Skocz do zawartości
Imacman

Dyfuzory Schroedera, Rezonatory Helmholtz'a

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie - jakiej skali efektow mozna sie spodziewac po wstawieniu kilku dyfuzorow QRD powiedzmy 6-8 sztuk takich 60x60cm np. do pokoju 30m2 na sciany w miejsca kluczowych 1 odbic. Ok, zakladam ze pokoj zaadaptowany A-Z przez profesjonalistow robi efekt WoW. Czego mozna sie spodziewac po takiej podstawowej ingerencji w akustyke w postaci dolozenia kilku dyfuzorow. Jakies doswiadczenia praktyczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy to od ogólnego pogłosu w pomieszczeniu. Jeśli są meble, dywan, zasłony itp. co skutkuje brakiem nadmiernego pogłosu to zdecydowanie powinieneś usłyszeć poprawę po wstawieniu kilku dyfuzorów. Natomiast jeśli dominują płaskie powierzchnie, na podłodze nie ma dywanu lub jest mały i słychać pogłos to wstawienie dyfuzorów kilku może nic nie dać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 16.11.2018 o 20:08, Piotr Seb napisał:

A możesz powiedzieć ile waży i jakie ma rozmiary?

Oczywiście mogę przepraszam że tak późno odpisuję.

Waga to aż 780 gramów :) wymiary 51 x 51 cm 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyrzeźbiłem ze styroduru takie cudo i pytam czym to pomalować, gdzieś tu o tym było ale nie mogę teraz znaleźć...farba lateksowa?..

WP_20190207_23_46_33_Pro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam - ja swój ustrój wykonany ze styroduru (klocki 3x3 cm) pomalowałem rozcieńczoną farbą akrylową (wcześniej zrobiłem próbę, czy nie ma to jakiegoś wpływu na styrodur).

Muszę napisać, że robiłem to pistoletem, pod dość dużym ciśnieniem a i tak łatwo nie było i na ustrój 80x160 cm poszła całą litrowa puszka farby. Miałem trochę łatwiej bo mój materiał miał lekko żółtawy kolor a malowałem takim złamanym białym.

PS. Super Ci to wyszło, możesz podać wymiary i ewentualnie schemat wg, którego to kleiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi