Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze Pana Kuleszy


Azus

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem przez kilka lat słuchawkowca wykonanego przez Darkula.

Grało to nawet nieźle, do czasu aż nie kupiłem sobie wzmacniacza słuchawkowego CEC-a.

Natomiast w życiu bym nie odniósł wzmacniacza Darka do triody czy jakiejkolwiek innej lampy.

To byłoby raczej nadużycie.

 

Zgadzam się z Rochem. Do mojego Sun Audio 2A3 szukałem pre. Kupiłem na próbę egzemplarz recenzecki Q-Audio od naczelnego Audio-Video F.Kulpy. Grało to cudo to sucho ale dość dynamicznie i przestrzennie. Wykonanie naprawdę OK ale do dźwięku dobrych lampowych pre z firm Tube Technology model Prophet, Sonic Frontiers model Line 1 jakich używałem równolegle było jeszcze bardzo daleko. Pre Kuleszy sprzedałem bez żalu :)

 

Jeżeli nowe konstrukcje grają lepiej niż dobre SETy 2A3 czy 300B wypada tylko pogratulować konstruktorowi i jego klientom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare klocki bywały suche , ale przecież mój Sound Project model 2 SE suchy nie był.

 

Mój kolega miał Sun Audio 2a3 i tu Zagra zagrało świetnie ale z przedwzmacniaczem.

 

Z pasywką było łeb w łeb a to już dużo.

 

Stary dzielony { świetny } Conrad Jonson z push pull EL84 zagrał słabiej na Urei wolno stojących.

 

Nowy C.J. dzielony nawet trudno porównywać i to w rożnych systemach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Hmmm...

Może nowe konstrukcje grają zjawiskowo, nie wiem - nie sprawdzałem.

Mogę uwierzyć na słowo kolegom.

Nie mniej dość wątpliwa sława solidności samego konstruktora jak i słaba odsprzedawalność używanych klocków DIY raczej przekreślają moje zainteresowanie tymi urządzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare klocki bywały suche , ale przecież mój Sound Project model 2 SE suchy nie był.

 

Mój kolega miał Sun Audio 2a3 i tu Zagra zagrało świetnie ale z przedwzmacniaczem.

 

Z pasywką było łeb w łeb a to już dużo.

 

Stary dzielony { świetny } Conrad Jonson z push pull EL84 zagrał słabiej na Urei wolno stojących.

 

Nowy C.J. dzielony nawet trudno porównywać i to w rożnych systemach.

 

Spróbowałem konstrukcji Kuleszy, bo był to sprzęt redakcyjny - testowy. Ponadto pragnąłem obcować z "legendą". Moim skromnym zdaniem bez własnej "nausznej" weryfikacji trudno o właściwe zdanie w temacie :) Zgodnie z famą (gazetową) pre miał być neutralny i prawdziwy, a jak napisałem grał średnio na tle uznanej konkurencji, przy czym warto pamiętać, że jego cena była symboliczna.

Natomiast poza dyskusją pozostają sprawy podejścia p. Kuleszy do klienta i takie "casusy" jak jego układy handlowe z niejakim Zydelkiem. Każdy niech oceni sam czy warto wchodzić w biznes z takim "producentem".

Egzemplarz Suna jaki użytkuję to praktycznie poza trafami i obudową nie ma już z oryginałem nic wspólnego :) Prawie wszystko zostało już "wyprute". Lampy są niezgorsze od wnętrza i za całe pre robi potencjometr Blue Velvet Alpsa. W porównaniu do zestawu z jakimkolwiek pre jakich używałem wcześniej jest zdecydowanie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rochu

No tu się zgodzę stare były trochę ubogie w średnice ale nowe maja pełne nasycenie w średnicy, znane z najlepszych triodowych SETów.

