tez jadisa), ktora potrafi grac w punkt, tez mozna latwo przegiac. Nie sa to latwe kolumny. Wymagaja doswiadczenia w doborze reszty toru.

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bubusia napisał:

Np sluchalismy u Umki. Warunki dosyc dobre. W klubie tez nie sa jakies zle warunki. Poza tym, sluchajac wszystkich, majac jakies tam doswiadczenie, duzo latwiej jest nam porownac i ocenic. Chyba z tym sie zgodzisz?

Zdecydowanie dla mnie są bardziej wartościowe Wasze opinie niż osoby opierającej się na odsłuchach na AVS gdzie po kilku godzinach chodzenia po pokojach mało już człowiek słyszy. Wy macie przynajmniej czas , żeby na spokojnie posłuchać i to w różnych konfiguracjach. Widzicie jak np. kolumny reagują na zmianę chociażby wzmacniacza.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>babatular

Co do wiarygodności KAiM-u, to byłbym niepocieszony, gdyby ktoś traktował nas jak wyrocznię. ? Nasze ciągłe spory najdobitniej pokazują jak subiektywną rzeczą jest audio. Każdy powinien posłuchać sam przed zakupem. A jeśli chodzi o pomieszczenie - mamy, jakie mamy. 6x6x3 metry to niespecjalne proporcje dla basu. A ponieważ jest to równocześnie moje biuro, więc nie mogę go przerobić na salę czysto odsluchową. Na szczęście jest na tyle zagracone, że rozpraszaczy nie brakuje. ? BTW, myślisz, że każdy, kto kupuje drogie audio, ma ochotę robić kompletną adaptację akustyczną salonu? ?

Teraz o głośnikach. Mam dziwne wrażenie, że niektórym przetwornikom przypisujesz wręcz magiczne właściwości. Jestem zdania, że nie ma najlepszych przetworników jako takich. Mogą być tylko najlepsze dla danej konstrukcji. Twój mistrz, Franco, doskonale to rozumiał. Sam używał głośników, jakie były mu w danej chwili potrzebne, np. Audio Technology, Dynaudio (Extrema), a także Seasa, za którym nie przepadasz. We FS Ktema oraz Lignea na średnicy siedzą właśnie modyfikowane Seasy... ?

Do naszej koncepcji strojenia Alienów nextelowy Seas jako średniotonowy był wręcz idealny, podobnie jak Vifa NE 315 na basie. Mogliśmy głośnik basowy o takich parametrach zrobić na zamówienie w Audio Technology, ale to kosztuje 1000 euro za sztukę (przy 4 sztukach). Więc po co? A żaden revelator by się tutaj po prostu nie nadawał... 

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubusia, Twonk

Przyjmuje Wasze wyjaśnienia

?

Franco też robił kiepskie rzeczy więc  z tym jego mistrzostwem różnie bywało. Natomiast facet miał niesamowite poczucie stylu, proporcji i klasy. Lignea i Ktemy jak dla mnie grają akurat gorzej niż Accordo i Accordo Essence.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, twonk napisał:

>babatular

Konstruktorzy są młodzi, więc nie muszą jeszcze budowac aż tak jasno brzmiących kolumn, jak Accordo. ?

 

 

Jak kolumny brzmią jednoznacznie jasno to chyba nie najlepiej?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - wszyscy słyszeli jak w Grobelu jasno i kiepsko grały Accordo Essence.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, babatular napisał:

Tak - wszyscy słyszeli jak w Grobelu jasno i kiepsko grały Accordo Essence.

Pamiętaj, że koledzy słyszeli ten zestaw jeden do jeden w innym pomieszczeniu, a same kolumny dodatkowo z trzy razy droższą elektroniką niż ta wystawowa - co notabene końcowemu dźwiękowi wyszło na dobre. Dlatego (mimo, że zazwyczaj ich kryguję) nie ulega wątpliwości, że to oni mogą formować bardziej wiarygodne wnioski w sprawie  tak samych kolumn, jak  i towarzyszącego im zestawu, a niżeli Twój nawet najbardziej skrupulatnie przeprowadzony odsłuch. I jeśli twierdzą, że zestaw ma taką, a nie inna sygnaturę, to nie negowałbym tego li tylko na podstawie pojedynczego zderzenia z systemem na wystawie. 

