Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Exposure Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Exposure


JARO 66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie system gra jak powinien , Exposure ma godne towarzystwo.

Projekt 2,5Way 2x Usher 8948 + SS 9700 projekt zwrotki i pomiary W.Albecki (Akkus)

polecam to połączenie do Exposure wszystkie gatunki muzyczne grają super.

post-8728-0-01008500-1406813132_thumb.jpg

Edytowane przez JARO 66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sierpień wiadomo urlopy i laba nawet ta audiofilska..zreszto jaki odsłuch jak za oknem 33 na plusie i parówa daje w czajnik...jedyne co pozytywne to szybkie rozgrzanie sprzętu...w każdym razie we wrześniu Jarku obiecuję audio najazd:):)

 

Oczywiście serdecznie zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

witam was serdecznie,

chcialem postawic kolejne kroki w modyfikacji wzmacniacza exposure 2010, pierwszym krokiem jak widac bylo wstawienie mundorfow.

teraz mysle nad bezpiecznikami zaznaczonymi na czerwono na zdjeciu. te 3 w srodku sa 3.1A natomiast ten pod wtykiem zasilajacym 1.6A.

 

Prosze o pomoc, ktore z nich najlepiej wymienic, od ktorych zaczac i czego moge sie spodziewac wprowadzajac tam padisy za 100zl sztuka.

CAM00387_zpsab36c07f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wymieniać na Padisy to zacznij wymieniać od gniazda zasilającego,jeśli nie usłyszysz różnicy

to masz koniec zabawy ponosząc nie wielkie koszty,jeśli usłyszysz to zabawa trwa dalej.Warto wymienić jeszcze gniazdo iec na Furutecha,u mnie zmiany może nawet większe niż przy wymianie bezpieczników.

Edytowane przez JARO 66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglbys doprecyzowac jaki model masz na mysli, spojrzalem wlasnie i gniazda z bezpiecznikiem lub bez, od 50 do 500zl

 

Wazna uwaga: niestety nie dorobilem sie jeszcze dobrych kabli zasilajacych, narazie, jakies Lappy, hellukabel i wlasnej roboty z tasmy miedzianej.

Edytowane przez kozaqpce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglbys doprecyzowac jaki model masz na mysli, spojrzalem wlasnie i gniazda z bezpiecznikiem lub bez, od 50 do 500zl

 

Wazna uwaga: niestety nie dorobilem sie jeszcze dobrych kabli zasilajacych, narazie, jakies Lappy, hellukabel i wlasnej roboty z tasmy miedzianej.

 

Furutech wystarczający jest FI-03G lub FI-03R.Jeśli masz gniazdo z bezpiecznikiem to wymień na takie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.bestaud...e.html?sef=hcfp

 

Za 79 mam blisko w lodzi :-)

 

Fi 03r jest za 109.

 

Zdaje sie na twoje doswiadczenie i kupie w poniedzialek.

Narazie na starym bezpieczniku. Pozniej pomyslimy o padisie.

 

Polecasz jeszcze jakies wmiany w tym wzmacniaczu ?

 

Ps. Mundorfy wkoncu wygrzane - jest genialnie :-)

Edytowane przez kozaqpce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych "exposurewiczów", mam takie pytanie czy ktoś z Lublina nie miałby do wypożyczenia wzmaka 2010- s -s2 na odsłuch ? .Chciałbym zobaczyć jak to zagra u mnie na solo oraz czy wysteruje moją końcówkę (nie osobistą) exposure XXVIII.

A może znajdzie się u kogoś pre expo ?

Chętnie w zamian wypożyczę coś z moich gratów mam jakieś musicale kable AQ i odtwarzacz exposure 2010s .

Znajdzie się ktoś odważny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chcę do klubu z moimi maluchami 1010 cd i amp - kryzys ale w sumie 2010 zagrał zbyt dobitnie jedynym konkurentem był właściwie kandy 2 (starałem się nie podziwiać jego urody) ale jednak exposure - jest frajda - salonik nieduży dlatego dali lektor2 ale z pewnością zasługuje na coś lepszego więc jeśli ktoś podpowie fajne monitory albo małe podłogówki - nie takie chuchro z niego tak nawiasem a dynamiki w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dołączam do klubu z integrą 2010s2, która w połączeniu z Dynaudio DM3/7 gra u mnie naprawdę przyzwoicie, a charakterystyka brzmienia Exposure mi bardzo odpowiada. Jedyne większe zastrzeżenia mam do mikrodynamiki.

