Skocz do zawartości
IGNORED

PT AE 500 H/K (z PS)


krzychg

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup Panasonica PT AE 500. Zastanawiam się nad DVD do niego.

Waham się pomiędzy Harman/Kardon DVD 30 a DVD 25. Czy ktoś z Was może

rozwiać moje wątpliwości w tej kwestii? Chodzi o Progressive Scan

właśnie. Czy ma to jakiekolwiek znaczenie skoro projektor ma PS i to

podobno bardzo dobry?

Jeśli jednak ma znaczenie, to jak to jest - czy w DVD 30 jest PS w

PALu? I czy jest on potrzebny bo ktoś mi w MM powiedział, że ma

przecież w NTSC i to wystarczy.

 

Pozdrawiam

Krzych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zrobi wg Ciebie projektor jeżeli uzyska obraz z przeplotem?

żeby to wszystko miało ręce i nogi muszą być spełnione następujące waruni

1. źródło czyli DVD wysyła obraz bez przeplotu

2. odbiornik czyli projektor, potrafi tak sygnał przyjąć

wniosek - oba urządzenia muszą mieć prog scan.

jeżeli będziesz oglądał płytki zapisane w NTSC to nie potrzebujesz prog scan w PALu

jeżeli będziesz oglądał płytki zapisane w PALu to potrzebujesz prog scan w PALu

to chyba jasne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman,

 

Fajnie, że dla Ciebie świat jest taki prosty. Z mojej perspektywy jest jednak inaczej. Mam pioneera dv565 i choć on wysyła jedynie progresywny ntsc to jednak ma funkcję konwersji sygnału PAL na NTSC i w efekcie można oglądać płytki zapisane w PALu jako progresywny sygnał NTSC. Ja na swoim telewiz. projekcyj. 44 cale nie dostrzegam pogorszenia jakości obrazu spowodowanej konwersją, wręcz przeciwnie obraz progresywnego NTSC jest trochę lepszy od obrazu wysyłanego poprzez wyjście euro rgb. Napewno jednak te funkcję trzeba sprawdzić w Harmanach i dodatkowo sprawdzić też, czy obraz w trybie progresywnego ntsc odtwarza płynnie ruch, bo czasem jest z tym problem zwłaszcza przy konwersji sygnałów (mocno obciążony procesor obrazu).

 

Pozdr

kl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam jako praktyk.

Dysponuję 500 Panasonica i obraz jest najlepszy przy wyłączonym progersive scanie w Yamahe 540. Wiem że ten układ w 540 jest nieporozumieniem ale wyłączenie go pokazuje jakość prztworników AC Panasonica - obraz jest stabilny jak skała a rozdzielczość subiektywna identyczna do opcji z włączonym PS. Wniosek jest jeden trzeba kupić lub poczekać na DVD bez drogich układów PS tylko z najprostszym rozwiązaniem czyli wyjściem DVI lub HDMi. Dokładnie tak jak słuchając muzyki korzystam nie przetwornika audio DVD tylko z CA Yamahy 1400 i dźwięk jest o niebo bogatszy. Na razie polecam zakup najtańszego w miarę dobrego DVD np 540 a w przyszłości jak producenci zmienią politykę handlową również najtańszy tylko z wyjściem cyfrowym.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

pozwole sobie na kilka uwag odnosnie powyzszych odpowiedzi, z ktorymi sie nie calkiem zgadzam.

 

Przede wszystkim generalnej odpowiedzi na twoje pytanie (czy potrzebuje PS w playerze) nie ma -> wszystko zalezy od jakosci procesora w Beamerze i DVD -> ktory jest lepszy i (jesli wogole) oferuje lepsze mozliwosci dopasowania parametrow PS.

 

>jeżeli będziesz oglądał płytki zapisane w NTSC to nie potrzebujesz prog scan w PALu

>jeżeli będziesz oglądał płytki zapisane w PALu to potrzebujesz prog scan w PALu

 

jesli DVD oferuje PS w PALu to automatycznie ma tez PS w NTSC (zdaza sie na opak ale nie slyszalem by bylo w PALu a nie NTSC)

 

>Mam pioneera dv565 i choć on wysyła jedynie progresywny ntsc to jednak ma funkcję konwersji sygnału PAL na NTSC i w efekcie można oglądać płytki zapisane w PALu jako progresywny sygnał NTSC

 

- dv565 powinien obslugiwac PS takze w PALu

- czy konwersja PAL na NTSC nie jest zwiazana ze strata jakosci / rozdzielczosci (PAL = 576 linii, NTSC = 480 linii)?

