Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze Pana Kuleszy


Azus

Rekomendowane odpowiedzi

mialem przez kilka dni integre z dac'em-taki przedzial cenowy mnie interesowal.fajnie ale na przyszlosc uzgodnilismy,ze wyprobuje wersje niezbalansowana,cos mi w poprzedniej nie stykalo-dzwiek troche szedl do przodu nie za3mujac sie jak lampa nad jego wyartykulowaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Dzielony bardzo spóźniony ale wreszcie dotarł.

Różnice w stosunku do poprzedniej konstrukcji bardzo duże. Wszystkie na plus.

Dźwięk jeszcze jakby głębszy z dużo większą dynamiką. Najbardziej odczuwalna różnica w przestrzeni, oddechu i holografii. Gdyby nie rozsądek to kolumny można wynieść do piwnicy. Z zamkniętymi oczami naprawdę trudno uchwycić jakiś element dźwięku który by się wydobywał z kolumn. Gra cała przestrzeń. Niesamowite wrażenia.

Moc wzmaka nie do uwierzenia. Mam 4x100 chyba, skala zaczyna się od 7h, na dziewiątej jest już bardzo głośno, na 11 jest w zasadzie granica co do której można się w porywach, na krótko posunąć. A mówimy o pomieszczeniu 40mkw i trudnych Kappach 8.2i.

A tak wygląda mój nowy nabytek:

post-27264-0-96767000-1347729937_thumb.jpg

post-27264-0-16061700-1347729969_thumb.jpg

post-27264-0-76575100-1347730022_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Z nowych spostrzeżeń mogę jeszcze dodać, ze pojawiło się muzyce dużo więcej detali i całkiem dużych elementów które na integrze były słabo czytelne. Integra dawała dźwięk bardziej na twarz. Tu jest większy spokój na średnicy. No i ten bas. Ten BAS. Nawet przy bardzo cichym graniu jest w dalszym ciągu mięsisty. Jakby kleił się z powietrzem.

A Integra Zagra którą miałem oddać Darkulowi do niego nie dotarła. Dałem ją na odsłuch i już tam została.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaa,niezla ta integra+dac byla,ktora mialem przyjemnosc pogrywac u siebie,pod3muje to co napisalem wyzej i mam nadzieje,ze darkul sprawi,ze bede mial okazje posluchac wersji niezbalansowanej,akurat jestem 'na rynku' kupna pieca,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian

 

Słuchałeś maleństwa zbalansowanego z DAC na pokładzie seria II.

Czyli odpowiednikiem integry HQ150 która posiadał wczesniej HQ150.

 

Rożnica jaka jest to wie m.inn. sam HQ150.

 

Obecnie już będą tylko i wyłącznie integry , bez dac i phono.

 

Jeden stały model zbalansowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

tiaaa,niezla ta integra+dac byla,ktora mialem przyjemnosc pogrywac u siebie,pod3muje to co napisalem wyzej i mam nadzieje,ze darkul sprawi,ze bede mial okazje posluchac wersji niezbalansowanej,akurat jestem 'na rynku' kupna pieca,

No żeby też była jasność. Integra w moim odczuciu, i przy moich Kappach była słabsza sporo od dzielonego który teraz u mnie gra. Ale też przed Integrą był w tym samym systemie ASR Emitter1. I ta Integra go zdeklasowała. To nie jest zły klocek. Jest bardzo dobry. Tylko obecny dzielony Pana Darka jest jeszcze dużo lepszy. U mnie z Kappami. Bo mogę tylko mówić o tym co sam słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przyszlych szczesliwcow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ gratuluje, dla mnie wygląda fajnie w stylu pierwszych urządzeń ML czy Cello (choć brak mi o czym już dawno trąbię choćby małego opisu przedniej ścianki) stąd nie rozumiem uwagi kolegi audio73 (dziwnie to znaczy jak?). HQ150 mam nadzieje, że więcej napiszesz o tym jak gra ten wzmacniacza jak go już trochę posłuchasz wiecej. Podobnie mam nadzieje, że i kolega panerai_47też jeszcze coś dorzuci o swojej dzielonce od D.K. Ja podobnie jak kolega zildjian czekam na posłuchanie integry (tej nowej) .Mam nadzieje, że konstruktor przewidzi w niej bezpośrednie wejście na końcówkę. Może jak z wrócę z urlopu pod koniec października to coś już będzie gotowego? Co do linka kolegi kichanadeta... to ten temat już był wałkowany po wielokroć, teraz czas na nowe rozdanie. Każdy ma ucho i własny rozum, każdy podejmuje decyzje sam na co przeznaczy swoje środki.

pozdrawiam

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze widzisz darek chłopaki gotowi przelewać gotówkę. Kolejne rozdanie. Możesz wysyłać wzmaki lub nie. Kaźdy sam decyduje czy ofiaruje Ci pare złotych.

Powodzenia w interesie życzę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Takze widzisz darek chłopaki gotowi przelewać gotówkę. Kolejne rozdanie. Możesz wysyłać wzmaki lub nie. Kaźdy sam decyduje czy ofiaruje Ci pare złotych.

