Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, slawek.xm napisał:

W takim razie Accordo Essence to  przestarzała konstrukcja i jej miejsce już jest w muzeum techniki ?

w końcu Elipticory to znacznie nowsza technologia niż Rewelatory

A to prawda, że Essence są na starych 20letnich głośnikach. To tylko dowodzi ich wyjątkowości. Ale nowszej technologii, czy w ogóle innej technologii w Elipticorach w stosunku do Revelatorow to kompletnie nie widzę. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, babatular napisał:

ok. Ale sklejka to chyba nie Wasz wynalazek. Z tego co kojarzę to sklejka jest już jakiś czas znana. Zresztą podobnie jak aluminium i grafen.....

Jak to nie? Sklejkę wymyślił w XIX w. mój niemiecki przodek, niejaki Johann Sperrholz. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, slawek.xm napisał:

 

na czym ten kompromis polega?

Na tym że obecne techniki wytwarzania poszły mocno do przodu a to co już dawno wymyślono w audio można by właśnie dzięki nim zacząć wdrażać a nie trzymać w szufladach i czekać na ruch co zrobi konkurencja. Ogólnie już dawno wszyscy duzi się okopali w mocnych zajętych pozycjach i im z tym wygodnie i trzepią kasę na prostej dla nich masówce

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, twonk napisał:

Jak to nie? Sklejkę wymyślił w XIX w. mój niemiecki przodek, niejaki Johann Sperrholz. ?

To szacun dla przodka.  Ale XIX wieczny przodem to jednak nie dzisiejszy Twonk ?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, twonk napisał:

Alieny są akurat ze sklejki. Miały pierwotnie boczki z klejonki jesionowej, ale ta niestety po jakimś czasie pękła. Biję się w piersi, że nie używamy aluminium ani grafenu... 

Najlepszy na obudowy jest Babatulator ale Ty o tym nie wiesz?

Tak poważniej jesion jest bardzo dobrym materiałem na obudowy, konkurencyjnym do tego co daje Sonus Faber ale wymaga dobrania własnej technologii do danej aplikacji, inaczej jak zauważyłeś pęka. Drewno jest pięknym ale dalej trudnym technologicznie materiałem, to choćby taki problem skąd ta pewność że zostało 30-25 lat wysezonowane we właściwych warunkach. Sklejka, MDF i podobne materiały nie mają tak upierdliwych wad jak pełne drewno ale ich parametry akustyczne są odhumanizowanego akustycznie; cokolwiek to znaczy?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/23/2019 at 5:21 AM, babatular said:

Dzięki za zaproszenie. Jak będziesz w moim wieku to zrozumiesz że po prostu nie wypada łazić po chałupach obcych  ludzi  i robić im kłopot. Więc nie skorzystam z zaproszenia.

A, czyli jestes stary. To zle rokuje Twojemu sluchowi.

Co do "nie wypada łazić po chałupach obcych  ludzi  i robić im kłopot", to jest bzdurny argument, a wlasciwie wykret, chyba ze jestes niepelnosprawny. Jezeli ktos zaprasza, to przyjmujac zaproszenie sprawiasz radosc, a nie kłopot.
Odmawiajac sprawiasz przykrosc, ale lepiej powiedziec proste "nie, dziekuje", niz wykret obrazajacy inteligencje zapraszajacego.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, maxijazz napisał:

A, czyli jestes stary. To zle rokuje Twojemu sluchowi.

Co do "nie wypada łazić po chałupach obcych  ludzi  i robić im kłopot", to jest bzdurny argument, a wlasciwie wykret, chyba ze jestes niepelnosprawny. Jezeli ktos zaprasza, to przyjmujac zaproszenie sprawiasz radosc, a nie kłopot.
Odmawiajac sprawiasz przykrosc, ale lepiej powiedziec proste "nie, dziekuje", niz wykret obrazajacy inteligencje zapraszajacego.
 

Wybacz - ale nie będziesz, mi mówił kogo mam odwiedzać, co.mi wypada a co nie i jakimi się mam kierować zasadami. Chyba coś Ci się pomyliło.

Jeszcze jedna rada na przyszłość. Jak się do kogoś zwracasz " czyli jesteś stary " to uważaj bo dla kogoś to może być obrażliwe. Ja nie mam z tym.problemu więc możesz mi mówić " Stary"

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, babatular napisał:

Wybacz - ale nie będziesz, mi mówił kogo mam odwiedzać. Chyba coś Ci się pomyliło.

Masz rację starzy ludzie czekają na śmierć bo pora umierać i na inne mecyje nie ma czasu? Ja dobijam 60” tak że kurczę już pewnie nikogo nie odwiedzę i nie stwierdzę publicznie że mu gra do d.. a to tyle frajdy jest z tego ech?

Włóż ciepłe rękawiczki żeby palce Ci nie marzły przy klawiaturze i nie przezięb się?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ASURA napisał:

Masz rację starzy ludzie czekają na śmierć bo pora umierać i na inne mecyje nie ma czasu? Ja dobijam 60” tak że kurczę już pewnie nikogo nie odwiedzę i nie stwierdzę publicznie że mu gra do d.. a to tyle frajdy jest z tego ech?