 

 

>czy w DVD 30 jest PS w PALu?

 

jest strona 4 w

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

>I czy jest on potrzebny bo ktoś mi w MM powiedział, że ma przecież w NTSC i to wystarczy.

 

bzdura!

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry poprawka do "..- dv565 powinien obslugiwac PS takze w PALu.." - niestety nie dziala

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychg >>

Kup denona 2200 (2800zł). Nie dośc że ma porządny deinterlacer dla PAL i NTSC to jeszcze dostepny jest sprawdzony upgrade do wersji region-free. Z moim PT-AE300 spisuje się znakomicie z twoją 500-tką też nie będzie gorzej, sądzę że nawet lepiej. Co ciekawe obraz z włączonym Progressive dla materiałów w pulldown 2:2 (materiał filmowy) jest bardziej "kinowy" niż ten z wykorzystaniem wbudowanego w projektor deinterlacera. Z drugiej strony w przypadku materiały video (np. koncerty, seriale filmowane w studiu) dla płyt w PAL lepiej wypada deinterlacer projektora (mniej widoczny chroma bug). Polecam. O harmanie lepiej zapomnij. Progressive w jego wykonaniu jest nie za dobry (porównywałem).

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w skali globalnej lepiej jest kupić Denona za 2800 PLN. Ale ja za moją yamahe zapłaciłem 730 PLN i nie sądzę by ta różnica (1470 PLN) była adekwatna do wydanych pieniędzy. Wątpię aby Denon 2200 wygrał porównywaczy test z samsungiem z DVI, gdzie nie ma potrzeby stosowania tych wszytkich skomplikowanych i drogich prztworników CA w DVD i AC w projektorze oraz tzw deinterlacera. Przypominam, iż tak drogi sprzęt jak denon 2200 róznież z jakiś tajemniczych powodów nie ma najlepszego i najtańszego rozwiązania czyli wyścia sygnału cyfrowego. Swoją drogą sygnał wizyjny w przeciwieńswie do fonicznego mógłby całą drogę odbywać cyfrowo od płyty DVD poprzez kable i kończąc na projektorze lub plazmie gdzie również jest to cyfrowy piksel, ale wtedy nie było by deinterlacerów i odtwarzacze DVD stały by się transportami za 1000 PLN.

Konkluzja - na razie z DVD nie szaleć.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi Ci aby ogladac obrazy z DVD a nie naprzyklad SACD, czy DVD-Audio to najlepszym wyjsciem bedzie Samsung 935 [cena 1200zl w MM] ktory bedzie mozna polaczyc z twoim PTAE500 poprzez lacze DVI - ktore zapeni Ci jakosciowo obraz porownywalny z Denonem 2900 czy lepszymi. Ew. szukac jakiegos innego DVD z wyjsciem DVI - Uwaga analogowe wyjscia podobno na srednim poziomie ale coz taka cena taka jakosc.

 

Kto powiedzial ze AE500 konwertuje wewnetrznie sygnal na progressive ??

Wg.mnie tam pisze tylko ze akceptuje sygnaly progressive, dlatego wymaga zrodla ktore podaje progressive sygnal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem HDTV Inc, że twoja wypowieź to dywagacje teroretyczne a nie posiadasz PT-AE 500, ponieważ gdybyś posiadał to przekonał byś się iż PT AE 500 posiada układ PS i do tego zaawansowany (Digital Cinema Reality). Wystarczy zobaczyć obraz ze źródeł bez PS.

Co do SACD, czy DVD-Audio to faktycznie przyznaję Ci rację - potrzebny jest dekoder. Nie uważam natomiast, iż musi się on znajdować w DVD. Co do wyjść analogowych z DVD - kto korzysta z wyjść analogowych.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borowy napisał >>

"... ja za moją yamahe zapłaciłem 730 PLN i nie sądzę by ta różnica (1470 PLN) była adekwatna do wydanych pieniędzy"

 

No to zapraszam na test, nawet do siebie. Chętnie porównam. A może mój sprzęt u ciebie ? Jestem ciekaw wyniku, niektorzy forumowicze pewnie też.

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie ja mieszkam w Tychach. Zapraszam do siebie bo globalnie jestem zapracowany.

