Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Exposure Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Exposure


JARO 66

Rekomendowane odpowiedzi

Po przetestowaniu podłączenia daca bezpośrednio do końcówki, powróciłem do podłączenia wyjściowego czyli integry.

Krótko mówiąc, czy reguluję cyfrowo dakiem czy hq playerem poziom wyjściowy na końcówkę, to dźwiek jest gorszej jakości od kombinacji dac-integra-końcówka. Szczególnie słychać to na basie i średnicy. Poza tym komfort i bezpieczeństwo standardowego rozwiazania jest nieporównywalnie większy. Podsumowując, wyjście pre w integrze jest na wysokim poziomie i podłączenie końcówki mocy przyniosło u mnie znaczącą poprawę. Co do bi-ampingu, problemem jest właściwe dopasowanie wzmocnienia końcówek i końcowej efektywności sekcji góra/dół dla obu podzakresów tak by uzyskać pożądaną równowagę tonalną.

P.S. Kondensatory Mundorfa potrzebują ok. 400h pracy/wygrzewania, do całkowitego ustabilizowania brzmienia. Mimo wszystko warto było czekać :)

Życzę Wszystkim członkom klubu i nie tylko, wszelkiej pomyślności w  Nowym Roku

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 28.12.2019 o 12:36, Cezary_58669 napisał:

Natomiast , gdy integra jest tylko przedwzmacniaczem i selektorem źródeł a końcówka zasila oba terminale to jest efekt jakbym wpiął 2x mocniejszy wzmak. W porównaniu do integry jest więcej energii, dynamiki, brzmienie żywsze, bardziej doświetlone, wysokie perliste, średnica dźwięczna ale gładka.

W moim systemie jest dokładnie tak samo jak piszesz, walczyłem z tematem kilka lat temu i zawsze jak integra jest tylko preampem jest zdecydowanie lepiej, sama integra odpada w przedbiegach, u mnie dotyczy to zestawu integra i końcówka  3010

W dniu 3.01.2020 o 21:13, Cezary_58669 napisał:

P.S. Kondensatory Mundorfa potrzebują ok. 400h pracy/wygrzewania, do całkowitego ustabilizowania brzmienia. Mimo wszystko warto było czekać ?

Bardzo długo się układają , nawet wiedząc o tym ciężko wytrzymać aby nie wrócić do stanu pierwotnego.

W dniu 3.01.2020 o 21:13, Cezary_58669 napisał:

Poza tym komfort i bezpieczeństwo standardowego rozwiazania jest nieporównywalnie większy. Podsumowując, wyjście pre w integrze jest na wysokim poziomie i podłączenie końcówki mocy przyniosło u mnie znaczącą poprawę. Co do bi-ampingu, problemem jest właściwe dopasowanie wzmocnienia końcówek i końcowej efektywności sekcji góra/dół dla obu podzakresów tak by uzyskać pożądaną równowagę tonalną.

Nie wiem jak jest w 2010 ale u mnie w pre 3010 bardzo dużo dobrego wniosła wymiana wzmacniaczy operacyjnych na Staccato, ryzyka praktycznie nie ma bo producent to sympatyczny człowiek, dobry kontakt i można było wypożyczyć aby sprawdzić u siebie w systemie, mam i w cd Exposure 2010 i w integrze 3010 gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JARO 66 napisał:

Nie wiem jak jest w 2010 ale u mnie w pre 3010 bardzo dużo dobrego wniosła wymiana wzmacniaczy operacyjnych na Staccato, ryzyka praktycznie nie ma bo producent to sympatyczny człowiek, dobry kontakt i można było wypożyczyć aby sprawdzić u siebie w systemie, mam i w cd Exposure 2010 i w integrze 3010 gorąco polecam.