Włóż ciepłe rękawiczki żeby palce Ci nie marzły przy klawiaturze i nie przezięb się?

Wiem że na tym forum to się zdarza. Ale nie wyobrażam sobie negatywnie/złośliwie komentować publicznie system kogoś u kogo byłem gościem. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle dobrego

No ale jazdy takie jak po PWM (nie jestem z nimi w żaden sposób powiązany) to lubisz.

 

Uświadom sobie że grali na najlepszych swego czasu kolumnach B&W z 15” na dole (słynne pralki) i grało to w małym pomieszczeniu. Tak w ogóle to masz świadomość jak takie duże przetworniki w takim pomieszczeniu z racji akustyki się odbiera....

bardzo lubię np. Granie u Grobela ale takie porównanie mały ale szybki bez nisko schodzącego basu a duży z dobrą jak na lampę kontrolę z bardzo niskim zejściem jest totalnie bez sensu. To jak byś u symfoników w orkiestrze porównywał wielki bęben z werblem. Bęben w życiu nie będzie tak szybki i miał takie transjenty jak werbel ale werbel nie ma szans siè poruszać w nutach które odtwarza bęben...

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, babatular napisał:

Misiomor i Twonk tworzą coś nowego ? Wolne żarty. Ich szczytowe osiągnięcie to 3way w budzie z MDFu z ogólnie dostępnych markowych głośników. Gdzie tu widzisz coś nowego.

Czy pomysł na kolumny, dobór głośników, zwrotnicę, ostateczne strojenie u kogoś skopiowali? Skąd ta agresja i lekceważenie?

Niestety osobiście nie słyszałem kolumn Twonka/Misiomora ale od zaufanych "słyszących" kolegów wiem, że są bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, ASURA napisał:

Masz rację starzy ludzie czekają na śmierć bo pora umierać i na inne mecyje nie ma czasu? Ja dobijam 60” tak że kurczę już pewnie nikogo nie odwiedzę i nie stwierdzę publicznie że mu gra do d.. a to tyle frajdy jest z tego ech?

Włóż ciepłe rękawiczki żeby palce Ci nie marzły przy klawiaturze i nie przezięb się?

...w takich chwilach polecam obejrzeć reklamę  batona Mars....gdzie stary Indianin mówi....

,,dziś jest dobry dzień na umieranie mój synu,, ....i jak się skończyło.....zjadł i powiedział....,, umów mnie z Dziką Stokrotką,, ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ASURA napisał:

Tyle dobrego

No ale jazdy takie jak po PWM (nie jestem z nimi w żaden sposób powiązany) to lubisz.

 

Uświadom sobie że grali na najlepszych swego czasu kolumnach B&W z 15” na dole (słynne pralki) i grało to w małym pomieszczeniu. Tak w ogóle to masz świadomość jak takie duże przetworniki w takim pomieszczeniu z racji akustyki się odbiera....

bardzo lubię np. Granie u Grobela ale takie porównanie mały ale szybki bez nisko schodzącego basu a duży z dobrą jak na lampę kontrolę z bardzo niskim zejściem jest totalnie bez sensu. To jak byś u symfoników w orkiestrze porównywał wielki bęben z werblem. Bęben w życiu nie będzie tak szybki i miał takie transjenty jak werbel ale werbel nie ma szans siè poruszać w nutach które odtwarza bęben...

Jakie jazdy. W pokoju PWL grało fatalnie. Sugerujesz ze to moja wina że wstawili wielkie kolumny do malego pokoju ? 

Może monosy PWL w innych warunkach grałyby wybitnie. Moze tak może nie. Ale na AVS brzmienie było po prostu do bani.

Godzinę temu, JuG napisał:

Czy pomysł na kolumny, dobór głośników, zwrotnicę, ostateczne strojenie u kogoś skopiowali? Skąd ta agresja i lekceważenie?

Niestety osobiście nie słyszałem kolumn Twonka/Misiomora ale od zaufanych "słyszących" kolegów wiem, że są bardzo dobre.

Akurat Twonka i Misiomora BARDZO cenię. Co w moich ustach brzmi jak komplement x10 bo tak juz mam ze nie lubie rynku DIY. Gdzie Ty widzisz moja agresję w stosunku do nich ?

Misiomor ma techniczny "łeb jak sklep" a Twonk ma doświadczenie i właściwy dystans do tej zabawy a do tego jest po prostu sympatico. 

 Jak takich zawodników nie cenić i nie lubić ?

A że nie wymyślili sklejki, głośników i kondensatora to fakt, którego stwierdzenie nie może być chyba agresją.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno  - jeszcze nie słyszalem/czytałem żeby  Twonk czy Misiomor napisał że ich kolumny kasują zachodnią konkurencję. A patrząc na ich dokonania byliby do tego uprawnieni bardziej niż ktokolwiek inny z DIYowców i niektórych producentów. Więc mają jeszcze jedną cechę za którą ich cenie dodatkowo - skromność.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
40 minut temu, babatular napisał:

A że nie wymyślili sklejki, głośników i kondensatora to fakt

Franco Serblin też tego nie wymyślił. Tak samo jak drewna orzechowego. ? Co w żaden sposób nie umniejsza jego talentu (sam od wielu lat słucham SF EA II).