o wyrobach drakula się nie wypowiadam ale twoja generalizacja dot "nasycenie w średnicy" w porównania do "najlepszych triodowych SETów" to już nie tylko nadużycie - to ściema, za dużo słyszałem żebym mógł się powstrzymać od takiego stwierdzenia, takie porównanie można użyć tylko do nielicznych wzmacniaczy w klasie A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadam się o produktach darkula, bo nie słuchałem nigdy żadnego, a widziałem tylko na zdjęciach. Natomiast koledze spitfire28 radzę mniej pisać w tym wątku, bo całościowo jednak szkodzi swojemu dobremu koledze Darkowi Kuleszy, a przy okazji się ośmiesza. Nie miałem ochoty nic tu pisać, ale nie wytrzymałem, kiedy się dowiedziałem od "płomyka", że biznesy darkul prowadzi całkiem w porządku patrząc na "średnią krajową". To ja się pytam - w jakiej branży i w którym rejonie mamy taką średnią, co bym skutecznie mógł ją omijać łukiem? Z wywodów o triodzie nawet nie miałem się siły śmiać. Kolega płomyk posłucha topowych SETów np. ayona, albo sensownie zaaplikowanej GM70 najpierw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azus, zamiast recenzji wyrobów Pana Kuleszy lepiej dokładnie poszukaj recenzji dot. Pana Kuleszy. I pamiętaj, prosta sprawa: od wszelkiej maści twórców układów-leni, cwaniaków, hochsztaplerów, naganiaczy, opylaczy sprzętu refurbished itd. trzymaj się z daleka. Dobrze na tym wyjdziesz.

 

Zupełnie nowa generacja integr Darka, z J-FET w stopniu mocy, zaskakuje niejednego.

Jest taki wątek: "Brak humoru na forum", na takie wpisy bardziej odpowiednie miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Azus, zamiast recenzji wyrobów Pana Kuleszy lepiej dokładnie poszukaj recenzji dot. Pana Kuleszy. I pamiętaj, prosta sprawa: od wszelkiej maści twórców układów-leni, cwaniaków, hochsztaplerów, naganiaczy, opylaczy sprzętu refurbished itd. trzymaj się z daleka. Dobrze na tym wyjdziesz.

 

 

Jest taki wątek: "Brak humoru na forum", na takie wpisy bardziej odpowiednie miejsce.

Rozumiem, że kolega ani nie posiadał sprzętów D. Kuleszy ani nie słuchał ani nic ?

 

PS. Czy dobrze się domyślam, że Twoje logo nawiązuje do znanego dowcipu A. Mleczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, marka to nie tylko jakiś tam egzemplarz sprzetu ale i producent. Nie da się rozpatrywać jakości sprzetu bez producenta. To nie jest diy tylko produkcja na zmówienie, czyli biznes. A jeśli biznes, to również kalkulowanie ryzyka.

Jest mnóstwo róznych sprzetów na rynku i zawsze jest z czego wybierać. Również na odpowiednim poziomie grania. Specjalnych rewelacji i pozostawiających wszystkie inne w tyle tu się nie znajdzie wliczając w to i konstrukcje darkula.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak Papamek i jak już pisałem o tym znam znam Darka już kilkanaście lat (dłużej niż Papamek) na żadnej konstrukcji się nie zawiodłem. Gdyby nazywał się Levinson, Krell, Mac czy inaczej, nie swojsko a i do tego miał dryg marketingowy i zaplecze warsztatowe, był rzetelny to zagiąłby niejednego kultowego branda. Sam miałem Mc275, sprzedałem, dlaczego to dpowiedzcie sobie sami. Nie przeczę też , że inne firmy są dobre i Darkulowi do nich jeszcze nieco brakuje nie tylko wykonaniem bo to przepaść ale i brzmieniem jednak tu można już mówić o niuansach. Trzeba być mocno osłuchanym aby je wychwycić. Pisałem też o filozofii Darka, trzeba mieć do niej anielską cierpliwość. Mam jego pre gramofonowe, pre liniowe i również integrę. Powiem tyle, integra jest tak dobra jak Gamut 100. Porównywałem je w swoim systemie. Pre liniowe gra żblizonym dzwiękiem choć nie z takim nasyceniem i rozmachem jak Lewinson 38s, czy macie Panowie jakieś pytania, odpowiem. Proszę może i w imieniu założyciela wątku abyście prowadzili rzeczową dyskusję czy porady a nie trolowali. Jakość produktu to jedno a charakter twórcy drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul

 

*

 

* Wyślij prywatną wiadomość

 

* Grupa Użytkownicy

* Postów 6685

* Rejestracja 06.01.2004

 

Napisano 20.07.2008 - 18:31

Ostatnimi czasy reaktywowałem stara konstrukcję tranzystorową.

która układowo jest stosunkowo prosta.

W porównaniach słynny Mc275 zagrał mniej żywo i z gorszą stereofonią, co ciekawe tranzystor miał pełniejszą barwę.