Czytałem wiele dobrego o Staccato ale w serii 2010 opampy są na elementach dyskretnych. Za to kupiłem do kompletu z harmonixem, ic furukawy u-p2 na solidnych wtykach (ala wbt). Bardzo plastyczne, barwne, gładkie granie ze sprężystym zróżnicowanym i dobrze kontrolowanym basem. Swietnie współgra z charakterem expo i kosztuje ''grosze''.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.12.2019 o 14:02, spokon napisał:

Exposure nie udostępnia schematów. 
Moim zdaniem nie warto grzebać w pre integry.
W integrze Exposure2010S kiedyś chciałem aby dźwięk otworzył sie i przybyło więcej szczegółów w muzyce.
Na każdym z 5 wejść RCA jest końcowy rezystor 1Kohm.
Mniejsza wartość rezystora np. 680R wnosiła poprawe dźwięku w strone szczegółowości, przjrzystości 
ale zawsze wracałem do oryginalnej wartości rezystora 1Kohm.

To jest temat który bardzo mnie męczy ,tylko ja nie myślałem o zmianie wartości tych rezystorów tylko o tym aby podmienić je na coś naprawdę dobrego , chodzą mi po głowie Z-Foil Vishay albo tantale Audio Note nie wiem czy w tym miejscu sprawdzą się bo to już kilka złotych trzeba wydać ale myślę o tym. Może ktoś już coś w tą stronę kombinował i coś podpowie, co ewentualnie było by godne do zastosowania w tym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JARO 66 napisał:

chodzą mi po głowie Z-Foil Vishay albo tantale Audio Note nie wiem czy w tym miejscu sprawdzą się bo to już kilka złotych trzeba wydać ale myślę o tym. Może ktoś już coś w tą stronę kombinował i coś podpowie, co ewentualnie było by godne do zastosowania w tym miejscu?

Może w tym temacie jest pomocne info.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam szanowne grono i mam dla Was pytanie. A mianowicie czym sie różnią wzmacniacze 3010s2 od 3010s2d jest to tylko ta sekcja przedwzmacniacza czy brzmieniowo jest też różnica? Jedynie co znalazłem w opisach to to że przedwzmacniacz jest innej konstrukcji. Może ktoś z Państwa miał porównanie obu wzmacniaczy? Bo mam na oku 3010s2 w dobrych pieniądzach ? za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję i pozdrawiam serdecznie Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas masz to wyszczególnione. Różnice brzmieniowe są znaczące. Jeśli nie możesz kupić 3010 co najmniej za połowę wartości 3010S2D to nie ma to sensu

https://sklep.rms.pl/exposure-3010s2d-amp-3010-s2d-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-110w 

Różnice między integrami S2 a S2D

  • Nowe obwody preampa oparte o dyskretne ścieżki sygnałowe i wzmacniacze operacyjne Analog Devices (tak jak w hiendowej serii MCX)
  • Nowe karty stopni gramofonowych i przetwornika DAC
  • Zmienione tranzystory z Sankena na Toshibę (tak jak w hiendowej serii MCX)
  • Zmieniły się parametry pomiarowe (pasmo, zniekształcenia, moc)

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdecznie za odpowiedź ogólnie tego 3010s2 miałbym za połowę kwoty nowego Wzmaka a jest on od nowości w jednych rękach z roku 2018. Wiec dlatego bym sie na niego skusił. Wydaje mi się że jest to naprawdę dobry wzmacniacz w takich pieniądzach jedno wiem że nie stracę na nim jeśli bym go kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przede wszystkim dzień dobry. Jakiś czas temu, dzięki uprzejmości RAFKO, otrzymałem do testów Exposure 3010 pre i do tego dwie końcówki mocy. Było to moje pierwsze zetknięcie z tą marką - dodam, że mam nadzieję, że nie ostatnie.

Co mnie urzekło: potężny, nasycony dźwięk, świetnie kontrolowany, bas – rewelacja, piękna średnica. Ogólnie - rozmach ? 

 Co do minusów - może przydało by się ciut więcej „powietrza”, ale obstawiam, że zmianą kabli dałoby się to poprawić, niestety, terminale przyjmują tylko wtyki, nie mogłem więc przetestować ich na swoich kablach głośnikowych, czego bardzo żałuję...

Z przedwzmacniacza i dwóch końcówek układa się nam bardzo ładna wieża, prościej się już chyba nie da, ale dla mnie to ogromna zaleta, lubię taki minimalizm. Trzy diody na krzyż i tyle wizualnie świetne i skromne? Jestem przekonany, że napędzi większość dostępnych kolumn, zapas mocy jest naprawdę ogromny, ja nie wyjechałem u mnie na więcej niż dwunastą na potencjometrze.

