Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Exposure Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Exposure


JARO 66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.12.2019 o 20:24, greg190872 napisał:

Bufor powoduje zmiane brzmienia.

Do tej pory to kondy powodowały zmianę brzmienia. Jest ok. 200h pracy, odsłania się gruby koc, bas już nie jest taki ''napompowany'' i dżwięk wreszcie przypomina integrę exposure ale o klasę wyżej. Dzisiaj pojawił się uśmiech na mojej twarzy :)

 

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, greg190872 napisał:

Sprobuj podlaczyc koncowke z nowymi kondami do innego pre.

Jak będę miał okazję, to na pewno sprawdzę. A Ty jakie masz doświadczenia, jeżeli chodzi o exposure i nie tylko?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Jak będę miał okazję, to na pewno sprawdzę. A Ty jakie masz doświadczenia, jeżeli chodzi o exposure i nie tylko?

Dokładnie chodzi mi o Wasze doświadczenia, jak ma się jakość takiego dedykowanego przedwzmacniacza serii 2010 lub 3010 w stosunku do pre integry. Co ewentualnie dobrze sie zgrywa z końcówkami expo, logika podpowiada, że jakość pre powinna być co najmniej tak dobra jak końcówki albo lepsza..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze inzynierom chodzilo o przelamanie firowego brzmienia,dlatego dzwiek z wyj. pre integry jest ciezszy i basowy.

Mozna sobie zmieniac charakter w zaleznosci od kaprysu :-).

Inna opcja jest podlaczenie koncowki pod sekcje basowa w glosnikach z podwojnymi terminalami.

Probowalem wszystkich opcji i wychodzilo mi ze ten bufor jest nie dla mnie.

Najbardziej pasowal mi dzwiek setu cd,integra.

Koncowke podpialem pod m-daca do pc-audio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, greg190872 napisał:

Mysle ze inzynierom chodzilo o przelamanie firowego brzmienia,dlatego dzwiek z wyj. pre integry jest ciezszy i basowy.

Cięższy czyli dociążony jest ok, ale dlaczego wykastrowali średnicę?

 

5 godzin temu, greg190872 napisał:

Mozna sobie zmieniac charakter w zaleznosci od kaprysu :-).

Osobiście mam kaprys na jeden normalny, uniwersalny, dopracowany charakter brzmienia..

 

5 godzin temu, greg190872 napisał:

Inna opcja jest podlaczenie koncowki pod sekcje basowa w glosnikach z podwojnymi terminalami.

Tak własnie mam podłączone

 

5 godzin temu, greg190872 napisał:

Probowalem wszystkich opcji i wychodzilo mi ze ten bufor jest nie dla mnie.

Coraz bardziej jestem zaniepokojony, że również dla mnie..

 

5 godzin temu, greg190872 napisał:

Najbardziej pasowal mi dzwiek setu cd,integra.

No właśnie, brakuje przejrzystości i dźwięczności z czego słynie expo

Czyli reasumując, integra gra dobrze, końcówka gra dobrze, tylko razem jest do d..y przez pre..

Pytanie dla elektroników, czy można zmodyfikować elementy pre integry, żeby zagrało to jak należy?

 

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exposure nie udostępnia schematów. 
Moim zdaniem nie warto grzebać w pre integry.
W integrze Exposure2010S kiedyś chciałem aby dźwięk otworzył sie i przybyło więcej szczegółów w muzyce.
Na każdym z 5 wejść RCA jest końcowy rezystor 1Kohm.
Mniejsza wartość rezystora np. 680R wnosiła poprawe dźwięku w strone szczegółowości, przjrzystości 
ale zawsze wracałem do oryginalnej wartości rezystora 1Kohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie integra sie otworzyła po wymianie kondów w zasilaniu, ale to nic w porównaniu do modyfikacji dac oraz mostu, ostatnio nawet po wymianie interkonektu (harmonix) to wszystko słychać na tej integrze, co bardzo dobrze o niej świadczy. Końcówka dodała masy, dociążenia i kontroli nad dołem, ale nie spodziewałem się, że ze średnicą będzie taki zonk.. Poczekam jeszcze trochę z formowaniem kondów, ale czuję, że będę musiał coś zrobic z tym pre.. Nikt do tej pory nie zwrócił na to uwagi oprócz Grega...

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2019 o 14:02, spokon napisał:

Moim zdaniem nie warto grzebać w pre integry.

Możesz napisać dlaczego?