Jednak zgadzam się, najnowsze dziecko spuścizny F. Serblina jest świetnym produktem.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się za to zgadzam że kolega Twonk wraz z  kolegą Misimorem coś nowego starają się tworzyć i tu niepotrzebnie tracą czas dla osób lubiących bezproduktywnie walić w klawiaturę z czego 99,99% to nic nie warta sieczka i muł bagienny przez który należy się przedrzeć żeby w końcu coś wartościowego przeczytać.

 

Napiszę skromnie że elipticory to kolejny kompromis bo nikt do interesu nie będzie dokładać produkując jak pod koniec lat 70" produkty no cost mające pokazać możliwości danej firmy działający czynnik na psychikę kupujących tańsze urządzenia.

Istotne jest że próbują bo kto nie próbuje li tylko wali w klawiaturę mało mleka melomańskiego na ten  świat wydaje i nie zdobywa doświadczenia które także w audio jest bezcenne.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jello napisał:

Grały dobrze, więc nie rozumiem.

Sarkazm – spotęgowana ironia, używana zazwyczaj jako sposób wyrażenia negatywnego nastawienia do czegoś lub kogoś; złośliwość, często używana, by skrytykować zaistniałą sytuację lub zachowanie czy stan.

5 minut temu, ASURA napisał:

Napiszę skromnie że elipticory to kolejny kompromis

na czym ten kompromis polega?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ASURA napisał:

Ja się za to zgadzam że kolega Twonk wraz z  kolegą Misimorem coś nowego starają się tworzyć i tu niepotrzebnie tracą czas dla osób lubiących bezproduktywnie walić w klawiaturę z czego 99,99% to nic nie warta sieczka i muł bagienny przez który należy się przedrzeć żeby w końcu coś wartościowego przeczytać.

 

Napiszę skromnie że elipticory to kolejny kompromis bo nikt do interesu nie będzie dokładać produkując jak pod koniec lat 70" produkty no cost mające pokazać możliwości danej firmy działający czynnik na psychikę kupujących tańsze urządzenia.

Istotne jest że próbują bo kto nie próbuje li tylko wali w klawiaturę mało mleka melomańskiego na ten  świat wydaje i nie zdobywa doświadczenia które także w audio jest bezcenne.

Sprzęt z lat 70tych. No naprawdę - sięgamy już szczytów absurdów. Szczytów.

Nie znam żadnego urządzenia, kolumny, kabli - które mogłoby się zbliżyć do jakości brzmienia i wykonania dzisiejszego hi-end. Nikt nie zna bo po prostu nie było w latach 70tych takich urządzeń.

Akurat na Elipticorach Scan zarabia najlepiej - cena w stosunku do innych serii jest po prostu przewalona - więc faktycznie fajnie dokładają do interesu.

Przynajmniej wiemy że twoje wynalazki to też jeden wielki kompromis - bo chyba nie dokładasz do interesu.

Jak masz pisać takie kocopały na forum to już lepiej skup się na poszukiwaniu kosmicznego pyłu do wypełnienia podstawki pod listwę.

Misiomor i Twonk tworzą coś nowego ? Wolne żarty. Ich szczytowe osiągnięcie to 3way w budzie z MDFu z ogólnie dostępnych markowych głośników. Gdzie tu widzisz coś nowego.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, twonk napisał:

Alieny są akurat ze sklejki. Miały pierwotnie boczki z klejonki jesionowej, ale ta niestety po jakimś czasie pękła. Biję się w piersi, że nie używamy aluminium ani grafenu... 

ok. Ale sklejka to chyba nie Wasz wynalazek. Z tego co kojarzę to sklejka jest już jakiś czas znana. Zresztą podobnie jak aluminium i grafen.....

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, babatular napisał:

Gdzie tu widzisz coś nowego.

W takim razie Accordo Essence to  przestarzała konstrukcja i jej miejsce już jest w muzeum techniki ?

w końcu Elipticory to znacznie nowsza technologia niż Rewelatory

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.