Dźwięk mocny, masywny, nasycony, według mnie sprawdzą się w każdym gatunku muzycznym, próbowałem i poważnej (genialne, nasycone granie), i jazzu, przy rocku ściany drżały ? potrafią zapewnić niezły masaż przy niskim basie, ale ów bas jest naprawdę świetnie kontrolowany. Dźwięcznie, melodyjnie, jak dla mnie rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Z ciekawości podpiąłem przedwzmacniacz  do mojej końcówki Arcama i muszę stwierdzić, że Exposure zlało Alphę 9 pre. Jednym słowem – gra. I to jak gra, rozstawałem się z nimi z dużym żalem.

                                                       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Przymierzam się do zakupu odtwarzacza Exposure ale mam kilka pytań. Jako użytkownicy Exposure czy moglibyście się podzielić informacjami nt awaryjności odtwarzaczy CD.

Zastanawiam się nad cd 2010S2 oraz XM CD top loader. Odtwarzacz ma pracować w roli transportu z Mytek Liberty.

Wersje 2010S2 3010S2 czy te wersje różnią się napędami czy tylko przetwornikami?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam wzmacniacz Exposure2010S  kupiony nowy w 2006 r.  i niestety nie moge potwierdzić bezawaryjności.

Wadą wzmacniacza Exposure 2010S jest selektor wejść ALPS i problem z zanikaniem jednego kanału.

Sześć lat temu wstawiłem przekaźniki wejściowe zamiast selektora.

Selektor przełącza napięcie na wybraną cewkę przekaźnika.

 

Screenshot_1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.07.2020 o 18:49, kostropaty napisał:

to ja się pochwalę...otrzymałem ostatnio od Rafko na testy DAC Exposure 2010s2...

podpięty, zaczynamy zabawę ? na razie jest nieźle

Napisz z czym porównujesz, różnice, wnioski..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Exposure przewiduje integrę z serii 5010 ? Osobiście lubię mocne i purystycznej wzmacniacze .

Zajrzałem na stronę firmową jest oczywiście je nowy 2510 i ciekawostka , jedyny CD to seria XM

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham już tydzień, kilka wniosków: kultura przekazu, równowaga, nic się nie wybija, nic nie dominuje, ładnie ułożony w przestrzeni dźwięk, szeroka i bogata scena, słychać dużo detali. Co do minusów – nie obraziłbym się, jeśli dźwięk byłby ciut bardziej dociążony, ale wydaje mi się że stało by się to kosztem tej separacji i pewnej zwiewności dźwięku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2020 o 14:20, kostropaty napisał:

ostatnio miałem na odsłuchach Cambridge Audio dacmagic i Musical Fidelity m6s

A jak wypada Expo vs MF m6s?

 

W dniu 8.08.2020 o 09:27, kostropaty napisał:

nie obraziłbym się, jeśli dźwięk byłby ciut bardziej dociążony,

Sprawa zasilania i ''biżuterii'' mogłaby ''troszku'' pomóc..

 

W dniu 2.08.2020 o 13:08, marek-1969 napisał:
W dniu 2.08.2020 o 13:08, marek-1969 napisał:

Ciekawe czy Exposure przewiduje integrę z serii 5010 ? Osobiście lubię mocne i purystycznej wzmacniacze .

Zajrzałem na stronę firmową jest oczywiście je nowy 2510 i ciekawostka , jedyny CD to seria XM

Powera, zdecydowanie dodają końcówki mocy (serii 2010/3010) jest mocno, ekspresyjnie i dalej purystycznie, dodatkowo szczegółu, gładkości, przestrzeni i jakości basu dodają Mundorfy na zasilaniu.

Za mniej niż połowę ceny integry 2510, można znaleźć integrę + końcówkę serii 2010/S lub również za mniejszą kasę set serii 3010/S. Do tego Mundy i jest ''audiofilsko'' za rozsądną kasę ?

 

 

 

 

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam wszystkich,

dość rzadko uczęszczany klub - albo wszyscy sprzedali, albo są tak zadowoleni, że już nie szukają.

