Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze Pana Kuleszy


Azus

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie jest wszystko co sobie wymarzyłem, DAC, wejścia dwa coaxial, i dwa optyczne, 3 analogi, phono MC, pre-in, pre-out, XLR-y

U mnie tez na początku była integra a teraz dzielony. Już paru moich kolegów słyszało jak gra, wyszli zmasakrowani. Ale nigdy nie miałem możliwości bezpośrednich porównań.

 

Czyżbym mieszkał za daleko???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Arek45

 

Już kilka razy robiłeś złośliwe przytyki , choć życiu nie słuchałeś. To takie polskie , tym bardziej zrozumiałe u handlarza szrotem.

 

Tak się składa że to małe czarne bez obudowy zrolowało mojego wcześniej bardzo cenionego ,dzielonego Naima.

 

Piszmy jak gra a nie jak słyszałem od kogoś lub wydaje mi się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu, mogę przyjechać w przyszłym tygodniu, po 9 lipca. Z czym będziemy porównywać?

 

Dzięki za chęci!

Może się coś wykluje? Gro ludzi potrafi raczej tylko kłapać... klawiaturką:)

Odezwę się na pw.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Arek 45

 

Sorry jeżeli za ostro.

 

Ale z tego co kojarzę z o mnie kolega panerai miał chyba NVA ?

 

Mnie osobiście NVA nie podeszły a raz wkurzyły i to finansowo. Zero zabezpieczeń ! Grały przeciętnie ,ja akurat nie nazwałbym ich jako wybitne.

 

Klasowo to znacznie niższa liga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęci!

Może się coś wykluje? Gro ludzi potrafi raczej tylko kłapać... klawiaturką:)

Odezwę się na pw.

 

Pozdrawiam!

ok, super.

 

>Arek 45

 

Sorry jeżeli za ostro.

 

Ale z tego co kojarzę z o mnie kolega panerai miał chyba NVA ?

 

Mnie osobiście NVA nie podeszły a raz wkurzyły i to finansowo. Zero zabezpieczeń ! Grały przeciętnie ,ja akurat nie nazwałbym ich jako wybitne.

 

Klasowo to znacznie niższa liga.

tak, miałem AVM-a i wydawało mi się, że jest świetny:)

Powiem tak, wzmaki Darka wyciągają maksa z każdej kolumny głośnikowej. Można sie ździwić, że nasze kolumny tyle potrafią. Jeśli chodzi o moje B&W704 nie ma mowy o krzykliwej górze. Grają ............... ech co tam pisać. Słucham muzyki i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem na pierwszej stronie wątku, miałem i użytkowałem konstrukcje Darka Kuleszy.

Dziś znalazłem zdjęcia zestawu, który pozytywnie zapisał się w mojej pamięci.

Wówczas "królowały" u mnie ATC SCM7 oraz RLS Callisto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17911-0-77133900-1341064232_thumb.jpg

post-17911-0-50853300-1341064253_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> panerai_47

> zukzukzuk

 

A co koledzy by powiedzieli na propozycje spotkania sie u mnie - ok. 160 km od Szczecina ? Ja przy okazji porownalbym sobie Twoj wzmak - panerai_47 - z moim Cayin-em A88T. Moze w koncu da sie wyslyszec roznice w brzmieniach miedzy tymi wzmakami we wspolpracy z moimi monitorami ? Ty z kolei mialbys okazje posluchac starych 30-to letnich duzych monitorow Tannoy-a - jesli takowych nie sluchales. Super by bylo jakbys przywiozl swoje B&W 704 - wspolnie bysmy sobie rowniez porownali z moimi Tannoy-ami i zuk-a Infinity. Byloby kolejne fojne doswiadczenie. Tylko zuk... musialby przywiezc swoje spore Infinity. Dla Ciebie zuk... rowniez byloby to ciekawe doswiadczenie, bo sprawdzilbys jak Twoje kolumny graja w innym pomieszczenie, bo jak sam przyznajesz, u siebie masz troche klopoty z akustyka, natomiast moj pokuj ma opinie niezlego akustycznie, o czym - mysle - rowniez Ty miales sie okazje przekonac. Sadze wiec, ze bedziemy sie spodziewac wyraznie mniejszych przydudnien, lepszych konturow itp., poczawszy od nizszej srednicy w dol.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin-em A88T

 

>Lutek

 

W średnicy Cayin polegnie z kretesem.

 

Na Tannoyach tym bardziej. W sumie to Wam zazdroszczę ja już niestety nie mam czasu na " Zjazdy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Lutek

 

W średnicy Cayin polegnie z kretesem.

Na Tannoyach tym bardziej.

 

Mozliwe..., jednak wole sie o tym przekonac osobiscie, porownujac bezposrednio. W koncu ten Cayin nowy, na lampach 6550 EH, kiedys te 10,5 kzl tez kosztowal i jak do tej pory, z wieloma porownawanymi roznymi wzmakami - z wysokiej polki rowniez - nie byl rozroznialny - przynajmniej we wspolpracy z moimi monitorami.