Ps. Tak jak napisałem 540 traktuję przejściowo do czasu wypuszenia yamahy z DVI bądź HDMi. Nie powinniśmy porównywać denona 2200 do yamahy 540 tylko do samsunga 935 za 1200 PLN i to bylby miarodajny test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie borowy

mieszkam w Katowicach i chętnie wpadbym łobejrzeć Panasa w akcji.... a przy okazji posłuchać zestawu KD jeżeli posiadasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borowy>>

o rany... ja niestety mieszkam w wawie, a tak lubie takie porównania.

myslalem nawet wczoraj jak byśmy mogli zrobic taki test, np. w wersji na slepo

2 rózne materiały dvd, na jednym ty byłbyś jako widz (ja przełączałbym kable)

a na drugim odtwornie, oczywiście przy założeniu że widz nie wiedziałby co w danym momencie gra

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu moge nawet zapodac test programow HDTV na swoim/czy twoim PTAE500, przez zlacze DVI. 500'ka ma owszem ale uklad zmniejszajacy 'pixelizacje' wyswietlanego obrazu a nie przetwornik PS nie uzyskasz takiej samej jakosci obrazu podlaczajac sygnal component PAL i component PAL progressive do AE500.

Lokalizacja tez Katowice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zewnetrzny dekoder SCAD czy DVD-Audio na co mi on jak odtwarzacz przywita mnie napisem 'bad disc' po polknieciu takiej plytki. Albo umie odczytac taka plytke albo nie, co ma do tego zewnetrzny dekoder ? Przykladem jest DVD-ROM z zapisanymi plikami MP3 nie kazdy odtwarzacz to rozpozna a juz CD-ROM z MP3 to wielszosc rozpoznaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

 

Poczytałem instrukcje.

H/K DVD 30 ma PS w PAL i NTSC. Odtwarza też DVD-Audio.

H/K DVD 25 ma PS w NTSC ale istnieje soft do region free i do włączenia PS w PAL (jakieś doświadczenia?).

 

Czyli HK 25 by pasował jeśli chodzi o cenę, region, PS (i kolor ;-) bo mam już H/K AVR 4550). Jedynie to DVD-Audio ale nie wiem co o tym myśleć. Pewnie jak nie będę miał to pojawi się multum tanich płyt w tym formacie..

 

Ekskwadrat mnie jednak zmartwił tym nie za dobrym PS w stosunku do Denona.

 

No a muza? Może gdyby patrzeć na stereo to jednak należałoby kupić HK kosztem nawet tego słabszego PS? No kuchnia, nie mogę się jakoś przekonać do tego Denona, może za długo myśałem o H/K ;-)

 

Krzych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychg >>

Jesli masz dylemat to najlepiej będzie dogadac się ze sprzedawca w sklepie sprzetu H/K i wyporzyczyć odtwarzacz dając pod zastaw mu równowartośc sprzętu na kp i po prostu porównać HK o którym mówisz np. w denonem albo innym o którym myślisz. Z pewnościa taki test rozwieje twoje wątpliwości i pozwoli łatwiej podjąć decyzję. Jeśli jesteś z W-wy i uda ci sie wyporzyczyć sprzęt HK a jeszcze nie masz projektora to służę swoim skromnym zapleczem, takie porównania są bardzo interesujące.

 

Sam osobiście przed zakupem denona miałem okazję wypożyczyć na wspomnianych warunkach Philipsa 963A oraz Sony 930 wszystkie bez problemu wyporzyczyłem w 2 sklepach obok siebie które mieszczą się na Świętokrzyskiej na wysokości Pałacu Kultury. Bardzo miłą i bezproblemowa obsługa i zero problemów z wyporzyczeniem a potem zwrotem sprzętu i odzyskaniem gotówki. Podobnie jest w klepach Top Hifi. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>HDTV Inc.

chętnie bym w cichych warunkach zobaczył jaka różnica dzieli mój leciwy projektorek Sony do Twojego Panasa

borowy rzucił hasło, ale milczy... może jakieś spotkanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eskwadrat . Pytanie nie na temat , ale chcialbym zapytac czy na Twoim PT AE 300 ogladasz filmy w Normal czy Cinema 2 i opisz jaki masz nastawiony Contrast i Bright itp. Z gory uprzejmie dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman >

chętnie się spotkam ale raczej u mnie bo mam przykręcony projektor do sufitu

jesli jestes zainteresowany takim porównaniem zapraszam na priva (adres w o mnie)