Czego to dowodzi ? Niczego, po prostu wszystko to jest kwestia aplikacji , systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś znacznie poważniejszego nadchodzi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - szykuje się spółka Megakonstruktorów - dream team :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak Papamek i jak już pisałem o tym znam znam Darka już kilkanaście lat (dłużej niż Papamek) na żadnej konstrukcji się nie zawiodłem. Gdyby nazywał się Levinson, Krell, Mac czy inaczej, nie swojsko a i do tego miał dryg marketingowy i zaplecze warsztatowe, był rzetelny to zagiąłby niejednego kultowego branda. Sam miałem Mc275, sprzedałem, dlaczego to dpowiedzcie sobie sami. Nie przeczę też , że inne firmy są dobre i Darkulowi do nich jeszcze nieco brakuje nie tylko wykonaniem bo to przepaść ale i brzmieniem jednak tu można już mówić o niuansach. Trzeba być mocno osłuchanym aby je wychwycić. Pisałem też o filozofii Darka, trzeba mieć do niej anielską cierpliwość. Mam jego pre gramofonowe, pre liniowe i również integrę. Powiem tyle, integra jest tak dobra jak Gamut 100. Porównywałem je w swoim systemie. Pre liniowe gra żblizonym dzwiękiem choć nie z takim nasyceniem i rozmachem jak Lewinson 38s, czy macie Panowie jakieś pytania, odpowiem. Proszę może i w imieniu założyciela wątku abyście prowadzili rzeczową dyskusję czy porady a nie trolowali. Jakość produktu to jedno a charakter twórcy drugie.

 

Nie dość,że znasz Darkula wyroby prawie wszystkie,to jeszcze znasz jego filozofię i nie zawiodłeś się na żadnej konstrukcji powiadasz-to zrób

jakieś foty i wrzuć bo juz jetem niecierpliwy.Jeszcze zapytam te konstrukcje to dżwiękowo robił pod Ciebie i Twoje kolumny?

Teraz sprostuje te Twoje niuanse-toz to są piramidalne bzdety,bo jak takie cuś dżwiękowo można porównywać....do czego-proszę wypowiedz się,do czego

chcesz to porownać??Wiesz,że można być osłuchanym dużo,a słyszeć nieprawidłowo,a wiesz czemu tak twierdzę,bo na AS to powinieneś się lepiej postarać-wtedy można by porozmawiac o brzmieniu prawidłowym.A masz może u siebie wzorzec brzmienia,czy te klocki Darkula to zapewniają?

A ta anielska cierpliwość to polega pewnie na jeżdżeniu do konstruktora w celu poprawek....czy zgadłem może??

A skąd tak wyskoczyłeś z tym gamutem 100? Uwierzę w te Twoje bajki jak usłyszę,bo inaczej to po prostu nie i koniec.

ps.a Nirvane to już posiadłeś również,bo chyba z wyrobami DRAKULI można osiągnąć śmiało tylko helloween)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś znacznie poważniejszego nadchodzi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - szykuje się spółka Megakonstruktorów - dream team :-)

 

Uuu, chyba go przypililo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego niektórzy są tak uszczypliwi, nie rozumiem, a może to kryzys wieku po-średniego, przepraszam ale nie mogłem sie powstrzymać. Ano z gamutem bo chciałem go kupić, porównałem do Zagry i nie wygrał, zresztą po co się wysilać i rozmawiać z osobami,ktore doceniają klocki po kilkanaście lub dziesiąt tysięcy z uznaną marką. Koniec.

 

Nie dość,że znasz Darkula wyroby prawie wszystkie,to jeszcze znasz jego filozofię i nie zawiodłeś się na żadnej konstrukcji powiadasz-to zrób

jakieś foty i wrzuć bo juz jetem niecierpliwy.Jeszcze zapytam te konstrukcje to dżwiękowo robił pod Ciebie i Twoje kolumny?

Teraz sprostuje te Twoje niuanse-toz to są piramidalne bzdety,bo jak takie cuś dżwiękowo można porównywać....do czego-proszę wypowiedz się,do czego

chcesz to porownać??Wiesz,że można być osłuchanym dużo,a słyszeć nieprawidłowo,a wiesz czemu tak twierdzę,bo na AS to powinieneś się lepiej postarać-wtedy można by porozmawiac o brzmieniu prawidłowym.A masz może u siebie wzorzec brzmienia,czy te klocki Darkula to zapewniają?