Będę wdzięczny wszystkim za wszelkie rady i sugestie w sprawie ew. modyfikacji pre w integrze 2010s.

Jakieś wskazówki, jakie elementy można wymienić, co jest odpowiedzialne za charakterystykę brzmienia..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do samej integry,  jest pieknie, słychać wszystkie ''smaczki'', dźwiek mniej dociążony i masywny ale reszta to ''poezja'' w porównaniu do brzmienia przez bufor... Sama integra to naturalność, przejrzystość i muzykalność, nie mogłem dalej się męczyć...

Zdrowych i spełnionych świąt wszystkim życzę,

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego,  ale nie sprawdziłem wczesniej opcji podłączenia wszystkiego (wysokie + średnie/niskie) z końcówki.

Przy podłaczeniu góry z integry i reszty z końcówki jest ''buła i zamulenie''. Natomiast dzisiaj przełączyłem górę oraz średnie/bas na końcówkę i jest ''eureka'' :) Wszystko jest teraz OK! Cholera, taki niuans a tyle zamieszania. Jest kop, dynamika, bas plus reszta której brakowało.

P.S. Zastanawiam się, dlaczego w bi-ampingu jest taka ''kastracja'' brzmienia?

2 godziny temu, niki666 napisał:

Witam, szukam opinii na temat odtwarzacza z serii 1010, posiada ktoś może ten cd? 

Nie korzystam z cd expo (gram głównie z plików) ale celuj Kolego w jak najlepsze źródło, bo to bardzo istotna sprawa!!!

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary

Dwa lata temu szukałem jak najlepszej konfiguracji integry 2010s w bi-ampingu.

Drugim wzmacniaczem nie była końcówka Exposure tak jak u ciebie, ale wzmacniacz diy, na którego wyjściu siedziały głośniki niskotonowe.

Do integry 2010s podłączona była sekcja wysokie/średnie. 

"Szukałem" najlepszego dźwięku wg. swoich upodobań. 

Pisałem o tym tu:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, greg190872 napisał:

Nie jest.Wrocisz do samej integry.

Teraz już nie mam do czego wracać :)

14 godzin temu, spokon napisał:

Szukałem" najlepszego dźwięku wg. swoich upodobań. 

W tej chwili mam najlepszy jaki do tej pory miałem.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2019 o 20:24, greg190872 napisał:

Tak,dokladnie.Bufor powoduje zmiane brzmienia.

Też tak myślałem jak miałem podłączoną końcówkę w bi-ampingu, brzmienie ciemne, przygaszone, bez wyrazu z przesterowanym, zaokrąglonym i dudniącym basem.

Natomiast , gdy integra jest tylko przedwzmacniaczem i selektorem źródeł a końcówka zasila oba terminale to jest efekt jakbym wpiął 2x mocniejszy wzmak. W porównaniu do integry jest więcej energii, dynamiki, brzmienie żywsze, bardziej doświetlone, wysokie perliste, średnica dźwięczna ale gładka. Bas jest znakomity, super szybki, zróżnicowany, wypełniony ale nie dominujący. Wzrosła szczegółowość i przejrzystość (słychać więcej w skali mikro) ale nie kosztem muzykalności.

Poprzepinałem trochę sieciówki i zmieniłem ustawienia filtrów w hq playerze i dacu, w związku ze zmianą ''charakeru brzmienia''.

Do tej pory nie wiem, dlaczego w bi-ampingu jest tak źle, a w tradycyjnym połaczeniu (bi-wire) pre-końcówka, tak dobrze.. :)

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na wyjściu pre w integrze Exposure2010S siedzi wzmacniacz operacyjny OP275 w aplikacji dedykowanej przez producenta.
Aby dopasować dźwięk wg.swoich upodobań należałoby zmienić obwód wejściowy oraz dolną i górną częstotliwość graniczną...

Nie warto w tym przypadku poprawiać po producencie.

 

OP275.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, greg190872 napisał:

Wg. mnie,bufor z wyj. pre zabieral energie wysokim i srednim tonom oryginalnej koncowki.

A wg mnie to znaczna różnica poziomu wyjściowego (ok.10dB) integry vs końcówki.

Przy bi-ampingu to właśnie słychać, niższy poziom wysterowania integry (wysokie/średnie), analogicznie jest przy odwrotnym połączeniu tj. wysokie/średnie dominują a basu jest za mało.. Czyli zostaje tylko podłączenie tradycyjne, takie jakie mam. 

