Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie jest napięcie na wyjściu daca? Możesz zmierzyć?

Po szybkiej konsultacji z konstruktorem Holgin, odpowiadam, cytując prawie dosłownie: "Nie powinno być DC, jeżeli o to chodzi". "jeżeli chodzi o napięcie RMS, to nie wiem, ale jest poniżej 2V, na wyjściu jest kondensator 2.2uF"

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjdę trochę przed szereg, ale po tym w co dałem się wciągnàć, chciałem powiedzieć jecno magiczne słowo „przepraszam”.

J.

Nie masz za co przepraszać. To nie ty dałeś się wciągnąć ale wciągnąłeś resztę. Więc ja też przepraszam :)

 

OT. Amortyzacja zadziałała. Zero strat. Działa, jakby nic się nie stało.

Solidna robota. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mieliśmy okazję posłuchać daka kolegi (nie)przeciętniaka. Schludnie wykonana konstrukcja na TDA1541(A) ze stopniem lampowym na wyjściu. Muzykalne, łatwo przyswajalne granie z piękną barwą. Nie był tak precyzyjny ani "wyrazisty" jak nasz klubowy cedek, ale z pewnością "grał muzykę", więc nic nie przeszkadzało w przyjemnym spędzeniu wieczoru przy kolejnych płytach. Pod koniec spotkania podłączyliśmy jeszcze lampowy preamp "Keisho" (wariacja DIY na temat Audio Note'a). Sam preamp mi się podobał (zresztą zostaje w klubie jeszcze na tydzień), ale razem z dakiem dało to już za dużo "szczęścia" - grało trochę za miękko, zaokrąglonym dżwiękiem. Zdjęcia przedwzmacniacza wrzucę za tydzień.

post-827-0-63161800-1540021166_thumb.jpg

post-827-0-88404600-1540021172_thumb.jpg

post-827-0-29215100-1540021185_thumb.jpg

post-827-0-47257700-1540021191_thumb.jpg

post-827-0-19270200-1540021202_thumb.jpg

post-827-0-99008200-1540021211_thumb.jpg

post-827-0-14040100-1540021221_thumb.jpg

post-827-0-38688100-1540021240_thumb.jpg

post-827-0-90643100-1540021248_thumb.jpg

post-827-0-93633100-1540021255_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie grajacy dack, muzykalny z ladna barwa. W odp. setupie na pewno sie sprawdzi. No i trzeba wspomniec o podstawkach, troche skradly show. Na pewno dobrze robily samemu dackowi dodajac ataku i precyzji. A jakie to podstawki, to juz niech Jacek napisze. Ja nie wiem. Wiem, ze w tym zestawieniu dzialaly.

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. "Bohemian Rhapsody" - na płycie m.in. pierwsze oficjalne wydanie nagrań z koncertu Live Aid z 1985 roku. Muzyka świetna, za to realizacja dostosowana chyba do smartfonów i głośniczków komputerowych. Trochę szkoda, ale jeśli dzieciaki mają dzięki temu posłuchać lepszej muzyki, to może i dobrze.

 

I jeszcze Hildegarda z Bingen - skądinąd fascynująca postać - ale ja nie o tym. Otóż niektórzy słuchają ambientu czy elektroniki, żeby wprowadzać się w "odmienne stany świadomości". Mnie do tego celu wystarczają pieśni Hildegardy, byleby nagrane w dużym kościele. Też są pętle (loopy?), echa i wielokrotne nałożenia dźwięków (tylko w tym wypadku kobiecych głosów i w sposób naturalny). Brak może jedynie zabaw z fazą. Ale tę mam ja, bo "odpływam". ;-)

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani się nie obejrzałem, a minęło cztery godziny. Dzięki Kolegom, ciekawym rozmowom wiem na jakim etapie drogi się znajduję. Zaryzykuję twierdzenie, że bliżej niż dalej, choć wcale nie tak blisko, jak bym chciałm a i to stwierdzam, jedynie na podstawie odsłuchów sytemu klubowego (na razie nic lepszego nie dane mi było posłuchać.) Dzięki serdeczne i może do zobaczenia w przyszłości, może coś jeszcze kiedyś przytargam. W lepszej torbie :)

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niektórzy zataczają pełne koło i wracają po latach do pierwszego sensownego zestawienia. Najśmieszniejsze w tym zaś to, że przy kolejnych zmianach za każdym razem była poprawa dźwięku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani się nie obejrzałem, a minęło cztery godziny. Dzięki Kolegom, ciekawym rozmowom wiem na jakim etapie drogi się znajduję. Zaryzykuję twierdzenie, że bliżej niż dalej, choć wcale nie tak blisko, jak bym chciałm a i to stwierdzam, jedynie na podstawie odsłuchów sytemu klubowego (na razie nic lepszego nie dane mi było posłuchać.) Dzięki serdeczne i może do zobaczenia w przyszłości, może coś jeszcze kiedyś przytargam. W lepszej torbie :)

 

Pamiętaj, że do utrzymania ciekawej atmosfery w klubie ktoś musi zostać pożarty. Niestety wczoraj sprzęt był Twój, dlatego najwięcej mówiliśmy o nim. Ale jak pokazała końcówka spotkania, parę batów dostał również podobno jakiś klon przedwzmacniacza liniowego Kondo. Na szczęście, jak to czasami bywa, przez przypadek oddanymi mi tego wieczora stopkami antywibracyjnymi pokazałem, że obydwie konstrukcje po aplikacji odpowiednich akcesoriów naprawdę "mają potencjał".