A ta anielska cierpliwość to polega pewnie na jeżdżeniu do konstruktora w celu poprawek....czy zgadłem może??

A skąd tak wyskoczyłeś z tym gamutem 100? Uwierzę w te Twoje bajki jak usłyszę,bo inaczej to po prostu nie i koniec.

ps.a Nirvane to już posiadłeś również,bo chyba z wyrobami DRAKULI można osiągnąć śmiało tylko helloween)))

 

Przecież posiadasz, jesli się nie mylę zacny sprzęt, i nie Cibie chcę do czegokolwiek namawiać, ktoś prosi o poradę więc dlaczego meandry odpowiedzi prowadzą tę osobę na manowce. Włączasz się do wątku nie odpowiadając na pytania i prośby założyciela.

 

Nie dość,że znasz Darkula wyroby prawie wszystkie,to jeszcze znasz jego filozofię i nie zawiodłeś się na żadnej konstrukcji powiadasz-to zrób

jakieś foty i wrzuć bo juz jetem niecierpliwy.Jeszcze zapytam te konstrukcje to dżwiękowo robił pod Ciebie i Twoje kolumny?

Teraz sprostuje te Twoje niuanse-toz to są piramidalne bzdety,bo jak takie cuś dżwiękowo można porównywać....do czego-proszę wypowiedz się,do czego

chcesz to porownać??Wiesz,że można być osłuchanym dużo,a słyszeć nieprawidłowo,a wiesz czemu tak twierdzę,bo na AS to powinieneś się lepiej postarać-wtedy można by porozmawiac o brzmieniu prawidłowym.A masz może u siebie wzorzec brzmienia,czy te klocki Darkula to zapewniają?

A ta anielska cierpliwość to polega pewnie na jeżdżeniu do konstruktora w celu poprawek....czy zgadłem może??

A skąd tak wyskoczyłeś z tym gamutem 100? Uwierzę w te Twoje bajki jak usłyszę,bo inaczej to po prostu nie i koniec.

ps.a Nirvane to już posiadłeś również,bo chyba z wyrobami DRAKULI można osiągnąć śmiało tylko helloween)))

 

Przecież posiadasz, jesli się nie mylę zacny sprzęt, i nie Cibie chcę do czegokolwiek namawiać, ktoś prosi o poradę więc dlaczego meandry odpowiedzi prowadzą tę osobę na manowce. Włączasz się do wątku nie odpowiadając na pytania i prośby założyciela.

 

przepraszam ale coś się pochrzaniło przy wysyłce

więc raz jeszcze:

Przecież posiadasz, jeśli się nie mylę zacny sprzęt, i nie Ciebie chcę do czegokolwiek namawiać,zresztą nikogo, to moja opinia, ktoś prosi o poradę więc dlaczego meandry odpowiedzi prowadzą tę osobę na manowce. Włączasz się do wątku nie odpowiadając na pytania i prośby założyciela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi lulu

Zadem kryzys mnie nie dopadł-a załozyciel watku zdążył się już otrząchnąć.....czego i Tobie szczerze życzę.

Proszę pisz zrozumiale,bo te meandry i te manowce.....to mnie i myslę,że nie tylko mocno rozbawiły.

Zacny sprzęt to jakieś wymysły są-jaki by nie był....a po prostu gra jak potrzeba,a dlatego,że mam swoje

tajemnice co do brzmienia,a konstruktorow to znam wielu,lecz są oni przede wszystkim normalnymi ludzmi i

także moimi dobrymi znajomymi i ich konstrukcji nie wychwalam pod niebiosa i nie porównuje do innych rzeczy

markowych,bo to jest bracie Polaku dopiero dziecinada i niedowartościowanie,domyslam się też więcej w temacie

A wiesz przecież,że tu głównie chodzi tylko o właściwe brzmienie-załóżyciel wątku chyba jest dość bystry,bo

wnet pojął co i jak.......tak,tak poszukaj co pisze,wiesz przypuszczam,że naprawdę słyszy nieżle.

ps.w tych porównaniach Twoich to swoiste nowum dla mnie-istnieje jakaś rywalizacja sprzetu,jakieś mistrzostwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek to jak wielu w tej branży facet ze specyficzną właśnie filozofią, a bardziej osobowością. Ale jego sprzęty mogą zagrać fajnie. Wiem bo mam zbalansowany tor słuchawkowy jego roboty i jest OK. Nie musi się to każdemu podobać, na pewno każdy element należałoby indywidualnie słuchać. Mnie obsłużył rzetelnie, na czas i z płatnością przy odbiorze.