Dlatego też wydaje się, że końcówka ma 2x więcej mocy, ponieważ albo końcówka ma za dużą czułość lub pre integry podaje większe napięcie na wejście wzmacniacza (końcówki). Ale nawet po obniżeniu poziomu sygnału (5-10dB) w regulacji cyfrowej hq playera lub daca, końcówka jest żywsza, bardziej energetyczna, szczegółowa i lepiej panuje nad głośnikami (bas jest większy, szybszy, bardziej zróżnicowany i lepiej kontrolowany). Dodatkowo kondy robią swoje oraz wymienione gniazdo iec, 3 bezpieczniki i sieciówka oyade tunami v2 na rodowanych iego.

Czyli pre i bufor integry, jest jak najbardziej w porządku, tylko znaczna różnica w poziomach wyjściowych/wejściowych obu klocków i brak regulacji oddzielnych zakresów pasma, uniemożliwia ich poprawną proporcję/brzmienie w bi-ampingu.

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A wg mnie to znaczna różnica poziomu wyjściowego (ok.10dB) integry vs końcówki."

Za buforkiem (najlepiej), (albo przed) końcówką mocy można dać potencjometr np. 20KR log.

 "...tylko znaczna różnica w poziomach wyjściowych/wejściowych obu klocków i brak regulacji oddzielnych zakresów pasma, 
uniemożliwia ich poprawną proporcję/brzmienie w bi-ampingu."

Charakterystykę częstotliwościową jak wiadomo zmienia się w prosty sposób,
dodając za potencjometrem głośności tzw. regulacje barwy dźwięku.

Kiedyś myślałem o tym aby dodać do integry Exposure2010S 
regulator barwy dźwięku - 2 potencjometry (niskie/wysokie) na przednim panelu.
To w kontekście bi-ampingu, ale też samej integry.

Regulacja barwy dźwięku przydaje się szczególnie w "płasko" zrealizowanych nagraniach muzycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, spokon napisał:

Charakterystykę częstotliwościową jak wiadomo zmienia się w prosty sposób,
dodając za potencjometrem głośności tzw. regulacje barwy dźwięku.

Nie chodzi mi o regulację barwy dźwięku, tylko regulację poziomu wejścia/wyjścia (pre out/pre in), aby wyregulować poziomy integry i końcówki, w przypadku połączenia bi-amp.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Cezary_58669 napisał:

Czyli pre i bufor integry, jest jak najbardziej w porządku, tylko znaczna różnica w poziomach wyjściowych/wejściowych obu klocków i brak regulacji oddzielnych zakresów pasma, uniemożliwia ich poprawną proporcję/brzmienie w bi-ampingu.

Jak chcesz to daj na wyjściu integry potencjometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, spokon napisał:

Jak chcesz to daj na wyjściu integry potencjometr.

Nie wiem czy warto, jest już i tak, duży przeskok jakościowy w ogólnej prezentacji dźwięku z samej końcówki.

Separacja układów zasilania i niskosygnałowych obwodów pre od końcówki plus świetny interkonekt pewnie też coś daje.. :)

Sprawa potencjometru i przetestowania bi-ampingu pozostaje otwarta.

P.S. Jak ew. najlepiej podłączyć i czy jakość samego potencjometru wpłynie na jakość?

 

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

Nie wiem czy warto, jest już i tak, duży przeskok jakościowy w ogólnej prezentacji dźwięku z samej końcówki.

Separacja układów zasilania i niskosygnałowych obwodów pre od końcówki plus świetny interkonekt pewnie też coś daje.. :)

Nie warto.

 

33 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

Sprawa potencjometru i przetestowania bi-ampingu pozostaje otwarta.

P.S. Jak ew. najlepiej podłączyć i czy jakość samego potencjometru wpłynie na jakość?

Potencjometr 20kR logarytmiczny, niebieski Alps nie powinien wpłynąć na jakość i sam ocenisz.

20kohm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie warto, ale można spróbować :)

Jeżeli przetestuje to dam znać, ale nie jestem zdeterminowany, wręcz przeciwnie. Dzieki za schemacik i zainteresowanie. 

Mam zamiar także sprawdzić podłączenie dac-końcówka i cyfrową regulację przez odtwarzacz hq playera.

https://community.roonlabs.com/t/death-of-the-pre-amp-and-hqplayer-digital-gain/18992

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.