Powodzenia w interesie życzę!

Nie wiem jakie mieliście zaszłości. Bo skąd?

Ale też Ty nie pisz jak układa się współpraca między mną a Panem Darkiem bo ja sam to zrobię.

Przed zakupem pierwszego wzmaka, też czytałem te stare, sprzed ponad 6 lat wpisy. Dlatego pierwszy wzmak tylko wypożyczyłem.Dostałem go w terminie po wpłaceniu tylko połowy wartości. Więc to Darkul ryzykowała nie ja. Do tego miałem prawo, bez podawania żadnej, przyczyny go oddać. Przy zakupie drugiego już obawy miałem dużo mniejsze. I myślę, że to nie koniec naszej współpracy. W moim przypadku żadnej nieuczciwości ze strony Pana Darka nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego przeszlosc w tym watku byla juz poruszona,po co to odgrzewasz? Ja go nawet wspomoglem finansowo i przypominam o tym tylko dlatego,aby podobne wypowiedzi juz zamknac i nie prowokowac nowych.facet robi teraz swietne piece a i jak widze jest punktualny.obudowa sie nie podoba? Ladniejsza kosztowalaby duzo,brak napisow? Po co to komu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

HQ150 mam nadzieje, że więcej napiszesz o tym jak gra ten wzmacniacza jak go już trochę posłuchasz wiecej.

No z tym ciężko. Nie za bardzo umiem kwieciście opisywać to co słyszę. Do tej pory wskazywałem na różnice pomiędzy klockami które miałem u siebie. Tak jest łatwiej i to mogę zrobić.

Wczoraj dzięki uprzejmoości kolegi z forum, któremu chciało się w moje skromne progi po raz kolejny zawitać, miałem możliwość posłuchania zestawu Nakamichi PA7E+CA5E. Ta końcówka samymi gabarytami budzi respekt. Zagra przy niej to mikrus. Ale to Zagra własnie grała dźwiękiem bardziej nasyconym z większą ilością detali. Bas Zagra ma pełniejszy, głębszy. Jakby z większym wybrzmieniem niż Nak. Ciekawe, że te własnie klocki to podobna szkoła dźwięku.

ASR Emitter 1na przykład, to było zupełnie coś innego. A te klocki właśnie mają podobny charakter.

Co ciekawe, Zagra ma większą ,, moc'' od tego potwora. A na papierku to wyglada zgoła odmiennie.

Dodać też jeszcze trzeba, że Zagrę słucham po cyfrze, żeby wykorzystać to, że jest to konstrukcja w pełni zbalansowana. Więc CD służy mi tylko jako transport a DAC jest w Zagrze. A dla Nakamichi CD było źródłem.

Ale różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami na Zagrze są minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

>kichatandeta

 

Nie spoufalaj się , ok ? Ja z tobą brudzia nie piłem.

 

Pod nickiem toś mocny , w realu byś był chudy : )

 

HQ150

 

Jest obsuwa , bo jest , nic na to nie poradzę. Czasem są poważniejsze rzeczy od terminów.

Mam nadzieję że sound zadowoli i termin oczekiwania będzie tylko wspomnieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież cała zabawa polega na gonieniu króliczka! Nie dziwne więc, że konstruktor to rozumie:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał przyjemność posłuchać kolumn produkcji Pana Darka?

 

mam u siebie kolumny D. Kuleszy, bas bardzo dobry, choć nie schodzi tak nisko jak bym chciał, tak jak słyszałem na Avance K3, ale ten bas jest, żyje, i wychodzi z kolumn, jest taki bezpośredni, bogaty. Średnica też bezpośrednia, szczegółowa, to lubię, ale...niestety bywa krzykliwa, nieprzyjemna, ale czasem skrzekliwa (sorry Panie Darku:), pisze jak jest) - dodam, że kolumny grały ze sprzętem D. Kuleszy, który też sobie kupiłem (preamp + monobloki), do góry mam zawsze najmniej zastrzeżeń, bo nie oczekuję fajerwerków, po prostu ma być rozdzielcza, ale nie na pierwszym planie - tu tak jest. Wykonanie kolumn pozostawia jednak wiele do życzenia..., absolutnie nie w cenie jaką zapłaciłem.

Teraz czekam na zamówione ATC SCM 40, wierzę, że z nową integrą "ZAGRA IV" (którą wyśle mi D. Kulesza), będę w pełni zadowolony.

Kolumny zagry albo sprezentuję komuś z moich znajomych, albo sprzedam w niskiej cenie o ile znajdzie się chętny...

 

Przymierzałem się, żeby coś tu napisać raczej krytycznie o interesach z D. Kuleszą, ale już nie mam siły, powiem tylko tyle - szkoda, że Pan Darek traktuje swoich klientów niejednakowo - moja droga to jest "droga przez mękę", bo jeszcze się nie skończyła.