Od jakiegoś czasu rozważam rozbudowę systemu, i jednym z kierunków moich rozważań jest rozbudowa o końcówkę mocy. I tu chciałbym się poradzić - co nowego wnosi końcówka 2010? Czy progress w charakterystyce brzmienia jest rzeczywiście na tyle zauważalny, że inwestycja jest warta przemyśleń? Czy może lepszy byłby zakup 3010?

 

Z góry dziękuję za sugestie.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłeś dobry kierunek w kolumnach bo expo gra dość dziarsko ale u dynaudio z mikrodynamiką średnio -miałem DM2/7 niby wszystko było ale blacha blaszana nie była tylko oblana lukrem - może to tylko seria DM a może ten model - RLS callisto IV posłuchaj koniecznie - z Twoim modelem zagra zjawiskowo zapomnisz o wymianie elektroniki - ona ma dużo większy potencjał niż dynaudio DM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością są w stanie ugładzić brzmienie - tak wspominam swoje dynki (było cudnie miękko i słodko) pytanie czy na pewno chcemy temperować elektronikę która ma zdecydowanie b dobrą górę - dlatego sam poszukuję takich kolumn które nie będą za ostre ale gdy będzie trzeba to blacha rozbłyśnie metalem - exposure ma taki potencjał - dynaudio są bardziej oszczędne- takie mam ogólne spostrzeżenia w temacie ale wiem że czasem sam kabel potrafi narozrabiać a i dynaudio to nie tylko seria DM jednak wszystko zależy co Tobie bardziej w dźwięku pasuje - osobiście posiedzę trochę w stajni exposure bo trafiła firma w ucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Panowie pomóżcie w doborze okablowania do exposure 1010. Kolumny Audio academy Phoebe, źródło gramofon pro-ject debut z wkładką grado blue.

Obecnie przy chord odyssey 2 jest chłodno, brakuje basu i dolnej średnicy. Próbowałem solid core od Jantzena, dużo lepiej na basie, ale pojawił się bałagan na górze i mniej detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Panowie pomóżcie w doborze okablowania do exposure 1010. Kolumny Audio academy Phoebe, źródło gramofon pro-ject debut z wkładką grado blue.

 

Witam klubowiczów po dłuższej przerwie:) Cholerne delegacje...

 

Ja do swojego ex Exposure 2010S uzywałem VDH The First i to był kabelek idealny na suchotę i krzykliwość w grze tego zestawu i myślę, że u Ciebie by zaradził. Nie wiem jednak jak VdH z gramofonem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2010 moim zdaniem gra bardziej ofensywnie niż 1010 - też gram na ch odyssey 2 jeśli chodzi o łączówkę 20 razy przepinałem ch crimson z albedo blue - został albedo ale ja nie gram na kopułce metalowej a kolumny które wymieniłeś chyba taką mają - tak czy siak jestem z takiego połączenia b zadowolony - jest b dokładnie i stosunek barwy do szczegółu idealny - wymień kolumny bo elektronika to perełka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego ex Exposure 2010S uzywałem VDH The First i to był kabelek idealny na suchotę i krzykliwość w grze tego zestawu i myślę, że u Ciebie by zaradził.

Ale to nie świadczy dobrze o tych urządzeniach (w wersjach niemodyfikowanych)..

 

Czyli dobrze zrozumiałem, że jakakolwiek zmiana elektroniki dla tej konfiguracji, nie przyniesie żadnego progressu, ponieważ Dynki pod 2010 grają na granicy swoich możliwosci?

Może TE Dynki były na granicy, chociaż wątpię.... to nie są idealne kolumny, ale im lepszy sprzęt do nich podłączymy, tym lepszym dźwiękiem się odwdzięczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare wzmacniacze były bardzo dobre!

 

Starych nie słuchałem. Opinię buduję na odsłuchach nowej serii - 1010, 2010, 3010

Nie słuchałem też serii referencyjnej, choć zaryzykuję stwierdzenie, że na tym pułapie cenowym to wszystko zagra a wybór zależy od indywidualnych preferencji dźwiękowych słuchacza.

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.