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Warszawa milczy?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poczytałem na Soundrebels "test" systemu Grobel Audio. Nie da się tego czytać. Konia z rzędem temu kto po wypocinach Umki i Frantza wie jak ten system  zagrał. Kto mi powie na podstawie tej recenzji jaki był bas środek, góra, przejrzystość, scena dźwiękową, barwy, mikro i makrodynamika, odbiór muzyki, itd. Groch z kapustą.

 No i jeszcze kwestia edytorską. Dramat. Zero akapitów, rozróżnienia opisu ogólnego, budowy, brzmienia, podsumowania. Nadziubdziane jak na targu. Naprawdę Panowie popracujcie nad tym bo czytać się tego nie da. Dotyczy to wszystkich Waszych recenzji.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbył się sparring źródeł naszych klubowiczów - a mianowicie dziewięciopudełkowego streamera Horneta i dzielonki MBL-a (transport+dac) Bubusi. Wydawałoby się, że wynik będzie z góry przesądzony, a tu zonk. Grały dwa równorzędne źródła - do tego stopnia, że wracając z "dymka" trudno było stwierdzić, które źródło właśnie gra - co wcześniej, przy innych streamerach, było na ogół oczywiste. Sam wybrałbym MBL-a, ze względu na fantastyczne zawieszanie dźwięków w przestrzeni, poczucie obecności, no i lepsze wysycenie dźwięków (wokale, instrumenty) - ale muszę przyznać, że streamer lepiej kontrolował bas i dawał lepszy, pulsujący rytm. Wniosek - systemy plikowe okazują się być coraz lepsze. Fakt, że w wersji Horneta to też nie jest tania zabawa, skoro, montując ten zestaw, wydał na niego kilkanaście tysięcy.
Aha, jedynie kiedy puszczaliśmy jakieś płyty z Tidala - to była dźwiękowa rozpacz. Dźwięk płaski jak kartka papieru i zupełnie bez życia.

2.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

Tak sobie poczytałem na Soundrebels "test" systemu Grobel Audio. Nie da się tego czytać. Konia z rzędem temu kto po wypocinach Umki i Frantza wie jak ten system  zagrał. Kto mi powie na podstawie tej recenzji jaki był bas środek, góra, przejrzystość, scena dźwiękową, barwy, mikro i makrodynamika, odbiór muzyki, itd. Groch z kapustą.

 No i jeszcze kwestia edytorską. Dramat. Zero akapitów, rozróżnienia opisu ogólnego, budowy, brzmienia, podsumowania. Nadziubdziane jak na targu. Naprawdę Panowie popracujcie nad tym bo czytać się tego nie da. Dotyczy to wszystkich Waszych recenzji.

Dzięki takim zabiegom na dłużej pozostaniemy w Teojej pamięci. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie wczorajszego sparingu, w moim odczuciu mimo coraz ciekawszej prezentacji plików w wartościach bezwzględnych, nie widziałem w nich nic, co przemawiałoby za zawracaniem sobie tym tematem mojej głowy. Oczywiście poza wygodą. Naturalnie jeśli dziewięć zawsze mogących nie dogadać się podczas odpalania systemu pudełek można nazwać wygodą. ? Ale fakt, na chwilę obecną, to najlepszy ich występ w klubie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Wczoraj odbył się sparring źródeł naszych klubowiczów - a mianowicie dziewięciopudełkowego streamera Horneta i dzielonki MBL-a (transport+dac) Bubusi. Wydawałoby się, że wynik będzie z góry przesądzony, a tu zonk.

Grały dwa równorzędne źródła - do tego stopnia, że wracając z "dymka" trudno było stwierdzić, które źródło właśnie gra - co wcześniej, przy innych streamerach, było na ogół oczywiste.

Sam wybrałbym MBL-a, ze względu na fantastyczne zawieszanie dźwięków w przestrzeni, poczucie obecności, no i lepsze wysycenie dźwięków (wokale, instrumenty) - ale muszę przyznać, że streamer lepiej kontrolował bas i dawał lepszy, pulsujący rytm.


DAC był ten sam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
To w celu potwierdzenia faktu musi określić Bubusia. Ale chyba MBL leciał po AES/EBU, a pliki po USB.  
Czyli jednak koaksjal jest bardziej naturalny (nie mylić z neutralnym) od USB?

Wiadomo, że każdy ma inne oczekiwania - bardziej czy mniej "audiofilskie" - jakby co, to zapraszam do siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak jest. Ale zauważ, że sparing był wcześniej umawiany i w temacie okablowania można było się przygotować. Ale z drugiej strony niestety tak jest zawsze. To co, zawsze winne jest wszystko, tylko nie źródło plikowe?

A co do zaproszenia. Często jeżdżę po kraju i coś tam słucham. Może kiedyś. ?

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.