Ma gość wiedzę i bardziej "studyjne" niż audiofilskie podejście.

Generalnie ta dyskusja jest trochę bez sensu, tym bardziej że wszystko tu jest subiektywne tak więc co jest przedmiotem sporu ? Chyba że macie za dużo czasu - czego serdecznie gratuluję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kolega ani nie posiadał sprzętów D. Kuleszy ani nie słuchał ani nic ?

 

PS. Czy dobrze się domyślam, że Twoje logo nawiązuje do znanego dowcipu A. Mleczki?

Nie wiem coś ty za jeden i prawdę powiedziawszy niezbyt mnie to interesuje, ale mogę tylko zapewnić ciebie że kilka razy miałem styczność z tymi dziełami.

Układy darkula to zazwyczaj typowe tzw. lenie, a tutejsze porównywanie brzmienia przez po idiotycznych reklamach konstruktora przez neptyków to jakaś paranoja. Do tego fantastyczna obsługa posprzedażna - możesz bujać się parę lat w nadziei wskórania czegokolwiek u megakonstruktora, równie dobrze można też bujać się z zaliczką; opowieści do znalezienia w wyszukiwarce. Po drodze też jak najbardziej możliwe postępowanie na drodze cywilno-prawnej. Sama rozkosz, gorąco polecam.

ps. Ciekawe dlaczego wypłynął ten wątek, pewnie konstruktora przypiliło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gagacek

Nie wiem co masz na myśli pisząc lenie ?

Jeżeli masz na myśli brzmienie to chyba nigdy niczego nie słuchałeś.Po prostu.

 

Z kilkoma nickami z forum rozmawiałem od wczoraj konkluzja jest jedna ,handlarze vintagem i diy'owcy nieudacznicy mają konkurencję.Większe bicie piany tym lepiej.Ktoś posłucha w ambitnym systemie i tylko się uśmiechnie i ze zlitowaniem skonstatuje "Głusi lub Zawistni".

 

Najśmieszniej będzie wtedy gdy okaże się że pewne urządzenie MARKOWE jest konstrukcją darkula tylko kosztuje 10 razy tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>foxbacie

 

Coś Ci się miesza.Dajesz przykład śmieszności tego forum.

 

Ogólnie to śmieszne.

 

Co do tego Jaki/Który to pożyjesz , zobaczysz. Kto wie może będzie Ciebie na to stać. W co wątpię bo na ogół tak już jest że najwięcej marudzą ci którzy nie wyszli z urządzeń budżetowych i będą robili wszystko aby udowodnić sobie PO CO WYDAWAĆ DUŻO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to jest nick "Florian" ???

Jaki team ?

 

Stary audiofil=stary psychopata ?

 

Komedia !

 