 

Do meritum - jestem nieosłuchany w sprzęcie audio, a już drogich zestawów prawie w ogóle nie słyszałem, raz tylko na jednym odsłuchu w Olsztynie jakieś potężne końcówki mocy i przedwzmacniacz Accuphase, dźwięk nie porwał mnie, zbyt słodkawy, efekciarski. Dlatego nie umiem odnieść jakości wzmacniaczy zagra do droższych zabawek - koledzy mieli okazję i swoje wrażenia opisali, ja, subiektywnie, bez żadnego punktu odniesienia oceniam je dźwiękowo jako bardzo neutralne, żywe, ale nie nerwowe. Wszystkie NAD-y, Denony w okolicach 5-10 tys mogą się chyba schować - albo dźwięk zbyt ściśnięty, barwowo odbiegający od naturalnego. Do pewnego czasu wydawało mi się, że jednak najważniejsze są kolumny, ale prawda jest bardziej złożona. Mój znajomy ma NAD 355 + Dali Concept 6, wydawało mi się, że NAD trzyma poziom, tylko te Dali tak mulą, sieją basem, takim rzadkim niekontrolowanym, do czasu, gdy przywiozłem wzmocnienie zagry - podłączyłem, i nagle bęc...dźwięk się rozsunął w przestrzeni, ale beż żadnego rozmycia, bez utraty kontroli, a bas w końcu zaczął grać, i to nisko, punktualnie, z zejściem oraz bez rozlewania się na wyższe pasma. Dodam jednak, że raczej nic w tym dziwnego - moje wzmocnienie kosztowało 2 razy tyle co sprzęt kolegi..., no chyba że nie umiem relanie docenić walorów (dopuszczam taką możliwość właśnie z racji nieosłuchania), wydaje mi się, że ludzie osłuchani szybciej i więcej wyczują różnic w odsłuchiwanych systemach, i co dla jednych jest "różnicą klas", dla drugich może być prawie niezauważalne. Z mojej perspektywy - wyższość sprzętu zagry nad wspomnianymi wzmacniaczami była ogromna, ciekawy jestem odniesienia do drogich zestawów - tu jednak tylko mogę opierać się na opiniach kolegów.

 

To tyle, z mojego, raczej laickiego spojrzenia w temacie audio:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kichatandeta

 

Nie spoufalaj się , ok ? Ja z tobą brudzia nie piłem.

 

Pod nickiem toś mocny , w realu byś był chudy : )

 

HQ150

 

Jest obsuwa , bo jest , nic na to nie poradzę. Czasem są poważniejsze rzeczy od terminów.

Mam nadzieję że sound zadowoli i termin oczekiwania będzie tylko wspomnieniem.

 

O.K Darsrulu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Gość

(Konto usunięte)

Pytałem o te paki bo oczarowany brzmieniem pieców od Darkula zamówiłem trochę w ciemno, paki dla siebie. Niestety ostateczny termin odbioru kolumn miał być, 20-tego października. Do tej pory niestety nie mam ani kolumn ani nawet jednego zdjęcia z postępu prac. Przykre to,że w ten sposób Pan Darek traktuje klienta już przy trzecim zakupie. Do tego dostałem informację, że niestety nie otrzymam pak zgodnych z zamówieniem. Pan Darek zrobi inne. Mojego projektu, który sam zaakceptował nie był w stanie zrobić. Ale dowiedziałem się o tym jak już paki miały sobie dwa miesiące grać u mnie.

Niestety trzeba mieć anielską cierpliwość przy zamówieniach jego kolumn. Ze wzmakami jest dużo łatwiej.

Żeby być uczciwym, musze dodać, ze za te dłuuuuugie oczekiwanie dostałem juz 500zł rabatu, mam obiecany upgread albo CD albo wzmaka do mojego wyboru i 100zł obniżki przy zakupie kabli. Do tego Pan Darek te niemałe przecież kolumny wyśle mi na swoje ryzyko i koszt. Więc to opóźnienie uderza również w niego. Nie rozumiem więc dlaczego woli zrobić coś dużo, dużo później, trochę na tym stracić finansowo i dodatkowo mieć marudnego klienta za uchem.

No ale najważniejsze żeby paki w końcu do mnie dotarły i zagrały na poziomie Zagry III, którą mam. Dam znać w czwartek, bo wtedy ostatecznie mam je mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem więc dlaczego woli zrobić coś dużo, dużo później, trochę na tym stracić finansowo i dodatkowo mieć marudnego klienta za uchem.

Ten typ tak ma :)

 

Dam znać w czwartek, bo wtedy ostatecznie mam je mieć.

Ty to niepoprawny optymista jesteś.

Ale w styczniu lub lutym, jak zagra, to "będzie Pan zadowolony!"

 

A tak na poważnie - koniecznie daj znać jak to razem zagrało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to jak ? Jak zagra kulesza :)

A "mowielem zalozyc pampersy"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

A tak na poważnie - koniecznie daj znać jak to razem zagrało

Jak obiecałem, tak zrobię.

Również z chęcia zaproszę na odsłuch kolegów zainteresowanych brzmieniem tych urządzeń.

 

Ty to niepoprawny optymista jesteś.

No juz tak mam. Wolę być niepoprawnym optymistą i wierzyć ludziom, niż wiecznym malkontentem i pesymistą.

Tak się żyć nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.