 

Ps. "Z tym potencjałem, to taki drobny żarcik. ;-)

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że do utrzymania ciekawej atmosfery w klubie ktoś musi zostać pożarty

Wiem, dlatego pozostając w klimacie kulinarnym, każde spotkanie z Wami i z MBL, jest taką ucztą, że dla każdego w tym i dla mnie, kończy się ona uczuciem sytości i chyba nikt po niej nie ma sensjacji żołądkowych. Tak dobre i wykwintne były serwowane dania :) Nie mówiąc o przystawkach.... Przepraszam....podstawkach. :) Które, całkiem serio mówiąc, zaszokowały pozytywnie moje podniebienie.

Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bardzo miło spotkać w realu kogoś podobnie "zakręconego" do nas, a znanego dotychczas jedynie z forum. :-) Kolega Mariusz z Gdańska przywiózł odtwarzacz CD MBL 1531A, więc mieliśmy okazję porównać go z klubowym starszym braciszkiem (bez literki A na końcu). Na zewnątrz są niemal identyczne, dopracowano jedynie pokrywę komory na płyty. W środku MBL dał podobno nowszy przetwornik Crystala. No i młodszy zagrał z podobnym charakterem, ale lepiej. Był bardziej precyzyjny i rozdzielczy. Grał trochę głośniej, więc przypuszczałem, że to dlatego, ale nawet po ściszeniu nadal słychać było więcej - powietrza, wybrzmień, skrajów pasma. Na korzyść klubowego przemawiała jedynie minimalnie lepsza gradacja planów, a i to jedynie na płycie "Carlos V" Savalla Przy czym ani przez chwilę większa rozdzielczość nie spowodowała, że informacje były, ale muzyki już nie. Nadal świetna spójność i muzykalność. Przez większość czasu mieliśmy wrażenie, że klubowe źródło gra jakby wolniej. ;-) Czyli coś jednak dopracowano.

post-827-0-16873200-1540634139_thumb.jpg

post-827-0-96445600-1540634145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zapuściłem kawałek "Sorrow" z płyty Pink Floyd z płyty z roku 1987 "A momentary laps of Reason". Ale zupełnie nie poczuli "bluesa". Tak zajęci byli krzyczeniem do siebie nawzajem, że nie zauważyli, ze słuchali perełki gitarowej w wydaniu D. Gilmoura. Przez wielu uznawane jest to za jednio najlepszych gitarowych "zagrywek" w świecie rocka.

Ciekawe, że utwór napisał Gilmour i zgrał pratycznie w ciągu dwóch dni na swojej łodzi.

 

"

Drummer Nick Mason has since stated that the song was almost entirely written by David Gilmour alone over the space of one weekend on his houseboat Astoria

. When he returned from the weekend, only "some spit and polish", according to Mason, was needed. Gilmour has also mentioned that the solo at the end of "Sorrow" was done on the boat, his guitar going through a small Gallien-Kruegeramplifier.As on many tracks from the album, Gilmour played a Steinberger GL

"headless" guitaron this song.The guitar intro was recorded inside Los Angeles Memorial Sports Arena and piped through Pink Floyd's large sound system, yielding an extremely deep, cavernous sound. The drum machine on the song was programmed by David Gilmour — no real drums were used. "

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Sorrow_(Pink_Floyd_song)

 

 

A tak zagrał ten utwór w Pompei w 2017 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie jakies lepsze źródło niż Klubowe :))))

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spora część wieczoru upłynęła nam na słuchaniu big-bandów - co stanowi pewną sugestię, który z forumowiczów do nas zawitał. ;-) Mieliśmy też okazję rzucić uchem na bardzo ciekawy wzmacniacz Octave v16. W zasadzie słuchawkowy, ale również z wyprowadzonymi terminalami głośnikowymi, na co pozwala moc rzędu kilkunastu watów, uzyskanych z triody SE (na lampie KT150). Niestety, nie wolno nam o nim więcej napisać. ;-)

post-827-0-62922100-1541227722_thumb.jpg

post-827-0-68858400-1541227725_thumb.jpg

post-827-0-22068000-1541227731_thumb.jpg

post-827-0-47582600-1541227734_thumb.jpg

post-827-0-67621000-1541227745_thumb.jpg

post-827-0-15678500-1541227752_thumb.jpg

post-827-0-50151800-1541227756_thumb.jpg

post-827-0-92466300-1541227760_thumb.jpg

post-827-0-28352900-1541227765_thumb.jpg

post-827-0-02233100-1541227773_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spora część wieczoru upłynęła nam na słuchaniu big-bandów - co stanowi pewną sugestię, który z forumowiczów do nas zawitał. ;-)

 

To ja. Dziekuje za zaproszenie i miłe przyjęcie. Było super.

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja. Dziekuje za zaproszenie i miłe przyjęcie. Było super.

 

Ten Octave v16 z AKGK1000 pewnie by zawstydziły system, z jakimi słuchawkami gra na co dzień?

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>soundchaser

Big-bandy to przecież była muzyka popularna, taneczna - tyle że kilkadziesiąt lat temu. ;) Polonezy ("Stil Polonaise" Orkiestra Czasów Zarazy) zresztą też - ale w XVIII wieku. I to nie tylko w Polsce, bo na płycie są akurat same "hiciorki" z niemieckich zbiorów nutowych. ;)

A żadna z piątkowych płyt nie była jakoś rewelacyjnie zrealizowana.

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.