 

ceivis >

sprawdzę jak wrócę do domu, w każdym razie zawsze używam NORMAL i lampa na LOW

resztę podam później bo nie pamiętam ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>ekskwadrat

dzięki za zaproszenie do stolicy, to jednak dla mnie kawałek i wolałbym bliżej. czy masz duża różnicę w jakości obrazu pomiędzy LOW i NORMAL przy użyciu lampy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman >

w trakcie projekcji , po przełączeniu z LOW na HIGH na oko jasność wzrasta niewiele, oceniam to na 10%. Jednak po około minucie obraz staje się jeszcze jasniejszy , na oko ok. 20%. Ale nie zwala to z nóg. Oglądam filmy zawsze po ciemku, dlatego HIGH raczej psuje mi poczynione w LOW nastawy jasności kontrastu niż pomaga. Co innego jeśli ktoś nie ma w pokoju jasniej. Nie jest to w każdym razie powalająca na kolana róznica.

(moja lampa ma na razie 350h)

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceivis >>

Tak więc uzywam 3 rodzajów nastaw (zawsze w NORMAL) i tak:

 

M1. dla filmów w NTSC (ustawione wg. THX optimizer z StarWars Episode I NTSC wersion oraz z Terminator 2 wyd.USA 2001)

CONTRAST = 0

BRIGHTNESS = +2

COLOUR = 0

TINT = +6 (przy "0" odcień staje się lekko różowawy)

 

M2. dla filmów w PAL (ustawione wg. THX optimizer z StarWars episode II PAL version)

CONTRAST = -1

BRIGHTNESS = +2

COLOUR = 0

TINT = 0

 

SHARPNESS jest w kazdym przypadku na "0". Wieksza wartośc powoduje "rozmazywanie" linii w teście rodzielczości. W filmach w NTSC nie występuje zupełnie efekt "chroma bug", za to w PAL'u choć znacznie mniejszy ni ż w 2800MKII, nadal jest. Najlepiej to widać u mnie kiedy oglądam np. czerwone "oko" R2D2 (z StarWars) w PAL oko "wychodzi w konturów luminancji i staje się poszatkowane w poziomie, w NTSC jest zupełnie gładkie takie jak powinno być. Defekt ten jest tym wieszy im więcej "czerwonego" jest w kadrze na płytach PAL szczególnie tych studyjnych - takich jak koncerty rockowe. W przypadku koncertów NTSC (np. Bee Gees "One Night Only" wersja USA w DTS lub np. Bach Greatest Organ Works) obraz jest pozbawiony błędu chrominancji, po prostu znakomity.

 

No i jest jeszcze tryb który uzywam dla sporej części filmów PAL nie oznaczonych znaczkiem thx m.in. tych z czasopism, w wiekszości nich nastawy:

CONTRAST = +2

BRIGHTNESS = 0

COLOUR = +2

TINT = 0

dają lepsze efekty niż z M2. Ciekawe jest to że dotyczy to także filmów wydanych na tzw. kraje "słowiańskie" (mozna poznac po rodzaju napisów).

Aha wbrew pozorom zarówno w NTSC jak i PAL dośc istotnym ustawieniem jest wartość TINT (odcień) do ustawiania którego używam niebieskiego filtra z kliszy fotograficznej. Bardzo przydatny gadżet. Dzięki temu udało mi się uzyskać naprawdę znakomite odcienie kolorów szczególnie przy oglądaniu materiału ze znaczkiem THX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>eskwadrat . Dzieki za badzo szczegolowa odpowiedz , mam podobne nastawy (bez NTSC bo nie mam plyt) , ale ogladam tez duzo filmow z Cyfry+ i dla tej opcji nastawa 3 to: Cinema 2, kontrast 30 , bright 20 . Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceivis >

Dzięki za sugestie co do C+. Jak tylko się ściemni nie omieszkam sprawdzić, choć to dość "mocne" ustawienia.

Masz jakieś płótno czy oglądasz na ścianie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj widze, że nikt nie chce mnie wpuścić za próg... jakoś przeżyję.

żartujecie - macie AE-500 i oglądacie na ścianie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

eskwadrat - masz może doświadczenie z Harmanem? Sposobię się do zakupu PTA500 ale... mam już DVD Harman 25 (nie upgrade'owany). Ciekawy jestem, czy dobrze ze zobą współpracują. A może próbowałeś juz upgrade'ować projektor? Podobno niezłe rezultaty. Na jakim ekranie oglądasz filmy - co warto kupić, żeby obraz był jak najlepszy? Czy wiadomo ci coś o ekranach Greyshark? (czy jakoś tak) Mają mniej jaskrawą biel, co podobno daje większy kontrast.

pozdrówka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 17

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.