Tym bardziej nasze odsluchy beda ciekawe i wniosa nowe doswiadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam osobiscie tych wzmaków. Jest natomist takie powiedzenie, że nie święci garnki lepią i jest w nim wiele prawdy. Sprawna głowa DIY do spółki ze sprawnymi rękoma może stworzyć wzmacniacz o znakomitym stosunku jakości do ceny - stosunku nie osiągalnym w masowym produkcie komercyjnym. Kolega panerai_47 pisał, że używa wzmacniacza Pana Darka z kolumnami B&W704. Mogę postawić tezę, że jeżeli ten wzmacniacz potrafi stworzyć dobry duet z nimi to raczej jest to wzmacniacz więcej niż przyzwoity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie no problem:))) jestem mobilny z racji wykonywanej pracy. Mogę przywieźć integrę,i dzielony wzmak Pana Darka, bowersy tez się zmieszczą. Niestety, transport CD mam zwykłe DVD Yamaha 530, tez mogę przywieźć chyba, że koledzy mają coś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem jakiś dzielony wzmacniacz zbalansowany ( śmieszny kolor , błękitny - metalik ) który pięknie dał wciry pralkom B and W 801.

 

Monobloki Mc501 właściciela po prostu wymiękły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Kolegów,

sam jestem użytkownikiem dość rozbudowanego przedwzmacniacza MM/MC P. Darka Kuleszy. Są to 3 phono na różnych kościach o niewątpliwej różnicy sonicznej. Phono jest regulowane: obciążenia, wzmocnienie itd. Dodatkowo ma także możliwość equalizacji (bas, mid, treb). Jest zbalansowane i takie wyjście posiada obok RCA. Posiada także regulację poziomu na wyjściach. Bardzo dobre urządzenie i porządnie zrobione.

 

Sam czekam na posłuchanie nowej integry (trochę się to odwleka w czasie z mojej winy - Pan Dariusz już kilkakrotnie coś tam proponował do podesłania, koledzy też czekają i suszą mi głowę).

Mam bardzo dobrą opinię tego urządzenia od znajomego, którego zdanie bardzo cenie i polegam na nim.

 

Dzielone urządzenie widziałem na zdjęciach w trakcie składania :) i spodobało mi się, choć :)) "wygoliłbym" jeszcze w "pre" te radiatory na przedniej ściance, ale to już kwestia gustu.

 

Pozdrawiam Pana Jacka Zukzukzuka!

Panie Jacku od Omaków (dowiozłem je do Pana z W-Wy kilka lat temu) przeszedłem do 300 B a po drodze jeszcze kilka spraw zaliczyłem. Miło wspominam pobyt u Pana! Liczę na Pańską relacje o ile dojdzie do odsłuchów i porównań urządzeń Pana Kuleszy.

 

Pan Darek jak to Koledzy napisali bywa czasem dosyć specyficzny :) w kontakcie jak każdy niemal chyba konstruktor i twórca (P. Jarek Waszczyszyn, P. Jurek Herzyk, Pan Mariusz Olszewski) .

Trzeba się zwyczajnie z każdym porozumieć. Ludzie Ci ma wiedzę i doświadczenie, tego nikt nie zaneguje. Ja żadnych "nieprzyjemnych" przygód nie doświadczyłem z Panem Darkiem Kuleszą vel Darkul.

Jeżeli kogoś nie odstrasza pochodzenie DIY urządzeń "Darkula" to polecam choć posłuchać ich.

 

ps.

Panie Arku, zworki spisują się znakomicie.

Może pomyślimy o nowym RCA :) dla mnie.

 

pozdrawiam

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16148-0-38505900-1341080687_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też musicie tak daleko mieszkać!

Jesli chce sie byc zadowolonym z systemu (jego elementow) przez wiele lat, bez parcia na zmiany, to niestety trzeba pojezdzic posluchac - chocby byla potrzeba nawet na koniec Polski :-)

 

> panerai_47

Szczegoly co do terminu spotkania i inne na PW. Z tym, ze teraz koncze z netem, bo jutro wczesnie wstaje w zwiazku z wyjazdem. Bede dopiero jutro wieczorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ten sam człowiek który znikał bez znaku na wiele miesięcy? Który wsławił się sprzedażą kitu z AVT na LM3886 w cenie 2500 złotych jakiemuś naiwnemu (słynny czerwony wzmacniacz)?

Czy może pomyliłem człowieka z innej historii domowych wytwórców forumowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich wzmacniaczach jest mało tego , grają , nawet gdybym miał części i opis za cholerę nic bym z tym nie zrobił.

Nie mam o tym pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie DIY.

Prędzej handcrafted ?

 

:) niech będzie handcrafted, to znacznie lepsze określenie ma Kolega rację.

 

Urządzenia te, to jednostkowa produkcja pod określone wymagania.

Indywidualne dopasowanie do potrzeb klienta na plus, możliwość dalszego rozwoju urządzenia na plus, wysoki stosunek jakości do ceny na duży plus. Minusem może być brak wykonania obudów i opisów na nich w formie sitodruku, grawery na poziomie urządzeń z "półki sklepowej" i utrudniona odsprzedaż - choć ostatnio zauważyłem, że urządzenia używane sygnowane logiem QAudio itp dość szybko znajdują nabywców. Jak wcześniej pisałem w którymś wątku "jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim we wszystkim dogodził". Gusta są różne, preferencje i wymagania są indywidualne. Trzeba posłuchać samemu tych wzmacniaczy i ocenić. Dlatego trzymam kciuki za spotkanie forumowiczów i odsłuch. Sam mam nadzieje, że i mnie uda się posłuchać nowego wzmacniacza D.K.

 

Dobrej nocy

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja świadomie zrezygnowałem z opisów na obudowie, im mniej tym lepiej. Poza tym nie ma problemów z połączeniem czy wyborem źródła, wszystko jest intuicyjne i działa bez zarzutu.

Co do spotkanie jestem dyspozycyjny, koledzy ustalcie termin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.