Na wątku naima podzieliłem się krótkimi wrażeniami z odsłuchu 3010s2D

"

a ja jestem po całonocnych odsłuchach PMC 22 i Exposure 3010s2 D.

niestety nie mam możliwości porównania face to face z SN2, ale:

- bardzo energetyczne granie

- kontrola basu lepsza niż w 155xs/152xs

- detale, scena - bez prównania na korzyść Expo

- wysokie - bardzo klarowne, nie było żadnego ssssssss, mimo że PMC prosto z pudełka

- wokale - nie widzę dużej różnicy

- mnimalnie mniej mięsa w prównaniu z Naim'em, ale nie przeszkadza mi to - przekaz jest dużo bardziej czytelny.

i jestem w kropce - myślałem że nic oprócz Naim'a nie będę chciał przytulić.

przydałby się teraz odsłuch sn2, ale chyba sobie odpuszczę, bo Expo BARDZO mi odpowiada.

Tyle na wątku Naima.

Czy ktoś z klubowiczów łączył końcówkę Exposure z innymi pre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pytanie, czy ktoś z klubowiczów ma może odstąpić pilota do 3010s ? Dedykowany ma symbol HS 101, ja posiadam HS 1. Odkupię lub zamienię za dopłatą. Proszę o kontakt na priv, pozdrawiam Arek.

IMG_0548.jpg

Edytowane przez mikulaszek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

Zestaw Exposure gra u mnie już dobre kilkanaście lat, a modyfikację kompaktu robiłem na długo za nim powstał ten wątek, ale powoli wracam do tematyki audio i chciałem popracować nad pozostałymi elementami zestawu.

Na pierwszy ogień idzie końcówka mocy 3010 i tu oczywiście chcę wymienić kondensatory w zasilaniu ponieważ u mnie gra już ponad 10 lat, a nie byłem pierwszym właścicielem.

Wstępnie wybór padł na dobrze opisane tu Mundorfy. Polecicie, gdzie najlepiej kupić?

Myślę też nad zwiększeniem pojemności ponieważ 10000uF od Mundorfa są dużo mniejsze gabarytowo od tych co siedzą we wzmacniaczu. Korcą mnie 4szt 22000uF tylko nie chciałbym zabić mostka prostowniczego.

Będę wdzięczny za sugestie.

 

W wolnej chwili może wrzucę kilka fotek CD 3010 po modach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Danielus napisał:

Dzień dobry,

Zestaw Exposure gra u mnie już dobre kilkanaście lat, a modyfikację kompaktu robiłem na długo za nim powstał ten wątek, ale powoli wracam do tematyki audio i chciałem popracować nad pozostałymi elementami zestawu.

Na pierwszy ogień idzie końcówka mocy 3010 i tu oczywiście chcę wymienić kondensatory w zasilaniu ponieważ u mnie gra już ponad 10 lat, a nie byłem pierwszym właścicielem.

Wstępnie wybór padł na dobrze opisane tu Mundorfy. Polecicie, gdzie najlepiej kupić?

Myślę też nad zwiększeniem pojemności ponieważ 10000uF od Mundorfa są dużo mniejsze gabarytowo od tych co siedzą we wzmacniaczu. Korcą mnie 4szt 22000uF tylko nie chciałbym zabić mostka prostowniczego.

Będę wdzięczny za sugestie.

 

W wolnej chwili może wrzucę kilka fotek CD 3010 po modach.

Sprawdzony sprzedawca to:

https://allegro.pl/uzytkownik/lukasz_wlo?bmatch=cl-e2101-d3859-c3683-uni-1-4-0429

Pojemność można spokojnie zwiększyć z 10000 uF na 15000uF, mostki w Expo na to pozwalają, możesz spróbować z 22000 uF, ale osobiście aż tak bym nie szalał, nie widzę sensu.. Do tego gniazdo fi-03R lub G i ''bezpiecznik audio'', jakaś przyzwoita sieciówka też by nie zaszkodziła, u mnie Oyaide Tunami V2 na rodowanych IeGo, najlepiej zdaje egzamin w końcówce mocy. W/w kondy bardzo długo stabilizują się (300-400h).

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.