Sam się banuje w tym wątku szkoda czasu na pieniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś, odważy się wreszcie pokazać wzmacniacze Pana Darka,jak są wykonane i co tam kryje się w środku. Tylko same kłótnie czytam,nie można wyraźnie napisać , że wzmacniacze Pana Darka są za drogie,że jakość do ceny jest np.nie adekwatna do dźwięku, które te konstrukcje oferują. Można napisać że bas nie taki, albo piękna średnica,cudownie aksamitne wysokie tony.Zakładając ten wątek chciałem się dowiedzieć o dźwięku, o porównanie np. z wzmacniaczem z tego samego przedziału cenowego, o porównanie z jakim CD wzmacniacze dobrze współpracują ,czy wysterują wszystkie kolumny,chodzi mi o plusy i minusy DZWIĘKU,a nie jakim on jest człowiekiem. Wiem że każdy krzywi oczy na sprzęty wykonane w Chinach, ale nikt nie ma pretensji do Chińczyków jakimi są ludźmi.Chyba wiem że nikt z piszących nie ma wzmacniaczy Pana D bo nic nie jest napisane o dźwięku, konkretnego porównania. Przepraszam Pana Darka,ale to jest Polska rzeczywistość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś, odważy się wreszcie pokazać wzmacniacze Pana Darka,jak są wykonane i co tam kryje się w środku. Tylko same kłótnie czytam,nie można wyraźnie napisać , że wzmacniacze Pana Darka są za drogie,że jakość do ceny jest np.nie adekwatna do dźwięku, które te konstrukcje oferują. Można napisać że bas nie taki, albo piękna średnica,cudownie aksamitne wysokie tony.Zakładając ten wątek chciałem się dowiedzieć o dźwięku, o porównanie np. z wzmacniaczem z tego samego przedziału cenowego, o porównanie z jakim CD wzmacniacze dobrze współpracują ,czy wysterują wszystkie kolumny,chodzi mi o plusy i minusy DZWIĘKU,a nie jakim on jest człowiekiem. Wiem że każdy krzywi oczy na sprzęty wykonane w Chinach, ale nikt nie ma pretensji do Chińczyków jakimi są ludźmi.Chyba wiem że nikt z piszących nie ma wzmacniaczy Pana D bo nic nie jest napisane o dźwięku, konkretnego porównania. Przepraszam Pana Darka,ale to jest Polska rzeczywistość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tu można przeczytać conieco, o dźwięku także...ale to tylko mini-wycinek kariery darkula....nikt nie będzie czekał na zamówiony sprzęt miesiącami/latami...nikt o zdrowych zmysłach nie wpłaci darkulowi zaliczki na wykonanie czegokolwiek....nikt nie będzie czekał na ewentualny serwis jego urządzeń, bo może się nie doczekać......co do wykonania to były zdjęcia emesze - nie chce mi się szukać, było ono tragi-komiczne - najgorszy chińczyk przy tym to hi-endowe wykonanie....nie ma tu żadnej zawiści w stosunku do Kuleszy, a zwyczajna przestroga przed nieuczciwością i zwyczajnym naciąganiem.....w tym przypadku jak grają jego urządzenia kompletnie nie ma znaczenia....bo ryzyko transakcji z tym człowiekiem jest zbyt duże....tyle w temacie dosadnie, ale w końcu tak trzeba postawić sprawę jasno - kawę na ławę....

 

Jak widać od lat darkul ma wiernych giermków w postaci vasy i papamka, którzy być może mają z nim dobry kontakt i faktycznie zrobił im coś dobrego.....pozostali często na słowo Kulesza, darkul, q-audio dostają drgawek.....Leszek B, emesze to tylko niektórzy z nich.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale zakładając że coś tam mogło być nie halo to jaki jest nazwijmy to stosunek strat do zwycięstw ?

 

Czy znani inni wytwórcy nie tylko krajowi mają 100% sukcesów ?

 

Chyba a raczej z pewnością NIE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś miałby takie wpadki jak darkul nie utrzymałby się na rynku....zresztą on też się nie utrzymał....bo nawet jeśli cokolwiek robi, jeśli jeszcze w ogóle robi, to musi być to jakaś drobnica.....tu nie ma żadnych zysków, tylko same straty...nieterminowość, niesolidność, megalomania megakonstruktora, obudowy rodem z koszmaru DIY....po prostu nikt się już w takie coś nie wpakuje....za wiele ma do stracenia.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale zakładając że coś tam mogło być nie halo to jaki jest nazwijmy to stosunek strat do zwycięstw ?

 

Czy znani inni wytwórcy nie tylko krajowi mają 100% sukcesów ?

 

Chyba a raczej z pewnością NIE.

 

 

Ale żaden krajowy "producent " nie zaliczył tylu wpadek jeżeli chodzi o rozliczenia , terminy itp

Znajdź na jakimkolwiek forum podobne przypadki dotyczące jakiegokolwiek innego producenta - a przecież jest ich w Polsce sporo .

Nie wiem czy np. Baltlab,AudioAcademy QBA czy ktokolwiek inny pozwoliłby sobie na takie "wtopy"?

Owszem- pojawiały się glosy o zlej relacji jakość/cena ale nigdy o jakichkolwiek problemach z rozliczeniami.

 

 

Inna sprawa - jeżeli taki "producent" nieuczciwie podchodzi do klienta - to dlaczego mam mieć pewność ze uczciwie podchodzi swojego rzemiosła?

W jednej kwestii jest uczciwy a w drugiej nie ?

 

Uczciwość jest albo jej nie ma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azus - "Chyba wiem że nikt z piszących nie ma wzmacniaczy Pana D bo nic nie jest napisane o dźwięku, konkretnego porównania."

 

i sam sobie odpowiedziałeś; gdyby była taka rewelka, piania i zachwytów byłoby co nie miara i wojenka by trwała na temat dźwięku nie personaliów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.